Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. nov. 15, 2018 3:56 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2018 6:02 pm 

Autó: Fabia Best
hubo44 írta:
vitamin101 írta:
Sziasztok! Első lengőkar hátsó szilent cseréjéhez ajánljátok-e a teli szilenteket? A gyári ugye két ponton volt felfogatva kuka lett. Tettünk bele négy ponton rögzítettet, de az is megadta magát két év után. Ha belerakható teli szilent, akkor milyen fajtát vegyek, ami nem gagyi? Köszi előre is!

Job jene a X-eš mind a teli.
Gyárit ami bele való.Az már 4 ágú,mert módosított rajta a gyár és 6-8 évet elmegy vele.5-6000 ft nem egy nagy összeg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2018 1:57 pm 

vitamin101 írta:
Sziasztok! Első lengőkar hátsó szilent cseréjéhez ajánljátok-e a teli szilenteket? A gyári ugye két ponton volt felfogatva kuka lett. Tettünk bele négy ponton rögzítettet, de az is megadta magát két év után. Ha belerakható teli szilent, akkor milyen fajtát vegyek, ami nem gagyi? Köszi előre is!

Job jene a X-eš mind a teli.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 27, 2018 10:09 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 05, 2012 12:17 pm 

lengőkar hátsó szilentek már nagyon halálukon vannak
Na itt a válasz....Nekem is fékezéskor beremegett a kormány szilentcsere után minden rendben van.....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 04, 2012 7:34 am 

A kerekek cserélgetésén már túl vagyok, így a kerékkiegyenlítetlenség kizárva. A hang nem morgás, inkább ütemes kopogás, mint ha kavics lenne a gumiban. A kerék felemelve nem lötyög függőlegesen, akármerre forgatva sem, így a csapágyhiba sem magától értetődő.
A kocsi megy elengedett kormánnyal is nyílegyenesen, de azt tudom, hogy a lengőkar hátsó szilentek már nagyon halálukon vannak, viszont az általad emített dolgokat nem érzem rajtuk.
A héten lesz rajta féktárcsa/betét is cserélve, mert már elkoptak.
Apropó, a tárcsák szélei el vannak rozsdásodva, kisebb darabok is lemorzsolódtak belőle. Ettől lehet annyira kiegyensúlyozatlan, hogy a tüneteket okozza?
Persze egymás után mindent meg fogok rajta csinálni/csináltatni, de a hiba előre kitalálását jó agytornának találom, és kíváncsi voltam, hogy műkedvelő fejjel jó irányban tapogatózom-e?

TiB írta:
Ha gyengülnek a szilentek, akkor a kormányzás kezd el egyre inkább késleltetve reagálni (nyúlóssá válik), főleg kis mozdításokra a kormányon az autó nem pontosan követi a kormányzást, hanem oldalirányba hintázik. Később, ha teljesen elszakadt legalább az egyik, akkor kormányzás pontossága teljességgel megszűnik és hol jobbra hol balra húz az autó, állandó korrekciót kíván a kormányon.

Ami hibás, azt javítani kell. Ha javítás után is fennáll a hiba, akkor lehet tovább keresni, addig kár találgatni.

A kormány remegésének elsődleges oka az első kerekek kiegyenlítetlensége. Fékezéskor ennek a hatása is fokozódik. Egy centrírozás segít, és egyben ez a legolcsóbban kizárható hibaforrás.

TomPka írta:
TiB írta:
A szilentek más jelenséget szoktak okozni.

Szia!

Arra lennék kíváncsi, hogy a szakadt szilentek milyen jelenséget okoznak?
Nekem olyan problémám van, hogy sebességfüggően, zúgás és vibráció érkezik a kocsi eleje felől. Nem gumik, azt már kizártam, nem fék, mert nem csak fékezéskor érezni. Az első lengőkar hátsó szilentjei tropák, azt mindenképp cserélni fogom, csak a kíváncsiság hajt, hogy ez megoldhatja-e a bajomat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 03, 2012 7:45 pm 

Ha gyengülnek a szilentek, akkor a kormányzás kezd el egyre inkább késleltetve reagálni (nyúlóssá válik), főleg kis mozdításokra a kormányon az autó nem pontosan követi a kormányzást, hanem oldalirányba hintázik. Később, ha teljesen elszakadt legalább az egyik, akkor kormányzás pontossága teljességgel megszűnik és hol jobbra hol balra húz az autó, állandó korrekciót kíván a kormányon.

Ami hibás, azt javítani kell. Ha javítás után is fennáll a hiba, akkor lehet tovább keresni, addig kár találgatni.

A kormány remegésének elsődleges oka az első kerekek kiegyenlítetlensége. Fékezéskor ennek a hatása is fokozódik. Egy centrírozás segít, és egyben ez a legolcsóbban kizárható hibaforrás.

TomPka írta:
TiB írta:

Szia!

Nekem olyan problémám van, hogy sebességfüggően, zúgás és vibráció érkezik a kocsi eleje felől. Nem gumik, azt már kizártam, nem fék, mert nem csak fékezéskor érezni. Az első lengőkar hátsó szilentjei tropák, azt mindenképp cserélni fogom, csak a kíváncsiság hajt, hogy ez megoldhatja-e a bajomat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 03, 2012 4:27 pm 

TomPka írta:
TiB írta:

Szia!

helló
zúgni-búgni a kerékcsapágy szokott.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 03, 2012 1:36 pm 

TiB írta:

Szia!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2012 1:11 pm 

Hát, ahogy írtam. Egyre jobban nyomod a pedált és ha megszűnik, akkor a nyereg van beszorulva. Ugyanis ha a tárcsa üt, akkor nyomhatod akárhogy, továbbra is ütni fog.

Gabesz írta:
goes írta:
Ha a fékerő nővelésével gyengül a remegés, akkor valószínüleg csak a féknyereg van beszorulva. Át kell mozgatni és fékzsírral megkenni a csúszó felületeket. A szilentket mindenképp ellenőrizni kell, szabad szemmel szépen látható, hogy szakadt-e.

Hogyan állapítható meg ez a féknyereg beszorulás?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2012 10:28 am 

goes írta:
Ha a fékerő nővelésével gyengül a remegés, akkor valószínüleg csak a féknyereg van beszorulva. Át kell mozgatni és fékzsírral megkenni a csúszó felületeket. A szilentket mindenképp ellenőrizni kell, szabad szemmel szépen látható, hogy szakadt-e.

Hogyan állapítható meg ez a féknyereg beszorulás?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 26, 2012 7:26 pm 

Szakiii89 írta:
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mitől lehet az , hogy beremeg a kormányom (kicsit ráz) mikor nagyobb sebességről fékezem le az autót..
Gumiknak is lehet köze ehhez, mert az első 2ö még elég jó állapotban van .. (91000km van az autóban )
Válaszotokat előre is köszönöm!

Leírásod alapján meggyőződésem hogy a tárcsák elvannak kopva. Az igaz hogy függ a gumiktól is, de ha a gumiknak baja volna, akkor gyorsításnál, vagy nagy sebességnél is rázná a kormányt. De még a kopott szilentek is okozhatják. Komolyabb autószerelővel kell megnézetni. Jelekből ítélve 80-90% hogy tárcsák és fékbetétek csere.
Na persze ha még esedékes! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2011 2:07 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2011 1:50 pm 

Szakiii89 írta:
Köszi a segítséget!
Én is a szilentekre tippelek , mert a fék tárcsáim fél évesek , talán azokkal nem lehet még gond.

Ha csak fékezéskor jelentkezik, akkor fékhiba. Lehet a féktárcsa elvetemedése, vagy a féknyereg mozgásában akadály. Ha fékezéskor erősebb, de menet közben is érezhető, akkor a kerékre tippelnék, ami vagy szálszakadásos, vagy egyszerűen csak centírozás kell neki.

Sajnos az, hogy milyen régi a féktárcsa egyáltalán nem számít. Pillanatok alatt tönkre lehet tenni: elég ha hosszabb intenzív fékezés után belemész egy nagyobb pocsolyába. Ha a kerékagy nem volt a tárcsacsere alkalmával rendesen megtisztítva, akkor az új tárcsa is heteken belül elvetemedik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2011 10:40 am 

Köszi a segítséget!
Én is a szilentekre tippelek , mert a fék tárcsáim fél évesek , talán azokkal nem lehet még gond.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 28, 2011 5:38 pm 

És az A2es teli szilentje tökéletes alternatíva, csere esetén.

Checkro írta:
Szakiii89 írta:
Sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mitől lehet az , hogy beremeg a kormányom (kicsit ráz) mikor nagyobb sebességről fékezem le az autót..
Gumiknak is lehet köze ehhez, mert az első 2ö még elég jó állapotban van .. (91000km van az autóban )
Válaszotokat előre is köszönöm!

Szevasz!
Nem vagyok autószerelő, de két tippem lenne:
Az első a megvetemedett féktárcsa.
Második az első lengőkar szilentjei.
Nekem is volt ilyen gond a kocsimmal. Nekem az első lengőkar hátsó szilentje volt megrepedve - esetemben ennek cseréje megoldotta a problémát. Eléggé tipikus Fabia futómű betegség.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra