Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd okt. 23, 2018 7:25 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 326 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hidrótőke probléma
HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2018 5:53 pm 

Autó: skoda fabia 1.212v
Wolfi írta:
zoltán fabia2006 írta:
Wolfi írta:
Üdv.
Szelepeket cseréltek.[/quot
szia és igy járni lehet vele?? Menyibe került neked??

Szia.
Nem az enyém volt, hanem a munkatársamé. Árat nem tudok,
mindenképpen kompressziót méretnék azzal lehet biztosra menni.[/qu
köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 09, 2018 2:02 pm 

zoltán fabia2006 írta:
Wolfi írta:
Üdv.

Szia.
Nem az enyém volt, hanem a munkatársamé. Árat nem tudok,
mindenképpen kompressziót méretnék azzal lehet biztosra menni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 08, 2018 4:36 pm 

[quote="Wolfi"]Üdv.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 08, 2018 7:09 am 

Üdv.
Szelepeket cseréltek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 08, 2018 5:49 am 

Autó: Fabia Best
zoltán fabia2006 írta:
Szesze .
a kollégádnak mit csi vele?
Nem én írtam a kollégát!Egyébként még mindig kompressziót kéne mérni!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 07, 2018 5:54 am 

Szesze .
a kollégádnak mit csi vele?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 06, 2018 1:01 pm 

zoltán fabia2006 írta:
Szesze írta:
zoltán fabia2006 írta:
Sziasztok segitséget szeretnék kérni!
Most vettem egy 2006 évj 1.2 12v fabiat és az a gondom vele hogy a 3 henger égéskimaradást ir,és nem tudjuk mi lehet a baj?? (gyertyák cserélve vákumcsö elvolt törve javitva lett. pipák megcserélve hátha vándorol a hiba de nem mindig 3 henger! néha 2 hengerezik utanna leállit és megint jo!!!! ki mit javasol???? én már lehet hengerfej le és hengerfejezés lesz de annak az ára mennyibe kerül???? ebbe is tud valaki segiteni hogy kb mennyi lenne a javitás? 100 ezerböl kijön ????
köszönöm hogy elolvastad és válaszoltál!!!! Zoli
Trafó csere esetleg meg 1 kompressziómérés nem ártana!Cseréld fel a trafót a 3 as hengerből valamelyikkel és ha vándorol a hiba akkor az a szar.Nem 6 szelepes a kocsid esetleg?

szia nem 6 szelepes! és fel lett cserélve és marad a hiba sajna

Szia.
Kollégámnak szelepégés volt. Kompressziómérés után kiderül.

Ne írj egy kérdést több témába ha tudnak válaszolnak. Hubo erre célzott.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 04, 2018 7:08 pm 

Szesze írta:
zoltán fabia2006 írta:
Most vettem egy 2006 évj 1.2 12v fabiat és az a gondom vele hogy a 3 henger égéskimaradást ir,és nem tudjuk mi lehet a baj?? (gyertyák cserélve vákumcsö elvolt törve javitva lett. pipák megcserélve hátha vándorol a hiba de nem mindig 3 henger! néha 2 hengerezik utanna leállit és megint jo!!!! ki mit javasol???? én már lehet hengerfej le és hengerfejezés lesz de annak az ára mennyibe kerül???? ebbe is tud valaki segiteni hogy kb mennyi lenne a javitás? 100 ezerböl kijön ????
Trafó csere esetleg meg 1 kompressziómérés nem ártana!Cseréld fel a trafót a 3 as hengerből valamelyikkel és ha vándorol a hiba akkor az a szar.Nem 6 szelepes a kocsid esetleg?

szia nem 6 szelepes! és fel lett cserélve és marad a hiba sajna

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 04, 2018 7:04 pm 

Szesze!!! nem 6 szelepes !!! fel lett már cserélve és nem vándorol a hiba!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 04, 2018 6:47 pm 

zoltán fabia2006 írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 04, 2018 6:29 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2018 7:15 pm 

Autó: Skoda fabia 1.4 mpi
Szia, köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2018 6:00 pm 

MolnarBelaFeniX írta:
Sziasztok, nem tudom, aktuális-e még ez a thread, de azt szeretném megkérdezni, hogy magát a hidrotőkéket hogy veszitek ki, ha már lent van a hengerfej? Kell hozzá bármilyen spéci célszerszám?
Üdv mindenkinek.
Helló! A tetjén van egy kb 1mm-es lyuk oda bedugsz valamit ami befér és azzal ki tudod húzni egy kicsit srégen eldöntve.Én egy ilyesmi kiütővel szoktam kihúzni:https://www.emag.hu/jonnesway-csapkiuto-2x30x115-mm-m63102/pd/DH4V7MBBM/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2018 3:59 pm 

Autó: Skoda fabia 1.4 mpi
Sziasztok, nem tudom, aktuális-e még ez a thread, de azt szeretném megkérdezni, hogy magát a hidrotőkéket hogy veszitek ki, ha már lent van a hengerfej? Kell hozzá bármilyen spéci célszerszám?
Üdv mindenkinek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 31, 2018 9:51 am 

Autó: Fabia 1 AWY, 1.2 htp 6V
Csabaa írta:
msznagyb írta:
No kedves fórumtársak, kedves hozzáértők!

Úgy jártam mint az előttem szóló. Pár napja finom halk kissé fémes fordulatszámfüggő, finom csattogás lett hallható a motorból. Hétfőn megmutattam két hozzáértőnek, hát talán hidrotőke, hát talán. Próbáljam 10w-40 helyett 5w-30-at, tán nem is hidrotőke, de talán, stb. stb. válaszokat kaptam. Egy dolog viszont nagyon furcsa. 1.2 htp 6v-s motor, és a csattogó hang a 3 injektor közös nyomócsövéből jön, legfőképpen a középső befecskendezőtől. De érdekes, mert olyan mintha megvezetné a cső a hangot, és mintha a végén a nyomásszabályzó lenne a ludas. De tisztán lehet hallani hogy nem a hengerfej vagy a szelepfedél felől jön hanem a 3 injektor közül a középsőből. Ám az is érdekes hogy egyenként lehúztam a befecskendezők csatlakozóit, hátha azzal van baj, a hangjuk nem változik, de mégis a szívó torok környékéről hallani de főleg a középső injektor felől. Van e vkinek ilyen jellegű tapasztalata, illetve milyen olajat gondoltok bele a 10w-40 helyett hogy hátha finomabb lesz a hangja a véknyabb olajtól illetve van e vmi tippetek hogy mi lehet?

Köszi előre is... :D

U.i.: nem volt időm átolvasni előtte, ez bizony full meleg motornál is frankón hallatszik!!! Ez hidegen melegen ugyanúgy hallatszik, ergo Csabaa hsz-ére tekintettel nem az lesz! Érdekes feladvány akkor ha nem hidrotőke!

Szia
Így nehéz még ha hallod akkor is. Mennyit futott a motor? Ha végig 10w-s olajat kapott , azért 200-250e km után lehet már olyan mértékű kopás , hogy hangoskodni kezd. Én egészen a vezerlés ugrás miatti motorgenerálig 5w30-s olajat használtam.
A motor szép volt belül, nem voltak csúnya kopások, igaz csak 135ekm-t futott a motor. Az olajjal javítani nem lehet.m de egy mororbontas egy 15 éves autónál már
felesleges költség tud lenni a kocsi árához képest. Ha 5w30-s olajat nem is, de 5w40-re mindenféleképpen jó lenne váltani. Olajadalékkal is próbalkozhatsz, az is sokat tud segíteni... persze az sem csodaszer.
A sajat tapasztalatom nem mérvadó, a generálnál szinte minden új lett. Most közel 60ekm után érzem , hogy kezd tökéletes lenni a motor. Lassan a negyedik olajcserém jön xado 5w40-re váltottam az előző castrol edge 5w30-ról. Egy flakon xado highway adalékot raktam még az olajhoz. Hogy a generál az olaj vagy az adalék segített nem tudom.

Viszont hidegen nincs köszörülés , a kulcsot azonnal el lehet engedni. Az alapjárat leesett 650-re, a pillanatnyi fogyasztás 0.4 liter/h. Most , hogy a termosztátot is kicseréltem, ebben a nulla fok feletti időben, 6,3 a fogyi, városban, dugókkal..
Ha lehet haladni 6 alatt eszik, városon kívűl 5.5 körül.

Nekem ami furcsa hogy azt írták hogy meleg motornál el kellene a hangnak tűnnie, vagy legalább csendesednie. Én első perctől kezdve 10w-40-el járok és 6-8e km-ként cserélem az olajat. Tavaly volt egy hengerfejezés a szelepek miatt de ennyi. Ha enni fogja az olajat vagy más baja lesz majd újra tovább bontjuk ha megéri ha nem, jelenleg 135e van benne, és nyilván a hidrotőkék sem néztek úgy ki hogy kellett volna cserélni, lassan 1 év eltelik a hengerfejezés óta és persze a folyamatos használat miatt persze h újabb gondok adódhatnak a kopás miatt, de az h egyik napról a másikra elkezd finoman kelepelni vagy nem is tudom mit írjak és tán melegen jobban csinálja mint hidegen ez furcsa nekem.
Többen is hallgattuk, és a befecskendezés közös nyomócsövéből hallik nagyon erősen a kocogó hang, nem a hengerfej felől, nem az olajbeöntő felől ha felnyitom, stb. stb. stb. 2-3-as henger befecskendezője körül hallik a ciripelés, és arra gondolok nem e a nyomászsabályzó a végén kalamol, csak furcsa hogy fordulatszám függően, bár a befecskendezés és a nyomásváltozás is az. Vagy gépre köttetem vagy ha nem akkor megyek az autósboltba és rákérdezek és veszek egyet és kicserélem mert tök furcsa ez hogy a semmiből egy pillanat alatt ez van.
Az olajra vonatkozólag meg csak tanácsolták hogy nem e kellene véknyabbat beleönteni hátha kevésbé lesz hangja, ezért gondoltam ezt a verziót.

No majd meglátom mi lesz a megoldás!

Köszi addig is!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 326 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra