Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. dec. 17, 2017 8:59 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 09, 2013 4:43 pm 

Rendben! De hogy lehet az eleinte meny es epp h kicsereltem a hutofolyadekot azota nem mukodik akkor baj van a folyadekkal ? Es az rontotta el a termosztatot?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 09, 2013 4:36 pm 

Ne próbáld meg. Azt pont úgy van méretezve, hogy nem kell letakarni.

Istynet írta:
Meg nem probaltam hogy letakarjam a hutot de megprobalom.Mikor vettem az autot olyan kekes zold hutofolyadek volt benne en meg tettem azt ami elo van irva. Es azota csinalja ezt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 09, 2013 9:56 am 

Meg nem probaltam hogy letakarjam a hutot de megprobalom.Mikor vettem az autot olyan kekes zold hutofolyadek volt benne en meg tettem azt ami elo van irva. Es azota csinalja ezt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: sziasztok
HozzászólásElküldve: kedd feb. 05, 2013 6:22 pm 

Hello.
Valószínű,hogy a termo marad nyitva.Fűtés van rendesen?Milyen motor van az autóban?Milyen termosztát van a szekérben? Gyári vagy már cserélve volt?
Istynet írta:
hali!!!
Nemreg kicsereltem a hutofolyadekot a fabiamban es amiota kicsreltem nehezen megy fel a hofokmero kozepre.
uresjaratban ha hagyom sokaig akkor felmegya hofok rendesen de milyest elindulok utkozben visszaesik szinte az elso vonalig vagy teljesen. mi lehet az ok? a temosztat?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: sziasztok
HozzászólásElküldve: kedd feb. 05, 2013 5:41 pm 

Istynet írta:
hali!!!
Nemreg kicsereltem a hutofolyadekot a fabiamban es amiota kicsreltem nehezen megy fel a hofokmero kozepre.
uresjaratban ha hagyom sokaig akkor felmegya hofok rendesen de milyest elindulok utkozben visszaesik szinte az elso vonalig vagy teljesen. mi lehet az ok? a temosztat?

Szia !!!
Nem biztos de lehetséges hogy a termosztátod nyitva maradt ez még a jobbik eset mert igy van valamennyi fütésed ! ha letakarod a hütöt menet közben akkor bemelegszik????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: sziasztok
HozzászólásElküldve: kedd feb. 05, 2013 4:28 pm 

hali!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 03, 2013 1:08 pm 

Nagyon szépen köszi.

goes írta:
Szia!

Unixnál vettem, de most megnéztem és BEHR már nincs. A Favorit és 97 előtti feliciák összes termója jó.

szpilu írta:
Szia,

Először is Boldog új évet! Tudom, hogy lassan 2 éve, de meg tudnád mondani, hogy hol vetted a BEHR betétet?

Köszi szépen.

Szia.

goes írta:
Ma napon egy kis műtét volt a kocsimon. Mostanában úgy éreztem, hogy nem melegszik elég gyorsan motorom. Már nem a gyári vacak termo volt benne, hanem a megbízhatóbban működő Lengyel darab.

Leengedtem a hengerfejből a hűtőfolyadékot. Csak annyit kell, hogy a kiegyenlítő tartály éppen kiürüljön. Ekkor már a termosztátházban nem lesz víz, ez a vízhőfokjeladó kiszedése után bekukucskálva látható.

Szóval leszereltem a termosztátot, a részletekbe most nem megyek bele, mert van egy jó leírás már hozzá. Felvittem a lakásba, de szemrevételezéssel tökéletesen zárt állapotot mutatott. Ezután kivettem a betétet tartó zégert és egy lábasban elkezdtem főzni a betétet. Egy digitális tapintó hőmérőt beletettem a vízbe és figyeltem a nyitást. Meg is lett a hiba, 77 fokos víznél már hajszálnyira volt, viszont ezt csak 88 foknál szabadott volna megtennie.

Ha jól tudom, ehhez Lengyel cucchoz nem igazán lehet betétet kapni és szerettem volna bele valami minőségi darabot beépíteni, ezért vettem egy Skoda Felicia 1.3-ba való Behr termosztátot. Két féle is van: 80°C-os és 90°C-os, nekem az utóbbira volt szükségem. Annyiban különbözik az eredetitől, hogy nagyobb a tányérja. Ezen segítettem egy köszörűvel, 46mm-es méretre kellett levenni a tányér méretét. Ezután már simán becuppant a helyére, zéger vissza, új o-ring, majd beszerelés.

Tökéletes lett, bár ma elég meleg volt, de lesz még hideg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 03, 2013 11:50 am 

Szia!

Unixnál vettem, de most megnéztem és BEHR már nincs. A Favorit és 97 előtti feliciák összes termója jó.

szpilu írta:
Szia,

Először is Boldog új évet! Tudom, hogy lassan 2 éve, de meg tudnád mondani, hogy hol vetted a BEHR betétet?

Köszi szépen.

Szia.

goes írta:
Ma napon egy kis műtét volt a kocsimon. Mostanában úgy éreztem, hogy nem melegszik elég gyorsan motorom. Már nem a gyári vacak termo volt benne, hanem a megbízhatóbban működő Lengyel darab.

Leengedtem a hengerfejből a hűtőfolyadékot. Csak annyit kell, hogy a kiegyenlítő tartály éppen kiürüljön. Ekkor már a termosztátházban nem lesz víz, ez a vízhőfokjeladó kiszedése után bekukucskálva látható.

Szóval leszereltem a termosztátot, a részletekbe most nem megyek bele, mert van egy jó leírás már hozzá. Felvittem a lakásba, de szemrevételezéssel tökéletesen zárt állapotot mutatott. Ezután kivettem a betétet tartó zégert és egy lábasban elkezdtem főzni a betétet. Egy digitális tapintó hőmérőt beletettem a vízbe és figyeltem a nyitást. Meg is lett a hiba, 77 fokos víznél már hajszálnyira volt, viszont ezt csak 88 foknál szabadott volna megtennie.

Ha jól tudom, ehhez Lengyel cucchoz nem igazán lehet betétet kapni és szerettem volna bele valami minőségi darabot beépíteni, ezért vettem egy Skoda Felicia 1.3-ba való Behr termosztátot. Két féle is van: 80°C-os és 90°C-os, nekem az utóbbira volt szükségem. Annyiban különbözik az eredetitől, hogy nagyobb a tányérja. Ezen segítettem egy köszörűvel, 46mm-es méretre kellett levenni a tányér méretét. Ezután már simán becuppant a helyére, zéger vissza, új o-ring, majd beszerelés.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. jan. 03, 2013 8:47 am 

Szia,

Köszi szépen.

Szia.

goes írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 16, 2012 9:11 pm 

eurocarparts forgalmazza es külsőleg ugy néz ki mint a lengyel szintén zégeres

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. nov. 16, 2012 7:23 pm 

csaba71 írta:
közben megnéztem nem jó a régi o" gyűrű rá, kicsitt nagyobb.

pedig a gyári tömítésnek szerintem jónak kellene lennie.
melyiket vetted a vaterás lengyelt vagy a vika féle vackot.
gyors leírás a vika-ról valamit elbasztak rajta mert a termo kialakítása nem az igazi valahol gubanc van benne mert folyton visszahűtötte a vizemet ami úgy nyilvánult meg hogy középállásból néha pár milit visszament és ezt játszotta folyamatosan kipróbáltam vatta új termosztát betéttel azzal is ugyanez volt végül rendeltem egy igazi lengyelt kuzbi árulja a vaterán és összehasonlítva is látszanak különbséget belső-külső kialakítása. mióta benne van a lengyel azóta középen áll mintha odafestették volna.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 15, 2012 6:16 pm 

közben megnéztem nem jó a régi o" gyűrű rá, kicsitt nagyobb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 14, 2012 7:16 pm 

sikerult szereznem egy thermosztatot olyan mint a lengyel de nincs tömítése vajon az eredeti tomítés jo hozzá? "o" gyűrű

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 16, 2012 12:53 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
csaba71 írta:
Sziasztok .
Érdeklődni szeretnék hogy Skoda Fabia mpi termosztát cserénél meg lehet oldani, hogy ne kerüljenek hibajelzések a hibatárolóba ? Ha nem kerülhető el, hogy lehet házilag megcsinálni és miket kell újra programozni? köszönöm.

szia
Mechanikus elem a termosztát nincs kapcsolatban a vezérlővel semmilyen formában. Nyugodtan cserélheted.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 16, 2012 12:45 pm 

Sziasztok .
Érdeklődni szeretnék hogy Skoda Fabia mpi termosztát cserénél meg lehet oldani, hogy ne kerüljenek hibajelzések a hibatárolóba ? Ha nem kerülhető el, hogy lehet házilag megcsinálni és miket kell újra programozni? köszönöm.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 141 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra