Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 6:27 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kormánymű
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 13, 2017 8:16 am 

a kocsimmal voltam kemény földúton, elülről nagyon erős keresztirányú kotyogás hallatszik. tudom hogy van ez a gond évek óta a szerviz szerint nagyon drága javitás. azt kérdezném hogy fabiánál előfordulhat gömbcsukló törés (ladámmal már jártam így) illetve valami fatális futómű törés valami? pályatempónál nem szeretnék ilyet. :evil:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 25, 2017 9:56 pm 

ldd írta:
Sziasztok!
Szervót mennyire kéne hallanom normál esetben? Nyitott ablakkal parkoláskor elég hangos. Egyenlőre tökéletesen működik, de olvasgatva, hogy gyakori gond, lehet, hogy meg kéne nézetnem amíg nem lesz nagyobb gond!?
(Ilyen elektromos zúgást hallok a kormányt forgatva. Ha nem tekerem nincs hangja.)
(2006-os, 1.4 16V 75LE)

Ez iš lašan kopik. Valamejiket joban halani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. jún. 25, 2017 9:35 pm 

Autó: Fabia 1.4 16V
Sziasztok!
Szervót mennyire kéne hallanom normál esetben? Nyitott ablakkal parkoláskor elég hangos. Egyenlőre tökéletesen működik, de olvasgatva, hogy gyakori gond, lehet, hogy meg kéne nézetnem amíg nem lesz nagyobb gond!?
(Ilyen elektromos zúgást hallok a kormányt forgatva. Ha nem tekerem nincs hangja.)
(2006-os, 1.4 16V 75LE)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 09, 2017 8:41 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
nemos írta:
Na megolt a csere sajnos, a hiba még mindig fönn áll, a szervó zúg és a lámpák is halványulnak el úgyhogy nem a pompa volt a hibás, keresgélem tovább mi lehet, ezt legalább ki lehet zárni.

Szia
Ohhhh, azt hittem már a szögjeladó hibát kizártad..
Trw szervonál az szokott lenni.
Egy tisztítás, kiszárítás lehet elég neki..
A kormányoszlopon, motortérben találod, a kormánymű felett.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. ápr. 09, 2017 1:43 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI AZF
Na megolt a csere sajnos, a hiba még mindig fönn áll, a szervó zúg és a lámpák is halványulnak el úgyhogy nem a pompa volt a hibás, keresgélem tovább mi lehet, ezt legalább ki lehet zárni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 06, 2017 7:18 pm 

Csabaa írta:
nemos írta:
Sziasztok, szervopumpa cserére készülök és úgy döntottem,hogy magam cserélem ki. Tudom hogyan kell leszedni, csak azt nem tudom,hogy hogy valamit kell e csinálni pluszba. A pluszot a légtelenítésre értem meg az ilyenekre. Vagy csak leveszem a régit és az újat fölrakom és kész is? Trw márkáju a pumpa. Minden részletet írjatok le amit tudnom kell. Nem vagyok szerelő de volt Daciam így van fogalmam a szerrléshez és a pumpát is leszedtem már egyszer hogy megnézzem milyen kell(akkot még nem tudtam ,hogy a szervoólaj tartály dugolyán írja :)) )

Szia
A csere után olajjal feltöltöd, a motort elindítod, 10 szer elforgatod a kormányt a véghelyzeteibe, majd az olajszintet
ellenőrzöd. A fentieket addig ismételd, amíg a szint nem csökken.
Ha marad esetleg benne levegő, az 10-20km alatt magától távozik. A leírás szerint ennyi az egész.

Köszönöm szépen válaszod. Szombaton lesz a nagy "műtét" :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 06, 2017 2:03 pm 
Moderátor

nemos írta:
Sziasztok, szervopumpa cserére készülök és úgy döntottem,hogy magam cserélem ki. Tudom hogyan kell leszedni, csak azt nem tudom,hogy hogy valamit kell e csinálni pluszba. A pluszot a légtelenítésre értem meg az ilyenekre. Vagy csak leveszem a régit és az újat fölrakom és kész is? Trw márkáju a pumpa. Minden részletet írjatok le amit tudnom kell. Nem vagyok szerelő de volt Daciam így van fogalmam a szerrléshez és a pumpát is leszedtem már egyszer hogy megnézzem milyen kell(akkot még nem tudtam ,hogy a szervoólaj tartály dugolyán írja :)) )

Szia
A csere után olajjal feltöltöd, a motort elindítod, 10 szer elforgatod a kormányt a véghelyzeteibe, majd az olajszintet
ellenőrzöd. A fentieket addig ismételd, amíg a szint nem csökken.
Ha marad esetleg benne levegő, az 10-20km alatt magától távozik. A leírás szerint ennyi az egész.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 06, 2017 10:23 am 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 15, 2016 8:06 pm 

cerberos írta:
hubo44 írta:
cerberos írta:

čereld ki legalab a gumit.

Csak találjak rá gumit! Viszont azt nem tudom, hogy a talpas gömbfejjel megegyezik-e a mérete vagy nem?

A kilšô meret igen de a belšlô a ôse kôtônel kišeb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 15, 2016 7:42 pm 

hubo44 írta:
cerberos írta:

Csak találjak rá gumit! Viszont azt nem tudom, hogy a talpas gömbfejjel megegyezik-e a mérete vagy nem?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 15, 2016 7:23 pm 

cerberos írta:
Jobb oldalon a kormányösszekötő gömbfej gumija megsérült. Sorjás az alatta lévő öntvény gyárilag, az hasította ki, kb 3-4 mm hosszú. Nagyon nem kapargattam, de szerintem látni lehet a zsírt a hasadékon. Mi tudok tenni? Cseréljem újra (párban)? Vagy várjak addig, míg érezhető lesz? Jelenleg nincs probléma.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd nov. 15, 2016 7:10 pm 

Jobb oldalon a kormányösszekötő gömbfej gumija megsérült. Sorjás az alatta lévő öntvény gyárilag, az hasította ki, kb 3-4 mm hosszú. Nagyon nem kapargattam, de szerintem látni lehet a zsírt a hasadékon. Mi tudok tenni? Cseréljem újra (párban)? Vagy várjak addig, míg érezhető lesz? Jelenleg nincs probléma.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. márc. 07, 2016 10:11 pm 

Autó: Skoda Fabia Sportline
pinto93 írta:
Sziasztok !

Nem tudom ,hogy jó helyen teszem e fel a kérdésem de megpróbálom hát ha tudtok segíteni :) Mellékletben csatoltam két fajta kormányt melyek ha jól tudom az Rs változatban vannak . Nekem van egy Skoda Fabia 1.2 (2004) és az lenne a kérdésem hogy a 2 kormánytípus közül valamelyiket szerintetek bele lehet szerelni az én kicsikémbe mert nagyon megtetszettek :/ ?

Első variáció :
http://kepfeltoltes.hu/160104/11709891_ ... es.hu_.jpg

Második :
http://kepfeltoltes.hu/view/160104/1182 ... es.hu_.jpg

Köszönöm a segítséget

Szia!

Az első képen a Fabia 2-es RS modell kormányát látjuk.
A második képen Az Octavia/Fabia 3-as kormányát.

Ha a Cseh barátaink meg tudták oldani, akkor tutira lehetséges. Csak találnod kell egy szerelőt aki beszereli neked. Külföldi ( Cseh-Szlovák ) oldalról lehet rendelni ilyen kormányokat.

Apropó a második képet hol találtad? Az az autó már komolyabb átalakításon ment át. Megkapta a Fabia 3-as Maxi Dot kijelzőjét is.

Üdv.

Cortez

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jan. 04, 2016 12:59 am 

Autó: Skoda Fabia 1.2
Sziasztok !

Nem tudom ,hogy jó helyen teszem e fel a kérdésem de megpróbálom hát ha tudtok segíteni :) Mellékletben csatoltam két fajta kormányt melyek ha jól tudom az Rs változatban vannak . Nekem van egy Skoda Fabia 1.2 (2004) és az lenne a kérdésem hogy a 2 kormánytípus közül valamelyiket szerintetek bele lehet szerelni az én kicsikémbe mert nagyon megtetszettek :/ ?

Első variáció :
http://kepfeltoltes.hu/160104/11709891_ ... es.hu_.jpg

Második :
http://kepfeltoltes.hu/view/160104/1182 ... es.hu_.jpg

Köszönöm a segítséget

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 18, 2015 3:45 pm 
Moderátor

Derrik írta:
Csabaa írta:
McRae írta:
Valaki megtudná mondani, hogy milyen szervó olajat vegyek egy 2008-as Fabia II-be? BXW motorkódú. Nem találok konkrét típust.

szia
Hidraulika olajat:
VW TL 52 146 -os minősítésűt.

.....
EZ jó kell legyen Fabia 1-hez is ?

szia
Igen.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra