Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. ápr. 20, 2018 10:50 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 351 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: lambda szonda_BBZ
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 5:20 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
www.hildep.hu

Gondolom, egy ilyen, nagyon max. 5 perces munkáért ők sem kérnek sokat.

Ő le is tudja neked tesztelni a szondát, hogy tényleg jó-e, bár gondolom az plusz költség.

Hakapeszi79 írta:
Szia goes!

Köszi a gyors választ! Tudsz vkit ajánlani Pesten, aki korrekt áron ilyent vállal?
üdv

goes írta:
Ha csak a vezeték van megtörve, akkor meg kell forrasztani és lezsugorcsövezni. Miért dobnál ki pénzt, ha jó a szonda?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 4:37 pm 

Szia goes!

Köszi a gyors választ! Tudsz vkit ajánlani Pesten, aki korrekt áron ilyent vállal?
üdv

[quote="goes"]Ha csak a vezeték van megtörve, akkor meg kell forrasztani és lezsugorcsövezni. Miért dobnál ki pénzt, ha jó a szonda?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 4:27 pm 

Ha csak a vezeték van megtörve, akkor meg kell forrasztani és lezsugorcsövezni. Miért dobnál ki pénzt, ha jó a szonda?

Hakapeszi79 írta:
Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget kérnék ismét a Fabia guruktól. Tegnap nekem is bejelzett a motorhiba lámpa. Ma reggel kiolvastuk a hibát és az első lambda szonda rakoncátlankodik, a szaki cserét javasolt. Meg is néztük és a vezeték valóban meg van törve. Elkezdtem kutakodni a szondák után és hihetetlen különbségeket találtam az árakban.
Azt megnéztem, hogy 5 vezetékes szonda kell a járgányomba. A kérdésem, hogy az 5 vezetékes NTK 06E 906 265S jó-e a 1.4 16V (74 kW), BBZ motorkodú Fabiakba? Azt írják róla, hogy VW csoportba való. Szívesen veszem az egyéb ajánlásokat is.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: lambda szonda_BBZ
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 4:13 pm 

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget kérnék ismét a Fabia guruktól. Tegnap nekem is bejelzett a motorhiba lámpa. Ma reggel kiolvastuk a hibát és az első lambda szonda rakoncátlankodik, a szaki cserét javasolt. Meg is néztük és a vezeték valóban meg van törve. Elkezdtem kutakodni a szondák után és hihetetlen különbségeket találtam az árakban.
Azt megnéztem, hogy 5 vezetékes szonda kell a járgányomba. A kérdésem, hogy az 5 vezetékes NTK 06E 906 265S jó-e a 1.4 16V (74 kW), BBZ motorkodú Fabiakba? Azt írják róla, hogy VW csoportba való. Szívesen veszem az egyéb ajánlásokat is.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 13, 2011 6:33 pm 

Rendben, miért te már próbáltad ezt a fajtát?
poles írta:
Azt hiszem élni fogsz a garancia adta lehetőséggel...
De mindenképp számolj be a tanulságokról.
streetcsaba írta:
Sziasztok vettem a Mixshop-ban 45,12euro ért hátsó lambdaszondát 2év garanciát kaptam rá.Utángyártott Vika.
Hát meglátjuk meddig bírja.Cseréje 5 perc elcsíptem a régi kábelét tőben és már rá is ment a 22-es csillagvillás, a uj meghúzása a villás részével történt.Aztán hiba törlés és kész!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 13, 2011 3:43 pm 

Azt hiszem élni fogsz a garancia adta lehetőséggel...
De mindenképp számolj be a tanulságokról.
streetcsaba írta:
Sziasztok vettem a Mixshop-ban 45,12euro ért hátsó lambdaszondát 2év garanciát kaptam rá.Utángyártott Vika.
Hát meglátjuk meddig bírja.Cseréje 5 perc elcsíptem a régi kábelét tőben és már rá is ment a 22-es csillagvillás, a uj meghúzása a villás részével történt.Aztán hiba törlés és kész!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 13, 2011 1:42 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: lambdaszonda
HozzászólásElküldve: vas. jan. 30, 2011 2:56 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Az utóbbi fél évben nekem is előjött két alkalommal ez a fűtés hiba, de én átlag napi 6km-t megyek az autóval (reggel 3km oda, este 3km vissza), szegénynek bemelegedni sincs ideje.

psycholaci írta:
Sziasztok,segítségeteket kérném.
1,2-es12v-es,2004 fabiám van.
OBD-diagnosztika során 2db hibát észleltek: 17511 hibamemória lambdaszonda 1 hengersor 1,lambdaszonda fűtése!
1596 helyzetállító motor,friss levegő keringetés csappantyú!
Mit befolyásolnak ezek a hibák,egyiket sem magyarázták el mi milyen bajt esetleg kárt okozhat!!! Segítségeteket köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 30, 2011 2:43 pm 
Csabaa írta:
psycholaci írta:
OBD-diagnosztika során 2db hibát észleltek: 17511 hibamemória lambdaszonda 1 hengersor 1,lambdaszonda fűtése!
Mit befolyásolnak ezek a hibák,egyiket sem magyarázták el mi milyen bajt esetleg kárt okozhat!!! Segítségeteket köszönöm!

szia
A lambda szonda a kipuffogáz oxigéntartalmát méri,
és ennek alapján a vezérlő szabályozza a keverék képzést. A szonda működéséhez fel kell 400fokra melegednie ezt úgy érik el ,hogy van benne egy fűtőelem. A hibakód ezért keletkezettt mert nem volt rendben a szonda fűtése. Ezt okozhatja a csatlakozójának kontakt hibája, de a szondáknak a fűtése is elhalhat.
A lambdát tesztelni lehet a vagcom programmal és a hozzá tartozó diagnosztikai kábellel.
Ha nem megfelelő a lambda szabályozás akkor, nőhet a fogyasztás,károsanyag kibocsájtás, a katalizátor nem
működik hatékonyan..

A belsőkeringtetésnél egy motor nyitja és zárja a frisslevegő zsalut. Ahoz ,hogy tudja a vezérlő a zsalu helyzetét a motor mellett egy potenciométer van.
A poti kontakthibája a leggyakoribb, ezért nem tudni a zsalu helyzetét. Ezt könnyen orvosolható:
http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... ngetes.php
itt ugyan a fogaskerék törött de látni a szétszedés menetét.
Ez a hiba csak kellemetlenséget okoz, max .nem tudod a belsőkeringtetést választani.

Szia Csabaa köszönöm szépen a számomra hasznos infomációt!!! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 30, 2011 2:30 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
psycholaci írta:

szia
A lambda szonda a kipuffogáz oxigéntartalmát méri,
és ennek alapján a vezérlő szabályozza a keverék képzést. A szonda működéséhez fel kell 400fokra melegednie ezt úgy érik el ,hogy van benne egy fűtőelem. A hibakód ezért keletkezettt mert nem volt rendben a szonda fűtése. Ezt okozhatja a csatlakozójának kontakt hibája, de a szondáknak a fűtése is elhalhat.
A lambdát tesztelni lehet a vagcom programmal és a hozzá tartozó diagnosztikai kábellel.
Ha nem megfelelő a lambda szabályozás akkor, nőhet a fogyasztás,károsanyag kibocsájtás, a katalizátor nem
működik hatékonyan..

A belsőkeringtetésnél egy motor nyitja és zárja a frisslevegő zsalut. Ahoz ,hogy tudja a vezérlő a zsalu helyzetét a motor mellett egy potenciométer van.
A poti kontakthibája a leggyakoribb, ezért nem tudni a zsalu helyzetét. Ezt könnyen orvosolható:
http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... ngetes.php
itt ugyan a fogaskerék törött de látni a szétszedés menetét.
Ez a hiba csak kellemetlenséget okoz, max .nem tudod a belsőkeringtetést választani.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: lambdaszonda
HozzászólásElküldve: vas. jan. 30, 2011 1:42 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jún. 01, 2010 11:30 pm 

Sziasztok!
Képben van valaki a lambda szondák lelki világával? :)
Kérdés: lambda szonda beazonosításánál a Bosch oldalán találtam használati számot: LS 6257, LSF-4-21 - ezek a számok mit jelentenek, mire utalnak?
Lehet ezek alapján helyettesíteni a szondákat, pl. OE-számok alapján a 06A 906 262 AJ és 06A 906 262 F szondáknak más a helyettesítőjük, de mindkettőnél szerepel használati számként a LSF-4-21.
Minden hozzászólást előre is köszönök!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 14, 2010 9:33 pm 

Akár hidegen, akár melegen, még inkább magas fordulaton. De akár a típushibának nevezhető vízhőfok jeladó vagy akár csak egy gyertya is okozhat gondot. Kódolvasás után okosabbak leszünk. Mindenesetre új szerzet lévén egy kiadós szemle ill. olaj és szűrőszett csere, fojtószelep és map tisztítás, alapbeállítás mindenképp célszerű.

vargawebdesign írta:
HI mindenkinek!

Először köszi goes és poles a reakciókért. Akkor azzal kezdek, hogy rádugjuk számítógépre. Köszi a felajánlást goes, de sajnos nem tudok vele élni, mivel nem pesti vagyok. ---->Azért még tudom merre folyik a Lánchíd!:) A vicc után a kérdés A trafóhiba csak hideg motornál okoz "traktor"-jelenséget vagy meleg motornál is jelentkeznie kellene? Most ahogy mondod, valóban van némi traktorhangulat ilyenkor. Nálam "üzem"meleg állapotban nem mutat különösebb problémát. Mondjuk így utólag értékelve, lehet, hogy meleg motornál is lehetne egyenletesebb az alapjárat. (Köszi goes a választ vagy aki válaszol!)

Üdv mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 14, 2010 9:19 pm 

HI mindenkinek!

Először köszi goes és poles a reakciókért. Akkor azzal kezdek, hogy rádugjuk számítógépre. Köszi a felajánlást goes, de sajnos nem tudok vele élni, mivel nem pesti vagyok. ---->Azért még tudom merre folyik a Lánchíd!:) A vicc után a kérdés A trafóhiba csak hideg motornál okoz "traktor"-jelenséget vagy meleg motornál is jelentkeznie kellene? Most ahogy mondod, valóban van némi traktorhangulat ilyenkor. Nálam "üzem"meleg állapotban nem mutat különösebb problémát. Mondjuk így utólag értékelve, lehet, hogy meleg motornál is lehetne egyenletesebb az alapjárat. (Köszi goes a választ vagy aki válaszol!)

Üdv mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 14, 2010 7:23 pm 

A lámpa sokmindentől világíthat, a lehúzós szervizek kedvence a "lambda szonda" és a "computerhiba" történet. Ki kell olvasni a hibakódot, - ismétlem KÓDOT!! - azután közelebb kerülsz a megoldáshoz. Pl egy időszakos hiba okozhat olyat, hogy közvetlenül előtte kitörölték a hibát, így az bizonytalan idő múlva jön elő ismét.
A fojtószelep takarítása egy fontos karbantartási lépés, ha minden autón megcsinálnák pl olajcserével együtt, akkor különösebben nem is kellene foglalkozni vele.
Szóval azt javaslom, hogy olvastasd ki a kódszámokat, töröltesd, majd használd és újra kódolvasás. Ami visszatérő hiba, azzal kell foglalkozni. (Fehér holló lévén lehetnek benne már rég megjavított, de hanyagságból ki nem törölt hibák is)
vargawebdesign írta:
Üdv mindenkinek!

Az alábbi témában szeretném segítségét kérni annak, aki már tapasztalt ilyet. Nincs egy hete, hogy vettem egy 2005-ös fabia 12. htp 6 v jószágot. Jómagam almafabéla vagyok az autóvételhez, ezért vittem olyat aki nap, mint nap autót ad-vesz. Az autóban 59000 km van. Látszólag nagyon egyben van (ezért is vettem meg). A körítés után jön a lényeg. Amikor hozom haza, elmegyek vele tankolni és kivillan a MIL lámpa. Előtte, kipróbáláskor tuti nem égett. Hazajöttem vele és azóta aggaszt a dolog. Átbújtam a fórumokat és láttam, hogy elég sokan a fojtószelep takarítását javasolják ( ja egyébként hidegen dadog is az alapjárat- sőt ma le is állt az autó, melegen nincs gond úgy néz ki). A fojtószelep ki, takarítás után vissza, akku saru le 2-3 órára, de semmi változás. Kérdéseim: 1. a Lamdaszondát külön ki lehet-e méretni? 2. A légtömegmérőt házilag ki tudom-e tisztítani? 3. Valahogy meg lehet-e bugázni a computert, hogy a próbakörön ne mutassa a MIL hibát.

Köszi a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 351 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra