Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:23 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: olajnyomás lámpa itt is
HozzászólásElküldve: szer. aug. 17, 2011 9:52 am 

Üdv!
Fabia 2001 68lovas 1.4mpi (AME)
RÖVIDEN: hengerfej-karbantartás + tömítéscsere + gombacsere és még mindig villog az olajnyomás-lámpa.
Kérdések a végén, a közepét meg türelmes embereknek...

ELŐZMÉNY: Tavaly augusztusban egy hosszabb (1000km) út után jelzett, hogy fogytán a víz. Azóta vesztette a vizet, de nem tudtuk miért, a szerelő csak annyit mondott, hogy esélyes a hengerfej, de ezért ne essünk neki.

OLAJ: idén július elején 135000-nél szokás szerint 5W40-es olaj ment bele. (a szerelő szerint 15W40-esnél vékonyabbat nincs értelme. igaz ez?)

A HIBA: Idén júliusban aztán eljutott odáig, hogy kigyulladt az olajnyomás-lámpa. Benzinkúton (kb 2km) megáll, szerelő hív. Nézzem meg az olajkupakot. Krémes fehér trutyi. Na, akkor ne menjek vele sehová.

DIAGNÓZIS: Most már biztos hengerfej, kapjuk szét. A motorfedél tiszta krémes trutyi. A négy gyertyából egy őzbarna, három fehér. Tuti eszi a vizet.
A hengerfej-tömítés normálisnak látszik, irány nyomáspróbára.

JAVÍTÁS: A nyomáspróbán átment, de ha már ott volt, valamit bizgettek a szelepeken, meg valami síkolást magyaráztak (én ehhez tökhülye vagyok, ti biztos értitek).
A szerelő erre: akkor mégis tömítés volt a ludas (itt ugrott 22 ropi a fölösleges(?) nyomáspróbára), cseréljük ki, meg az olajat is, biztos, ami biztos. Na ekkor került bele 15W40-es olaj (persze boltban 5W40-est kaptam volna ugyanazon az áron, de ezt most hagyjuk). azt hittem, gutaütést kapok.

PRÓBAÚT: 4km, rendben. Az ötödik km-en aztán kigyulladt a lámpa megint. Vizet már nem veszti, habzani nem habzik... gombacsere.

PRÓBAÚT2: 20km, rendben.

AZÓTA: mentünk 1000km-t, rendben.
Aztán most megint kigyulladt az a rohadék. A víz, az olaj, az olajsapka -- minden szép és illatos, amennyire én meg tudom ítélni, de szerelőtől sok km-re vagyok.
A lámpa kb minden indítás után kis idővel kigyullad, oszt hol elalszik, hol folyamatosan villog (jobb, ha folyamatosan, mert akkor legalább nem vinnyog újra meg újra). 30km-t eldöcögtem vele városban, semmi (más) baja nem látszik. Ma kipróbáltam, hogy 3km-t jöttem vele gázadás nélkül (értsd: nem értem a gázpedálhoz, csak váltottam, így toltam fel 5-ösben alapjáraton 32 km/h-ig), és NEM GYULLADT KI.

Az addig tiszta sor, hogy cseréljem le a szerelőt, de mi baja lehet az autónak?
- Lehet köze a korábbi vékony, vagy a mostani vastag olajhoz?
- Lehet köze üzemanyaghoz?
- Valami típushiba?
- Fordulatszám és olajnyomás közti összefüggés? (biztos amatőr kérdés...)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 13, 2011 8:05 am 

gstibb írta:
Ööö... nem volt benne olaj elég;-) A hiba remélhetően megszűnt. Így viszont nyáron belekukkantok a motorba, miért is fogy az olaj. Lehet az ominózus 1-es kipuff szelep, vagy szelepszárszimmering akár.

Én azt olvastam ki a használatiból, hogy a kevés olajat sárga jellel jelzi, a nyomást pirossal.Nekem pirosan villogott, de már bontják a motort-megint ....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 12, 2011 8:00 pm 

Ööö... nem volt benne olaj elég;-) A hiba remélhetően megszűnt. Így viszont nyáron belekukkantok a motorba, miért is fogy az olaj. Lehet az ominózus 1-es kipuff szelep, vagy szelepszárszimmering akár.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 11, 2011 9:25 am 

Na szuper. Az enyém ma ugyanezt csinálta :-( 3-at pityent aztán, mintha mi sem történt volna ment tovább.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: olajnyomás
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 08, 2011 8:08 pm 

Nem elég az? Mindegy te autód, úgy rakod tönkre, ahogy akarod.

csiszo írta:
Csak 1500 as fordulatnál jelez,alatta , alapjáraton , fölötte semmi.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: olajnyomás
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 08, 2011 4:14 pm 

Csak 1500 as fordulatnál jelez,alatta , alapjáraton , fölötte semmi.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: olajnyomás
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 08, 2011 12:28 pm 

Ne használd a kocsit! Kevés az olajnyomás. Ha nem akarsz motorgenerált, akkor tréleren irány a szervíz. Olajpumpát meg kellene nézni.

csiszo írta:
Köszi!Hát azt nem is mondtam ,hogy pár hónapja volt egy ilyesmi felújítás kipufogó szelep "igazítás,helyrerakás",mondták hoy gyári hiba nem túl precízen rakják össze,azóta jobb mint valaha is volt 66000km van most csak benne,valakinek 40ezerrel kellet ilyesmit csináltatni.Volt hibakód olvasás ,törlés,állítólag sok minden"vackot" jegyzett,olajnyomás probléma nem volt közte,most beszéltem a szerelővel,a két hónap múlva esedékes olajcserét előrehozzuk,meg lehet hogy teljes frissítés az "agyában"-egyelőre itt tartok,csak menni szeretnék most is vele....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: olajnyomás
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 08, 2011 11:54 am 

Köszi!Hát azt nem is mondtam ,hogy pár hónapja volt egy ilyesmi felújítás kipufogó szelep "igazítás,helyrerakás",mondták hoy gyári hiba nem túl precízen rakják össze,azóta jobb mint valaha is volt 66000km van most csak benne,valakinek 40ezerrel kellet ilyesmit csináltatni.Volt hibakód olvasás ,törlés,állítólag sok minden"vackot" jegyzett,olajnyomás probléma nem volt közte,most beszéltem a szerelővel,a két hónap múlva esedékes olajcserét előrehozzuk,meg lehet hogy teljes frissítés az "agyában"-egyelőre itt tartok,csak menni szeretnék most is vele....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Olajnyomás üzenet 1,2 fabia 6V
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 08, 2011 9:37 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Hibakód olvasás volt? Ennek a motornak az igen gyakori típushibája, hogy az 1. henger kipufogógáz elvezető szelepe beég.

csiszo írta:
Üdvözletem! Fábiám olajnyomás jelző lámpája pirosan villog menetközben....Egész pontosan pittyen kb 4 et,villog 4-et 10-et 20 at mikor milyen kedve van.Ez nem szeszélyesen akármikor,hanem pontosan akkor ha a motor meleg-nemcsak a víz mutatója szerint,hanem szerintem teljes üzemmelegen kb 10 km normális országúti vagy félóra város után,de! olyankor jelez ha a fordulat pontosan 1500-on van rövid ideig.Így bármikor produkálható...Olaj van, nem fogy,nem csörög,olajcsereidőn belül van,tegnap cseréltek olajgombát,de ugyanaz...Köszönettel várom az ötleteket!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Olajnyomás probléma
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 08, 2011 7:25 am 

Üdvözletem! Fábiám olajnyomás jelző lámpája pirosan villog menetközben....Egész pontosan pittyen kb 4 et,villog 4-et 10-et 20 at mikor milyen kedve van.Ez nem szeszélyesen akármikor,hanem pontosan akkor ha a motor meleg-nemcsak a víz mutatója szerint,hanem szerintem teljes üzemmelegen kb 10 km normális országúti vagy félóra város után,de! olyankor jelez ha a fordulat pontosan 1500-on van rövid ideig.Így bármikor produkálható...Olaj van, nem fogy,nem csörög,olajcsereidőn belül van,tegnap cseréltek olajgombát,de ugyanaz...Köszönettel várom az ötleteket!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra