Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. nov. 22, 2017 12:08 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: szervóhiba
HozzászólásElküldve: vas. nov. 19, 2017 7:19 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T attila71!

"... milyen láncot ..."
VAG 047 198 026

"... hol ..."
cromax.hu,
skodaradius.hu,
skodapatika.hu,
vagy bármelyik Skoda márkaszerviz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. nov. 18, 2017 5:05 pm 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok ! Egy 2001-es 1.4 mpi Skodám van idönként elöjön olyan probléma,hogy villog a lámpa és ilyenkor bepuhul a kormány egy kis idő után pedig kigyullad a szervo lámpa az autóvillamossági szerelő azt mondta generátor probléma de tegnap olvastam itt hasonló problémát és gondoltam inkább megkérdezem tőletek is.
És még egy dolgot szeretnék megtudni:1 éve cseréltek vezérmű láncot és már megint csörög 10000 km van benne azóta gondolom vmi szar láncot tehettek bele milyen láncot javasoltok és hol vegyem? Elöre is köszönöm a segítségeteket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 6:46 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16v comfort
Sziasztok!Nekem van egy eladó TRW szivattyúm Fabiához.35 000 Ft.Telefonon keressetek légyszives.06-70/327-3435 .Zoli

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 11:52 am 

Timi írta:
Sziasztok! :) koszonom a segitseget :)
Meglett a hiba, az "uj" bontott szervo szivattyu nem volt jo, vissza kerult bele a regi, azzal is produkalta a fenyszoro vibralast stb...
Aztan a megoldas vegul az lett hogy atmostak a szervo szivattyut (azt nem tudom hogy es mivel) es lassanak csodat minden jo lett :D tanacsom az lenne akinek ilyen hiba merul fel, elso a szivattyu atmosasa legyen! Mielott barmit is cserelnenek
Puszi :)

Kôs a tanačot, valakinek talan šegit ha gonda les.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 11:02 am 

Autó: Skoda
Sziasztok! :) koszonom a segitseget :)
Meglett a hiba, az "uj" bontott szervo szivattyu nem volt jo, vissza kerult bele a regi, azzal is produkalta a fenyszoro vibralast stb...
Aztan a megoldas vegul az lett hogy atmostak a szervo szivattyut (azt nem tudom hogy es mivel) es lassanak csodat minden jo lett :D tanacsom az lenne akinek ilyen hiba merul fel, elso a szivattyu atmosasa legyen! Mielott barmit is cserelnenek
Puszi :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 17, 2017 7:53 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
marchizor írta:
Na hali, most jutottam csak el oda, hogy kicsit jobban belenézzek, hát sajnos nem voltam mosolygós a látványtól :)
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A0FAFA4
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A0F9222

Egy merő olaj minden, vsz. ki kell cserélni az egész szivattyút, kérdésem az lenne, hogy nem mindegy hogy koyo vagy trw szivattyút veszek? illetve ha nem akkor hol tudom megnézni legegyszerűbben hogy miylen az enyém? Sajnos azóta összeszereltem és nincs kedvem mégegyszer szétszedni hogy megnézzem :S

Köszönöm az eddigi észrevételeket!

szia
Nekem a kormányműn van matrica. Diagnosztikánál is kiírja a gyártót.
A www.ko-csi.hu nál lehet felújítottat venni, garanciával, a régit le kell adni, érdemes felhívni őket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 16, 2017 5:57 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.9 PD TDi
Csabaa írta:
hubo44 írta:
Csabaa írta:
Mind Csaba irja ki kel veni a lemez bistošitekot ud a bistoš. (šok el išmert sakit be čapot a lemez bistošitek ninč tapastalatuk a fabiaval)
(!)nem sabad el felejteni hod a olaj húti a servo pumpat eš bene a elektronikat perse.

A kétféle szervo bekötése a 135. és 136. oldalon van:
https://mega.nz/#!Gp513IDL!RvIuzAXMjhAp ... HGoEjPFo-0

A műszerfal oldalában is van egy biztosíték (SB7) a szervo elektronikájának.

Na hali, most jutottam csak el oda, hogy kicsit jobban belenézzek, hát sajnos nem voltam mosolygós a látványtól :)
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A0FAFA4
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A0F9222

Egy merő olaj minden, vsz. ki kell cserélni az egész szivattyút, kérdésem az lenne, hogy nem mindegy hogy koyo vagy trw szivattyút veszek? illetve ha nem akkor hol tudom megnézni legegyszerűbben hogy miylen az enyém? Sajnos azóta összeszereltem és nincs kedvem mégegyszer szétszedni hogy megnézzem :S

Köszönöm az eddigi észrevételeket!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. nov. 10, 2017 12:23 am 

hubo44 írta:
Merion írta:
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Nem vagyok egy műszaki zseni, ezért elnézést kérek, ha túl egyszerűen fogalmazom meg a problémát. :)

Kb. 1 órával ezelőtt történt az eset, hazaérkezéskor padka mellé tettem be a kocsit és arra lettem figyelmes, hogy a kormány tekerésekor bár a kocsi azt csinálja amit szeretnék, viszont a kormányt nem tudtam ütközésig tekerni. Tehát ha akartam volna akár 20x is körbe tudtam volna tekerni a kormányt. (Hazafele úton semmit nem tapasztaltam, bármilyen kanyar volt a szokásos módon viselkedett az autó). Nem olvastam vissza ezért, ha már korábban meg lett válaszolva elnézést és köszönöm a segítséget.

Ha jol ertetem akor nem utkôzôt a vegen a kormaň eš ment volna tekerni akar 20-or iš? Ebe a eštbe ha tul tekerted volna akor musaj let volna el kezdeni vilabitani alandoan a airbagnak. Ha vilagit akor 1 lepešre še indulj ezel a kočival !!!

Köszönöm a választ. Persze nem indulok el vele, nagy felelőtlenség lenne. Nem figyeltem az airbag jelzést, de holnap beindítom és megnézem. Mi a különbség ha világít az airbag és ha nem?
Találkozott már korábban ilyen hibával?
Köszönöm a válaszát.

Elôsôr holnap nezd meg adig varjunk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 09, 2017 10:15 pm 

Merion írta:
Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Nem vagyok egy műszaki zseni, ezért elnézést kérek, ha túl egyszerűen fogalmazom meg a problémát. :)

Kb. 1 órával ezelőtt történt az eset, hazaérkezéskor padka mellé tettem be a kocsit és arra lettem figyelmes, hogy a kormány tekerésekor bár a kocsi azt csinálja amit szeretnék, viszont a kormányt nem tudtam ütközésig tekerni. Tehát ha akartam volna akár 20x is körbe tudtam volna tekerni a kormányt. (Hazafele úton semmit nem tapasztaltam, bármilyen kanyar volt a szokásos módon viselkedett az autó). Nem olvastam vissza ezért, ha már korábban meg lett válaszolva elnézést és köszönöm a segítséget.

Ha jol ertetem akor nem utkôzôt a vegen a kormaň eš ment volna tekerni akar 20-or iš? Ebe a eštbe ha tul tekerted volna akor musaj let volna el kezdeni vilabitani alandoan a airbagnak. Ha vilagit akor 1 lepešre še indulj ezel a kočival !!!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. nov. 09, 2017 9:30 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 8:43 am 
Moderátor

hubo44 írta:
Csabaa írta:
marchizor írta:
Sziasztok!
szerk.: a lemezbiztosítékokkal nincs gond, azt néztem még meg

Szia
A lemezbiztit mondtam volna kapásból. Egészen biztosan nincs rajta hajszálrepedés!?
A második képeden az látszik, hogy áll a szivattyú. A csatlakozójába is mérj bele, ha ott megvan a 12 volt, akkor szét kell szedni,
lehet, hogy beázott.

Mind Csaba irja ki kel veni a lemez bistošitekot ud a bistoš. (šok el išmert sakit be čapot a lemez bistošitek ninč tapastalatuk a fabiaval)
(!)nem sabad el felejteni hod a olaj húti a servo pumpat eš bene a elektronikat perse.

A kétféle szervo bekötése a 135. és 136. oldalon van:
https://mega.nz/#!Gp513IDL!RvIuzAXMjhAp ... HGoEjPFo-0

A műszerfal oldalában is van egy biztosíték (SB7) a szervo elektronikájának.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 8:29 am 

Csabaa írta:
marchizor írta:
Sziasztok!

Szia
A lemezbiztit mondtam volna kapásból. Egészen biztosan nincs rajta hajszálrepedés!?
A második képeden az látszik, hogy áll a szivattyú. A csatlakozójába is mérj bele, ha ott megvan a 12 volt, akkor szét kell szedni,
lehet, hogy beázott.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 27, 2017 8:10 am 
Moderátor

marchizor írta:
Sziasztok!

Szia
lehet, hogy beázott.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 26, 2017 5:01 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.9 PD TDi
hubo44 írta:
marchizor írta:
Sziasztok!
2000-es Skoda Fabia 1.9 PD TDi-t használok, sajnos az autókhoz annyira nem értek (még), az lenne a kérdésem, hogy mitől lehet az, hogy a szervó egyik pillanatról a másikra elkezdett csak "szakaszosan" működni, tehát ahogy húzom a kormányt, hol van, hol nincs, illetve fékezéseknél, kanyarokban nyilván jobban észrevehető a kihagyás. Tud valaki segíteni, hogy mit nézzek meg?
Majd olvasgatok vissza a kommentek közt is, köszönöm.

Ha kaňarba fekezešnel ki hadogat ast sokta okozni a alačoň olaj sint.

Üdv újra,
Sajnos mostanra teljesen elromlott a szervó, a jel is kigyulladt, egyáltalán nem működik. Kivettem az aksit meg mindent a szervóolaj tartály felől h hozzáférhessek, nem volt benne olaj szemre, újratöltöttem, reménykedve hogy az volt a baja, de nem lett jó.
Most ott tartok, hogy megnézettem a programmal, h mi a szitu, a következőket kaptam (nemtom ez segít-e a diagnózis felállításában):
https://gyazo.com/0f59f3587bdbc9bae8f9c833dcac6873
https://gyazo.com/714993cf15b551774f1324033f2c830c

Szombaton tervezem hogy leszerelem a balelsőt és ránézek a szivattyúra, bár elég satu vagyok a témában, de valahogy megoldom. Azt még sajna nem tudtam megállapítani, hogy koyo cagy twr rendszer-e.

Ha valaki tud valami hazsnos infóval szolgálni a fenti képek alapján, ne tartsa magában! :)

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 22, 2017 11:07 am 

Timi írta:
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Skoda Fabia 1.4 classic mpi 2000-es évjárat.
A helyzet a következő lenne:
Kb fél éve olyan hiba jött elő, hogy a szervószivattyú zúg pittyeg, es amikor ezt produkálja vibrál a fényszóró és a műszerfal világítás is.
Viszont ki lett cserélve a szervószivattyú is és a kormányszögelfordulás érzékelő is.
De a hiba ugyanúgy megmaradt és az új szervószivattyú is szintén zúg.
A generátor jó, viszont az áramerősség az utastérben ingadozik, a motortérben viszont jó.
Tapasztalatom az ha a szervórendszert kiiktatom megszűnnek a hiba jelenségek is-->
Szervo nélkül kocsikáztam 30 km-t és nem vibrált be semmi.
A szerelőnek már lövése sincs mit lehetne csinálni vagy mi okozza a hibát.

Köszönöm! :)

A serelôd čak a kormaň senzort kôše le. (čak konektort a servo sivaťun) Akor múkôdni fog a servo keňser režimbe eš akor les e ingadozaš.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 646 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra