Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. jún. 25, 2018 10:40 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 356 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. máj. 08, 2011 8:23 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Gabesz írta:
Csaba ez: http://skodaalkatresz.unas.hu/spd/036906262D/Skoda_Fabia_Roomster_lambda_szonda_14_16V_hatso kicsit olcsó lenne ahhoz, hogy gyári legyen ugye jól gondolom? Kíváncsiságból mi a gyári száma a katalizátor mögötti szondának? BBZ Köszi!

szia
036906262D AUA,BBY,BKY,AUB,BBZ

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 07, 2011 12:11 pm 

Én ugyanitt vettem új gyári első lambdaszondát a BBZ-mhez. Minden stimmelt az eredetivel, gyáriszám, csatlakozószám, feliratok. 29.500-be került volna, de kaptam kis kedvezményt + 1 év garanciát. Márkaszervíz 73e-t, a sokat emlegetett független márkaszervíz 64 körül mondta + szerleséi díj persze. Szóval kb. 80e, ill. 70e lett volna. Én kicseréltem magam, így 28-ből megúsztam.

Gabesz írta:
Csaba ez: http://skodaalkatresz.unas.hu/spd/036906262D/Skoda_Fabia_Roomster_lambda_szonda_14_16V_hatso kicsit olcsó lenne ahhoz, hogy gyári legyen ugye jól gondolom? Kíváncsiságból mi a gyári száma a katalizátor mögötti szondának? BBZ Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 07, 2011 11:50 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: lambda szonda_BBZ
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 9:41 pm 

SZerintem szondából csak gyárit. A többivel csak a baj van.

Hakapeszi79 írta:
Szia!

Köszönöm, megkeresem őket.
Ha mégis csere lesz, akkor tudtok ajánlani szondát?
Amit korábban már írtam: az 5 vezetékes NTK 06E 906 265S jó a BBZ motorkodú Fabiaba? Elég cifra dolgokat olvastam már a rosszul megválasztott szondák élettartamáról.

Üdv

Ted Mosby írta:
www.hildep.hu

Gondolom, egy ilyen, nagyon max. 5 perces munkáért ők sem kérnek sokat.

Ő le is tudja neked tesztelni a szondát, hogy tényleg jó-e, bár gondolom az plusz költség.

Hakapeszi79 írta:
Szia goes!

Köszi a gyors választ! Tudsz vkit ajánlani Pesten, aki korrekt áron ilyent vállal?
üdv

goes írta:
Ha csak a vezeték van megtörve, akkor meg kell forrasztani és lezsugorcsövezni. Miért dobnál ki pénzt, ha jó a szonda?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 5:32 pm 

Szia!

Köszönöm, megkeresem őket.
Ha mégis csere lesz, akkor tudtok ajánlani szondát?
Amit korábban már írtam: az 5 vezetékes NTK 06E 906 265S jó a BBZ motorkodú Fabiaba? Elég cifra dolgokat olvastam már a rosszul megválasztott szondák élettartamáról.

Üdv

Ted Mosby írta:
www.hildep.hu

Ő le is tudja neked tesztelni a szondát, hogy tényleg jó-e, bár gondolom az plusz költség.

Hakapeszi79 írta:
Szia goes!

Köszi a gyors választ! Tudsz vkit ajánlani Pesten, aki korrekt áron ilyent vállal?
üdv

goes írta:
Ha csak a vezeték van megtörve, akkor meg kell forrasztani és lezsugorcsövezni. Miért dobnál ki pénzt, ha jó a szonda?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 5:20 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
www.hildep.hu

Hakapeszi79 írta:
Szia goes!

üdv

goes írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 4:37 pm 

Szia goes!

üdv

[quote="goes"]Ha csak a vezeték van megtörve, akkor meg kell forrasztani és lezsugorcsövezni. Miért dobnál ki pénzt, ha jó a szonda?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 4:27 pm 

Hakapeszi79 írta:
Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget kérnék ismét a Fabia guruktól. Tegnap nekem is bejelzett a motorhiba lámpa. Ma reggel kiolvastuk a hibát és az első lambda szonda rakoncátlankodik, a szaki cserét javasolt. Meg is néztük és a vezeték valóban meg van törve. Elkezdtem kutakodni a szondák után és hihetetlen különbségeket találtam az árakban.
Azt megnéztem, hogy 5 vezetékes szonda kell a járgányomba. A kérdésem, hogy az 5 vezetékes NTK 06E 906 265S jó-e a 1.4 16V (74 kW), BBZ motorkodú Fabiakba? Azt írják róla, hogy VW csoportba való. Szívesen veszem az egyéb ajánlásokat is.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: lambda szonda_BBZ
HozzászólásElküldve: szomb. márc. 26, 2011 4:13 pm 

Üdv mindenkinek!
Egy kis segítséget kérnék ismét a Fabia guruktól. Tegnap nekem is bejelzett a motorhiba lámpa. Ma reggel kiolvastuk a hibát és az első lambda szonda rakoncátlankodik, a szaki cserét javasolt. Meg is néztük és a vezeték valóban meg van törve. Elkezdtem kutakodni a szondák után és hihetetlen különbségeket találtam az árakban.
Azt megnéztem, hogy 5 vezetékes szonda kell a járgányomba. A kérdésem, hogy az 5 vezetékes NTK 06E 906 265S jó-e a 1.4 16V (74 kW), BBZ motorkodú Fabiakba? Azt írják róla, hogy VW csoportba való. Szívesen veszem az egyéb ajánlásokat is.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 13, 2011 6:33 pm 

Rendben, miért te már próbáltad ezt a fajtát?
poles írta:
Azt hiszem élni fogsz a garancia adta lehetőséggel...
De mindenképp számolj be a tanulságokról.
streetcsaba írta:
Sziasztok vettem a Mixshop-ban 45,12euro ért hátsó lambdaszondát 2év garanciát kaptam rá.Utángyártott Vika.
Hát meglátjuk meddig bírja.Cseréje 5 perc elcsíptem a régi kábelét tőben és már rá is ment a 22-es csillagvillás, a uj meghúzása a villás részével történt.Aztán hiba törlés és kész!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 13, 2011 3:43 pm 

Azt hiszem élni fogsz a garancia adta lehetőséggel...
De mindenképp számolj be a tanulságokról.
streetcsaba írta:
Sziasztok vettem a Mixshop-ban 45,12euro ért hátsó lambdaszondát 2év garanciát kaptam rá.Utángyártott Vika.
Hát meglátjuk meddig bírja.Cseréje 5 perc elcsíptem a régi kábelét tőben és már rá is ment a 22-es csillagvillás, a uj meghúzása a villás részével történt.Aztán hiba törlés és kész!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 13, 2011 1:42 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: lambdaszonda
HozzászólásElküldve: vas. jan. 30, 2011 2:56 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Az utóbbi fél évben nekem is előjött két alkalommal ez a fűtés hiba, de én átlag napi 6km-t megyek az autóval (reggel 3km oda, este 3km vissza), szegénynek bemelegedni sincs ideje.

psycholaci írta:
Sziasztok,segítségeteket kérném.
1,2-es12v-es,2004 fabiám van.
OBD-diagnosztika során 2db hibát észleltek: 17511 hibamemória lambdaszonda 1 hengersor 1,lambdaszonda fűtése!
1596 helyzetállító motor,friss levegő keringetés csappantyú!
Mit befolyásolnak ezek a hibák,egyiket sem magyarázták el mi milyen bajt esetleg kárt okozhat!!! Segítségeteket köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 30, 2011 2:43 pm 
Csabaa írta:
psycholaci írta:
OBD-diagnosztika során 2db hibát észleltek: 17511 hibamemória lambdaszonda 1 hengersor 1,lambdaszonda fűtése!
Mit befolyásolnak ezek a hibák,egyiket sem magyarázták el mi milyen bajt esetleg kárt okozhat!!! Segítségeteket köszönöm!

szia
A lambda szonda a kipuffogáz oxigéntartalmát méri,
és ennek alapján a vezérlő szabályozza a keverék képzést. A szonda működéséhez fel kell 400fokra melegednie ezt úgy érik el ,hogy van benne egy fűtőelem. A hibakód ezért keletkezettt mert nem volt rendben a szonda fűtése. Ezt okozhatja a csatlakozójának kontakt hibája, de a szondáknak a fűtése is elhalhat.
A lambdát tesztelni lehet a vagcom programmal és a hozzá tartozó diagnosztikai kábellel.
Ha nem megfelelő a lambda szabályozás akkor, nőhet a fogyasztás,károsanyag kibocsájtás, a katalizátor nem
működik hatékonyan..

A belsőkeringtetésnél egy motor nyitja és zárja a frisslevegő zsalut. Ahoz ,hogy tudja a vezérlő a zsalu helyzetét a motor mellett egy potenciométer van.
A poti kontakthibája a leggyakoribb, ezért nem tudni a zsalu helyzetét. Ezt könnyen orvosolható:
http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... ngetes.php
itt ugyan a fogaskerék törött de látni a szétszedés menetét.
Ez a hiba csak kellemetlenséget okoz, max .nem tudod a belsőkeringtetést választani.

Szia Csabaa köszönöm szépen a számomra hasznos infomációt!!! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jan. 30, 2011 2:30 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
psycholaci írta:

szia
A lambda szonda a kipuffogáz oxigéntartalmát méri,
és ennek alapján a vezérlő szabályozza a keverék képzést. A szonda működéséhez fel kell 400fokra melegednie ezt úgy érik el ,hogy van benne egy fűtőelem. A hibakód ezért keletkezettt mert nem volt rendben a szonda fűtése. Ezt okozhatja a csatlakozójának kontakt hibája, de a szondáknak a fűtése is elhalhat.
A lambdát tesztelni lehet a vagcom programmal és a hozzá tartozó diagnosztikai kábellel.
Ha nem megfelelő a lambda szabályozás akkor, nőhet a fogyasztás,károsanyag kibocsájtás, a katalizátor nem
működik hatékonyan..

A belsőkeringtetésnél egy motor nyitja és zárja a frisslevegő zsalut. Ahoz ,hogy tudja a vezérlő a zsalu helyzetét a motor mellett egy potenciométer van.
A poti kontakthibája a leggyakoribb, ezért nem tudni a zsalu helyzetét. Ezt könnyen orvosolható:
http://www.skodafabiaclub.com/technikai ... ngetes.php
itt ugyan a fogaskerék törött de látni a szétszedés menetét.
Ez a hiba csak kellemetlenséget okoz, max .nem tudod a belsőkeringtetést választani.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 356 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra