Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 9:20 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 26, 2013 8:23 am 

kb 2-3 e kilométer alatt kipuhul a teli szilent és észre sem lehet venni. Viszon örök élet és az utat is rendesen fogja, nem úszik el.

gyuviktor írta:
Igen... Az A2-é a "teli" szilent. Nekem benne volt az autóban, két tank benzin idejéig. Azt nem lehet elviselni...
Amit kiöntenek kátránnyal ezeken a jófajta magyar utakon (remélem tudjátok mire gondolok...), még az is visszaüt!
Én jó pár éve azzal a gyárival járok, azóta nincs bajom! A futóművet pedig állíttatom, mert a nagy felnikhez igazodok! :)

Bálint Zoltán írta:
Családban van még egy 2001-es 1.4 mpi-s gép és annak sem volt baja. Igaz volt már benne szilent cserélve kb 70 ezernél, azóta nincs baja. Most 180 ezer van benne. Nekem azt tanácsolták az egyik márkaszervizben, hogy az Audi A2-es szilentjét kell belerakni. Holnap viszem én is a gépemet futóműveshez mert elkaptam 1-2 gödröt. :? :x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 25, 2013 7:17 pm 

Nekem az A2 es szilent van (a teli), de én meg vagok elégedve vele. Nagyon jó az autó utartása, azelött önáló életet élt ehez képest. Az tény, hogy kemények. De aki 16-os felnit használ, annak már ugy is mind egy, mert a felni miatt is érzödnek ott már az uthibák nagyon.

gyuviktor írta:
Igen... Az A2-é a "teli" szilent. Nekem benne volt az autóban, két tank benzin idejéig. Azt nem lehet elviselni...
Amit kiöntenek kátránnyal ezeken a jófajta magyar utakon (remélem tudjátok mire gondolok...), még az is visszaüt!
Én jó pár éve azzal a gyárival járok, azóta nincs bajom! A futóművet pedig állíttatom, mert a nagy felnikhez igazodok! :)

Bálint Zoltán írta:
Családban van még egy 2001-es 1.4 mpi-s gép és annak sem volt baja. Igaz volt már benne szilent cserélve kb 70 ezernél, azóta nincs baja. Most 180 ezer van benne. Nekem azt tanácsolták az egyik márkaszervizben, hogy az Audi A2-es szilentjét kell belerakni. Holnap viszem én is a gépemet futóműveshez mert elkaptam 1-2 gödröt. :? :x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 25, 2013 5:32 pm 

Bálint Zoltán írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 25, 2013 5:29 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 25, 2013 5:13 pm 

Szia!

Ez a szilent dolog a Fabiaknál nagyon kényes. Ha tömör szilentet teszel bele, kemény lesz. Ha a gyárit, akkor szar! Létezik már egy új gyári szilent, amit a 2010 április után kiadott Fabiakba tettek, az 4 irányból tart, nem 2-ből. Az sokkal jobb!
Amúgy nincs teljesen megoldva a probléma, mindig csipegeti a gumi belsejét egy nagyon picit.
Minden szezonban viszem futómű állításra.
Nyáron 205/45 R16-al járok, télen 185/60 R15-el.
Képes a kerékösszetartás 5 km-en is elállítódni, anélkül, hogy különösebb kátyút fognál!
Én azt tanácsolom, hogy az említett szilentet tedd bele, valamint ellenőrizd nagyon gyakran a gumikat, és ha évente kétszer nem is, de legalább egyszer nézesd meg a kocsit a futómű gépen is. Nem egy nagy összeg.
Bármi kérdésed van, keress!
Új gumik beszerzésében pedig tudok segíteni, ez ügyben is tudok segíteni! :)

Viktor

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 25, 2013 5:06 pm 

gyuviktor írta:
Igen, ez oké, ezzel nincs is akkora gond. Viszont az első gumik belső kopása annál inkább zavar... Hétfőn viszem futóműveshez, remélem kiderül valami okosság, majd megosztom...

goes írta:
Egyedül ugye a hátsó kerék enyhe fűrészfogas kopása van, mert szinte mindig terheletlen a kocsi hátsó fele. De merev hidas autóknál sajnos ez mindig megvan, nem csak a Skodánál.

gyuviktor írta:
Akkor tuti valami szar alkatrész lesz, amit nem vettek idáig észre...

Szia gyuviktor,

most szembesültem én is a te problémáddal az első gumik belső fele teljesen elkopott. A bal oldalon a mintából semmi nem maradt itt a legdurvább a helyzet, a gumi egyéb részei pedig - viszonyítás képpen írom - a kopás jelző felett vannak 1-2 mm-el. Természetesen azonnal szerelőhöz rohantam. A szerelőm szerint az első lengőkar hátsó szilentje gyengült el és ez okozza a problémát, és valóban már nem középen tartja a lengőkar közepét a szilent. Én magam is láttam aknáról. A szilent elgyengülése pedig azt eredményezi, hogy a kerék összetartás folyamatosan elállítódik. Ott a helyszínen 3-6 mm eltérést mért a szerelő a várt 0-val szemben. Ahányszor mozgattuk a szilentet annyiféle értékre állt be az összetartás. Jövő héten viszem szilent cserére, aztán kiderül. Egyébként 2007-ben volt szilent cserén 116e km-nél, most 186e km van benne.
Nálad mi oldotta meg a problémát? üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 07, 2011 5:42 pm 

Igen, ez oké, ezzel nincs is akkora gond. Viszont az első gumik belső kopása annál inkább zavar... Hétfőn viszem futóműveshez, remélem kiderül valami okosság, majd megosztom...

goes írta:
Egyedül ugye a hátsó kerék enyhe fűrészfogas kopása van, mert szinte mindig terheletlen a kocsi hátsó fele. De merev hidas autóknál sajnos ez mindig megvan, nem csak a Skodánál.

gyuviktor írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 07, 2011 8:37 am 

gyuviktor írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 07, 2011 8:19 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 07, 2011 8:15 am 

Nekem 2004 es fabia, ferdehátú.
220k van benne és nem eszi a belsö részt. Egyenletesen kopik...

gyuviktor írta:
goes írta:
11 éves lesz a kocsim és soha sem kopott félre gumija. Kétszer volt életében futómű beállításon, abból az egyik csak ellenőrzés volt, mert nem kellett állítani. Soha nem hallottam még ilyet, hogy a Fabiáknál tipusbetegség lenne a félrekopó gumi. Szerintem maximum az lehet, hogy a te évjáratodra már megint valamelyik alkatrészt elócsították és lehet, hogy attól van.

Négy szett gumit használtam el eddig (2 téli+2 nyári) és mindegyik teljesen egyenletesen kopott le. Elöl-hátul 2.5 bar-ral járok.

Ez érdekes... :) Nekünk van még két Fabia kombi (2004 és 2006 évjárat), azok is eszik a belső részt, pedig már mindent kipróbáltunk. És most az enyém is elkezdte...
Kíváncsi vagyok, hogy mi lehet az az alkatrész... :)
Hétfőn viszem futóműveshez, akkor kiderül -talán!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 07, 2011 8:03 am 

goes írta:
11 éves lesz a kocsim és soha sem kopott félre gumija. Kétszer volt életében futómű beállításon, abból az egyik csak ellenőrzés volt, mert nem kellett állítani. Soha nem hallottam még ilyet, hogy a Fabiáknál tipusbetegség lenne a félrekopó gumi. Szerintem maximum az lehet, hogy a te évjáratodra már megint valamelyik alkatrészt elócsították és lehet, hogy attól van.

Négy szett gumit használtam el eddig (2 téli+2 nyári) és mindegyik teljesen egyenletesen kopott le. Elöl-hátul 2.5 bar-ral járok.

Ez érdekes... :) Nekünk van még két Fabia kombi (2004 és 2006 évjárat), azok is eszik a belső részt, pedig már mindent kipróbáltunk. És most az enyém is elkezdte...
Kíváncsi vagyok, hogy mi lehet az az alkatrész... :)
Hétfőn viszem futóműveshez, akkor kiderül -talán!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 07, 2011 7:17 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Gumikopás belső oldalon
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2011 7:33 pm 

Ha ez a nyomás dolog nem segít, akkor mi még a Fabiák futóművének gyenge pontja a szilenten kívül??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2011 7:33 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Ekkora méretnél ha nagyon kemény akkor is úgy fog tapadni mint az ipari ragasztó.. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Gumikopás belső oldalon
HozzászólásElküldve: kedd szept. 06, 2011 7:28 pm 

Csabaa írta:
gyuviktor írta:
Az elsőbe kell amúgy nagyobb nyomás ugye?? Mert a gumis mindenhova 2.2-t rak, akkor valóban lehet jogos felvetés ez a nyomás ügy. Meg is magyarázná, hogy hátul miért nincs gond.

A terhelés, terhelhetőség miatt hátul nagyobb a nyomás, de elöl a kormányzás miatt nagyobb az igénybevétel.

Köszönöm! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 33 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra