Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. nov. 19, 2017 9:41 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 232 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: vizhöfok jelzö villogása
HozzászólásElküldve: szer. nov. 15, 2017 4:49 pm 

EdmondBert írta:
Szia Merlot
Én is tapasztaltam hasonló folyást,akkor nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki,viszont később kénytelen voltam.A vízszivattyú tömítéssel volt baj.

Hát azóta kiderült a baj oka, sőt meg is csinálta a javítást egy XX. kerületben lévő erre szakosodott szervíz.
Ki kellett cserélni a hűtőt, mert az eresztett, és a benne lévő gumi tömítés (ha jól értettem) javíthatatlan.
Ha már ekkora "műtét" kellett, természetesen lecseréltettem a fagyálló hűtőfolyadékot G12-esre, mert amióta meg van az autó, a gyári volt benne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 04, 2017 2:18 pm 

EdmondBert írta:
Autózás közben mindig figyeld a hőfokjelzőt,meg a gőzölést a motorból.Viszont ajánlom hogy minnél hamarabb vidd el szervízbe!

Kösz a figyelmeztetést.
A hőfokjelző soha nem ment a függőleges állásán túl, gőzölést még szerencsére nem láttam.
Előző télen inkább alatta volt a jelző a normál felmelegedésnél megszokottnak, ezt sem tartottam rendben lévőnek, de csak átmenet volt (kegyetlen hideg volt januárban!), a rövid városi utak alkalmával talán nem volt ideje beállni?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 04, 2017 12:14 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 2000
Szia Merlot
Én is tapasztaltam hasonló folyást,akkor nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki,viszont később kénytelen voltam.A vízszivattyú tömítéssel volt baj.De én csak akkor cseréltem amikor hirtelen elfolyt az egész.Autózás közben mindig figyeld a hőfokjelzőt,meg a gőzölést a motorból.Viszont ajánlom hogy minnél hamarabb vidd el szervízbe!
A hűtőfolyadékot jól tudod,G12 kell neki mást nem érdemes beletenni mert megeheti a hengerfejtömítést.Lehet venni előre elkészített folyadékot is venni G12-ből,de töményből és ioncserélt vízből te is keverhetsz,csak figyelj a keverési arányra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 04, 2017 9:48 am 

Én is beszállnék ebben a témában azzal, hogy pár éve kicseréltem a komputernek hamis infokat adó kiegyenlítő tartályt újra. Kb. 1 évig nem is volt jelzés a kijelzőn és az idegesítő sípolás, de azóta visszaköszön minden induláskor.

Most viszont a hűtővíz folyással durvult el a történet. Minap hosszú út utáni megálláskor figyeltem fel arra, hogy szemben állva a kocsi elejével, a bal oldali fényszóró vonalához közel tenyérnyi folt terjed az aszfalton.
Milyen cső vagy netán a leeresztő csap van ott?

Az is fontos lehet, hogy csípős reggeli utazás alatt fűtésre állítottam a szabályozót. Addig nem fűtöttem, és nem is észleltem folyást, vagy az csak jelentéktelen mennyiség lehetett.

Csőbilincs lazulás, repedés, vagy mi a csuda okozhatja?
Terveztem már úgyis, hogy 90 ezernél bőven ideje lenne lecserélni a teljes fagyálló folyadékot a rendszerből, amivel együtt átmosatnám és megjavíttatnám a folyást okozó hibát.

A jövő héten elvinném szervizbe, de addig is érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek mi okozhatja. (Nincs lehetőségem felemelni az elejét vagy aknára állni.)

Még annyit, hogy ha jól tudom, a Fabiába a G12-es fagyálló az előírás a megfelelő deszt. vizes hígításban.

Előre is kösz a hozzáértő válaszokat!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 20, 2017 2:04 pm 

gyula írta:
Szia Csabám!
Meg van rendelve Hans Pries (remélem jól írtam) kiegyenlítő tartály ma délután már itt is lesz. Úgy,hogy megejtem a cserét. :int: :köszi:

nem akarlak elkeseriteni de én az unixnál vett hans pries tartállyal befürödtem! középen szétrepedt, folyt a víz. kicseréltem vika-ra.
amugy a bárdis szerint a hans is kínai.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 15, 2017 10:53 am 

Csabaa írta:
gyula írta:
Szia!
Megtörtént a trisóval való mosás is. A hiba nem szűnt meg. Ugyan úgy sípol és villog. A tisztítás előtt nem volt ilyen irányú gondja. Tartály csere lesz azt hiszem. De nem értem miért lett ez. Egy tartály tisztítás ami cserével végződik és előtte nem volt semmi baja. A tisztítással szúrtam el? Egy tanulság: Ne nyúlj ahhoz ami működik.

Szia
Ezen nem tudsz mit elrontani. Ha lehet ne kínai tartályt vegyél..

Szia Csabám!
Meg van rendelve Hans Pries (remélem jól írtam) kiegyenlítő tartály ma délután már itt is lesz. Úgy,hogy megejtem a cserét. :int: :köszi:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 15, 2017 9:03 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
gyula írta:
Szia!
Megtörtént a trisóval való mosás is. A hiba nem szűnt meg. Ugyan úgy sípol és villog. A tisztítás előtt nem volt ilyen irányú gondja. Tartály csere lesz azt hiszem. De nem értem miért lett ez. Egy tartály tisztítás ami cserével végződik és előtte nem volt semmi baja. A tisztítással szúrtam el? Egy tanulság: Ne nyúlj ahhoz ami működik.

Szia
Ezen nem tudsz mit elrontani. Ha lehet ne kínai tartályt vegyél..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jún. 15, 2017 5:31 am 

Csabaa írta:
gyula írta:
Sziasztok!
Tegnap délután nem csinálta a sípolást és a villogást. Kellett valamennyi fagyállót pótolni tegnap. ma reggel meg megint csinálja a fesztivált. Sípol, villog. Dróttal a csati rövdre zárva akkor nem csinálta. Ezek szerint tartály csere? Vagy egy trisós mosás kell neki?

Szia
A trisó jó zsíroldó, az ecet inkább vízköre.
Érdemes egy újabb tisztítás eszközölni.
Forróvízzel keverve hatékonyabb.

Szia!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 14, 2017 6:47 am 
Moderátor

gyula írta:
Sziasztok!
Tegnap délután nem csinálta a sípolást és a villogást. Kellett valamennyi fagyállót pótolni tegnap. ma reggel meg megint csinálja a fesztivált. Sípol, villog. Dróttal a csati rövdre zárva akkor nem csinálta. Ezek szerint tartály csere? Vagy egy trisós mosás kell neki?

Szia
A trisó jó zsíroldó, az ecet inkább vízköre.
Érdemes egy újabb tisztítás eszközölni.
Forróvízzel keverve hatékonyabb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 14, 2017 5:33 am 

gyula írta:
Csabaa írta:
gyula írta:
Jó reggelt!
Tegnap este kimostam a Skodrin a kiegyenlítő tartályt. Ma reggel indításnál sípol 3-at és utána villog a "piros hőmérős ikon". A mosás előtt nem volt semmi gondja. Ezért nem is értem,hogy miért csinálja ezt? Vélemények?

Szia
Koszos a szintjelző a tartályban. Egy kis olaj..
Gondolom a szint minimum felett van!?

Szia!
A tartály oldalán volt valamilyen "túró szerű lerakódás". Sima ecetes meleg vízzel mostam ki. Trisót nem tettem bele. Tegnap a tisztítás után amikor indítva lett nem csinálta. Max-ig lett töltve tegnap este a kiegyenlítő. ( tettünk a kocsiba fagyállót az után töltés miatt, úgyhogy ellenőrizni fogja a szintet délután.) A fiam elment vele melózni, aztán telefonált,hogy kb 15km után abba maradt a "villogás". Este majd kiderül,hogy csinálja e továbbra is és kell-e után tölteni. Amúgy lehet,hogy lement a minimumra az éjjel amíg állt. Nem néztem meg reggel mert időben ment.

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 13, 2017 9:01 am 

Csabaa írta:
gyula írta:
Jó reggelt!
Tegnap este kimostam a Skodrin a kiegyenlítő tartályt. Ma reggel indításnál sípol 3-at és utána villog a "piros hőmérős ikon". A mosás előtt nem volt semmi gondja. Ezért nem is értem,hogy miért csinálja ezt? Vélemények?

Szia

Szia!
A tartály oldalán volt valamilyen "túró szerű lerakódás". Sima ecetes meleg vízzel mostam ki. Trisót nem tettem bele. Tegnap a tisztítás után amikor indítva lett nem csinálta. Max-ig lett töltve tegnap este a kiegyenlítő. ( tettünk a kocsiba fagyállót az után töltés miatt, úgyhogy ellenőrizni fogja a szintet délután.) A fiam elment vele melózni, aztán telefonált,hogy kb 15km után abba maradt a "villogás". Este majd kiderül,hogy csinálja e továbbra is és kell-e után tölteni. Amúgy lehet,hogy lement a minimumra az éjjel amíg állt. Nem néztem meg reggel mert időben ment.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 13, 2017 5:40 am 
Moderátor

gyula írta:
Jó reggelt!

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 13, 2017 5:37 am 

Jó reggelt!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. feb. 01, 2017 7:26 pm 

nysisti írta:
szia!én így járok már fél éve,rövidrezárt csatival,mert az eredeti tartályt hiába mostam ki,nem érzékelte a folyadékszintet,vettem egy olcsó utángyártott tartályt,három hónapig bírta,de mint kiderült szépen fogyogatott a hűtővíz,bele a motorba,olajbetöltő lucskos volt mindig.két évig jártam vele,míg hengerfejfelújítás következett.Most már tiszta az olajbetöltő mert nézem mindig,kicseréltem a tartályt elvileg gyárira,tiszta a hűtővíz is,de az sem bírta kb 3-4hónapnál tovább.most gondolkozok hogy megint veszek egyet majd ha találok megbízhatót.olvastam valahol hogy ez egy tipushiba a vw-nél.lehet bontóban nézek mert a pólókban is használják ezt tartályt.Víz nem fogy,tartály tiszta de nem vinnyog feleslegesen

helló
én nemrég cseréltem tartályt kovácséktól vettem topran (hans pries) eddig jól bírja, a hideget is :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 28, 2017 7:28 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI junior
szia!én így járok már fél éve,rövidrezárt csatival,mert az eredeti tartályt hiába mostam ki,nem érzékelte a folyadékszintet,vettem egy olcsó utángyártott tartályt,három hónapig bírta,de mint kiderült szépen fogyogatott a hűtővíz,bele a motorba,olajbetöltő lucskos volt mindig.két évig jártam vele,míg hengerfejfelújítás következett.Most már tiszta az olajbetöltő mert nézem mindig,kicseréltem a tartályt elvileg gyárira,tiszta a hűtővíz is,de az sem bírta kb 3-4hónapnál tovább.most gondolkozok hogy megint veszek egyet majd ha találok megbízhatót.olvastam valahol hogy ez egy tipushiba a vw-nél.lehet bontóban nézek mert a pólókban is használják ezt tartályt.Víz nem fogy,tartály tiszta de nem vinnyog feleslegesen

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 232 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra