Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 1:55 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 303 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 25, 2010 11:17 am 

Szia kösz a tanácsot de,azért tettem bele ilyen olajat mert előtte a 30000 km szerviznél ilyet raktak bele a Győri Skoda márkaszrevízben/odaádtak a maradék fél litert a flakonban / :roll:
A garanciáról pedig ezt találtam:
Keddtől hatályos az Európai Bizottság rendelete, amelyik kimondja, hogy az autógyártók a jövőben nem tehetik az autóikhoz kapcsolódó garanciát függővé attól, hogy az olajcserét és az egyéb karbantartási, javítási munkákat hivatalos márkaszervizek végezték-e – közölte a Gazdasági Versenyhivatal (GVH).
Az új szabályok idén június 1-én lépnek hatályba a javítási és fenntartási piacokat érintően, míg az újautó-értékesítési piac esetében − a megfelelő átmeneti időszak biztosítása érdekében − ez a dátum 2013. június 1. Az új szabályozás 2023. május 31-ig lesz hatályban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Hidrótőke probléma
HozzászólásElküldve: vas. júl. 25, 2010 11:03 am 

Szia!

Papíron jó az olaj ehhez a motorhoz. Szerintem viszont nem szabadott volna 5W40 alá adni a minőségből. A garancia viszont azzal megszűnik, ha nem megfelelő kenőanyagot használsz, itt elvileg erről nincsen szó. Viszont a Porsche Hungária ellen egy átlag halandónak nem sok esélye van. Kérdés, hogy a jogszabály a 2010.06.01. után forgalomba helyezett gépjárművekre vonatkozik -e, vagy az az előttiekre is?
Az a tanácsom, hogy sürgősen cseréld le az olajat 5W40, vagy jobb minőségűre.
Reméljük nem károsodtak még a hidrotőkék...

vellnesz írta:
Az lenne a kérdésem mit lehet tenni,hogyha az olajcsere után /1000 km / kopogni kezdet egy két hidrotőke hideg indításkor kb 20-25mp-ig.Mit lehet ilyenkor tenni?Az olaj amit bele tett a szerelő és amit én vettem Castrol Magnatec 10W40!Az autó elvileg még garanciális nincs 3 éves 47000 km futott.Azért elvileg mert az utolsó szervizt nem a márkaszervíz csinálta,de úgy tudom hogy junius 1-től már nem veszti el a garanciát,ha nem márkaszervízben van szervízelve! :oops: :(
A motor 1.4 16v BUD motorkódú :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hidrótőke probléma
HozzászólásElküldve: vas. júl. 25, 2010 9:38 am 

Az lenne a kérdésem mit lehet tenni,hogyha az olajcsere után /1000 km / kopogni kezdet egy két hidrotőke hideg indításkor kb 20-25mp-ig.Mit lehet ilyenkor tenni?Az olaj amit bele tett a szerelő és amit én vettem Castrol Magnatec 10W40!Az autó elvileg még garanciális nincs 3 éves 47000 km futott.Azért elvileg mert az utolsó szervizt nem a márkaszervíz csinálta,de úgy tudom hogy junius 1-től már nem veszti el a garanciát,ha nem márkaszervízben van szervízelve! :oops: :(
A motor 1.4 16v BUD motorkódú :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 303 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21

Időzóna: UTC + 1 óra