Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. dec. 17, 2017 7:04 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Csere de mennyiért
HozzászólásElküldve: hétf. dec. 30, 2013 10:59 pm 

joededy írta:
Szevasztok
Valaki tudhatja a linkben szereplő "kuzbi13" telefonszámát?Jó lenne szóban egyezkedni pár alkatrészről.

ment privátban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. dec. 30, 2013 9:22 pm 

Szevasztok
Valaki tudhatja a linkben szereplő "kuzbi13" telefonszámát?Jó lenne szóban egyezkedni pár alkatrészről.
bundy87 írta:
hali
a szervíz nagyon jó áron dolgozik mitnemondjak aztak** eget.
kicsit visszaolvastam és aqw motorkódod van,
termeszből csak ilyet!!!
http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepk ... 53393.html
cseréje pedig nincs több 10percnél egy sima fakezű ember is meg tudja csinálni.
http://users.atw.hu/mulder82/fabia/termosztat.html

rob_wolfy írta:
Hello Car-társak,

Ma megadta magát 11 év után a gyári Thermostat, és valahogy ezt úgy sikerült elkövetnie, hogy majdnem felforrot a víz.
Olvasva topicot, azt látom hogy a Lengyel a tuti a Vika meg selejt.
A kérdésem hogy hol mennyiért lehet ezt beszerezni és mondjuk mi az az ár-szint, amiért egy normális szerelő ezt nekem megcsinálja?

Márkaszervízben 52.000 bruttót mondtak :( Ezt azért soknak érzem, hiába vállalnak az elvégzett munkára és alkatrészre 2 év garanciát.

Köszi,
Rob

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: termosztát javitás
HozzászólásElküldve: vas. dec. 22, 2013 10:36 am 

Autó: Fabia Best
nysisti írta:
sziasztok!
a lengyel zégeressel kapcsolatban volt egy esetem.
miután a gyári a szokásos módon kétszer is eltört,lengyel
zégerest tettem bele,másfél évig okés,majd hűtővíz lassan melegedett.
termosztátházat levettem,zégergyűrű eltört.
zégergyűrűt kicseréltem.Nem lett sikeres a műtét,mert a víz a hideg idő beálltával lassan melegedett ismét.
vettem egy komplett termosztátot házzal együtt a vaterán,szétszedtem,szerintem annyi baja lehetett,hogy a betét mozgott a házban,hiába tartotta a gyűrű,így egyből átszivárgott a víz.most van benne a másik harmadik hete,de semmi baja :)
csak a lambdaszondának és a flexicsőnek :lol:
A Lengyel zégeres megoldás nem rossz,de aki ilyen termosztátot vesz az fogja be a kis cső végét és fújjon bele a vastagabbik felénél,mert én azt tapasztaltam eddig,hogy szinte mindegyiken könnyen át lehet fújni ami azt jelenti,hogy már alapban ló..szt tömit.De ezt könnyű orvosolni!!!:A zégergyűrű leszed, az eredeti tömités kipucol utána pedig a hozzávaló tömitőpasztával összerakva(1napig száradni hagyni!!!) csodákat lehet vele művelni ,és ha normális a benne levő termosztát is akkor jó lesz a dolog és tökéletesen fog melegedni ami nagyon fontos mind a motor mind az üzemanyag fogyasztásnál is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. dec. 15, 2013 7:25 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI junior
sziasztok!
a lengyel zégeressel kapcsolatban volt egy esetem.
miután a gyári a szokásos módon kétszer is eltört,lengyel
zégerest tettem bele,másfél évig okés,majd hűtővíz lassan melegedett.
termosztátházat levettem,zégergyűrű eltört.
zégergyűrűt kicseréltem.Nem lett sikeres a műtét,mert a víz a hideg idő beálltával lassan melegedett ismét.
vettem egy komplett termosztátot házzal együtt a vaterán,szétszedtem,szerintem annyi baja lehetett,hogy a betét mozgott a házban,hiába tartotta a gyűrű,így egyből átszivárgott a víz.most van benne a másik harmadik hete,de semmi baja :)
csak a lambdaszondának és a flexicsőnek :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Hova lesz a letört műanyag?
HozzászólásElküldve: vas. nov. 17, 2013 6:15 pm 

d0ve írta:
Sziasztok!

Néhány napja nekem is elromlott az autón a termosztát - legalábbis ez volt a gyanú, mivel irtó lassan melegedett fel a víz..
Leírásnak utánanéztem, beszereztem egy lengyel zéger gyűrűs kivitelt (1 év garival), csere nem volt különösebben bonyolult, mivel a leírás kiváló a mutatványhoz.
Nekem is a szokásos "letörik a műanyag fül" problémám volt az eredeti termóval.
Egy kérdés viszont megragadt bennem, a csere kapcsán:
A letört műanyag füllel mi történik? Hova lesz, hol akad el? Ugyanis sem a termosztátházban, sem a környékén nem találtam a letört darabot. Nyilván nem egy túl nagy darab az az alkatrész ami letört, de ha az belejut a vízkörbe (már pedig 100% hogy belejutott) akkor nem dugaszol el valamit (pl. vízpumpa, stb.)?
Azok akik cseréltek már ilyen alkatrészt kijött a letört műanyag fül is a cserénél, vagy nem törődtetek vele, hogy az a fülecske benne marad?

üdv,

Szia!
Én pont a nyár elején cseréltem, és nekem nem tört le a kis fül teljesen rajta maradt a házon, de ahogy néztem egy apró darabka nekem is bekerült a vízkörbe, nem tudom, hogy hol lehet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Hova lesz a letört műanyag?
HozzászólásElküldve: vas. nov. 17, 2013 5:45 pm 

Sziasztok!

Néhány napja nekem is elromlott az autón a termosztát - legalábbis ez volt a gyanú, mivel irtó lassan melegedett fel a víz..
Leírásnak utánanéztem, beszereztem egy lengyel zéger gyűrűs kivitelt (1 év garival), csere nem volt különösebben bonyolult, mivel a leírás kiváló a mutatványhoz.
Nekem is a szokásos "letörik a műanyag fül" problémám volt az eredeti termóval.
Egy kérdés viszont megragadt bennem, a csere kapcsán:
A letört műanyag füllel mi történik? Hova lesz, hol akad el? Ugyanis sem a termosztátházban, sem a környékén nem találtam a letört darabot. Nyilván nem egy túl nagy darab az az alkatrész ami letört, de ha az belejut a vízkörbe (már pedig 100% hogy belejutott) akkor nem dugaszol el valamit (pl. vízpumpa, stb.)?
Azok akik cseréltek már ilyen alkatrészt kijött a letört műanyag fül is a cserénél, vagy nem törődtetek vele, hogy az a fülecske benne marad?

üdv,

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: jo kezdet
HozzászólásElküldve: pén. nov. 08, 2013 7:09 pm 

rob_wolfy írta:
Ez ilyen olcsó? Az alkatrész akkor elérhető 3.000-ért, cool. Esetleg más beszerzési közeg, ahol számla meg egybek is vannak?

Meg szerelő tipp, és ár? mert hiába de nekem a fából is az akácfa jutott (fakezű) és mindenbe beleakadok, belebonyolódok.

kuzbi ad számlát mert egy üzlettulajdonos sokszor rendeltünk már tőle nagyon megbízható partner.
de ha nincs kedved szórakozni postával akkor érdemes rákérdezni az 1000mb kft re Ecseren. itt is sokan vásároltunk már korrekt hely nagyon.
http://skodaalkatresz.com

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: jo kezdet
HozzászólásElküldve: pén. nov. 08, 2013 6:15 pm 

Ez ilyen olcsó? Az alkatrész akkor elérhető 3.000-ért, cool. Esetleg más beszerzési közeg, ahol számla meg egybek is vannak?

Meg szerelő tipp, és ár? mert hiába de nekem a fából is az akácfa jutott (fakezű) és mindenbe beleakadok, belebonyolódok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 08, 2013 5:57 pm 

hali
a szervíz nagyon jó áron dolgozik mitnemondjak aztak** eget.
kicsit visszaolvastam és aqw motorkódod van,
termeszből csak ilyet!!!
http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepk ... 53393.html
cseréje pedig nincs több 10percnél egy sima fakezű ember is meg tudja csinálni.
http://users.atw.hu/mulder82/fabia/termosztat.html

rob_wolfy írta:
Hello Car-társak,

Ma megadta magát 11 év után a gyári Thermostat, és valahogy ezt úgy sikerült elkövetnie, hogy majdnem felforrot a víz.
A kérdésem hogy hol mennyiért lehet ezt beszerezni és mondjuk mi az az ár-szint, amiért egy normális szerelő ezt nekem megcsinálja?

Márkaszervízben 52.000 bruttót mondtak :( Ezt azért soknak érzem, hiába vállalnak az elvégzett munkára és alkatrészre 2 év garanciát.

Köszi,
Rob

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: motorkod
HozzászólásElküldve: pén. nov. 08, 2013 5:53 pm 

Már irom is AQW, 1.4 mátrix a kicsike.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 08, 2013 5:43 pm 

Helló, motorkód kéne.

rob_wolfy írta:
Hello Car-társak,

Köszi,
Rob

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Csere de mennyiért
HozzászólásElküldve: pén. nov. 08, 2013 5:32 pm 

Hello Car-társak,

Köszi,
Rob

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Csöpögő hűtőviz
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 09, 2013 6:53 pm 

Hello! A lengyel utángyártott termosztát háza deformálódik, de nem folyik és nem csöpög. (eddig, és ezután sem fog remélem) Nálam legalább is. Tavaly cseréltem.
goes írta:
Ha nincs a ház eldeformálódva, akkor elég a tömítést.

Danny írta:
Üdv mindenkinek!

A Fabiamból csöpög a hűtőviz, nem vészesen de a folt látszik alatta, és kb havonta kell utántölteni a vizet. Nem értek hozzá annyira de ahogy belenéztem a motortérbe a termosztátnál láttam foltokat, az lenne a kérdésem, hogy elég-e a tömitést kicserélni vagy az egészet kell-e. Előre is köszönöm a válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Csöpögő hűtőviz
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 09, 2013 6:41 pm 

Ha nincs a ház eldeformálódva, akkor elég a tömítést.

Danny írta:
Üdv mindenkinek!

A Fabiamból csöpög a hűtőviz, nem vészesen de a folt látszik alatta, és kb havonta kell utántölteni a vizet. Nem értek hozzá annyira de ahogy belenéztem a motortérbe a termosztátnál láttam foltokat, az lenne a kérdésem, hogy elég-e a tömitést kicserélni vagy az egészet kell-e. Előre is köszönöm a válaszokat!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Csöpögő hűtőviz
HozzászólásElküldve: hétf. szept. 09, 2013 5:42 pm 

Üdv mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra