Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. jún. 23, 2018 3:12 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 312 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hidrótőke probléma
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 31, 2018 9:51 am 

Autó: Fabia 1 AWY, 1.2 htp 6V
Csabaa írta:
msznagyb írta:
No kedves fórumtársak, kedves hozzáértők!

Úgy jártam mint az előttem szóló. Pár napja finom halk kissé fémes fordulatszámfüggő, finom csattogás lett hallható a motorból. Hétfőn megmutattam két hozzáértőnek, hát talán hidrotőke, hát talán. Próbáljam 10w-40 helyett 5w-30-at, tán nem is hidrotőke, de talán, stb. stb. válaszokat kaptam. Egy dolog viszont nagyon furcsa. 1.2 htp 6v-s motor, és a csattogó hang a 3 injektor közös nyomócsövéből jön, legfőképpen a középső befecskendezőtől. De érdekes, mert olyan mintha megvezetné a cső a hangot, és mintha a végén a nyomásszabályzó lenne a ludas. De tisztán lehet hallani hogy nem a hengerfej vagy a szelepfedél felől jön hanem a 3 injektor közül a középsőből. Ám az is érdekes hogy egyenként lehúztam a befecskendezők csatlakozóit, hátha azzal van baj, a hangjuk nem változik, de mégis a szívó torok környékéről hallani de főleg a középső injektor felől. Van e vkinek ilyen jellegű tapasztalata, illetve milyen olajat gondoltok bele a 10w-40 helyett hogy hátha finomabb lesz a hangja a véknyabb olajtól illetve van e vmi tippetek hogy mi lehet?

Köszi előre is... :D

U.i.: nem volt időm átolvasni előtte, ez bizony full meleg motornál is frankón hallatszik!!! Ez hidegen melegen ugyanúgy hallatszik, ergo Csabaa hsz-ére tekintettel nem az lesz! Érdekes feladvány akkor ha nem hidrotőke!

Szia
Így nehéz még ha hallod akkor is. Mennyit futott a motor? Ha végig 10w-s olajat kapott , azért 200-250e km után lehet már olyan mértékű kopás , hogy hangoskodni kezd. Én egészen a vezerlés ugrás miatti motorgenerálig 5w30-s olajat használtam.
A motor szép volt belül, nem voltak csúnya kopások, igaz csak 135ekm-t futott a motor. Az olajjal javítani nem lehet.m de egy mororbontas egy 15 éves autónál már
felesleges költség tud lenni a kocsi árához képest. Ha 5w30-s olajat nem is, de 5w40-re mindenféleképpen jó lenne váltani. Olajadalékkal is próbalkozhatsz, az is sokat tud segíteni... persze az sem csodaszer.
A sajat tapasztalatom nem mérvadó, a generálnál szinte minden új lett. Most közel 60ekm után érzem , hogy kezd tökéletes lenni a motor. Lassan a negyedik olajcserém jön xado 5w40-re váltottam az előző castrol edge 5w30-ról. Egy flakon xado highway adalékot raktam még az olajhoz. Hogy a generál az olaj vagy az adalék segített nem tudom.

Viszont hidegen nincs köszörülés , a kulcsot azonnal el lehet engedni. Az alapjárat leesett 650-re, a pillanatnyi fogyasztás 0.4 liter/h. Most , hogy a termosztátot is kicseréltem, ebben a nulla fok feletti időben, 6,3 a fogyi, városban, dugókkal..
Ha lehet haladni 6 alatt eszik, városon kívűl 5.5 körül.

Nekem ami furcsa hogy azt írták hogy meleg motornál el kellene a hangnak tűnnie, vagy legalább csendesednie. Én első perctől kezdve 10w-40-el járok és 6-8e km-ként cserélem az olajat. Tavaly volt egy hengerfejezés a szelepek miatt de ennyi. Ha enni fogja az olajat vagy más baja lesz majd újra tovább bontjuk ha megéri ha nem, jelenleg 135e van benne, és nyilván a hidrotőkék sem néztek úgy ki hogy kellett volna cserélni, lassan 1 év eltelik a hengerfejezés óta és persze a folyamatos használat miatt persze h újabb gondok adódhatnak a kopás miatt, de az h egyik napról a másikra elkezd finoman kelepelni vagy nem is tudom mit írjak és tán melegen jobban csinálja mint hidegen ez furcsa nekem.
Többen is hallgattuk, és a befecskendezés közös nyomócsövéből hallik nagyon erősen a kocogó hang, nem a hengerfej felől, nem az olajbeöntő felől ha felnyitom, stb. stb. stb. 2-3-as henger befecskendezője körül hallik a ciripelés, és arra gondolok nem e a nyomászsabályzó a végén kalamol, csak furcsa hogy fordulatszám függően, bár a befecskendezés és a nyomásváltozás is az. Vagy gépre köttetem vagy ha nem akkor megyek az autósboltba és rákérdezek és veszek egyet és kicserélem mert tök furcsa ez hogy a semmiből egy pillanat alatt ez van.
Az olajra vonatkozólag meg csak tanácsolták hogy nem e kellene véknyabbat beleönteni hátha kevésbé lesz hangja, ezért gondoltam ezt a verziót.

No majd meglátom mi lesz a megoldás!

Köszi addig is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 30, 2018 7:07 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
msznagyb írta:

Úgy jártam mint az előttem szóló. Pár napja finom halk kissé fémes fordulatszámfüggő, finom csattogás lett hallható a motorból. Hétfőn megmutattam két hozzáértőnek, hát talán hidrotőke, hát talán. Próbáljam 10w-40 helyett 5w-30-at, tán nem is hidrotőke, de talán, stb. stb. válaszokat kaptam. Egy dolog viszont nagyon furcsa. 1.2 htp 6v-s motor, és a csattogó hang a 3 injektor közös nyomócsövéből jön, legfőképpen a középső befecskendezőtől. De érdekes, mert olyan mintha megvezetné a cső a hangot, és mintha a végén a nyomásszabályzó lenne a ludas. De tisztán lehet hallani hogy nem a hengerfej vagy a szelepfedél felől jön hanem a 3 injektor közül a középsőből. Ám az is érdekes hogy egyenként lehúztam a befecskendezők csatlakozóit, hátha azzal van baj, a hangjuk nem változik, de mégis a szívó torok környékéről hallani de főleg a középső injektor felől. Van e vkinek ilyen jellegű tapasztalata, illetve milyen olajat gondoltok bele a 10w-40 helyett hogy hátha finomabb lesz a hangja a véknyabb olajtól illetve van e vmi tippetek hogy mi lehet?

U.i.: nem volt időm átolvasni előtte, ez bizony full meleg motornál is frankón hallatszik!!! Ez hidegen melegen ugyanúgy hallatszik, ergo Csabaa hsz-ére tekintettel nem az lesz! Érdekes feladvány akkor ha nem hidrotőke!

Szia
Így nehéz még ha hallod akkor is. Mennyit futott a motor? Ha végig 10w-s olajat kapott , azért 200-250e km után lehet már olyan mértékű kopás , hogy hangoskodni kezd. Én egészen a vezerlés ugrás miatti motorgenerálig 5w30-s olajat használtam.
A motor szép volt belül, nem voltak csúnya kopások, igaz csak 135ekm-t futott a motor. Az olajjal javítani nem lehet.m de egy mororbontas egy 15 éves autónál már
felesleges költség tud lenni a kocsi árához képest. Ha 5w30-s olajat nem is, de 5w40-re mindenféleképpen jó lenne váltani. Olajadalékkal is próbalkozhatsz, az is sokat tud segíteni... persze az sem csodaszer.
A sajat tapasztalatom nem mérvadó, a generálnál szinte minden új lett. Most közel 60ekm után érzem , hogy kezd tökéletes lenni a motor. Lassan a negyedik olajcserém jön xado 5w40-re váltottam az előző castrol edge 5w30-ról. Egy flakon xado highway adalékot raktam még az olajhoz. Hogy a generál az olaj vagy az adalék segített nem tudom.

Viszont hidegen nincs köszörülés , a kulcsot azonnal el lehet engedni. Az alapjárat leesett 650-re, a pillanatnyi fogyasztás 0.4 liter/h. Most , hogy a termosztátot is kicseréltem, ebben a nulla fok feletti időben, 6,3 a fogyi, városban, dugókkal..
Ha lehet haladni 6 alatt eszik, városon kívűl 5.5 körül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 28, 2018 1:44 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 12, 2017 11:41 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2 12v
msznagyb írta:
Nekem anno a szervizben mikor új volt azt mondták h ha olyat hallok akkor a váltóban az egyik tengely csinálja és tipikus. Kuplung kinyomásra is csinálja? Mert nem ilyen erősen de néha előjön és akkor ha kinyomom elhallgat, akkor tudom h nem motorhiba, és első perctől csinálta és 14 éve semmi baja ergo nagy gond nem lehet!
Lehet hülyeséget beszélek de egy próbát megér!

A váltó zörgés megvan, de ez a motorból jön gázadásra gyorsul a csattogás.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 11, 2017 7:06 am 

Nekem anno a szervizben mikor új volt azt mondták h ha olyat hallok akkor a váltóban az egyik tengely csinálja és tipikus. Kuplung kinyomásra is csinálja? Mert nem ilyen erősen de néha előjön és akkor ha kinyomom elhallgat, akkor tudom h nem motorhiba, és első perctől csinálta és 14 éve semmi baja ergo nagy gond nem lehet!
Lehet hülyeséget beszélek de egy próbát megér!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 09, 2017 6:23 pm 
Moderátor

dolfi írta:

Szerintem ez nem tőke hang. Az száraz fémes kopogás szokott lenni..
Az gyorsabb, a videoban zakatolás hallatszik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 09, 2017 6:18 pm 

Csabaa írta:
dolfi írta:
Sziasztok!
Adott egy 1.2 BME Fabia.
Az utóbbi időben ha megyek vele kb. 20 km ert el kezd csattogni, alapjáraton csat csat, gázt adva kelepel. Gondolom a hidrotőke szólhat.
Okozhatja alacsony olajnyomás?

Szia
A tőke melegen nem szokott csattogni, az csak hidegen fordul elő.
Hallani kellene, egy video jó lenne..

Pont ilyen:
https://www.youtube.com/watch?v=p1NOAg9ze_Y

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 09, 2017 6:13 pm 
Moderátor

dolfi írta:
Sziasztok!
Adott egy 1.2 BME Fabia.
Az utóbbi időben ha megyek vele kb. 20 km ert el kezd csattogni, alapjáraton csat csat, gázt adva kelepel. Gondolom a hidrotőke szólhat.

Szia
A tőke melegen nem szokott csattogni, az csak hidegen fordul elő.
Hallani kellene, egy video jó lenne..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. dec. 09, 2017 5:32 pm 

Sziasztok!
Adott egy 1.2 BME Fabia.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 11, 2017 9:37 pm 

Autó: Fabia 1.4 16v
A kerdesemre meg is kaptam a valaszt, olajcserenel vettem eszre hogy a hőgombanal van egy minimalis szivargas, de kb bontas nelkul lehetetlen rafogni egy villaskulccsal az elotte futó "stekker tartó" es a szűk hely miatt -legalabbis nekem. Kipattintani pedig nem akartam, mert biztos hogy eltöröm. Vegül sikerült egy nagyon keveset huzni rajta.. Mentem par km-t hogy nyisson a termosztat, es nyomas ala kerüljon.Utána csekkoltam, es nem lattam szivargas nyomat, csak kerdes mennyire lesz ez tartós megoldas..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 19, 2017 9:38 am 

ayala írta:
Sakraf írta:
Ami még aggaszt kicsit, hogy pár hónap leforgása alatt a maxról a minre süllyed a hűtő kiegyenlítő szintje, de sehol nem ereszt a rendszer. Hengerfejre utaló jelek nincsenek, nem vettem észre semmi negatív változást.
Ez mennyire egészséges?

Csinálja nekem is. Egyszer töltöttem utána, belement kb. az az egy deci, amíg a maxot el nem érte, most ugyanúgy minumumom van, és nem kellenek hozzá hónapok. De ott már stabilan tartja.
Amennyire tudom, ez normális jelenség, de majd a szakértők kijavítanak, ha nem így van.

Csak az a kérdés az a pár deci hova kerül egy teljesen zárt rendszerből.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 10, 2017 4:21 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
Sakraf írta:
Ami még aggaszt kicsit, hogy pár hónap leforgása alatt a maxról a minre süllyed a hűtő kiegyenlítő szintje, de sehol nem ereszt a rendszer. Hengerfejre utaló jelek nincsenek, nem vettem észre semmi negatív változást.
Ez mennyire egészséges?

Csinálja nekem is. Egyszer töltöttem utána, belement kb. az az egy deci, amíg a maxot el nem érte, most ugyanúgy minumumom van, és nem kellenek hozzá hónapok. De ott már stabilan tartja.
Amennyire tudom, ez normális jelenség, de majd a szakértők kijavítanak, ha nem így van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 10, 2017 3:29 pm 

Ez mennyire egészséges?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 10, 2017 12:47 pm 

Idézet:

Nem tudom mikor kezdte, én már így vettem. A beremegést nekem is csinálja, hidegen nagyon aprókat rúg néha, érezni az autóban ülve aztán abbamarad.
Viszont a dugattyú csapszeges hibáról nem hallottam még. Melyik motorok érintettek?

Az, hogy típushiba talán kissé túlzás. Pláne 110e-nél, ahol az enyém jár, de javítottak mar jó pár 1.4-est pontosan nem tudom melyik motorkód- talán a klasszik 75 lovas- kattogó, csörgő alapjárattal, ami nem hidrotőke volt, hanem csapszeg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 10, 2017 12:46 pm 

[/quote]

Nem tudom mikor kezdte, én már így vettem. A beremegést nekem is csinálja, hidegen nagyon aprókat rúg néha, érezni az autóban ülve aztán abbamarad.
Viszont a dugattyú csapszeges hibáról nem hallottam még. Melyik motorok érintettek?[/quote]

Az, hogy típushiba talán kissé túlzás. Pláne 110e-nél, ahol az enyém jár, de javítottak mar jó pár 1.4-est pontosan nem tudom melyik motorkód- talán a klasszik 75 lovas- kattogó, csörgő alapjárattal, ami nem hidrotőke volt, hanem csapszeg.[/quote]

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 312 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra