Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:25 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 617 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gázos Fábia
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 07, 2010 12:35 pm 

feeri írta:
Kedves fórumozók!

Utólag beszerelt autógázról érdekelne minden vélemény tapasztalat.

Szia!
Az én autóm 1.4 16V, gázos.

Ez az "utólag beszerelet gáz" a szó leg szorosabb értelmében kicsit zavaros. Ugyanis csak olyan van! A "gyárilag gázos" autók úgy érkeznek meg a szalonba, hogy a csomagtartójukban, egy karton dobozban van a gáz szett. Ezt vagy egy engedéllyel rendelkező Skoda szervíz szereli be (utólag), vagy egy gázos szak szervíz.

A gáz autózásról annyit kell tudni, hogy "olcsón, egyszerűen". Maga a gáz rendszer egyszerű, mint egy faék. Ha érdekel, leírom a működési elvet, de nem akarok feleslegesen okoskodni!
A lényeg, hogy mielőtt döntenél, ne higyj senkinek, akinek még nem volt gázos autója! Nekem is sorra osztották a baromságot. "felrobban", "gáz szaga van", "előzésnél vissza kell kapcsolni benzinre, mert nem húz", "kiszárítja a motort"...
Teljes nyugalommal állíthatom, hogy ez mind-mind oltári baromság egy szakszervízben átalakított autó esetében!
A 80 lovas 16V Fabia-nél én konkrétan nagyon minimális erő csökkenést vettem észre. 2-3 hónap kellett, hogy észre vegyem a nüansznyi erő kölönbséget benzin és gáz között. Gáz szagot még sosem éreztem. A motort az olaj keni, nem a benzin!! (A szelepeket is!! Hogyan kenné a benzin a kipufogó szelepeket?!). A robbanás veszélyről meg informáljon téged az ADAC:

http://www.youtube.com/watch?v=yDc7iZa5IKo

Pont ugyan ez a cucc van az én autómban is!
Fogyasztás ügyben az én tapasztalatom 7-7.5 L 100-on. Ez persze erősen vezetési stílus és beállítás függő. Lehet játszani a fogyasztás/teljesítmény aránnyal. Én napi 100km-t minimum megyek és 169ft-ért tankolom a gázt. Március óta csaknem 100.000ft-ot spóroltam meg a tankolással. Arról nem is beszélve, hogy a gáz, a benzinnel ellentétben nem hagy maga után lerakódásokat a motorban és a kipufogó rendszerben...
Karbantartást igazán nem igényel a dolog. Gáz szűrőt kell benne nagy ritkán cserélni, de nem nagy tétel.

Van még valami, amit sokan nem vesznek figyelembe! Ha gázos az autód és el szeretnéd adni, de szintén gázos autót szeretnél helyette, ki vetetheted a gázt az autódból majd bele rakathatod az utódba... Azaz egyszer veszed meg a gáz rendszert, aztán hordozhatod. Annyi korlát van, hogy ugyan olyan "elvű" autóba tudod csak tenni! Tehát egy 4 injektoros autóhoz való gáz szett nem lesz jó egy központ befecskendezőshöz, vagy karbishoz. Illetve ugyan ez igaz fordítva is.

Igazából, ha utána számol az meber, kiderül, hogy minél nagyobb fogyasztású az autód, annál jobban megéri! Egy 1.4 Fabai-nál sacc 25-30K km alatt térül meg a leg profibb Landi Renzo szett beépíttetése.
Ha úgy látod, hogy elég sokat mész és megérné, ne tántorítson el senki!

Dióhéjban ennyi. Ha van még kérdésed és tudok válaszolni, szívesen teszem. A gyakori kérdésekre pedig itt találsz pontosabb válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Gázos Fábia
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 07, 2010 9:12 am 

Kedves fórumozók!

Utólag beszerelt autógázról érdekelne minden vélemény tapasztalat.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 617 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42

Időzóna: UTC + 1 óra