Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. jún. 25, 2018 7:22 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 356 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: lambdaszonda
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 03, 2018 1:39 pm 

to Anikó83
Ird meg mi let a vege. Mit talalt a serelô.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 03, 2018 12:13 pm 

Autó: Skoda Fabia I 1.4
Sziasztok! Köszönöm szépen az észrevételeket,kedden továbbítani fogom a szerelőknek hogy ezeket a lehetséges hibaokokat nézzék át. Egyébként nem gondolom hogy át akarnak verni,voltam már ott decemberben náluk égőcsere miatt és nem kértek semmit,úgy,hogy ők adták az izzót. Nem lehúzós csapat. Mondták tegnap hogy megrendelik a szondát de ha nem mutat gondot akkor nem cserélik ki,vissza tudják küldeni az Unixhoz.(itt van helyben). Egyébként az autó nem jelez semmilyen hibaüzenetet,ezek szerint ahogy olvasom,jelezné a szonda hívat.
Termosztát és fűtőradiátor volt cserélve tavaly februárban,így a fűtés tökéletes azóta.
Ha lekapcsolom a ventillátort(fűtés,klíma) akkor nem jön semmilyen szag. Ezért vagyok sokszor "kénytelen" télen fázni inkább vagy nyáron megfőni a kocsiban. Inkább,mint hogy szívjam a szagot...
Köszönöm szépen az infókat,próbálok utána járni. Ha végképp nem okés,akkor van 1 skodam eladó vagy cserélhető olyanra aminek nincs ilyen gondja! Ha vkit érdekel.... :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 03, 2018 11:14 am 

szergej írta:
Nekem meg megfordult a fejemben h a hátsó ülés alatt megy a benzin vezetek, illetve ott a pumpa (????) Is. Nem lehet azt keveri meg ventillátor? Amúgy ha nem megy a ventillátor akkor nem jön be ugyanúgy a menetszeltol a büdös?

ast irtam ot a pumpa k§rul iš eresthet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 03, 2018 11:12 am 

szergej írta:
Érdeklődnek még mindig h milyen (hanyas) gyertya kulcs kell az 1.2 HTP Fabiahoz?

16mm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 03, 2018 11:06 am 

Érdeklődnek még mindig h milyen (hanyas) gyertya kulcs kell az 1.2 HTP Fabiahoz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 03, 2018 11:05 am 

Nekem meg megfordult a fejemben h a hátsó ülés alatt megy a benzin vezetek, illetve ott a pumpa (????) Is. Nem lehet azt keveri meg ventillátor? Amúgy ha nem megy a ventillátor akkor nem jön be ugyanúgy a menetszeltol a büdös?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. feb. 03, 2018 9:54 am 

Autó: Fabia Best
hubo44 írta:
Anikó83 írta:
Sziasztok! 2016 októberében vettem egy 2001-es évjáratú Skoda Fabia 1.4 benzines autót. Mikor elkezdtem intenzívebben használni,és hosszabb útra mentünk vele a családdal,azt vettük észre hogy nagyon büdös benzin szag jön be a szellőzökön. Még sokáig nem voltunk biztosak benne hogy benzin,de vmi hasonló,néha olajos szagnak is tűnt.Vittem az akkori szerelőhöz(nővérem szerelője,mert nekem addig nem volt autóm).Csinált rajta vmit de múlt el. Utána kerestem másikat,ő is 2x,3x bíbelődött,de konkrétan nem jött rá,idővel mindig újra éreztem/éreztük. Újra máshova vittem most Decemberben. Motoron volt olaj,cseréltek tőmítést,olajbeontő sapkát. Utána motormosás. Úgy tűnt hogy elmúlt...De mostanában újra éreztem,kimondottan benzint. Már nem kapcsolok fűtést,annyira zavaró a szag. Ma délután visszamentem a de.-i szerelőkhöz. Lambdaszondára gyanakodnak. Vagy mindkettő vagy amelyik a benzint továbbítja (vagy mit csinál). Kérdezték nem e eszik sokat a kocsi. Mondtam hogy de,úgy veszem észre. Szóval -beszéltünk 1 időpontot jövő hétre. Ráteszik majd computerre,stb. "Megnyugtattak" hogy ez a szonda nem olcsó történet. 2db 60 ezer körül van. Bízom benne hogy csak az egyiket mell cserélni és ezzel a több mint 1 éves problémám is megoldódik,mert nyáron emiatt a klímát se indítom el,csupa benzin szag lesz az utastér. Komolyan,már emiatt gondolkoztam autó cserén,úgy el vagyok keseredve...! Véleményeket szeretnék kérni ha lehet. Köszönöm szépen!

A ki ezert lamdasondat akar čerelni onan doršan huuzd el a čikot!
Nem latam a kočit de en inkab karter gazra danitanak. Valami pici repedeš a vezeteken štb.
Kerešnek valami jo eš tu´´termeš sakit.
Sziasztok.A Hubonak ismét igaza lehet!Ha Skoda motoros 1.4 Mpi-d van akkor egy 100 ft-os alkatrész megoldja a gondodat nagy valószínűséggel!Ne hagyd magad átverni.A műanyag motorborítás alján ami rámegy az olajbetöltő nyílásra ott van egy gumi tömítés ami elöregszik és itt tud kijönni a kartergáz a motorból amit utána a szellőző rendszer benyom az utastérbe és ezt érezheted.Főleg alapjáraton egy helyben állva érezni igazán.Ilyen gumitömítés van a műanyag fedél aljában lévő szervizsapkán is ha az még bent van és nem esett ki alulról.De kapsz bármelyik márkaszervizben 1-200ft ért újat hozzá!Csak a gumigyűrűt kell megvenned nem az egész fedelet.Sajnos ennyi idős Mpi-nél ez a gumi már totál ki szokott keményedni,de hamar orvosolható a dolog.Egyébként a lambda szonda hibánál van hibalámpa is és túlfogyasztást általában a rossz termosztát szokott előidézni!Ezek a termosztátok 1-2 év után tönkremennek és korábban nyitnak ki mint kéne és emiatt tud zabálni az autó és ilyenkor a fűtés sem forró levegőt fúj hanem csak meleget.Ha ez a hiba fennáll és 1.4 mpi-d van akkor itt megkapod olcsón hozzá házzal együtt:https://alkatreszek.hu/th6732_88j_ver_jk

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 02, 2018 10:12 pm 

Anikó83 írta:
Huh kicsit nehéz kivenni az írásod,de azért köszönöm a véleményed. A kartergázon már túl vagyunk az előző szerelővel még a nyáron. Az sem volt megoldás sajnos! Most eléggé elszomorítottál hogy ez sem lesz megoldás! :cry: Ráadásul nem kevésbe fog fájni! Mi lehet ez akkor??!! :cry: :evil:

A motor 1 zart ize onan nem jôheki a benzin sag/para. Az čak akor ha vezetek erest vad čatlakozaš. De lamda čere bystoš nem jo ut.
Buvar pumpa teteje/čatlakozok jol tômit ast iš lehet erezni a kabinba ha sivargaš vam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 02, 2018 9:31 pm 

Huh kicsit nehéz kivenni az írásod,de azért köszönöm a véleményed. A kartergázon már túl vagyunk az előző szerelővel még a nyáron. Az sem volt megoldás sajnos! Most eléggé elszomorítottál hogy ez sem lesz megoldás! :cry: Ráadásul nem kevésbe fog fájni! Mi lehet ez akkor??!! :cry: :evil:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 02, 2018 8:16 pm 

Anikó83 írta:
Sziasztok! 2016 októberében vettem egy 2001-es évjáratú Skoda Fabia 1.4 benzines autót. Mikor elkezdtem intenzívebben használni,és hosszabb útra mentünk vele a családdal,azt vettük észre hogy nagyon büdös benzin szag jön be a szellőzökön. Még sokáig nem voltunk biztosak benne hogy benzin,de vmi hasonló,néha olajos szagnak is tűnt.Vittem az akkori szerelőhöz(nővérem szerelője,mert nekem addig nem volt autóm).Csinált rajta vmit de múlt el. Utána kerestem másikat,ő is 2x,3x bíbelődött,de konkrétan nem jött rá,idővel mindig újra éreztem/éreztük. Újra máshova vittem most Decemberben. Motoron volt olaj,cseréltek tőmítést,olajbeontő sapkát. Utána motormosás. Úgy tűnt hogy elmúlt...De mostanában újra éreztem,kimondottan benzint. Már nem kapcsolok fűtést,annyira zavaró a szag. Ma délután visszamentem a de.-i szerelőkhöz. Lambdaszondára gyanakodnak. Vagy mindkettő vagy amelyik a benzint továbbítja (vagy mit csinál). Kérdezték nem e eszik sokat a kocsi. Mondtam hogy de,úgy veszem észre. Szóval -beszéltünk 1 időpontot jövő hétre. Ráteszik majd computerre,stb. "Megnyugtattak" hogy ez a szonda nem olcsó történet. 2db 60 ezer körül van. Bízom benne hogy csak az egyiket mell cserélni és ezzel a több mint 1 éves problémám is megoldódik,mert nyáron emiatt a klímát se indítom el,csupa benzin szag lesz az utastér. Komolyan,már emiatt gondolkoztam autó cserén,úgy el vagyok keseredve...! Véleményeket szeretnék kérni ha lehet. Köszönöm szépen!

A ki ezert lamdasondat akar čerelni onan doršan huuzd el a čikot!
Nem latam a kočit de en inkab karter gazra danitanak. Valami pici repedeš a vezeteken štb.
Kerešnek valami jo eš tu´´termeš sakit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. feb. 02, 2018 7:44 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 24, 2018 12:59 pm 

Após autovillamossagi szerelővel megoldotta a gondot. Nem derült ki végül mit javítottak de valamit a generátoron "állított".

Más. Az 1.2 motorhoz milyen gyertya kulcs kell?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 22, 2018 1:35 pm 

Csabaa írta:
szergej írta:
1.2 47kw

DF szakadás?

Sziasztok
Van a generátortól egy szál a motorvezérlőhöz, innen tudja a generátor terhelését, és emeli a motor fordulatszámát.

Magyarul akkor ezt keressem meg és mérjem ki

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 22, 2018 12:46 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
szergej írta:
1.2 47kw

DF szakadás?

Sziasztok
Van a generátortól egy szál a motorvezérlőhöz, innen tudja a generátor terhelését, és emeli a motor fordulatszámát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 22, 2018 12:13 pm 

1.2 47kw

DF szakadás?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 356 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra