Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd aug. 21, 2018 9:00 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 233 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kormánymű
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 24, 2018 6:02 pm 

Autó: Skoda Fabia 2002
Sziasztok!

Kellene egy SMI gyártmányú kormánymű ( mindkét oldalon folyik az olaj belőle). 6Q1423055K a típus jele. Tud valaki nem horror áron?
Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 03, 2018 8:06 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Lacika87 írta:
Sziasztok olyan problémám lenne hogy Skoda Fabia I 2000 évjárat gyujtja a szervó kormány lámpát s lekapcsol a szervó benne ráolvastam és a következö hibákat dobja:
-Érzékelő,Elektrohidraulikus kormánymű
-Zárt áramkör a pozitívhoz,illetve nyitott áramkör szakadt.
-érzékelő elektrohuraulikus kormánymű szakadt.
Esetleg szöghelyzet jeladó baja lenne mert ezek a trw renszerek tudtomal hajlamosak erre?
előre is köszönöm az ötleteket.

Szia
Szedd ki a jeladót egy tisztításra, az lehet elég es nem kell cserélni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. máj. 03, 2018 7:06 am 

Sziasztok olyan problémám lenne hogy Skoda Fabia I 2000 évjárat gyujtja a szervó kormány lámpát s lekapcsol a szervó benne ráolvastam és a következö hibákat dobja:
-Érzékelő,Elektrohidraulikus kormánymű
-Zárt áramkör a pozitívhoz,illetve nyitott áramkör szakadt.
-érzékelő elektrohuraulikus kormánymű szakadt.
Esetleg szöghelyzet jeladó baja lenne mert ezek a trw renszerek tudtomal hajlamosak erre?
előre is köszönöm az ötleteket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 02, 2018 12:52 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4
Csabaa írta:
Forgokutya3 írta:
Sziasztok!
Van egy 2001-es Skoda Fabia kombim-74 kW-os, AUB motorkóddal. Az a hiba jött elő, hogy a kormány nagyobb sebességnél sem keményedik be hirtelen fordításkor, hanem ultrakönnyen tekerhető! Szinte kisujjal tudnám pörgetni és ez 82 km/óránál van! A szervószivattyú felől váltakozó intenzitású sivító hang jön, ez álló helyzetben is érvényes. Az összes "lámpa" vibrál az autóban. Kivettem a kormányszervó biztosítékát, akkor megszűnt a sivítás és a vibrálás is. Szervószivattyút-TRW- felújíttattam Budapesten-70000 ft-ért, de a hiba ugyanúgy maradt! Most a kormányszög jeladót akarja velem cseréltetni uaz a cég, mondván az is rossz! Lassan azt hiszem le akarnak nyúlni, ha már meg nem tették! Ha valaki tud, akkor kérem, hogy adjon tanácsot! Köszönettel!

Szia
Egy hibakód olvasásból kiderül ,hogy mi a helyzet a szögjeladóval. De a tünetek alapján, az a gyanús.
De egy jeladó tisztítás/szárítás is segíthet, volt már erre is példa a fórumon.

Szia! Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 02, 2018 10:31 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Forgokutya3 írta:
Sziasztok!
Van egy 2001-es Skoda Fabia kombim-74 kW-os, AUB motorkóddal. Az a hiba jött elő, hogy a kormány nagyobb sebességnél sem keményedik be hirtelen fordításkor, hanem ultrakönnyen tekerhető! Szinte kisujjal tudnám pörgetni és ez 82 km/óránál van! A szervószivattyú felől váltakozó intenzitású sivító hang jön, ez álló helyzetben is érvényes. Az összes "lámpa" vibrál az autóban. Kivettem a kormányszervó biztosítékát, akkor megszűnt a sivítás és a vibrálás is. Szervószivattyút-TRW- felújíttattam Budapesten-70000 ft-ért, de a hiba ugyanúgy maradt! Most a kormányszög jeladót akarja velem cseréltetni uaz a cég, mondván az is rossz! Lassan azt hiszem le akarnak nyúlni, ha már meg nem tették! Ha valaki tud, akkor kérem, hogy adjon tanácsot! Köszönettel!

Szia
Egy hibakód olvasásból kiderül ,hogy mi a helyzet a szögjeladóval. De a tünetek alapján, az a gyanús.
De egy jeladó tisztítás/szárítás is segíthet, volt már erre is példa a fórumon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. máj. 02, 2018 9:28 am 

Autó: Skoda Fabia 1,4
Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 11, 2018 5:19 pm 

nod írta:
Sziasztok!

1.4-es Fabia kombi(2005-ös, BKY motorkódú, TMBHC26Y alvázszámú) tulajdonosa vagyok egy éve. Előjött most egy olyan dolog, amin nehezen tudok eligazodni. Egyik napról másikra először elment a szervó(nem azonnal, hanem szakaszosan működött, de kisebb hatékonysággal). Szerelő olajat töltött a tartályba, és azt mondta, hogy szivárog a kormánymű. Megbontást, és cserét javasolt. Mostanra már nem tartja meg a folyadékot, és nulla szervóval közlekedem, ami elég combos, pedig még nincsenek is fenn a szélesebb nyári gumik.
Kérdésem, hogy ezt az alkatrészt tényleg csak egyben lehet cserélni? Kiszerelés után nem lehet esetleg felújítani?
Illetve alvázszám alapján meg tudja mondani egy alkatrészes, hogy az általam használt modellbe Koyo vagy TRW kormánymű van beépítve?
Elnézést, ha korábban már kérdezte valaki ugyanezt, ahogy én visszaolvastam csak olyan hibajelenségeket találtam, hogy olaj hiányzott, vagy a jeladó ment tönkre és a műszerfalon volt hibajel.
Köszönöm a segítséget előre is!
Üdv.:
Norbert

igen 1be a čere eš lehet fel ujitotra be čerelni. igen alvaz serint meg mondak TRW/KOYO.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 11, 2018 3:16 pm 

Autó: Skoda Fabia Combi
Sziasztok!

1.4-es Fabia kombi(2005-ös, BKY motorkódú, TMBHC26Y alvázszámú) tulajdonosa vagyok egy éve. Előjött most egy olyan dolog, amin nehezen tudok eligazodni. Egyik napról másikra először elment a szervó(nem azonnal, hanem szakaszosan működött, de kisebb hatékonysággal). Szerelő olajat töltött a tartályba, és azt mondta, hogy szivárog a kormánymű. Megbontást, és cserét javasolt. Mostanra már nem tartja meg a folyadékot, és nulla szervóval közlekedem, ami elég combos, pedig még nincsenek is fenn a szélesebb nyári gumik.
Kérdésem, hogy ezt az alkatrészt tényleg csak egyben lehet cserélni? Kiszerelés után nem lehet esetleg felújítani?
Illetve alvázszám alapján meg tudja mondani egy alkatrészes, hogy az általam használt modellbe Koyo vagy TRW kormánymű van beépítve?
Elnézést, ha korábban már kérdezte valaki ugyanezt, ahogy én visszaolvastam csak olyan hibajelenségeket találtam, hogy olaj hiányzott, vagy a jeladó ment tönkre és a műszerfalon volt hibajel.
Köszönöm a segítséget előre is!
Üdv.:
Norbert

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 10:07 pm 

a kemeň +12V a bistošitektol terheleš alat ast elšôkent le kontrolatad.
ha rendešen kôrbe van minden nezve akor mar čak a leg rosabra lehet gondolni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 9:52 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4
hubo44 írta:
realmadridista írta:
hubo44 írta:
igen ot.

Megnéztem,és rendbe van ! :/

ki van bontva ninč salagal korbe tekerve?

Rendben van! Nincs körbe tekerve! Az összes csatlakozot áttnéztem, szervo motornál 3-mat,meg itt fent vezérlö alatt/mellet azt az 1 et

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 12:52 pm 

realmadridista írta:
hubo44 írta:
igen ot.

ki van bontva ninč salagal korbe tekerve?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 10:27 am 

hubo44 írta:
igen ot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 9:06 am 

igen ot.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 6:50 am 

realmadridista írta:
hubo44 írta:
realmadridista írta:
Sziasztok!
Segítsetek nekem! Skoda fabia kombi 2001-es AME motorkód , villogott a világításom,néha néha felvillant a sárga kormány+felkiáltó jel,de szervóm volt,most nincs szervóm,de világítás sem villog! Hibakód: 00566 Assistance Operation: Implausible Signal. Valkinek esetleg van ötlete? Előre is köszönöm!

elšônek nezd meg a vezetek rohadašt a šarokba a vezerlô alat.

Mármint hol a sarokba? Hol a vezérlő?

Motorvezérlő alatt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 05, 2018 6:49 am 

realmadridista írta:
hubo44 írta:
realmadridista írta:
Sziasztok!
Segítsetek nekem! Skoda fabia kombi 2001-es AME motorkód , villogott a világításom,néha néha felvillant a sárga kormány+felkiáltó jel,de szervóm volt,most nincs szervóm,de világítás sem villog! Hibakód: 00566 Assistance Operation: Implausible Signal. Valkinek esetleg van ötlete? Előre is köszönöm!

elšônek nezd meg a vezetek rohadašt a šarokba a vezerlô alat.

Mármint hol a sarokba? Hol a vezérlő?

A motorvezérlő alatt?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 233 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra