Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 6:38 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jún. 17, 2012 3:41 pm 

facsarbence írta:
amúgy semmi se tart örökké egyszer úgy is kifog feküdni az olajpumpa

... és a hidrotőkék, mert túl szűk a furat rajtuk és nem lesz elegendő olaj a kenésükhöz. Ezért kell ezekbe a motorokba 5W40-es olaj.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. jún. 17, 2012 12:05 pm 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
Szia!
És a végén, mit fogsz beleönteni, pakurát? :slap Szerintem, sürgősen javíttassd meg, a motorodat!
Amúgy, ezekbe a motorokba 5W40-es olajat ajánlanak.

facsarbence írta:
Sziasztok! Mint már írtam a bajom hogy felvillan az olajnyomás lámpám 1500-2000-es fordulaton és cseréltem olajat,olajgombát és volt olajnyomás mérés is és a gond az olajpumpával volt meleg motornál felhígul az olaj és nem tudja azt a nyomást leadni amit kéne, sétálgattam a tescoban és nézegettem olajadalékokat vettem is egyet STB olajadalékot viszkozitásjavitót olyan mint a méz"lessz ami lessz" alapon,és azóta 3200 km-t mentem vele minden gond nélkül sőt a motor halkabb is lett nincs sipolás nincs villogás,pedig Castrol magnatec 10v40-es van benne nem lenne rossz olaj elvileg de legközelebb lehet hogy 15v40-re cserélem de amúgy semmi se tart örökké egyszer úgy is kifog feküdni az olajpumpa de most még elég fasza. 143220 km van az autóba. próbáljátok ki ti is. SZIASZTOK!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. jún. 16, 2012 11:23 pm 

Sziasztok! Mint már írtam a bajom hogy felvillan az olajnyomás lámpám 1500-2000-es fordulaton és cseréltem olajat,olajgombát és volt olajnyomás mérés is és a gond az olajpumpával volt meleg motornál felhígul az olaj és nem tudja azt a nyomást leadni amit kéne, sétálgattam a tescoban és nézegettem olajadalékokat vettem is egyet STB olajadalékot viszkozitásjavitót olyan mint a méz"lessz ami lessz" alapon,és azóta 3200 km-t mentem vele minden gond nélkül sőt a motor halkabb is lett nincs sipolás nincs villogás,pedig Castrol magnatec 10v40-es van benne nem lenne rossz olaj elvileg de legközelebb lehet hogy 15v40-re cserélem de amúgy semmi se tart örökké egyszer úgy is kifog feküdni az olajpumpa de most még elég fasza. 143220 km van az autóba. próbáljátok ki ti is. SZIASZTOK!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2012 7:18 pm 

goes írta:
Szia!

Boccs, hogy ekezet nelkul, de epp Franciaorszagban vagyok es nincs hotelban egy rendes magyar billentyu. Nem irtad, hogy milyen motor van kocsiban. Huzd le legyszives az oljanyomas gomba csatlakozojat es nezd meg, hogy olajos-e belul. Ha igen, akkor a gomba szakadt at es ki kell cserelni. Ha olajos es kitisztitod a csatlakozo belsejet valamilyen zsiroldo anyaggal, pl. kontakt tisztito, utana nem szabad, hogy jelezzen. Irj, hogy mit talaltal.

ghoo írta:
Sziasztok!

Nekem is az olajnyomás lámpa a problémám, illetve az, hogy világít... néha. Egyszer hazajöttem így, 40 km-et tettem meg összesen égő lámpával - első jelzésnél megálltam, megnéztem az olajat, töltöttem rá, rendbe jött. Később kigyulladt újra... Megnéztem megint az olajszintet, rendben volt. Indítottam, nem éget a lámpa, indultam tovább haza, de a végén égett megint, de már hazamentem vele.
Elvontattam egy közeli szerelőhöz, szerinte nagyjából minden rendben van. Nem tudom mit csinált vele, vagy mit nézett meg, nem nagyon értek az autókhoz (ezért fordulok a kedves tapasztalt internetes közösséghez :))...
Mindegy, hazaküldtek, hogy próbálgassam még.

Kérdésem marha egyszerű: bevállaljak egy 80 km-es utat a jól bevált szerelőhöz, vagy ne?

Nem tudom, hogy mennyi egy olajnyomás érzékelő a Fabia-ba, de ha nem drága akkor először annak cseréjével kezdeném vagy egy szerelőnél méretnék műszeresen egy olajnyomást. Ez körülbelül 5 perces munka, kitekerik az olajnyomás érzékelőt, betekerik a helyére a mechanikus olajnyomásmérő csatlakozóját és beindítják az autót. Addig amíg ez meg nincs, nem nagyon mennék az autóval, főleg nem hosszabb távot. Ha tényleg nincs olajnyomása a motornak, akkor sokkal nagyobb kárt okozhatsz mint egy olajszivattyú csere.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2012 6:34 pm 

Szia!

Boccs, hogy ekezet nelkul, de epp Franciaorszagban vagyok es nincs hotelban egy rendes magyar billentyu. Nem irtad, hogy milyen motor van kocsiban. Huzd le legyszives az oljanyomas gomba csatlakozojat es nezd meg, hogy olajos-e belul. Ha igen, akkor a gomba szakadt at es ki kell cserelni. Ha olajos es kitisztitod a csatlakozo belsejet valamilyen zsiroldo anyaggal, pl. kontakt tisztito, utana nem szabad, hogy jelezzen. Irj, hogy mit talaltal.

ghoo írta:
Sziasztok!

Nekem is az olajnyomás lámpa a problémám, illetve az, hogy világít... néha. Egyszer hazajöttem így, 40 km-et tettem meg összesen égő lámpával - első jelzésnél megálltam, megnéztem az olajat, töltöttem rá, rendbe jött. Később kigyulladt újra... Megnéztem megint az olajszintet, rendben volt. Indítottam, nem éget a lámpa, indultam tovább haza, de a végén égett megint, de már hazamentem vele.
Elvontattam egy közeli szerelőhöz, szerinte nagyjából minden rendben van. Nem tudom mit csinált vele, vagy mit nézett meg, nem nagyon értek az autókhoz (ezért fordulok a kedves tapasztalt internetes közösséghez :))...

Kérdésem marha egyszerű: bevállaljak egy 80 km-es utat a jól bevált szerelőhöz, vagy ne?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 11, 2012 3:44 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re: olajnyomás jelző
HozzászólásElküldve: kedd ápr. 03, 2012 9:25 pm 

Sziasztok! Sajnos nekem is ugyanez a problémám az autóval, az olajnyomás jelző lámpa 1500-as fordulaton felvillan. Olajcsere, gomba csere volt, holnap lesz a nyomáspróba. Érdeklődnék mire jutottatok, hogyan sikerült megoldani a problémát? Előre is köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 17, 2012 9:00 am 

Good az említtett uriemberrel folytattam egy beszélgetést:

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_f ... 19830.html

ne csak a terméket hanem a végén a termékkel kapcsolatos kérdéseket-válaszokat is nézzétek meg...

goodgod írta:
djboris írta:
Tisztelt Bence,

Tessék mégegyszer elolvasni Good irását.
Ez valódi gratuláció volt nem ironikus!!!
Nem értem miért értetted félre.
Keztél új topicot? Nem. Új regiszrált vagy? Igen.
Akkor egesz pontosan melyik részét nem értetted?

Szégeny Good.
Megdicsér valakit, hogy végre milyen ügyes a témakezelésben, az meg igy reagál...
Egy bocsánatkérés lenne a minimum...

facsarbence írta:
goodgod írta:
Bocs hogy nem tudok hozzászólni a problémádhoz. De szeretném más emberkéknek a figyelmébe ajánlani, hogy ma regisztráltál ide és volt türelmed, hogy végignézd a témákat és megkeresni azt, hogy hova illik be a kérdezni valód. És nem egyből kezdtél egy új témát. Ezért szeretnék gratulálni. Gondolom van aki érti, hogy miért írtam ezt. :) :oops: :wink:

Köszönöm a gartulát tán csip a pisi hogy ilyen hamar kiszúrtál magadnak,én azt hittem hogy segítünk egymásnak valahogy nem érdekel a véleményed nem tudtam hogy ilyen birka is van fent!!

Hát én ki fogom az ilyeneket.
Nem tudom valaki még emlékszike Verto kollégánkra, aki jött a diploma számokkal.
Gondoltam példaértékű amit tett, de....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 16, 2012 1:00 pm 

Autó: 2001, 1.4 MPI, AQW, 50 KW
djboris írta:
Tisztelt Bence,

Szégeny Good.
Megdicsér valakit, hogy végre milyen ügyes a témakezelésben, az meg igy reagál...

facsarbence írta:
goodgod írta:
Bocs hogy nem tudok hozzászólni a problémádhoz. De szeretném más emberkéknek a figyelmébe ajánlani, hogy ma regisztráltál ide és volt türelmed, hogy végignézd a témákat és megkeresni azt, hogy hova illik be a kérdezni valód. És nem egyből kezdtél egy új témát. Ezért szeretnék gratulálni. Gondolom van aki érti, hogy miért írtam ezt. :) :oops: :wink:

Köszönöm a gartulát tán csip a pisi hogy ilyen hamar kiszúrtál magadnak,én azt hittem hogy segítünk egymásnak valahogy nem érdekel a véleményed nem tudtam hogy ilyen birka is van fent!!

Hát én ki fogom az ilyeneket.
Nem tudom valaki még emlékszike Verto kollégánkra, aki jött a diploma számokkal.
Gondoltam példaértékű amit tett, de....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 16, 2012 12:57 pm 

Autó: 2001, 1.4 MPI, AQW, 50 KW
Na én most olvasom a dolgokat, mivel nem volt időm, mert épp csináltam a Boris féle ElsaWinnek a magyar, képes illusztrációval ellátott telepítési útmutatót.

Ez meglepett. No comment.
Szerintem nem kell minősítselek, mert ezt mindenki megtette magában illetve helyettem bocsánat kérés ide vagy oda.

U.I. Itt lehetsz új vagy régi itt mindenki próbál segíteni és nem fikázni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 16, 2012 12:45 pm 

[quote="goes"]Bencus, te érted is, amit elolvasol????

Sziasztok! Szétnéztem az oldalon egy kicsit ráérősebben és igazatok van szeretnék Bocsánatot kérni! Baszus tényleg félreértettem! Ne haragudjatok és főleg te ne goodgod! Sok helyen vagyok regisztrálva és az a baj hogy általában aki ujj azt próbálják kifikázni.
De sajnos ezt most benéztem, mégegyszer bocs!!!

Sziasztok!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 16, 2012 10:47 am 

Bencus, te érted is, amit elolvasol????

facsarbence írta:
goodgod írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 16, 2012 10:29 am 

Tisztelt Bence,

Szégeny Good.

facsarbence írta:
goodgod írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 16, 2012 8:45 am 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
facsarbence írta:

Nem volt nehéz kiszúrnia, mert pont neked sikerült jó helyre írni. Sokan csak idejönnek, beesnek az első topickba ami eléjük kerül, és már kérik is a tanácsokat. goodgod és mi is akik ebben a fórumban írogatunk,csak azt szeretnénk hogy valamennyire maradjon meg a fórum rendezettsége,mivel nincs módunk szerkeszteni.
Nem hiszem,hogy goodgod ebben a stílusban írt neked, ahogy te válaszoltál neki. Szerintem sértő ahogy te viszonyulsz a véleményéhez, mivel az egész Skoda Fabia fórum tagjainak gondolatát tükrözi.
Ez itt egy közösség ahol nem csak a te meg segítésedre vonatkozó komment érdekes,hanem minden más vélemény ami előbbre viszi ezt a csapatot!
:evil:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mumo pén. márc. 16, 2012 12:27 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 16, 2012 8:39 am 

[quote="TiB"]Szia!

Az olajszint rendben van? Ha megfelelő olaj és olajszűrő került bele, akkor nincs jobb ötletem, minthogy meg kéne mérni az olajnyomást.

Szia!
Olajszint az rendben van, castrol magnatec 10/40 van benne annak jónak kell lenni olajnyomást ma fogunk nézni köszi hogy írtál!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra