Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Vízhőfok jeladó (hőgomba)
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 16, 2016 9:27 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
cyberlaci írta:
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy fabia I. 2002 1.4 16v AUB 74Kw 100 Le autón, hol található a vízhőfok jeladó?
A probléma, reggel, illetve leállítás után néhány óra múlva egy újabb indításkor normál emelt fordulatszám, majd beröfög, leesik a fordulatszám, szabálytalanul jár a motor, aztán néhány másodperc után minden ok.....

Azt a tanácsot kaptam, cseréljem ki a vízhőfok jeladót ami a termosztát környékén van....

Köszönöm szépen,

szia
http://teile.club/skoda/teile.php?lang= ... el2=121075
8-as alkatrész, a motor jobb oldalán, az aksi mellett, alulra néz a gomba.
Érdmes hideg motornál cserélni, és legyen egy kis ioncserélt víz a pótlásra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 16, 2016 7:14 am 

Autó: Fabia 2002 1.4 16v 100 Hp
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy fabia I. 2002 1.4 16v AUB 74Kw 100 Le autón, hol található a vízhőfok jeladó?
A probléma, reggel, illetve leállítás után néhány óra múlva egy újabb indításkor normál emelt fordulatszám, majd beröfög, leesik a fordulatszám, szabálytalanul jár a motor, aztán néhány másodperc után minden ok.....

Azt a tanácsot kaptam, cseréljem ki a vízhőfok jeladót ami a termosztát környékén van....

Köszönöm szépen,

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2016 8:41 pm 

Szesze írta:
Hello Zsolti.Még sosem használtam karburátor tisztító spayt,de valószínűleg nem lesz baja tőle.Én féktisztítót szoktam használni az alkoholos és gyorsan megszárad.

Ó hát az is van :lol: Na majd hétvégén. Köszi!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2016 7:14 pm 

Autó: Fabia Best
Hello Zsolti.Még sosem használtam karburátor tisztító spayt,de valószínűleg nem lesz baja tőle.Én féktisztítót szoktam használni az alkoholos és gyorsan megszárad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2016 8:05 am 

Szesze írta:
Hali.Az hogy hidegen felmegy az alapjárat az teljesen normális dolog és mindegyiknél így kell lenni majd idővel fokozatosan visszaesik a fordulat.A pillangószelepház,Map szenzor volt tisztítva,mert ha nem én azzal kezdeném.Nem lehet,hogy hidegen nem megy mind a négy henger és azért rángat vagy fuldoklik,mert ez is elő szokott fordulni ha megy egy kis víz a hengerbe?Hidegen könnyen indul a motor vagy sokat forgat,mert ha a szelephimba csavarok el lettek állítva akkor az is gond lehet.Ha van kábeled és gépre kötöd ott meg tudod nézni,hogy a motor hány fokot lát.kicserélheted a jeladót,de ha a mutató beáll középre akkor nem hinném,hogy az lenne a rossz.

Hidegen is könnyen indul. Hengerfej tömítés nem hiszem, hogy rossz, mert egy éve volt cserélve minőségi darabra, és olaj is tiszta, vizem sem fogy. A pillangószelep tavaly volt tisztítva, de nem volt koszos. A MAP szenzort nem tisztítottam, azt mivel kell, karburátortisztító spray jó hozzá?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2016 7:41 am 

Hali.Az hogy hidegen felmegy az alapjárat az teljesen normális dolog és mindegyiknél így kell lenni majd idővel fokozatosan visszaesik a fordulat.A pillangószelepház,Map szenzor volt tisztítva,mert ha nem én azzal kezdeném.Nem lehet,hogy hidegen nem megy mind a négy henger és azért rángat vagy fuldoklik,mert ez is elő szokott fordulni ha megy egy kis víz a hengerbe?Hidegen könnyen indul a motor vagy sokat forgat,mert ha a szelephimba csavarok el lettek állítva akkor az is gond lehet.Ha van kábeled és gépre kötöd ott meg tudod nézni,hogy a motor hány fokot lát.kicserélheted a jeladót,de ha a mutató beáll középre akkor nem hinném,hogy az lenne a rossz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd júl. 12, 2016 6:57 am 

Szesze írta:
Helló!Na akkor most végül is mi a hiba jelenség amit meg akarsz szüntetni,mert arról semmit sem írtál???

Ja ide tényleg nem írtam, bocsánat. Tehát hideg motorral begyújtáskor néha rángat és lefullad, ha gázolom, akkor pár másodperc után helyreáll. (1.4 MPI) Mivel nem állandóan csinálja csak nyáron nagy melegben, ezért gondoltam, hogy valami hőmérséklet gond lesz. Az egyébként normális, hogy begyújtás után kb. egy percig 1200 körül van a fordulat, majd lassan leesik 800-900-ra? Csak mert eddig szerintem nem csinálta. Erre a hőérzékelőre gondoltam, hogy biztos rossz értéket ad, ezért rossz keverést kap a motor, miután kicsit melegedett, akkor már jó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 11, 2016 10:23 pm 

Helló!Na akkor most végül is mi a hiba jelenség amit meg akarsz szüntetni,mert arról semmit sem írtál???

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 11, 2016 8:33 pm 

Szesze írta:
iZsolti írta:
Csabaa írta:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Még egy kérdés: Ez csak a víz hőmérsékletét méri, mutatja, vagy a motor működését is befolyásolja?
Hali.Ez természetesen a motor működését is befolyásolja mivel nem mindegy a vezérlőnek,hogy hány fokos a motor.Ha nem áll be 3-4 km-en belül a hőfok mutató középre akkor vagy a termosztát a hibás vagy lehet a jeladó is,mert mindkettő rossz szokott lenni,de ha ilyen problémád van én először a termosztát hibát zárnám ki és ha az jó utána jöhet a jeladó.

A jeladóra tippeltem, mert begyújtáskor csinálja. De ha a mutató jól működik akkor gondolom a jeladó is jó.
Tévedek?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. júl. 11, 2016 7:21 am 

iZsolti írta:
Csabaa írta:

Még egy kérdés: Ez csak a víz hőmérsékletét méri, mutatja, vagy a motor működését is befolyásolja?
Hali.Ez természetesen a motor működését is befolyásolja mivel nem mindegy a vezérlőnek,hogy hány fokos a motor.Ha nem áll be 3-4 km-en belül a hőfok mutató középre akkor vagy a termosztát a hibás vagy lehet a jeladó is,mert mindkettő rossz szokott lenni,de ha ilyen problémád van én először a termosztát hibát zárnám ki és ha az jó utána jöhet a jeladó.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 10, 2016 7:25 am 

Csabaa írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 10, 2016 6:59 am 
Moderátor

Sziasztok
A gomba cseréje:
https://mega.nz/#!LkoiWQaR!PZ1HAGfLa0CD ... fNut5P2KI8

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 10, 2016 6:48 am 

iZsolti írta:
Csabaa írta:
Szia
Te is ki tudod cserélni, milyen motor? Csak ,hogy hol is találod..

1,4 MPI AQW, azt hiszem a termosztátnál lesz.
Sziasztok.Igen a hőfok jeladó az Mpik-nél a termosztátházban van.Csak leszeded a motorburkolatot és utána látni fogod ha szemben állsz a kocsival akkor jobb oldalon keresd ahol a hűtőből a vastag vízcső rámegy a motorra.Egy kis műanyag füllel van biztosítva azt kell kihúznod oldalra és utána kijön a helyéről a hőfok jeladó.Ha rossz és nem megy fel a vízhőfok az lehet a termosztáttól is,mert az szokta megölni a jeladót is ahogy a gyári eltörik és agyonüti.Ha nem akarod,hogy a hűtővized egy része elvesszen akkor a hűtő alján lévő csapon engedj le belőle!Ha cseréled a jeladót érdemes a gyárit megvenni,mert piti összeg ilyen 2000 ft körül van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 09, 2016 8:36 pm 

Csabaa írta:
Szia

1,4 MPI AQW, azt hiszem a termosztátnál lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 09, 2016 7:46 pm 
Moderátor

Szia

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra