Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. nov. 24, 2017 8:19 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 651 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: szervóhiba
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 23, 2017 12:37 pm 

Köszönök minden segítséget!!
Életem 50 éve alatt szereltem oly sok autót, hogy hihetetlen,/ bár nagyrészt karbis, elektronikai vezérlés nélküli járgányokat,/ de ez a kis Fabia, ez "cumiztat" rendesen! :falbav:
Visszasírom az öreg "ezerkettest"..! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 23, 2017 7:10 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T lacca007!

totalcar.hu
kormanymu.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 22, 2017 5:46 pm 

hubo44 írta:
lacca007 írta:
Sziasztok!
Tanácsot kérnék tőletek, ha lehet!
A kormányszervóm egy ideje rosszalkodik. Eleinte csak időnként, majd egyre gyakrabban nem működött. Általában csak többszöri indítás után kezdett el dolgozni. Most már csak reggeli első indítás után műkszik, utána, általában napközben már csak "IFA kormány" van. Elvittem hibaolvasásra, /melynek az eredményét mellékelem nektek/ ott azt mondták, hogy kuka az egész szervó, keressek bontottat.
Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy mivel néha azért még műkszik a szervó /pl. ma reggel is tökéletes volt/, fussak e vele még egy-két kört, vagy tényleg csere?
Illetve az is érdekelne, hogy amíg nem oldódik meg a probléma, használhatom e a kocsit, mivel melóba járáshoz /napi 25km/ kellene.

Mellékelem a hibaolvasás eredményét:
Kép

Kép

Kép

Előre is köszönöm!
Hozzászólást szerkesztettem! by mumo

A 01309 az J500 = total defekt ez pumpa čere 99%-ba.

Köszönöm a választ és a szerkesztést is... Elnézést még egyszer a nagy képekért!

Tehát akkor hiába jó néha, a pumpa elhunyt, és vadásszak másikat?
Van tippetek merre érdeklődjek bontott darab után, és kb. milyen összeg egy ily alkatrész?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 22, 2017 5:12 pm 

lacca007 írta:
Sziasztok!
A kormányszervóm egy ideje rosszalkodik. Eleinte csak időnként, majd egyre gyakrabban nem működött. Általában csak többszöri indítás után kezdett el dolgozni. Most már csak reggeli első indítás után műkszik, utána, általában napközben már csak "IFA kormány" van. Elvittem hibaolvasásra, /melynek az eredményét mellékelem nektek/ ott azt mondták, hogy kuka az egész szervó, keressek bontottat.
Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy mivel néha azért még műkszik a szervó /pl. ma reggel is tökéletes volt/, fussak e vele még egy-két kört, vagy tényleg csere?
Illetve az is érdekelne, hogy amíg nem oldódik meg a probléma, használhatom e a kocsit, mivel melóba járáshoz /napi 25km/ kellene.

Kép

Kép

Kép

Előre is köszönöm!

A 01309 az J500 = total defekt ez pumpa čere 99%-ba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 22, 2017 12:01 pm 

Sziasztok!

Kép

Kép

Kép

Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. nov. 19, 2017 7:19 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T attila71!

"... milyen láncot ..."
VAG 047 198 026

"... hol ..."
cromax.hu,
skodaradius.hu,
skodapatika.hu,
vagy bármelyik Skoda márkaszerviz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 18, 2017 5:05 pm 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok ! Egy 2001-es 1.4 mpi Skodám van idönként elöjön olyan probléma,hogy villog a lámpa és ilyenkor bepuhul a kormány egy kis idő után pedig kigyullad a szervo lámpa az autóvillamossági szerelő azt mondta generátor probléma de tegnap olvastam itt hasonló problémát és gondoltam inkább megkérdezem tőletek is.
És még egy dolgot szeretnék megtudni:1 éve cseréltek vezérmű láncot és már megint csörög 10000 km van benne azóta gondolom vmi szar láncot tehettek bele milyen láncot javasoltok és hol vegyem? Elöre is köszönöm a segítségeteket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 6:46 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16v comfort
Sziasztok!Nekem van egy eladó TRW szivattyúm Fabiához.35 000 Ft.Telefonon keressetek légyszives.06-70/327-3435 .Zoli

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 11:52 am 

Timi írta:
Sziasztok! :) koszonom a segitseget :)
Meglett a hiba, az "uj" bontott szervo szivattyu nem volt jo, vissza kerult bele a regi, azzal is produkalta a fenyszoro vibralast stb...
Aztan a megoldas vegul az lett hogy atmostak a szervo szivattyut (azt nem tudom hogy es mivel) es lassanak csodat minden jo lett :D tanacsom az lenne akinek ilyen hiba merul fel, elso a szivattyu atmosasa legyen! Mielott barmit is cserelnenek
Puszi :)

Kôs a tanačot, valakinek talan šegit ha gonda les.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 11:02 am 

Autó: Skoda
Sziasztok! :) koszonom a segitseget :)
Meglett a hiba, az "uj" bontott szervo szivattyu nem volt jo, vissza kerult bele a regi, azzal is produkalta a fenyszoro vibralast stb...
Aztan a megoldas vegul az lett hogy atmostak a szervo szivattyut (azt nem tudom hogy es mivel) es lassanak csodat minden jo lett :D tanacsom az lenne akinek ilyen hiba merul fel, elso a szivattyu atmosasa legyen! Mielott barmit is cserelnenek
Puszi :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 7:53 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
marchizor írta:
Na hali, most jutottam csak el oda, hogy kicsit jobban belenézzek, hát sajnos nem voltam mosolygós a látványtól :)
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A0FAFA4
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A0F9222

Egy merő olaj minden, vsz. ki kell cserélni az egész szivattyút, kérdésem az lenne, hogy nem mindegy hogy koyo vagy trw szivattyút veszek? illetve ha nem akkor hol tudom megnézni legegyszerűbben hogy miylen az enyém? Sajnos azóta összeszereltem és nincs kedvem mégegyszer szétszedni hogy megnézzem :S

Köszönöm az eddigi észrevételeket!

szia
Nekem a kormányműn van matrica. Diagnosztikánál is kiírja a gyártót.
A www.ko-csi.hu nál lehet felújítottat venni, garanciával, a régit le kell adni, érdemes felhívni őket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2017 5:57 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.9 PD TDi
Csabaa írta:
hubo44 írta:
Csabaa írta:
Mind Csaba irja ki kel veni a lemez bistošitekot ud a bistoš. (šok el išmert sakit be čapot a lemez bistošitek ninč tapastalatuk a fabiaval)
(!)nem sabad el felejteni hod a olaj húti a servo pumpat eš bene a elektronikat perse.

A kétféle szervo bekötése a 135. és 136. oldalon van:
https://mega.nz/#!Gp513IDL!RvIuzAXMjhAp ... HGoEjPFo-0

A műszerfal oldalában is van egy biztosíték (SB7) a szervo elektronikájának.

Na hali, most jutottam csak el oda, hogy kicsit jobban belenézzek, hát sajnos nem voltam mosolygós a látványtól :)
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A0FAFA4
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A0F9222

Egy merő olaj minden, vsz. ki kell cserélni az egész szivattyút, kérdésem az lenne, hogy nem mindegy hogy koyo vagy trw szivattyút veszek? illetve ha nem akkor hol tudom megnézni legegyszerűbben hogy miylen az enyém? Sajnos azóta összeszereltem és nincs kedvem mégegyszer szétszedni hogy megnézzem :S

Köszönöm az eddigi észrevételeket!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 10, 2017 12:23 am 

hubo44 írta:
Merion írta:
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Nem vagyok egy műszaki zseni, ezért elnézést kérek, ha túl egyszerűen fogalmazom meg a problémát. :)

Kb. 1 órával ezelőtt történt az eset, hazaérkezéskor padka mellé tettem be a kocsit és arra lettem figyelmes, hogy a kormány tekerésekor bár a kocsi azt csinálja amit szeretnék, viszont a kormányt nem tudtam ütközésig tekerni. Tehát ha akartam volna akár 20x is körbe tudtam volna tekerni a kormányt. (Hazafele úton semmit nem tapasztaltam, bármilyen kanyar volt a szokásos módon viselkedett az autó). Nem olvastam vissza ezért, ha már korábban meg lett válaszolva elnézést és köszönöm a segítséget.

Ha jol ertetem akor nem utkôzôt a vegen a kormaň eš ment volna tekerni akar 20-or iš? Ebe a eštbe ha tul tekerted volna akor musaj let volna el kezdeni vilabitani alandoan a airbagnak. Ha vilagit akor 1 lepešre še indulj ezel a kočival !!!

Köszönöm a választ. Persze nem indulok el vele, nagy felelőtlenség lenne. Nem figyeltem az airbag jelzést, de holnap beindítom és megnézem. Mi a különbség ha világít az airbag és ha nem?
Találkozott már korábban ilyen hibával?
Köszönöm a válaszát.

Elôsôr holnap nezd meg adig varjunk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 09, 2017 10:15 pm 

Merion írta:
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Nem vagyok egy műszaki zseni, ezért elnézést kérek, ha túl egyszerűen fogalmazom meg a problémát. :)

Kb. 1 órával ezelőtt történt az eset, hazaérkezéskor padka mellé tettem be a kocsit és arra lettem figyelmes, hogy a kormány tekerésekor bár a kocsi azt csinálja amit szeretnék, viszont a kormányt nem tudtam ütközésig tekerni. Tehát ha akartam volna akár 20x is körbe tudtam volna tekerni a kormányt. (Hazafele úton semmit nem tapasztaltam, bármilyen kanyar volt a szokásos módon viselkedett az autó). Nem olvastam vissza ezért, ha már korábban meg lett válaszolva elnézést és köszönöm a segítséget.

Ha jol ertetem akor nem utkôzôt a vegen a kormaň eš ment volna tekerni akar 20-or iš? Ebe a eštbe ha tul tekerted volna akor musaj let volna el kezdeni vilabitani alandoan a airbagnak. Ha vilagit akor 1 lepešre še indulj ezel a kočival !!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 09, 2017 9:30 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 651 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra