Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:22 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 617 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 24, 2010 6:44 am 

Szabi! Macinak teljesen igaza van, ha elhatározod a beépítést figyelj majd oda, hogy mivel neked csak 3 hengeres autóba szerelik be a szettet az átvételkor kérd el a 4. henger alkatrészét is (benne van az árban)!
Így ahogyan Maci is írja, a következő 4 hengere autódba is átrakható lesz.

-Maci- írta:
Szabi, nincs mit!

Még egy dologra szeretném nyomatékosan fehívni a figyelmedet! Ezt sokan elfelejtik!

A gáz rendszer kicsit olyan, mint egy SIM kártya!! Persze a 3 hengeres autó ritka, de legyen most a példa kedvéért 4 hengres!! :wink:
Te most egy négy hengeres gáz szettet veszel!! Nem Skoda Fabia szettet!!!! Ha megunod/lelkod az autót, a gáz szettet megterthatod (ugyan úgy, mint a SIM kártyát telo csere estében) és tovább szolgálhat a következő 4 hengeres, injektoros autódban! Szóval a Fabia után felhasználhatod ezt a szettet egy Suzuki Swifttől kezdve a Toyota Avensis 2.0-án át akár egy BMW 520i-ig!!!
Nem mellékes szempont!!! A gáz szett olyan egyszerű, mint egy faék! Nem tud mi elromlani benne!!

Kiegészítés:
A Te autód ugye 3 hengeres! Szerintem (mivek injektoros) ha át akarod majd tenni egy 4, 6 stb hengeres, injektoros autóba, csak a gáz szelepeket kell 4, 6 szelepesre cserélned (reduktort, vezérlőt, tartályt nem!)....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2010 9:54 pm 

Szabi, nincs mit!

Még egy dologra szeretném nyomatékosan fehívni a figyelmedet! Ezt sokan elfelejtik!

A gáz rendszer kicsit olyan, mint egy SIM kártya!! Persze a 3 hengeres autó ritka, de legyen most a példa kedvéért 4 hengres!! :wink:
Te most egy négy hengeres gáz szettet veszel!! Nem Skoda Fabia szettet!!!! Ha megunod/lelkod az autót, a gáz szettet megterthatod (ugyan úgy, mint a SIM kártyát telo csere estében) és tovább szolgálhat a következő 4 hengeres, injektoros autódban! Szóval a Fabia után felhasználhatod ezt a szettet egy Suzuki Swifttől kezdve a Toyota Avensis 2.0-án át akár egy BMW 520i-ig!!!
Nem mellékes szempont!!! A gáz szett olyan egyszerű, mint egy faék! Nem tud mi elromlani benne!!

Kiegészítés:
A Te autód ugye 3 hengeres! Szerintem (mivek injektoros) ha át akarod majd tenni egy 4, 6 stb hengeres, injektoros autóba, csak a gáz szelepeket kell 4, 6 szelepesre cserélned (reduktort, vezérlőt, tartályt nem!)....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2010 9:34 pm 

1000000x köszi :)

-Maci- írta:
Szabyka írta:
Köszi :) És azt amit bele kell tekerni a töltő csonkba azt adják vagy a kutasnak van ?

-Maci- írta:
Szia Szabi!

Az enyém 1.4 16V, "gyári" gázos. Vagyis Dual!
Nekem a az általad is mutatott módon, a tanksapka nyílásában van a töltő csonk! (ez Te is kérheted beszereléskor!!)Ami ott kiáll belőle (a Te képeden), mindíg be kell csavarni tankolásnál. Az enyém nyaka jóval rövidebb, bár ez semmit nem befolyásol!
Az én autóm a 6.5 benzin helyett 7.2 (most hidegben 7.3) gázt fogyaszt!
Ha sokat használod az autót nem kérdés!!
Az hogy "felrobban", "nem húz", "szárítja a motort", "gáz szaga van" garantált baromságok! Ezek mind a fél műveltség felnagyított konlúziói!!
Egyetlen egy dolgot kell átgondolnod gázozás előtt: Mennyi idő alatt térül meg?! Bár itt ellent mondanék amagamnak... Magyarországon akár 1 évre is nehéz előre látni... Nem az számít, mikor térül meg! Az számít, hogy elmész agyerekekkel nyaralni és nem 50K HUF az úti kültség, hanem 30... 20K-ból maradtok +1 napot, vagy még 2x vacsoráztok... Fura érzés ám, mikor nem határozza meg a hangulatot az üzemanyag költség... :wink: :roll:

Adják!

Tulajdonképpen mpistinek is van ilyen, csak neki beépítették a lökhárítóba!!
A csonk közepe belül (is) mentetes! mpsitinek ugye a lökhárítóban lökhárítóban van! Az Ő általa linkelt képen azt látod, hogy ennek a csonkanak a közepébe egy műanyag záró kupak van tekereve.
Szóval vagy zárókupak, vagy csonk le-fel! :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2010 9:28 pm 

Szabyka írta:
Köszi :) És azt amit bele kell tekerni a töltő csonkba azt adják vagy a kutasnak van ?

-Maci- írta:
Szia Szabi!

Nekem a az általad is mutatott módon, a tanksapka nyílásában van a töltő csonk! (ez Te is kérheted beszereléskor!!)Ami ott kiáll belőle (a Te képeden), mindíg be kell csavarni tankolásnál. Az enyém nyaka jóval rövidebb, bár ez semmit nem befolyásol!
Az hogy "felrobban", "nem húz", "szárítja a motort", "gáz szaga van" garantált baromságok! Ezek mind a fél műveltség felnagyított konlúziói!!
Egyetlen egy dolgot kell átgondolnod gázozás előtt: Mennyi idő alatt térül meg?! Bár itt ellent mondanék amagamnak... Magyarországon akár 1 évre is nehéz előre látni... Nem az számít, mikor térül meg! Az számít, hogy elmész agyerekekkel nyaralni és nem 50K HUF az úti kültség, hanem 30... 20K-ból maradtok +1 napot, vagy még 2x vacsoráztok... Fura érzés ám, mikor nem határozza meg a hangulatot az üzemanyag költség... :wink: :roll:

Adják!

Tulajdonképpen mpistinek is van ilyen, csak neki beépítették a lökhárítóba!!
A csonk közepe belül (is) mentetes! mpsitinek ugye a lökhárítóban lökhárítóban van! Az Ő általa linkelt képen azt látod, hogy ennek a csonkanak a közepébe egy műanyag záró kupak van tekereve.
Szóval vagy zárókupak, vagy csonk le-fel! :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2010 9:25 pm 

-Maci- írta:
Szia Szabi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2010 8:08 pm 

Szia Szabi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2010 7:13 pm 

töltőcsonk: http://kepfeltoltes.hu/view/101023/SDC1 ... es.hu_.jpg

igen pótkeréktartályt, nekem 48 literes ment bele (úgy hogy a csomagtérszőnyeget gyári módon tudom viszahajtani rá), ebbe ~38,5 liter fér

fogyasztás: http://skodafabiaclub.com/forum/viewtop ... &start=180

Szabyka írta:
Hova tették Neked a töltőcsatit ?Pótkerék tartályt kértél?Fogyasztásod, hogy jön ki ? Gyorsban ennyi :D

mpisti írta:
szia, nekem is uez a motor van, idén márciusban 210e Ft
Kaposvárról talán ez nincs messze: http://www.pecsigazauto.hu/

Szabyka írta:
Én is most elgondolkoztam egy pótkerék tartályos gáz beépítésén ... 1.2 12v a kicsikém 2007-es ...
A gyári Dual változatnál hol van a gáztöltő nem tudjátok ?
Kérek árajánlatott több szervíztől is kiváncsi vagyok 2k körül megúszható-e ...
Ahogy számolom 1.5 év alatt megtérülhet az ára ... :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2010 6:59 pm 

Hova tették Neked a töltőcsatit ?Pótkerék tartályt kértél?Fogyasztásod, hogy jön ki ? Gyorsban ennyi :D

mpisti írta:

Szabyka írta:
Én is most elgondolkoztam egy pótkerék tartályos gáz beépítésén ... 1.2 12v a kicsikém 2007-es ...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2010 6:53 pm 

Szabyka írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 23, 2010 6:45 pm 

Közben megtaláltam :
Kép

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szabyka szomb. okt. 23, 2010 6:53 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. aug. 08, 2010 1:26 pm 

feeri írta:
köszönöm a fáradozásod sokat segítettél. utána érdeklödöm egy ezzel foglalkozó cégnél. a kolegám is érdeklödik , ő egy corsaba akarja teteni. mégegyszer köszönöm
feri

Örülök, ha tudtam segíteni valamennyit! Igazából ki kell számolnotok, hogy mennyi idő alatt térül meg a befektetés és ez alapján dönteni. Más gondolkozni való ezen nincs!
Látom, hogy az előző h.sz.-emben elrontottam a 3. linket, ami a gáz beszerelésről szól. Ezt kijavítottam, most már jó helyre mutat!

Jut eszembe:
Én mikor tavasszal nézegettem az autókat, már 100% biztos voltam benne, hogy veszek egy Fabia-t és át alakíttatom! Végül szerencsém volt, 1.6-ért találtam a kis autómat, 68K km-rel.
Viszont ezt előre nem tudtam és kérezgettem, hol érdemes át alakíttatni. Mindenki a Bács-Gépker -t ajánlotta a leg jobban! Mint kiderült tapasztalatom nincsen ebben, de meg osztom veled, hogy a leg többen őket ajánlották!
Itt az oldaluk:

http://www.autogaz-szerviz.hu/autogaz/portal/index

Ár ajánlatot is tudtok itt kérni, illetve van megtérülés kalkulátor is! Továbbá Ők is beszerelik 1 nap alatt (ha messze laksz, rá szánsz 1 napot és meg lehet várni)

Sőt, itt vannak az árak is! :wink:

http://www.autogas-autogaz.hu/Autogas/s/autogaz/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 07, 2010 9:27 pm 

köszönöm a fáradozásod sokat segítettél. utána érdeklödöm egy ezzel foglalkozó cégnél. a kolegám is érdeklödik , ő egy corsaba akarja teteni. mégegyszer köszönöm
feri

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 07, 2010 6:29 pm 

Hát, megmondom Őszintén ezekben nem vagyok túl tájékozott! Csak fél információim vannak!

1.) Annyit tudok, hogy a "gyárilag" gázos Fabia-ra új korában ugyan úgy 3 év gari van, mint a nem gázosra. Az, hogy Te egy szak céggel beszerelteted-e a gázt, befolyásolja-e a garit, nem tudom! Nyilván ha a Skodával rakatod bele, akkor nem, de brutális áron dolgoznak!

2.) Cserélgetni nem kell a tartályt, csak nyomás próbáztatni. 10 évente... kb 5-10 ezerFt-os költség... Azt hiszem attól függ az idő-intervallum, hogy sorozat engedélyesre csinálják, vagy nem. Bővebbet sajnos nem tudok.

3.) A műszaki vizsgát passzolom, hogy kell-e új! Szerintem nem, de ha sorozat negedélyes lesz, azt be írják a forgalmiba. (tollal, pecséttel. Nem kell új dokument!). Egébként műszaki vizsgára kell csináltatni egy "gáz biztonsági szemle"-t. Ez 5000Ft. Tehát ennyivel kerül többe a műszaki.

Sajnálom, hogy csak ilyen gyéren tudok válaszolni ezekre a kérdésekre! Ha google-ban keresel átalakítással foglakozó céget, Ők biztosan nagyon szívesen válaszolnak ezekre a kérdésekre is!

Ja, az ár:
Egy normális szak cégnél a Landi Renzo Omegas (ehhez ragaszkodj, ez a legjobb!) gáz rendszer beépítéssel, papírozással együtt 200-250 K HUF. Egy nap alatt megcsinálják. Ha ráérsz, meg is várhatod! Az árat befolyásolja, hogy milyen tartályt, töltő csonkot kérsz!

U.I.:

Itt olvashatsz egy személyes tapasztalatot, használt autó átalakításról, itt az én gyújtó gyertyáimat láthatod 74K km gáz üzem után, itt azt követheted nyomon, hogyan alakítanak gázosra egy autót! Az első élményekről ezzel az autóval itt olvashatsz! Végül pedig itt van szó az előnyökről és a hátrányokról...

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára -Maci- vas. aug. 08, 2010 1:24 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 07, 2010 6:11 pm 

és még két kérdés garancia vesztéssel jár a beszerelés? és hallottam olyat hogy időszakonként be kell vizsgáltatni a tartály és cserélni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 07, 2010 6:03 pm 

köszömöm kimerítő válaszodat még annyi kérdésem lenne hogy össze kell-e müszakiztatni az autót vele?mert akkor gondolom müszaki előtt érdemes csináltatni. és milyen árak vannak?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 617 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra