Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. szept. 26, 2018 2:48 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 356 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: véleményetekre vagyok kiváncsi.
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 07, 2010 9:24 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Goodman írta:
Üdv Mindenkinek!Nos olyan problémám van,hogy az alapjáratom indönként erösen ingadozik,ilyenkor nagyon nehéz felpörgetni a motort gáz nyomkodás közben durrogást hallani a kipufogobol a rángatás és a hirtelen lassulás bármely sebességnél elöjön van hogy 50-60al megy az auto teles gázon 4ben, egy párperc után megunja és megindul, lambdára tippeltem bevittem szakszervizbe éves szervizre elmondtam mi a gondom,csináltak motordiagnosztikát és lambda szonda diagnosztikát,azt mondták minden határon belül van,szivocsönél sem sziv farsot,mentek probautat,szerintük kosz a szelepeknél,aztmondták vegyek valami erös üzemanyag adalékot,vettem jg2 kék verseny spurit és teletankoltam megfelelö adagolással molos 95össel. nektek mi a véleményetek mitöl lehet ez a problémám?

ha durrog a kipufogó akkor a benzin csak átsuhan a motoron és a ott robban be. Nincs szikra ami szerintem is trafó vagy gyertya lehet. szervíz erre nem gondolt!?.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: véleményetekre vagyok kiváncsi.
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 07, 2010 9:14 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 HTP Combi Classic
Gyújtógyertyát mikor cseréltél a kocsin? Én is hasonlóan jártam mint te. Fordulatszám ingadozott,néha le is állt a kocsi. 3 gyertyát és egy gyújtótrafót kicseréltem ,azóta jól megy újra a kocsi.

Goodman írta:
Üdv Mindenkinek!Nos olyan problémám van,hogy az alapjáratom indönként erösen ingadozik,ilyenkor nagyon nehéz felpörgetni a motort gáz nyomkodás közben durrogást hallani a kipufogobol a rángatás és a hirtelen lassulás bármely sebességnél elöjön van hogy 50-60al megy az auto teles gázon 4ben, egy párperc után megunja és megindul, lambdára tippeltem bevittem szakszervizbe éves szervizre elmondtam mi a gondom,csináltak motordiagnosztikát és lambda szonda diagnosztikát,azt mondták minden határon belül van,szivocsönél sem sziv farsot,mentek probautat,szerintük kosz a szelepeknél,aztmondták vegyek valami erös üzemanyag adalékot,vettem jg2 kék verseny spurit és teletankoltam megfelelö adagolással molos 95össel. nektek mi a véleményetek mitöl lehet ez a problémám?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: véleményetekre vagyok kiváncsi.
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 07, 2010 8:46 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Lambda szonda
HozzászólásElküldve: kedd szept. 08, 2009 9:36 pm 

Semmiképp ne vegyél "utángyártottat", eddig még csak rosszat hallottam róla. (az élettartama akár néhány nap is lehet...)

Pólya Gábor írta:
Sziasztok!
Lambda szondát kellene vásárolnom a skodához /katalizátor előtti szonda/ kérdésem pedig az lenne, hogy van utángyártott vagy ha nincs hol tudom beszerezni a legolcsóbban.
Skoda fabia 1,4 /AZF/ 2002
Nagyon fontos lenne a segítségetek, mert sajnos egyre sűrűben jön elő a hiba amit okoz a rossz szonda. /fordulatszám mérő ingadozás, motorjel világít/.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Gábor

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 06, 2009 7:46 pm 

szia
már van itt egy lambda szonda topik
http://skodafabiaclub.com/forum/viewtopic.php?t=245
azért itt nézz szét
http://skodaalkatresz.unas.hu/shop_artd ... =047906262

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Lambda szonda
HozzászólásElküldve: vas. szept. 06, 2009 8:41 am 

Sziasztok!
Lambda szondát kellene vásárolnom a skodához /katalizátor előtti szonda/ kérdésem pedig az lenne, hogy van utángyártott vagy ha nincs hol tudom beszerezni a legolcsóbban.
Skoda fabia 1,4 /AZF/ 2002
Nagyon fontos lenne a segítségetek, mert sajnos egyre sűrűben jön elő a hiba amit okoz a rossz szonda. /fordulatszám mérő ingadozás, motorjel világít/.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Gábor

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 06, 2009 11:48 am 

Hali fabiaferi!
Nem tankoltam E85-t!It a környéken nem nagyon szerencsés benzinkutat váltani.Szeged végigprobáltam az összes létező kutat de valami siralmas a minőség!A nagy nevek sem nyújtanak garanciát. :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 05, 2009 8:16 pm 

Hali!
Ricsi!!!
Nem tankoltál véletlenül E85(bioetanol)-t???
Nekem akkor irt ilyeneket és hibakód olvasáskor lambdaszondára hivatkozott utánna semmi csak nem szeresse az E85-t! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 05, 2009 11:48 am 

Köszi a tippet goes! Szeptemberben majd felkeresem őket!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: lambda szonda
HozzászólásElküldve: szer. aug. 05, 2009 11:21 am 

Menj vissza, rakasd vissza a régi szondát, kérdd vissza a pénzed, mivel nem oldották meg a problémát és keress egy igazi szervízt.

Pl. www.hildep.hu , de szeptember 1-ig szabin van. Addig használd így a kocsit, egy hibakódot jó lenne, ha írnál.

Ricsi írta:
Segítséget kérnék!Van egy 2004-es 1.4-es 100Le Fábiam sajnos az első lambda szondám rosszalkodik.A motorvezérlés visszajelző lámpám felgyullad pár napig folyamatosan világit majd elalszik mintha minden rendben lenne.Szervizben megállapították,hogy az első pad egyes leállásnál pozitiv zárlat,így cserélni kell a szondát. Rendben, megveszem a gyári szondát kicserélik.De láss csodát mégis visszatértek a fent leírt hibák ,vissza mentünk a szervizbe ahol a szerelők neki láttak de sajnos nem tudták megmondani mi okozza a hibát.Minden érték normális az autonál nem érezhető teljesítmény csökkenés nem rángat szépen fut, csak hát mégis ugyanazt a hibát írja ki mint régen.Motorkód:BBZ
Valaki esetleg tapasztalt hasonlót vagy tud rá valami gyógyírt hálás lennék ha megosztaná velem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: lambda szonda
HozzászólásElküldve: kedd aug. 04, 2009 8:03 pm 

Segítséget kérnék!Van egy 2004-es 1.4-es 100Le Fábiam sajnos az első lambda szondám rosszalkodik.A motorvezérlés visszajelző lámpám felgyullad pár napig folyamatosan világit majd elalszik mintha minden rendben lenne.Szervizben megállapították,hogy az első pad egyes leállásnál pozitiv zárlat,így cserélni kell a szondát. Rendben, megveszem a gyári szondát kicserélik.De láss csodát mégis visszatértek a fent leírt hibák ,vissza mentünk a szervizbe ahol a szerelők neki láttak de sajnos nem tudták megmondani mi okozza a hibát.Minden érték normális az autonál nem érezhető teljesítmény csökkenés nem rángat szépen fut, csak hát mégis ugyanazt a hibát írja ki mint régen.Motorkód:BBZ
Valaki esetleg tapasztalt hasonlót vagy tud rá valami gyógyírt hálás lennék ha megosztaná velem.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 356 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24

Időzóna: UTC + 1 óra