Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. dec. 16, 2018 10:06 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 617 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 06, 2011 3:55 pm 

Úgy néz ki Én ha beszereltetem a pécsi gázautó szervízben fogom szereltetni ...
Pótkerék tartály + töltőnyílás a tanksapka alatt így lesz 209.900ft ... Landirenzo Super Eco a rendszer neve 2 év vagy 100e km garancia van rá ...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 06, 2011 2:36 pm 

Sziasztok!
Nézelődtem a neten, de erre a Poliauto-s cuccra nem igazán találtam oldalt. Szerintem jobb ha olyan rendszert szereltetsz be amivel több szerelő foglalkozik, mert, ha valamiért összerúgod a patkót a szerelővel más is hozzá tudjon szólni "szoftveresen". Ezalatt azt értem, hogy a kalibráláshoz a rendszereknek többnyire saját programjuk van. Meg eléggé necces az első fecske szerepét vállalni. Én pld. Zavolit használok minden gond nélkül. A sorozat engedély meg szerviz függő, mert ha nincs az adott műhelynek az autódhoz akkor is kell csináltatni, ha előtted már 1000 Fabiaba szereltek az országban. Azt hiszem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 05, 2011 9:02 pm 

tetszik nekem ez a gázos téma :-) mivel én is azzal járok. Az hogy a Landis rendszerek csattognak szerintem nem igaz, én amit eddig csatogni halottam ez egy SUZUKI Svift volt ( az új fajta) és abba a kitűnő BOSCH rendszer volt amit szídott is a gazdálya rendesen. Nem is csodálom én is szídnám 9-10 literes fogyasztással :-) De valamin azért érdemes elgondolkodni, volt a Skodánál egy akció amikor adták a Landis gázt ajcsiba. Van egy haverom skoda kerbe dolgozik , azt mondta hogy ha jól visszagondolrá tuti hogy az összes duálos autót min kétszer már visszavitték mert nem működik rendesen :-) Nem szeretnék senkinek a lelkébe taposni de őszintén nem is való egy 1.2 HTP Fabia motornak a gázrendszer. Szerintem. De ez az én magán véleményem. De ha már be is szerelteted szerintem min valami prémium olaj kell a motornak, 10.000 Km olajcsere, gyertya sem árt ha gázhoz való van benne, direktszűrőt még csak véletlenül se használjunk, és ha lehet csak MOL , AGIP, SCHEL kúton tankoljunk :-) Ezek 5 év tapasztalatai.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 05, 2011 2:06 pm 

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget!
Agyalunk rajta, hogy hol is kéne el gázosítani az 1.2-est. Öteleteim nekem is vannak, csak Apu talált egy figurát BP-en (www.pintergazauto.hu), aki most nagyon szimpatikusnak tűnik.
Ez az ember Poliauto nevű gáz szettet szerel az autókba. Én bevallom, sosem hallottam még róla! Valaki esetleg?
A fickó mondott pár érdekes dolgot a Landi Renzoról, amit már én is hallottam:
- A folyadék szűrő olyan hülye helyen van, hogy a reduktort is ki kell szerelni a cseréhez. Ezért egy komplett szűrő csere 10-15 pénz. Ennél az ürgénél pedig 2-3 ezer...
-A Landi csattog (ez tény, de nekem ez nagyon tetszik! :lol: ), a többi pedig nem.
-A Landi-nál egyben van a 4 injektor (1 elromlik->qka az összes), nála meg külön vannak. Bár az óta lehet, hogy a landi is újított.

Mindezek ellenére én simán vennék Landit, mert több Skodástól is hallottam már ilyen 200+K megtett km-ről, ahol egyszer cseréltek szűrőt...
Nektek mi a véleményetek? Estleg tök véletlenül van valakinek Poliauto rendszere?

Egyébként az ürge Poliautoval 275-ért vállalná az 1.2-est, a Medicar pedig 215-ért Landi-val.

Szabyka!
Informálódtam a kaposvári embernél, akit linkeltél! Telefonon egy nagyon korrekt, segítőkész emberkének tűnik. Nyugodtan érdeklődj nála személyesen, ha érdekel még a dolog!

Új info: (legalábbis nekem)
A Skoda Fabia Landi Renzo rendszerrel sorozatengedélyes. Tehát ha nem Landit tetet bele az ember, spec engedélyek és új műszaki kell.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 05, 2011 10:58 am 

Szabyka írta:
Ja és gáz beszereléskor kell új műszaki ?

Fabia-ra nem, mert az sorozat engedélyes.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 04, 2011 5:03 pm 

vikman írta:
Viszont most feleslegesen cseréltettél szűrőt egy "szerelővel"?

Hát, ha nagyon tárgyilagosan nézzük, akkor igen.
Viszont jó szívvel 20K km-enként kéne cserélni és csak én mentem vele 30-at. Sőt gyanús, hogy egyáltalán nem volt még cserélve, így 90 volt benne....
Szóval a kis lelkem megnyugtatására egyébként is ki akartam cseréltetni valamikor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 04, 2011 4:58 pm 

Banyek!
A motorvezérlőd már eljátszotta ezt egyszer, ha jól emlékszem.
Mondjuk legközelebb ha valami nem működik megfelelően, legalább első körben megnézed a csatlakozókat, hátha csak oxidáció. :)
Viszont most feleslegesen cseréltettél szűrőt egy "szerelővel"?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 04, 2011 4:06 pm 

-Maci- írta:
Lesz szerencsém megint újdonságot felfedezni, mint múltkor az indítási problémámmal!
Sajnos továbbra is fent áll, hogy nem nagyon akar gázzal menni az autó. Nem kapcsol át, sípol. Nyomkodhatom akármeddig. Ma már az újra indításra se reagált. Van, hogy megy gázzal, leállítom, aztán nem vált át...
Szóval abszolút rendszertelenül rendetlenkedik!
Dugulásra gyanakszom (szűrő csere kellhet neki). Majd referálok, hogy aki érdekelt a témában tudja!

Addig is lesz szerencsém 360-ért tankolni! :evil:

Rá kellett jönnöm, hogy ennek az én kis autómnak van humora! Megint bepalizott és most rajtam röhög, mint a nyáron, az indítási gondommal...

Sok telefonálgatás után valaki megadta egy ürge számát, hogy csakis oda vigyem, mert 500 éve szerel gázos autót és így meg úgy meg különben is... Oké, felmentem hozzá. Hát annak az embernek egy rendes műhelye nem volt.. Az utcán barkácsolt, az udvarban meg égtelen káosz... Meg is bántam, hogy megálltam nála, de úgy voltam, hogy felnőtt ember vagyok, ha olyat akar tenni, ami nem tetszik, eljövök. Vártam rá fél órát meg kb annyi volt a szerelés is, úgyhogy rendesen, combig lefagytak a csülkeim. Kicserélte nekem a gáz szűrőt, de ugyan úgy nem kapcsolt át... Mivel gáz nyomás volt az injektoroknál, mondta, hogy ide laptop kell, neki meg az nincs. Elnavigált az gázautócentrom-hoz, ahol már korrekt műhellyel fogadtak.
Első körben levert a víz, mert a computer rossznak érzékelte az injektor sort... Valóban, nem is csattogtak úgy, mint korábban. A szerelő viszont rutinos volt, megmarkolta a kábel köteget, megmozgatta és egyből jött a hang... Hoppá!
A lényeg: Precíz átvizsgálás után egyértelmú volt, hogy a gáz rendszer fő kábelkötege és a computer között okszidálódott el a csatlakozó.... Ennyi volt az összes baja.

Széles vigyorral, gáz üzemben pöfögtem haza. :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2011 3:42 pm 

Na ez helyben is lenne :)
http://www.autogaztoro.hu/index.php?option=com_joomgallery&func=viewcategory&catid=2&Itemid=59

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2011 12:19 pm 

-Maci- írta:
Szabyka írta:
Na még 1-2 hónap és gázos lesz a kisautóm :)
Annyi kérdés a gázszintet(pótkerék tartály) hol lehet látni?Valamint lehet butaság amit írok de nem lehet azt megoldnai, hogy gáz állásba a gáztartály mennyiségét mutassa a benzinszintjelző a km órában ?

Azt sajnos nem lehet megoldani.
A gáz szintet egy úszós márő nézi a tartályban és egy kis led sor mutatja, amit majd a műszerfalra telepítenek (nekem a hátsó ablakfűtés gomb melletti vak dugón van). Ezen a kis panelen van egy gom is, amivel váltani lehet benzin vagy gáz üzem között, illetve 2 led, amelyek azt mutatják, hogy benzinnel, vagy gázzal mész-e.

:köszi: Ja és gáz beszereléskor kell új műszaki ?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2011 12:18 pm 

Szabyka írta:
Annyi kérdés a gázszintet(pótkerék tartály) hol lehet látni?Valamint lehet butaság amit írok de nem lehet azt megoldnai, hogy gáz állásba a gáztartály mennyiségét mutassa a benzinszintjelző a km órában ?

Azt sajnos nem lehet megoldani.
A gáz szintet egy úszós márő nézi a tartályban és egy kis led sor mutatja, amit majd a műszerfalra telepítenek (nekem a hátsó ablakfűtés gomb melletti vak dugón van). Ezen a kis panelen van egy gom is, amivel váltani lehet benzin vagy gáz üzem között, illetve 2 led, amelyek azt mutatják, hogy benzinnel, vagy gázzal mész-e.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 03, 2011 12:02 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 30, 2010 6:15 pm 

-Maci- írta:
hevy26 írta:
-Maci- írta:
Lesz szerencsém megint újdonságot felfedezni, mint múltkor az indítási problémámmal!
Sajnos továbbra is fent áll, hogy nem nagyon akar gázzal menni az autó. Nem kapcsol át, sípol. Nyomkodhatom akármeddig. Ma már az újra indításra se reagált. Van, hogy megy gázzal, leállítom, aztán nem vált át...
Dugulásra gyanakszom (szűrő csere kellhet neki). Majd referálok, hogy aki érdekelt a témában tudja!

Csak egy ötlet , nekem is gázos fábiám van már 5 éve olasz rendszer van benne Landirenzo Omegas. Nálam egyszer olyan gond volt hogy a tartályba van egy úgynevezett üttközés érzékelő ami valamiért mindig működésbe lépett ezért lezárta a szelepet a tartályba. Nehezen jöttek rá és nem is nagyon tudtak vele mit kezdeni , kicserélték és azóta jó. Csak egy ötlet.

Kösz a tippet! Nekem is ez a renszer van benne!

5 éve?! Akkor Te profi vagy! Szűrőt milyen sűrűn cserélsz és milyen áron?

öszintén megmondom neked én 5 éve használom mentem vele 85 e km-et és az ég világon semmit nem cseréltünk benne :-) de nincs semmi bajom vele még :-) Az igaz hogy csak MOL és Shell kúton tankolok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 30, 2010 4:00 pm 

hevy26 írta:
-Maci- írta:

Csak egy ötlet , nekem is gázos fábiám van már 5 éve olasz rendszer van benne Landirenzo Omegas. Nálam egyszer olyan gond volt hogy a tartályba van egy úgynevezett üttközés érzékelő ami valamiért mindig működésbe lépett ezért lezárta a szelepet a tartályba. Nehezen jöttek rá és nem is nagyon tudtak vele mit kezdeni , kicserélték és azóta jó. Csak egy ötlet.

Kösz a tippet! Nekem is ez a renszer van benne!

5 éve?! Akkor Te profi vagy! Szűrőt milyen sűrűn cserélsz és milyen áron?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 30, 2010 3:20 pm 

-Maci- írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 617 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra