Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 9:25 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 128 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: termo
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 10, 2011 8:17 pm 

bundy87 írta:
sziasztok
lenne néhány kérdésem amire jó lenne ha válaszolna valaki aki ismert a témában.
írtam hogy visszahűt a rendszer nem marad középen a hőfokjelző. csináltam olyat hogy letakartam a hűtőnek az egyik felét így középen marad mindig, tegnap voltam pesten és kivillant a hőfokjelző na mármost megálltam újraindít semmi villogás megyek hazafele nagykátánál megint villogott megállok feltöltöm vizzel minden oké. minimális kellett neki kb 2-3 dl.
ma gyöngyösre mentem és gyöngyösön is villogott tescoba be deszt viz megvesz utántölt. lehet az a gond hogy "megfolytom" a motort a letakarással? a mutató takarás után egy helyben volt se le se fel nem ugrált de a vizet kinyomta. vissza úton kivettem a papírt és nagyon visszahűtötte a vízet kb 80fok vagy az alá. vettem hőfokjeladót (gyárit) akciós áron. termosztát lehet a ludas szerintetek?
Szia nézted hogy néz ki a termod mert a hétvégén én is meg szivtam vele igaz hogy nekem meg nem nyitott a termóm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: termo
HozzászólásElküldve: csüt. márc. 10, 2011 8:08 pm 

sziasztok
lenne néhány kérdésem amire jó lenne ha válaszolna valaki aki ismert a témában.
írtam hogy visszahűt a rendszer nem marad középen a hőfokjelző. csináltam olyat hogy letakartam a hűtőnek az egyik felét így középen marad mindig, tegnap voltam pesten és kivillant a hőfokjelző na mármost megálltam újraindít semmi villogás megyek hazafele nagykátánál megint villogott megállok feltöltöm vizzel minden oké. minimális kellett neki kb 2-3 dl.
ma gyöngyösre mentem és gyöngyösön is villogott tescoba be deszt viz megvesz utántölt. lehet az a gond hogy "megfolytom" a motort a letakarással? a mutató takarás után egy helyben volt se le se fel nem ugrált de a vizet kinyomta. vissza úton kivettem a papírt és nagyon visszahűtötte a vízet kb 80fok vagy az alá. vettem hőfokjeladót (gyárit) akciós áron. termosztát lehet a ludas szerintetek?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 06, 2011 9:11 pm 

goes írta:
A lengyel bevált, az évekig jó.

sanya80 írta:
Sziasztok a vika termosztát 1000km birt ki szakadt a fül,és be ragadt 3 km-enként megáltunk mert rotyogott a víz.Nyíregyházán egy régi ismerőst felkerestem hogy adjon pár kulcsot,hogy ki dobjam a termót.Mérges voltam mert az asszonyommal ebédelni mentünk volna.De a régi ismerősömnél kaptunk friss pogácsát és üditőt.Lehet a termo olcsóbb mint az ebéd!Viccet félre téve,holnap megyek veszek 4-ére most a lengyelt.Vagy ha tud valaki bevált termót,az légyszi közölje.KÖSZI.
Megint köszi az infót tudom ezt irtátok nekem,csak mérges vagyok hogy 1-éven belül 4-ére kell meg venni.Ezen belül próblkoztam már esztergálással is de meg untam.Még egyszer köszi.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 06, 2011 9:05 pm 

A lengyel bevált, az évekig jó.

sanya80 írta:
Sziasztok a vika termosztát 1000km birt ki szakadt a fül,és be ragadt 3 km-enként megáltunk mert rotyogott a víz.Nyíregyházán egy régi ismerőst felkerestem hogy adjon pár kulcsot,hogy ki dobjam a termót.Mérges voltam mert az asszonyommal ebédelni mentünk volna.De a régi ismerősömnél kaptunk friss pogácsát és üditőt.Lehet a termo olcsóbb mint az ebéd!Viccet félre téve,holnap megyek veszek 4-ére most a lengyelt.Vagy ha tud valaki bevált termót,az légyszi közölje.KÖSZI.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 06, 2011 9:03 pm 

Csabaa írta:
Bundy87 kolléga
még mindig állandóan nyitva van az a termosztát..
vagy állandóan 3-4 fokozatban használod a ventillátort..

Érdemes lenne Goes mester mérését is megpróbálni,
kiszedni a termot, egy fazékban forralni és megnézni mikor nyit..

a régi és az új termosztátot is teszteltem forróvizes edénybe a régi féloldalasan kezdett nyitni de ki tudott nyitni teljesen az új is le lett tesztelve az is nyitott és zárt.
a fűtést csak akkor kapcsolom fel ha megmozdult a mutató vagy ha már meleg a víz de akkor is csak 1-esen megy.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 06, 2011 8:57 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. márc. 06, 2011 8:41 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Bundy87 kolléga
még mindig állandóan nyitva van az a termosztát..
vagy állandóan 3-4 fokozatban használod a ventillátort..

Érdemes lenne Goes mester mérését is megpróbálni,
kiszedni a termot, egy fazékban forralni és megnézni mikor nyit..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: hűtés
HozzászólásElküldve: vas. márc. 06, 2011 7:32 pm 

sziasztok
segítség kellene mert nem tudom mit csináljak már kínomban.
már írtam korábban is hogy visszahűt a kocsi ami nem tudom hogyan lehet. a termosztátot kicseréltem de ezzel is visszahűti, ha a hűtőt letakarom akkor jó mert városon kívül haladva beáll középre és ott is marad, de ha nem takarom le a hűtőt akkor a mutató mozog most mentem vele 15km-et nem állt be középre letakartam és beállt de amikor megálltam akkor egyből elkezdett megint lefele mozdulni a mutató. már csináltam hűtőtakarítást valamint feltöltöttem friss fagyállóval de ez se használt. ha lesz időm akkor csinálok videót mert ez érdekes egy dolog. jó lenne valami amin el tudok indulni mert már idegesít. hibakód nincs.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. feb. 18, 2011 8:38 am 

goes írta:
Én ugyan nem vagyok hozzáértő, de ennek a motornak 90 fokos az üzemi hőfoka. Ergo a 80 fokos nem jó bele, az a 120-as Skodába kellett.

bundy87 írta:
egy hozzáértőt kérdeznék!!!!!!!
ugye írtam hogy fater hozott termo betétet ez amit hozott 88 fokos ez oké, de találtam itthon még régebbről egy másik betétet ugyanakkora lemértem de ez csak 80 fokos (leteszteltem működik nyit zár)na most ezt is lehet használni, vagy ez már károsítaná a motort.

köszi.
akkor majd elpasszolom valakinek :D :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. feb. 18, 2011 8:35 am 

Én ugyan nem vagyok hozzáértő, de ennek a motornak 90 fokos az üzemi hőfoka. Ergo a 80 fokos nem jó bele, az a 120-as Skodába kellett.

bundy87 írta:
ugye írtam hogy fater hozott termo betétet ez amit hozott 88 fokos ez oké, de találtam itthon még régebbről egy másik betétet ugyanakkora lemértem de ez csak 80 fokos (leteszteltem működik nyit zár)na most ezt is lehet használni, vagy ez már károsítaná a motort.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 17, 2011 9:19 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. feb. 17, 2011 6:22 pm 

hali frissítem a topicot :D
fater hozott betétet a termo-ba RADIUS-tól kemény 1100ft-ért. holnap csere.
a betét azonosító száma 047 121 111A
ezt találtam róla a neten :
http://translate.google.hu/translate?hl ... rmd%3Divns

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. feb. 11, 2011 3:50 pm 

Rendelj egy betétet szerintem bele, ahonnan belinkelted.

bundy87 írta:
goes írta:
Ennek pont fordítva kéne lenni.

bundy87 írta:
sziasztok
tudna valaki segíteni, a lengyel termo van a kocsiba és kb 2 napja azt vettem észre hogy folyamatosan vissza hűt. középre beáll ha l.t-n kívül megyek de miután beérek egy városba ,faluba vissza is hűti a motort. megpukkant a betét.

ma is ez volt egyik barátomat vittem a vonathoz V.györkre odafele menet beállt középre beértünk és az állomásnál már láthatóan visszahűlt. középső állástól kb 3 mutatónyira megy vissza. túl korán nyit a termo? eddig ilyen gondom nem volt ha beállt középre akkor az motorleállításig ott is maradt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. feb. 11, 2011 3:14 pm 

goes írta:

bundy87 írta:
sziasztok
tudna valaki segíteni, a lengyel termo van a kocsiba és kb 2 napja azt vettem észre hogy folyamatosan vissza hűt. középre beáll ha l.t-n kívül megyek de miután beérek egy városba ,faluba vissza is hűti a motort. megpukkant a betét.

ma is ez volt egyik barátomat vittem a vonathoz V.györkre odafele menet beállt középre beértünk és az állomásnál már láthatóan visszahűlt. középső állástól kb 3 mutatónyira megy vissza. túl korán nyit a termo? eddig ilyen gondom nem volt ha beállt középre akkor az motorleállításig ott is maradt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. feb. 11, 2011 10:52 am 

bundy87 írta:
sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 128 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra