Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 9:20 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: szer. szept. 05, 2012 12:17 pm 

lengőkar hátsó szilentek már nagyon halálukon vannak
Na itt a válasz....Nekem is fékezéskor beremegett a kormány szilentcsere után minden rendben van.....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd szept. 04, 2012 7:34 am 

A kerekek cserélgetésén már túl vagyok, így a kerékkiegyenlítetlenség kizárva. A hang nem morgás, inkább ütemes kopogás, mint ha kavics lenne a gumiban. A kerék felemelve nem lötyög függőlegesen, akármerre forgatva sem, így a csapágyhiba sem magától értetődő.
A kocsi megy elengedett kormánnyal is nyílegyenesen, de azt tudom, hogy a lengőkar hátsó szilentek már nagyon halálukon vannak, viszont az általad emített dolgokat nem érzem rajtuk.
A héten lesz rajta féktárcsa/betét is cserélve, mert már elkoptak.
Apropó, a tárcsák szélei el vannak rozsdásodva, kisebb darabok is lemorzsolódtak belőle. Ettől lehet annyira kiegyensúlyozatlan, hogy a tüneteket okozza?
Persze egymás után mindent meg fogok rajta csinálni/csináltatni, de a hiba előre kitalálását jó agytornának találom, és kíváncsi voltam, hogy műkedvelő fejjel jó irányban tapogatózom-e?

TiB írta:
Ha gyengülnek a szilentek, akkor a kormányzás kezd el egyre inkább késleltetve reagálni (nyúlóssá válik), főleg kis mozdításokra a kormányon az autó nem pontosan követi a kormányzást, hanem oldalirányba hintázik. Később, ha teljesen elszakadt legalább az egyik, akkor kormányzás pontossága teljességgel megszűnik és hol jobbra hol balra húz az autó, állandó korrekciót kíván a kormányon.

Ami hibás, azt javítani kell. Ha javítás után is fennáll a hiba, akkor lehet tovább keresni, addig kár találgatni.

A kormány remegésének elsődleges oka az első kerekek kiegyenlítetlensége. Fékezéskor ennek a hatása is fokozódik. Egy centrírozás segít, és egyben ez a legolcsóbban kizárható hibaforrás.

TomPka írta:
TiB írta:
A szilentek más jelenséget szoktak okozni.

Szia!

Arra lennék kíváncsi, hogy a szakadt szilentek milyen jelenséget okoznak?
Nekem olyan problémám van, hogy sebességfüggően, zúgás és vibráció érkezik a kocsi eleje felől. Nem gumik, azt már kizártam, nem fék, mert nem csak fékezéskor érezni. Az első lengőkar hátsó szilentjei tropák, azt mindenképp cserélni fogom, csak a kíváncsiság hajt, hogy ez megoldhatja-e a bajomat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 03, 2012 7:45 pm 

Ha gyengülnek a szilentek, akkor a kormányzás kezd el egyre inkább késleltetve reagálni (nyúlóssá válik), főleg kis mozdításokra a kormányon az autó nem pontosan követi a kormányzást, hanem oldalirányba hintázik. Később, ha teljesen elszakadt legalább az egyik, akkor kormányzás pontossága teljességgel megszűnik és hol jobbra hol balra húz az autó, állandó korrekciót kíván a kormányon.

Ami hibás, azt javítani kell. Ha javítás után is fennáll a hiba, akkor lehet tovább keresni, addig kár találgatni.

A kormány remegésének elsődleges oka az első kerekek kiegyenlítetlensége. Fékezéskor ennek a hatása is fokozódik. Egy centrírozás segít, és egyben ez a legolcsóbban kizárható hibaforrás.

TomPka írta:
TiB írta:

Szia!

Nekem olyan problémám van, hogy sebességfüggően, zúgás és vibráció érkezik a kocsi eleje felől. Nem gumik, azt már kizártam, nem fék, mert nem csak fékezéskor érezni. Az első lengőkar hátsó szilentjei tropák, azt mindenképp cserélni fogom, csak a kíváncsiság hajt, hogy ez megoldhatja-e a bajomat?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 03, 2012 4:27 pm 

TomPka írta:
TiB írta:

Szia!

helló
zúgni-búgni a kerékcsapágy szokott.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. szept. 03, 2012 1:36 pm 

TiB írta:

Szia!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2012 1:11 pm 

Hát, ahogy írtam. Egyre jobban nyomod a pedált és ha megszűnik, akkor a nyereg van beszorulva. Ugyanis ha a tárcsa üt, akkor nyomhatod akárhogy, továbbra is ütni fog.

Gabesz írta:
goes írta:
Ha a fékerő nővelésével gyengül a remegés, akkor valószínüleg csak a féknyereg van beszorulva. Át kell mozgatni és fékzsírral megkenni a csúszó felületeket. A szilentket mindenképp ellenőrizni kell, szabad szemmel szépen látható, hogy szakadt-e.

Hogyan állapítható meg ez a féknyereg beszorulás?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 30, 2012 10:28 am 

goes írta:
Ha a fékerő nővelésével gyengül a remegés, akkor valószínüleg csak a féknyereg van beszorulva. Át kell mozgatni és fékzsírral megkenni a csúszó felületeket. A szilentket mindenképp ellenőrizni kell, szabad szemmel szépen látható, hogy szakadt-e.

Hogyan állapítható meg ez a féknyereg beszorulás?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 26, 2012 7:26 pm 

Szakiii89 írta:
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mitől lehet az , hogy beremeg a kormányom (kicsit ráz) mikor nagyobb sebességről fékezem le az autót..
Gumiknak is lehet köze ehhez, mert az első 2ö még elég jó állapotban van .. (91000km van az autóban )
Válaszotokat előre is köszönöm!

Leírásod alapján meggyőződésem hogy a tárcsák elvannak kopva. Az igaz hogy függ a gumiktól is, de ha a gumiknak baja volna, akkor gyorsításnál, vagy nagy sebességnél is rázná a kormányt. De még a kopott szilentek is okozhatják. Komolyabb autószerelővel kell megnézetni. Jelekből ítélve 80-90% hogy tárcsák és fékbetétek csere.
Na persze ha még esedékes! 8)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2011 2:07 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2011 1:50 pm 

Szakiii89 írta:
Köszi a segítséget!
Én is a szilentekre tippelek , mert a fék tárcsáim fél évesek , talán azokkal nem lehet még gond.

Ha csak fékezéskor jelentkezik, akkor fékhiba. Lehet a féktárcsa elvetemedése, vagy a féknyereg mozgásában akadály. Ha fékezéskor erősebb, de menet közben is érezhető, akkor a kerékre tippelnék, ami vagy szálszakadásos, vagy egyszerűen csak centírozás kell neki.

Sajnos az, hogy milyen régi a féktárcsa egyáltalán nem számít. Pillanatok alatt tönkre lehet tenni: elég ha hosszabb intenzív fékezés után belemész egy nagyobb pocsolyába. Ha a kerékagy nem volt a tárcsacsere alkalmával rendesen megtisztítva, akkor az új tárcsa is heteken belül elvetemedik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2011 10:40 am 

Köszi a segítséget!
Én is a szilentekre tippelek , mert a fék tárcsáim fél évesek , talán azokkal nem lehet még gond.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 28, 2011 5:38 pm 

És az A2es teli szilentje tökéletes alternatíva, csere esetén.

Checkro írta:
Szakiii89 írta:
Sziasztok!
segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mitől lehet az , hogy beremeg a kormányom (kicsit ráz) mikor nagyobb sebességről fékezem le az autót..
Gumiknak is lehet köze ehhez, mert az első 2ö még elég jó állapotban van .. (91000km van az autóban )

Szevasz!
Nem vagyok autószerelő, de két tippem lenne:
Az első a megvetemedett féktárcsa.
Második az első lengőkar szilentjei.
Nekem is volt ilyen gond a kocsimmal. Nekem az első lengőkar hátsó szilentje volt megrepedve - esetemben ennek cseréje megoldotta a problémát. Eléggé tipikus Fabia futómű betegség.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 28, 2011 5:29 pm 

Szakiii89 írta:
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mitől lehet az , hogy beremeg a kormányom (kicsit ráz) mikor nagyobb sebességről fékezem le az autót..

Szevasz!
Nem vagyok autószerelő, de két tippem lenne:
Az első a megvetemedett féktárcsa.
Második az első lengőkar szilentjei.
Nekem is volt ilyen gond a kocsimmal. Nekem az első lengőkar hátsó szilentje volt megrepedve - esetemben ennek cseréje megoldotta a problémát. Eléggé tipikus Fabia futómű betegség.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 28, 2011 11:12 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra