Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. ápr. 21, 2021 12:09 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kormánymű
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 08, 2021 2:12 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
norb1980 írta:
Sziasztok! Második autónak vettem nemrégen egy 2001-es 1.4-es MPi Fabiát. Ez 20 éves, Civic-em 30. Civic nálam van 20 éve, km 200 benne, mint a skodában. Hát, a civic 20 év alatt annyit volt szervizben összesen vagy sem, mint a skodám 3 hónap alatt. Már minden is elromlott, mindent is megcsináltattam, most a következő hibája amivel szórakoztat a kormánymű. Elkezdett szépen lassan elmenni a szervó, elvittem szerelőhöz, akivel már heti szinten találkozom, megnézte, kormányműből folyik az olaj, egyben lehet cserélni. Megpróbálja még feltölteni sűrűbb olajjal, de cserés lesz. Rohadt jó. Szerintetek mennyit tegyek félre erre? 150 ezer? Bontott garis kormányművel. Esetleg volt olyan akinek hasonló feltöltéssel elment? Azért vettem ezt a szart, mert a civicen elszakadt menet közben a vezérműszíj. De mivel létszükséglet a kocsi, az egy hétre amíg a honda szerelőnél volt, kellett valami. Hát ezt vettem de minek... hondán beletették az új vezérműszíjat, és ment tovább. Csak problémát vásároltam magamnak. Egyszerűen ezen a szaron minden elromlik, minden beszarik. Jó, nem csúcskategória, de azért mást vártam.

https://szervokormanyjavitas.hu/kormany ... gJUFfD_BwE

itt próbálj rákérdezni

ezek az autók nem erre lettek kitalálva 3- 5 év dobd ki vegyél másikat . csoda hogy eddig bírják. Az európai autók " környezet kímélőbbek" sok plusz alkatrész (AGR szelep)
öregen rontják a motor hatásosságát. A használat is sokat ront ( sok rövid járat)

A japán autók hátrább járnak ebben. Még most is találsz szívó motorokat. Ök nem annyira bonyolultak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 08, 2021 8:35 am 

Autó: Skoda Fabia 1,4 MPi, 2001
Sziasztok! Második autónak vettem nemrégen egy 2001-es 1.4-es MPi Fabiát. Ez 20 éves, Civic-em 30. Civic nálam van 20 éve, km 200 benne, mint a skodában. Hát, a civic 20 év alatt annyit volt szervizben összesen vagy sem, mint a skodám 3 hónap alatt. Már minden is elromlott, mindent is megcsináltattam, most a következő hibája amivel szórakoztat a kormánymű. Elkezdett szépen lassan elmenni a szervó, elvittem szerelőhöz, akivel már heti szinten találkozom, megnézte, kormányműből folyik az olaj, egyben lehet cserélni. Megpróbálja még feltölteni sűrűbb olajjal, de cserés lesz. Rohadt jó. Szerintetek mennyit tegyek félre erre? 150 ezer? Bontott garis kormányművel. Esetleg volt olyan akinek hasonló feltöltéssel elment? Azért vettem ezt a szart, mert a civicen elszakadt menet közben a vezérműszíj. De mivel létszükséglet a kocsi, az egy hétre amíg a honda szerelőnél volt, kellett valami. Hát ezt vettem de minek... hondán beletették az új vezérműszíjat, és ment tovább. Csak problémát vásároltam magamnak. Egyszerűen ezen a szaron minden elromlik, minden beszarik. Jó, nem csúcskategória, de azért mást vártam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 27, 2019 10:12 pm 

skodaroomster írta:
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, ha valakinek lenne ötlete az alábbi problémára:
Skoda Roomster 2008-as, Szervo nem működik, visszajelző világít. A probléma igazán az ,hogy állandóan kiég az 5 A biztosíték. Az akksin található 50 A -s már cserélve. A szivattyún lévő kábelek /mind a három/illetve a kormányszög jeladó kábele levéve ennek ellenére gyújtás ráadás után biztosíték elmegy világgá! A probléma első jelentkezésekor még az 5 a-s biztosíték 10-esre cserélésével pár napig működött a szervo de aztán mostanra már 15 A biztosítékot is rögtön elégeti. Nagyobb biztivel már nem próbálkoznék gondolom valami problémának csak kell lennie.
Köszönném ha valakinek lenne egy jó gondolata a dologról.

viewtopic.php?f=16&t=48

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 27, 2019 9:32 pm 

Autó: skoda roomster
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, ha valakinek lenne ötlete az alábbi problémára:
Skoda Roomster 2008-as, Szervo nem működik, visszajelző világít. A probléma igazán az ,hogy állandóan kiég az 5 A biztosíték. Az akksin található 50 A -s már cserélve. A szivattyún lévő kábelek /mind a három/illetve a kormányszög jeladó kábele levéve ennek ellenére gyújtás ráadás után biztosíték elmegy világgá! A probléma első jelentkezésekor még az 5 a-s biztosíték 10-esre cserélésével pár napig működött a szervo de aztán mostanra már 15 A biztosítékot is rögtön elégeti. Nagyobb biztivel már nem próbálkoznék gondolom valami problémának csak kell lennie.
Köszönném ha valakinek lenne egy jó gondolata a dologról.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 27, 2019 5:57 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4 classic
hubo44 írta:
ez miat kel le engedni.

Igen a donor kibontàsànál làttam èn is! Az a burkolat ott nagyon csak fix a devanderrel meg mindennel jòl összeszerelt egysèg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 5:26 pm 

ez miat kel le engedni.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 5:14 pm 

to: fekete

bölcsőt le, čak ud jon ki a kasnibol.
igen ôse čusoš a kormaň kardan.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 4:30 pm 

Autó: Fábia I 1,2 BME 2006
Fabia 1,4 írta:
hubo44 írta:
Fabia 1,4 írta:
Hubo44 igen Trw kormànymű! Tehàt simàn megoldhatò komolyabb szerszàmozottsàg nèlkül is? Azt nèztem hogy a bölcsőt lekell hozzà engedni hogy azt kilehessen szerelni sajnos

čak aňira hod ki bujon a teje a kasnibol.

Igen erre gondoltam! Köszi Hubo44!

A kormánymü kardánja nem egy fix hosszuságu ugy láttam arajzokon össze lehet tolni.
Old ki a csavaját és szerintem fölfele enged annyit hogy lejön a kormánymüről.
egy probát megér . könnyebb mint a bölcsőt leengedni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 7:58 am 

hubo44 írta:
Fabia 1,4 írta:
Hubo44 igen Trw kormànymű! Tehàt simàn megoldhatò komolyabb szerszàmozottsàg nèlkül is? Azt nèztem hogy a bölcsőt lekell hozzà engedni hogy azt kilehessen szerelni sajnos

Igen erre gondoltam! Köszi Hubo44!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 9:17 am 

Fabia 1,4 írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 6:58 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 22, 2019 4:25 pm 

Fabia 1,4 írta:
hubo44 írta:
Fabia 1,4 írta:
Sziasztok! Komplett kormànyművet cserèlt màr valaki Fabiàn? Vannak dolgok amit nem mindegy milyen àllàsban rakok össze? Mire kell ügyelni?

mindent jelôlje meg hod volt eš ne kel alni.

Szia Hubo44!
A jeladò miatt kèrdem! Illetve hogy nem pont abban a pozìciòban fogjuk tudni beletenni az ujat mint a règi ez a kèrdèsem mivel elektroszervòs kormànyt mèg soha nem szereltem

ud emleksem a riceket nem lehet maškep rakni eš tolo rudon mid két oldalan 1forman fel tekerni a dio bolcnikat a kormaňt a geometriaš be alitťa. a jel adoval ne torôd az majd vegzi a dolgat. DE! nez a ňílašba 1forma leden a elen olvašo aluminium vad réz ha TRW-rôl beselunk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. márc. 22, 2019 6:08 am 

hubo44 írta:
Fabia 1,4 írta:
Sziasztok! Komplett kormànyművet cserèlt màr valaki Fabiàn? Vannak dolgok amit nem mindegy milyen àllàsban rakok össze? Mire kell ügyelni?

Szia Hubo44!
A jeladò miatt kèrdem! Illetve hogy nem pont abban a pozìciòban fogjuk tudni beletenni az ujat mint a règi ez a kèrdèsem mivel elektroszervòs kormànyt mèg soha nem szereltem

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 17, 2019 3:34 pm 

Fabia 1,4 írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 17, 2019 2:04 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 256 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra