Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. dec. 16, 2017 12:02 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 664 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: szervóhiba
HozzászólásElküldve: szomb. dec. 09, 2017 7:32 am 

Autó: Skoda Fabia 1.9 PD TDi
marchizor írta:
hubo44 írta:
marchizor írta:
Sziasztok!
2000-es Skoda Fabia 1.9 PD TDi-t használok, sajnos az autókhoz annyira nem értek (még), az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy a szervó egyik pillanatról a másikra elkezdett csak "szakaszosan" működni, tehát ahogy húzom a kormányt, hol van, hol nincs, illetve fékezéseknél, kanyarokban nyilván jobban észrevehető a kihagyás. Tud valaki segíteni, hogy mit nézzek meg?
Majd olvasgatok vissza a kommentek közt is, köszönöm.

Ha kaňarba fekezešnel ki hadogat ast sokta okozni a alačoň olaj sint.

Üdv újra,
Sajnos mostanra teljesen elromlott a szervó, a jel is kigyulladt, egyáltalán nem működik. Kivettem az aksit meg mindent a szervóolaj tartály felől h hozzáférhessek, nem volt benne olaj szemre, újratöltöttem, reménykedve hogy az volt a baja, de nem lett jó.
Most ott tartok, hogy megnézettem a programmal, h mi a szitu, a következőket kaptam (nemtom ez segít-e a diagnózis felállításában):
https://gyazo.com/0f59f3587bdbc9bae8f9c833dcac6873
https://gyazo.com/714993cf15b551774f1324033f2c830c

Szombaton tervezem hogy leszerelem a balelsőt és ránézek a szivattyúra, bár elég satu vagyok a témában, de valahogy megoldom. Azt még sajna nem tudtam megállapítani, hogy koyo cagy twr rendszer-e.

Ha valaki tud valami hazsnos infóval szolgálni a fenti képek alapján, ne tartsa magában! :)

Sziasztok!

szerk.: a lemezbiztosítékokkal nincs gond, azt néztem még meg

Hali, kicseréltük a szervószivattyút és jó lett, köszi a tanácsokat :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 07, 2017 10:01 pm 

Mariusz77 írta:
hubo44 írta:
Mariusz77 írta:
Sziasztok
Van egy 1.2 fabiam 2002 ,a gondom az volna hogy idonkent megjelenik a muszerfalon a szervo jel ,hibakod 01317 ,szervo nem megy el teljesen csak hirtelen tekeresnel megakad ,mond ez valakinek valamit ,mit nezzek at mit szedjek szet ?
Valaszokat megkoszonom !!

Olvaš visa ez mar tôbsôr meg volt valasolva.

Hat en vissza olvastam ,es talaltam ket beirast pont azzal szenvedttek amivel en is ,csak valaszt nem kaptak ok sem .
1) biztositek megnezve kimerve kiszedve megtakaritva
2) Akku volt cserelve ujat tettem bele azzal nem volt baj
3)A generator ,na ott van gond alapjarat fogyaszto nelkul 14.43 v fogyasztokkal ( futes 4x sebesseg ,vilagitas ,hatso ablak futes ,radio egyszerre es a toltes le esik 12,8 v sot ma 12,3v de ez csak 800-900 fordulaton ,1000 felett vissza all 14,4 v,okozhatja e ez a hibat elvileg ra gazolas eseten amikor a feszulseg eleri a 14.4 v el kene aludjun a kormany jel a muszerfalon ?!
4)mikor eset az esso ra neztem a szivattyura ami csurom vizes volt ,(amugy mar volt vagy lehetet javitva mert korbe van szilikonozva )
5) a kormany jel az abs jellel parosul elobb az abs jelenik meg majd utana a kormany jel is a muszerfalon ,ahogy irtam nem allando jelegu hol vilagit hol nem szervom mukodik csak hirtelen kormany mozgatasnal akad meg kicsit ,neha sipol a szivatyu ,
Szoval; azert batorkodttam ide be irni mert gondoltam hatha van valami konkret hiba ,de ha nincs marad a darabolas ,csak nem szerettem volna szet szedni a tel kozepen ujra az autot .
Amugy koszi a valaszt !!

ABS eš a kormaň mindig edut kezd jelezni? Ha nem vilagit a kormaň ikon akor iš ha meg vagod a kormaňt be kemeňedešt erezni? Ha mar silikonozva van akor en ki ňitnam nem/e van bene víz/nedvešeg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 07, 2017 8:35 pm 

Autó: Skoda Fabia 1
hubo44 írta:
Mariusz77 írta:
Sziasztok
Van egy 1.2 fabiam 2002 ,a gondom az volna hogy idonkent megjelenik a muszerfalon a szervo jel ,hibakod 01317 ,szervo nem megy el teljesen csak hirtelen tekeresnel megakad ,mond ez valakinek valamit ,mit nezzek at mit szedjek szet ?

Hat en vissza olvastam ,es talaltam ket beirast pont azzal szenvedttek amivel en is ,csak valaszt nem kaptak ok sem .
1) biztositek megnezve kimerve kiszedve megtakaritva
2) Akku volt cserelve ujat tettem bele azzal nem volt baj
3)A generator ,na ott van gond alapjarat fogyaszto nelkul 14.43 v fogyasztokkal ( futes 4x sebesseg ,vilagitas ,hatso ablak futes ,radio egyszerre es a toltes le esik 12,8 v sot ma 12,3v de ez csak 800-900 fordulaton ,1000 felett vissza all 14,4 v,okozhatja e ez a hibat elvileg ra gazolas eseten amikor a feszulseg eleri a 14.4 v el kene aludjun a kormany jel a muszerfalon ?!
4)mikor eset az esso ra neztem a szivattyura ami csurom vizes volt ,(amugy mar volt vagy lehetet javitva mert korbe van szilikonozva )
5) a kormany jel az abs jellel parosul elobb az abs jelenik meg majd utana a kormany jel is a muszerfalon ,ahogy irtam nem allando jelegu hol vilagit hol nem szervom mukodik csak hirtelen kormany mozgatasnal akad meg kicsit ,neha sipol a szivatyu ,
Szoval; azert batorkodttam ide be irni mert gondoltam hatha van valami konkret hiba ,de ha nincs marad a darabolas ,csak nem szerettem volna szet szedni a tel kozepen ujra az autot .
Amugy koszi a valaszt !!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 07, 2017 7:32 pm 

Mariusz77 írta:
Sziasztok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 07, 2017 6:48 pm 

Autó: Skoda Fabia 1
Sziasztok

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 06, 2017 9:06 am 

Esetleg nézd meg az Akku tetején a biztosítékokat. Van egy 50A-es biztosíték amin esetleg lehet hajszálrepedés. Nekem is csak akkor lett világos, hogy a biztosíték szar, amikor levettem a csavart....ketté esett azonnal. szemrevételezéssel, körömmel kaparva nem volt észlelhető.
A csere és hibakód törlés után hibátlanul üzemelt a szervóm.[/quote]

A bistišitek kontrolt termesetešnek gondoltam his az a ešlô lepeš nem?[/quote]

Jogos a felvetésed, de Bevallom őszintén: miután elvittem hibafelmérésre szakemberhez, eszembe sem jutott a biztosíték ellenőrzése. Úgyhogy jól jött ez a tanács is, mint minden segítség!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 05, 2017 12:29 pm 

knuckle írta:
Idézet:
Idézet:
A 01309 az J500 = total defekt ez pumpa čere 99%-ba.

Tehát akkor hiába jó néha, a pumpa elhunyt, és vadásszak másikat?
Van tippetek merre érdeklődjek bontott darab után, és kb. milyen összeg egy ily alkatrész?

Esetleg nézd meg az Akku tetején a biztosítékokat. Van egy 50A-es biztosíték amin esetleg lehet hajszálrepedés. Nekem is csak akkor lett világos, hogy a biztosíték szar, amikor levettem a csavart....ketté esett azonnal. szemrevételezéssel, körömmel kaparva nem volt észlelhető.
A csere és hibakód törlés után hibátlanul üzemelt a szervóm.

A bistišitek kontrolt termesetešnek gondoltam his az a ešlô lepeš nem?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd dec. 05, 2017 9:22 am 

knuckle írta:
Idézet:
Idézet:

Van tippetek merre érdeklődjek bontott darab után, és kb. milyen összeg egy ily alkatrész?

Köszi szépen a tippet, megnézem!!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 03, 2017 11:49 am 

Autó: Skoda Fábia kombi 1,4 16V 74KW BBZ 2005
Idézet:
Idézet:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. dec. 03, 2017 10:59 am 

lacca007 írta:
hubo44 írta:
lacca007 írta:
Sziasztok!
Tanácsot kérnék tőletek, ha lehet!
A kormányszervóm egy ideje rosszalkodik. Eleinte csak időnként, majd egyre gyakrabban nem működött. Általában csak többszöri indítás után kezdett el dolgozni. Most már csak reggeli első indítás után műkszik, utána, általában napközben már csak "IFA kormány" van. Elvittem hibaolvasásra, /melynek az eredményét mellékelem nektek/ ott azt mondták, hogy kuka az egész szervó, keressek bontottat.
Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy mivel néha azért még műkszik a szervó /pl. ma reggel is tökéletes volt/, fussak e vele még egy-két kört, vagy tényleg csere?
Illetve az is érdekelne, hogy amíg nem oldódik meg a probléma, használhatom e a kocsit, mivel melóba járáshoz /napi 25km/ kellene.

Mellékelem a hibaolvasás eredményét:
Kép

Kép

Kép

Előre is köszönöm!
Hozzászólást szerkesztettem! by mumo

Köszönöm a választ és a szerkesztést is... Elnézést még egyszer a nagy képekért!

Sziasztok!
Azt kérdezném, mivel tök hüle vagyok az ilyen komputervezérelt elekrohidralikus dolgokhoz, hogy miért lehet az, hogy bár elméletben a pumpa halott, mégis, mióta beállt ez a hidegebb idő, napok óta hibátlanul működik a szervó??? Számomra érthetetlen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 30, 2017 9:18 am 

hubo44 írta:
Schimandi írta:
:int: Sziasztok!Sokat kínlódtunk az autóval,Fabia 1.4 Mpi 2001.Vibráló külső és belső világítás, álló helyzetben felberregő szervoszivattyú,műszerfalon kigyulladó szervojel. :falbav: A király szerelők szerint cseréljek generátort,hátha...Cseréljek szervoszivattyút,hátha...Kábeleket nézd át,hátha...Na ez kb:100000 Ft.30 000-ért vettem utángyártott kormányszög jeladót,20 perc alatt a helyére került és láss csodát, probléma megoldva.Gusztustalan,hogy az emberek pénztárcájával így szórakozik egypár tudatlan szerelő.Persze,nem ők fizetik a sok hátha alkatrészt.Jó tanács:Ha ilyen probléma lép fel, kormányszög jeladó a hiba!!! Kívülről semmi elváltozást nem lehet látni az alkatrészen.Remélem sokaknak tudtam segíteni és pénzt, idegességet megtakarítani.Üdv.:Zoli

Eš a ôreget ňižd ki hod nem/e les bene oxidacio vad nedvešeg.

Megnéztem,teljesen száraz volt.

Akor az jo.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 3:33 pm 

Schimandi írta:
:int: Sziasztok!Sokat kínlódtunk az autóval,Fabia 1.4 Mpi 2001.Vibráló külső és belső világítás, álló helyzetben felberregő szervoszivattyú,műszerfalon kigyulladó szervojel. :falbav: A király szerelők szerint cseréljek generátort,hátha...Cseréljek szervoszivattyút,hátha...Kábeleket nézd át,hátha...Na ez kb:100000 Ft.30 000-ért vettem utángyártott kormányszög jeladót,20 perc alatt a helyére került és láss csodát, probléma megoldva.Gusztustalan,hogy az emberek pénztárcájával így szórakozik egypár tudatlan szerelő.Persze,nem ők fizetik a sok hátha alkatrészt.Jó tanács:Ha ilyen probléma lép fel, kormányszög jeladó a hiba!!! Kívülről semmi elváltozást nem lehet látni az alkatrészen.Remélem sokaknak tudtam segíteni és pénzt, idegességet megtakarítani.Üdv.:Zoli

Eš a ôreget ňižd ki hod nem/e les bene oxidacio vad nedvešeg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. nov. 29, 2017 2:40 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16v comfort

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 23, 2017 12:37 pm 

Köszönök minden segítséget!!
Életem 50 éve alatt szereltem oly sok autót, hogy hihetetlen,/ bár nagyrészt karbis, elektronikai vezérlés nélküli járgányokat,/ de ez a kis Fabia, ez "cumiztat" rendesen! :falbav:
Visszasírom az öreg "ezerkettest"..! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 23, 2017 7:10 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T lacca007!

totalcar.hu
kormanymu.hu

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 664 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 45  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra