Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. szept. 19, 2018 10:57 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: hidrotőke
HozzászólásElküldve: szer. dec. 21, 2011 11:20 am 

20 ezrenként állíthatnád a szelephézagot, mint régen a 120-as Skodában.

gyula írta:
Hali.
Ez nem semmi.
Jól gondoltam én akkor ezek szerint,hogy átlehet alakítani.
Dehogy a szerelők akiket kérdeztem,miért odzkodtak ettől a megoldástól?
OCTAMD írta:
63000km ment bele azóta

jó bele a skoda105től kezdve a feliciáig a sima tőkék,a rudak pedig az injektoros favorit,feliciás kell bele

lényegében át lehet mindenféle probléma nélkül alakitani favorit inj. -felicia fajtára , 4-4 db lökőrúddal

ahol tuningolnak,chiptuningolnak kicsit jobban,ott is igy csinálják meg,nem hagynak benne hidrótőkét

nekem bevált,pedig nem volt szimpi,de mondták,hogy sok át lett már alakitva.

bontva max 4000ft a 8db tőke,pl a 4-4 rudacska 4000-6000ft.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 21, 2011 11:05 am 

Hali.
Ez nem semmi.
Jól gondoltam én akkor ezek szerint,hogy átlehet alakítani.
Dehogy a szerelők akiket kérdeztem,miért odzkodtak ettől a megoldástól?
OCTAMD írta:
63000km ment bele azóta

jó bele a skoda105től kezdve a feliciáig a sima tőkék,a rudak pedig az injektoros favorit,feliciás kell bele

lényegében át lehet mindenféle probléma nélkül alakitani favorit inj. -felicia fajtára , 4-4 db lökőrúddal

ahol tuningolnak,chiptuningolnak kicsit jobban,ott is igy csinálják meg,nem hagynak benne hidrótőkét

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: hidrotőke
HozzászólásElküldve: szer. dec. 21, 2011 7:24 am 

Tartózkodási hely: Százhalombatta F1 1.4MPi Combi Comfort AME,O1 1.4MPi Classic AMD
63000km ment bele azóta

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 20, 2011 7:48 pm 

Hali.
Nekem is megfordult a fejemben ez,anno a nyár elején amikor hidrotőke gonddal küzködtem.Ezért érdeklődtem ezirányban szerelőknél,nem javasolták.(majd,hogy nem kiröhögtek)
Megszabad kérdezni mennyi km-t hajtottál bele a csere óta?
Valószínüleg anyagi okokból, az ő szempontjukból.
OCTAMD írta:
Akinek nem fontos a hidrotőke az nyugodtan kidobhatja az 1.4MPi motorból és lehet bele tenni sima skoda tőkéket,felicia rudakkal 4-4db.Nekem bevált saját magam megcsináltam,sokkal jobb szerintem.Nem igényel spéci olajat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: hidrotőke
HozzászólásElküldve: kedd dec. 20, 2011 6:26 pm 

Tartózkodási hely: Százhalombatta F1 1.4MPi Combi Comfort AME,O1 1.4MPi Classic AMD
Akinek nem fontos a hidrotőke az nyugodtan kidobhatja az 1.4MPi motorból és lehet bele tenni sima skoda tőkéket,felicia rudakkal 4-4db.Nekem bevált saját magam megcsináltam,sokkal jobb szerintem.Nem igényel spéci olajat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 20, 2011 4:17 pm 

Az én szekeremben 81000km-nél kellett cserélni a tőkéket.Ugyan olyan trutyi volt a hidrotőkékben mint az olajbeöntő sapkán és a kigyenlítőtartályban, amikor elszáll a hengerfejtömítés.
Ha cserére kerül a sor utángyártottat ne vegyél.Én nagyon nagyot szívtam az utángyártottal(Ajusa).A 8db-ból négy rossz volt.Ha netán cserére kerül sor (ne kelljen) merem ajánlani a Skoda Patika nevű netes áruházat.Eredeti hidrotőkét vettem náluk.
Én is 10w40-es olajjal (castrol magnatec ezzel az olajjal ami totál új volt, az új tőkék közül is egy szólt.)jártam a géppel eddig.Jelenleg Aral High Tronic 5w40 van a gépben.Ezzel a hidrotőke gond megoldva.
godot írta:
163.000km van benne. Egyébként ma nem csinálta, pedig mentem vele 50km-et.

Kb. 5000km-es olaj van benne, Liqui Moly 10w40.
Remélem csak valami pillanatnyi elkoszolódás volt, bár a remény hal meg utoljára.....

gyula írta:
Hello.
Jól gondolod.Hidrotőke gondja van a szekérnek.Mennyi km van az autódban?
godot írta:
Hello!

Néhány napja bemelegedés után, elkezd hangosan csattogni a motor alapjáraton, gázadásra kb 2000-es fordulatszámon hirtelen elmúlik. Jól gondolom, hogy ez hidrótőke gond?

Sajnos a közelemben lévő szervizek már csak januárra vállalnak munkát, jól sejtem, hogy addig nem lesz komolyabb baja a gépnek? Kb. 1000km lesz beletéve.

Skoda Fabia 1.4MPI 2001 AQW

Thx
Godot

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 19, 2011 5:38 pm 

163.000km van benne. Egyébként ma nem csinálta, pedig mentem vele 50km-et.

Kb. 5000km-es olaj van benne, Liqui Moly 10w40.
Remélem csak valami pillanatnyi elkoszolódás volt, bár a remény hal meg utoljára.....

gyula írta:
Hello.
godot írta:
Hello!

Néhány napja bemelegedés után, elkezd hangosan csattogni a motor alapjáraton, gázadásra kb 2000-es fordulatszámon hirtelen elmúlik. Jól gondolom, hogy ez hidrótőke gond?

Sajnos a közelemben lévő szervizek már csak januárra vállalnak munkát, jól sejtem, hogy addig nem lesz komolyabb baja a gépnek? Kb. 1000km lesz beletéve.

Thx
Godot

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 19, 2011 1:28 pm 

Üdv.
Nem érdemes a tisztítót belerakni.
Én az enyémbe tettem a Wynn's-et.Kb 4-500km után megint csak csattogott a motorom. Csodát ne várj ezektől az adalékoktól. Goes bácsi leírta a tutit.
LakatPé írta:
Sziasztok!

Érdeklődnék a kedves Fabia tulajoknál, hogy milyen szelepemelő tisztítót ajánlotok. Egy szerelő ismerősöm a következőt ajánlotta, de hátha nektek van más személyes tapasztalatotok! http://t7.hu/oyk

Még a Liqui-Molyt és Xadot emlegettek, de a Wynn's ismerősen csengett.

Köszönöm friss emberként a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 19, 2011 1:24 pm 

Hello.
godot írta:
Hello!

Thx
Godot

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 19, 2011 11:25 am 

Minőségi olaj használatát javaslom és akkor soha nem lesz szükséged ilyen szerekre. Mindenesetre hiába írja, de hosszútávú használatát nem igazán javaslom, olajcsere előtt röviddel önteném az olajhoz. Mivel feloldja az kenési körben lerakódott szennyeződéseket, lehet, hogy többet árt, mint használ, eldugulhatanak a szűkebb járatok. Szerintem csak végszükség esetén használd.

LakatPé írta:
Sziasztok!

Érdeklődnék a kedves Fabia tulajoknál, hogy milyen szelepemelő tisztítót ajánlotok. Egy szerelő ismerősöm a következőt ajánlotta, de hátha nektek van más személyes tapasztalatotok! http://t7.hu/oyk

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 19, 2011 10:43 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 19, 2011 10:21 am 

Hello!
Olvastátok ezt a cikket, mi a vélemény?

http://belsoseg.blog.hu/2011/12/14/a_ja ... n=totalcar

Ha valakinek nagyon sok olajsár van az autóba szerintem megérhet egy próbát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 19, 2011 9:07 am 

Hello!

Thx
Godot

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 13, 2011 9:00 am 

Köszönöm goes a gyors választ.
Én úgy hallom ,hogy igazából akkor csörög ha gázt adok és visszafele esik a fordulat, olyan 2500-3000 fordulat körül, majd lehalkul.

goes írta:
Ezt viszonylag könnyű megállapítani. A hidrotőke a motor fordulatával arányosan csattog. Nem csörög, zörög, hanem ritmusra játszik. A lánc csörgés az tényleg csörgés, zörgés. Lehet valamelyik feszítő, generátor vagy klímakompresszor csapágya is akár.

csabcsiapu írta:
Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni ahhoz, hogy honnan tudom megállapítani, hogy a hidrotőke, vagy a vezérműlánc csörög??
Ugyan is indítás után elkezd valami csörögni, én a motor lánc felőli oldalánál hallom, ott is a burkolat magasságában.
Melegen is jelenkezik indításkor, majd ha már teljesen meleg megszűnik ez a hang.
Előfordul, hogy egyáltalán nem csörög, se hidegen, se melegen./ sajnos ez a ritka/ 1.2-es htp 145000 km.
Az olajat rendszeresen cserélem magnatec 5-40 van benne, de ezelőtt 10-40-et használtam.
Ja, és gázos. 125000-nél került bele a gáz.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 13, 2011 8:48 am 

Ezt viszonylag könnyű megállapítani. A hidrotőke a motor fordulatával arányosan csattog. Nem csörög, zörög, hanem ritmusra játszik. A lánc csörgés az tényleg csörgés, zörgés. Lehet valamelyik feszítő, generátor vagy klímakompresszor csapágya is akár.

csabcsiapu írta:
Sziasztok.

Szeretnék segítséget kérni ahhoz, hogy honnan tudom megállapítani, hogy a hidrotőke, vagy a vezérműlánc csörög??
Ugyan is indítás után elkezd valami csörögni, én a motor lánc felőli oldalánál hallom, ott is a burkolat magasságában.
Melegen is jelenkezik indításkor, majd ha már teljesen meleg megszűnik ez a hang.
Előfordul, hogy egyáltalán nem csörög, se hidegen, se melegen./ sajnos ez a ritka/ 1.2-es htp 145000 km.
Az olajat rendszeresen cserélem magnatec 5-40 van benne, de ezelőtt 10-40-et használtam.
Ja, és gázos. 125000-nél került bele a gáz.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 312 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra