Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 16, 2012 8:35 am 

goodgod írta:
Bocs hogy nem tudok hozzászólni a problémádhoz. De szeretném más emberkéknek a figyelmébe ajánlani, hogy ma regisztráltál ide és volt türelmed, hogy végignézd a témákat és megkeresni azt, hogy hova illik be a kérdezni valód. És nem egyből kezdtél egy új témát. Ezért szeretnék gratulálni. Gondolom van aki érti, hogy miért írtam ezt. :) :oops: :wink:

Köszönöm a gartulát tán csip a pisi hogy ilyen hamar kiszúrtál magadnak,én azt hittem hogy segítünk egymásnak valahogy nem érdekel a véleményed nem tudtam hogy ilyen birka is van fent!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 15, 2012 8:35 pm 

Szia!

Az olajszint rendben van? Ha megfelelő olaj és olajszűrő került bele, akkor nincs jobb ötletem, minthogy meg kéne mérni az olajnyomást.

facsarbence írta:
Sziasztok! Van egy 2003-mas fábiám 1.2 6v első indítás után kb 10km megtettével, villogni kezd az olajnyomásjelző lámpa 1500-2000 es fordolat között de se fölötte se alapjáraton nincs semmi baj. Az auto ugyan úgy megy mint eddig nem vettem észre a hangján semmit,olaj nemrég volt cserélve, olajgombát tegnap cseréltem, egy éve szívó és kipufogó szelepsort. Ha valakinek van valami ötlete írjatok!

Előre is köszi: Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 15, 2012 7:44 pm 

Autó: 2001, 1.4 MPI, AQW, 50 KW
Bocs hogy nem tudok hozzászólni a problémádhoz. De szeretném más emberkéknek a figyelmébe ajánlani, hogy ma regisztráltál ide és volt türelmed, hogy végignézd a témákat és megkeresni azt, hogy hova illik be a kérdezni valód. És nem egyből kezdtél egy új témát. Ezért szeretnék gratulálni. Gondolom van aki érti, hogy miért írtam ezt. :) :oops: :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 15, 2012 6:49 pm 

Sziasztok! Van egy 2003-mas fábiám 1.2 6v első indítás után kb 10km megtettével, villogni kezd az olajnyomásjelző lámpa 1500-2000 es fordolat között de se fölötte se alapjáraton nincs semmi baj. Az auto ugyan úgy megy mint eddig nem vettem észre a hangján semmit,olaj nemrég volt cserélve, olajgombát tegnap cseréltem, egy éve szívó és kipufogó szelepsort. Ha valakinek van valami ötlete írjatok!

Előre is köszi: Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: olajnyomás lámpa itt is
HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 12:32 pm 

Köszönöm a hasznos tanácsokat!
Mint említettem, erősebben tettem vissza, és most (kb 5 km-en) nem jelzett. A hétvégén megyek vele többet is, akkor majd kiderül.

goes írta:
A csatlakozó belseje a lényeg, ha egy csepp olaj is volt belül, az meggátolja az elektromos kontaktust és rögtön jelez a műszerfalon. Ki kell tisztítani kontaktspray-vel, féktisztítóval, alkohollal stb. és ha újra olajos lesz belül, akkor a gomba át van szakadva.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 11:26 am 

A csatlakozó belseje a lényeg, ha egy csepp olaj is volt belül, az meggátolja az elektromos kontaktust és rögtön jelez a műszerfalon. Ki kell tisztítani kontaktspray-vel, féktisztítóval, alkohollal stb. és ha újra olajos lesz belül, akkor a gomba át van szakadva.

Surranó írta:
Köszi a tippet!

Levettem, elég könnyen lejött. Azt nem mondanám, hogy csucsogott az olajtól, de a kezem olajos lett. Nemcsak a csatlakozótól, hanem a gomba külső falától is.

Aztán visszaraktam, de mintha akart volna még beljebb menni. Megnyomtam határozottan, beljebb ment, aztán még egyszer, és ment még egy kicsit. Most már olyan szoros, hogy szerintem puszta kézzel le se tudnám húzni, de úgy láttam, mintha ott lenne az eredeti helye (odáig van a kosz határa).

Lehet, hogy kirázódott a csalatkozó??? délután megyek egy kört, és meglátjuk.

Olajat milyet javasoltok? (akár márka is, főleg: milyet NE?)

Előre is köszi!

goes írta:
Húzd le az olajgomba csatlakozóját és nézd meg, hogy nem olajos-e belül. Várom a válaszod!

Télre azért ne hagyd benne a 15w/40-es olajat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 11:21 am 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
Háát, én először saját magam kicserélném azt a gombát, aztán lehetne tovább gondolkodni. Azt írtad, hogy villogni szokott a visszajelző, ez általában gomba hiba. (lehet a szerelő trabant gombát tett be neked :lol: )
Surranó írta:
Biztos kicserélték, mert az eredeti fekete volt, ez meg szürke. Vagy csak lekaparták róla a festéket :twisted:
Sebaj Fabias írta:
Sajnos nem lennék meglepve, ha nem cserélték volna ki a gombát. Én sajnos skeptikus vagyok, és itt elhangzott már egy-két sztori fájintos :P szerelőkről.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 11:14 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Surranó írta:
Biztos kicserélték, mert az eredeti fekete volt, ez meg szürke.

Könnyen lehet egy jó kis kinai utángyártott szemét..
vika,diamond és társai...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 11:09 am 

Biztos kicserélték, mert az eredeti fekete volt, ez meg szürke. Vagy csak lekaparták róla a festéket :twisted:
Sebaj Fabias írta:
Sajnos nem lennék meglepve, ha nem cserélték volna ki a gombát. Én sajnos skeptikus vagyok, és itt elhangzott már egy-két sztori fájintos :P szerelőkről.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 10:54 am 

Surranó írta:
De most volt cserélve... rosszul rakták volna be? vagy selejtet?

Egy tipp: előző olajcsere óta is kb 1000km mentünk az első hibáig, meg a mostani olajcsere óta is kb annyit mentünk. Lehet, hogy valami történt előző olajcserénél, ami 1000km alatt tönkreteszi a gombákat???

Sebaj Fabias írta:
Szia!
Biztos, hogy olajgomba csere, valószínű átszakadt és ezért jelez hülyeségeket. Amúgy, ha nem lenne olajnyomás, nem mentél volna vele, egyetlen egy Km-sem. De várjuk meg goes mester referálását is :roll: .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 10:40 am 

De most volt cserélve... rosszul rakták volna be? vagy selejtet?

Egy tipp: előző olajcsere óta is kb 1000km mentünk az első hibáig, meg a mostani olajcsere óta is kb annyit mentünk. Lehet, hogy valami történt előző olajcserénél, ami 1000km alatt tönkreteszi a gombákat???

Sebaj Fabias írta:
Szia!
Biztos, hogy olajgomba csere, valószínű átszakadt és ezért jelez hülyeségeket. Amúgy, ha nem lenne olajnyomás, nem mentél volna vele, egyetlen egy Km-sem. De várjuk meg goes mester referálását is :roll: .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 10:37 am 

Szia!

Surranó írta:
Köszi a tippet!

Levettem, elég könnyen lejött. Azt nem mondanám, hogy csucsogott az olajtól, de a kezem olajos lett. Nemcsak a csatlakozótól, hanem a gomba külső falától is.

Aztán visszaraktam, de mintha akart volna még beljebb menni. Megnyomtam határozottan, beljebb ment, aztán még egyszer, és ment még egy kicsit. Most már olyan szoros, hogy szerintem puszta kézzel le se tudnám húzni, de úgy láttam, mintha ott lenne az eredeti helye (odáig van a kosz határa).

Előre is köszi!

goes írta:
Húzd le az olajgomba csatlakozóját és nézd meg, hogy nem olajos-e belül. Várom a válaszod!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 10:26 am 

Köszi a tippet!

Előre is köszi!

goes írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 10:14 am 

Surranó írta:
Üdv!
Fabia 2001 68lovas 1.4mpi (AME)
RÖVIDEN: hengerfej-karbantartás + tömítéscsere + gombacsere és még mindig villog az olajnyomás-lámpa.
Kérdések a végén, a közepét meg türelmes embereknek...

ELŐZMÉNY: Tavaly augusztusban egy hosszabb (1000km) út után jelzett, hogy fogytán a víz. Azóta vesztette a vizet, de nem tudtuk miért, a szerelő csak annyit mondott, hogy esélyes a hengerfej, de ezért ne essünk neki.

OLAJ: idén július elején 135000-nél szokás szerint 5W40-es olaj ment bele. (a szerelő szerint 15W40-esnél vékonyabbat nincs értelme. igaz ez?)

A HIBA: Idén júliusban aztán eljutott odáig, hogy kigyulladt az olajnyomás-lámpa. Benzinkúton (kb 2km) megáll, szerelő hív. Nézzem meg az olajkupakot. Krémes fehér trutyi. Na, akkor ne menjek vele sehová.

DIAGNÓZIS: Most már biztos hengerfej, kapjuk szét. A motorfedél tiszta krémes trutyi. A négy gyertyából egy őzbarna, három fehér. Tuti eszi a vizet.
A hengerfej-tömítés normálisnak látszik, irány nyomáspróbára.

JAVÍTÁS: A nyomáspróbán átment, de ha már ott volt, valamit bizgettek a szelepeken, meg valami síkolást magyaráztak (én ehhez tökhülye vagyok, ti biztos értitek).
A szerelő erre: akkor mégis tömítés volt a ludas (itt ugrott 22 ropi a fölösleges(?) nyomáspróbára), cseréljük ki, meg az olajat is, biztos, ami biztos. Na ekkor került bele 15W40-es olaj (persze boltban 5W40-est kaptam volna ugyanazon az áron, de ezt most hagyjuk). azt hittem, gutaütést kapok.

PRÓBAÚT: 4km, rendben. Az ötödik km-en aztán kigyulladt a lámpa megint. Vizet már nem veszti, habzani nem habzik... gombacsere.

PRÓBAÚT2: 20km, rendben.

AZÓTA: mentünk 1000km-t, rendben.
Aztán most megint kigyulladt az a rohadék. A víz, az olaj, az olajsapka -- minden szép és illatos, amennyire én meg tudom ítélni, de szerelőtől sok km-re vagyok.
A lámpa kb minden indítás után kis idővel kigyullad, oszt hol elalszik, hol folyamatosan villog (jobb, ha folyamatosan, mert akkor legalább nem vinnyog újra meg újra). 30km-t eldöcögtem vele városban, semmi (más) baja nem látszik. Ma kipróbáltam, hogy 3km-t jöttem vele gázadás nélkül (értsd: nem értem a gázpedálhoz, csak váltottam, így toltam fel 5-ösben alapjáraton 32 km/h-ig), és NEM GYULLADT KI.

Az addig tiszta sor, hogy cseréljem le a szerelőt, de mi baja lehet az autónak?
- Lehet köze a korábbi vékony, vagy a mostani vastag olajhoz?
- Lehet köze üzemanyaghoz?
- Valami típushiba?
- Fordulatszám és olajnyomás közti összefüggés? (biztos amatőr kérdés...)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 10:11 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Ne csak a szerelőt cseréld le, hanem a 15W40-es olajat is, ha nem akarsz még többet költeni az autóra... :(

A síkoltatás egyébként azt jelenti, hogy a két felületet, ami közé megy a hengerfej tömítés, síkra csiszolják. Ez úgymond kötelező művelet,ha már cserére szorul a tömítés, mert ellenkező esetben lehet, hogy nem sokat ér.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra