Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 9:53 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. jan. 15, 2010 8:50 am 

Szia!
Még nem néztem.Majd a hétvégén ránézek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2010 9:40 pm 

Hali!
Akkor írd le róla gyári számot, ha mégis cserés lenne megkönnyíti a dolgot. Lehet benne valami, mert vagy zárlatot okoz a befolyó víz, vagy oxidálni kezdenek az alkatrészek. Ki kell nyomni sziloplaszttal, lehet még megmenthető. Egy kis kontakt spray sem árt ha előtte be van fújva. És gyári matrica nincs az autód csomagtartójába? Nem nézted, mert abból kiderülhet a pontos motorkód?!
Remélem akkor még sikerül időben orvosolni a problémát!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. jan. 14, 2010 8:37 pm 

Szia dombi7!
Jó a link amit küldtél.Nekem is pont így néz ki.Mai napon kivettem a jeladót és meg van miért csinállja a szarakodást.Mert nekem még teljessen nem ment tönkre.Egy héten,egyszer megy el a szervó ettöl a jeladótól.A saját kábele bevezeti a vízet a jeladóba.Mikor kivettem,csúrgott ki a helyéről a víz.Újra kell az egész köteget tekernem az elejétől a végéig.Ideiglenessen orvosoltam a dolgot,mert nem volt rá elég időm.De tuti,hogy az esetek 50%-ban mindenkinél ez a gond.Rossz kábelköteg szigetelés.Ott befolyik a víz(vagy a páralecsapódás) és a panel szétrohad tőle.Semmi mechanikus dolog nincs benne. :roll:
Ezt csak én gondolom,józan paraszti ésszel.De még azt is látni,hogy hány darab kis kábel megy bele.És az nem valami jó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 1:48 pm 

Hello Kisember!
Hát igen, a leirtak alapján nem lehet egyszerű dolgod.
Gondolom egyszerűbb lenne, ha tudnád a pontos motorkódot. Megnéztem Etosba Én is azt találtam amit belinkeltél, de most nézem vázszám alapján van, és az alapján kell kikeresni.
Hátul a csomagtartódba a szőnyeg alatt nincs bent a gyári vonalkódos matrica? Mert azon rajt van elvileg, hogy hány kw-os, és a motorkód is, vagy szervizfüzetben.

Lehet neked ez az oldal jobban jön, de itt meg gyári szám nincs felírva:
http://www.fabia-vrs.com/technical-info ... or-change/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 12:35 pm 

dombi7 írta:
Megnézted a gyári számát a jeladónak? Csak az alapján rendelj, mert kétféle van, ha jól tudom.
Ha kell akkor esetleg írd ide milyen évjárat, milyen motor van az autódba,és még a motor kódot az alapján megnézem az Etost mit dob rá. Bár az se legbiztosabb,de azért százalékosan elég jó.

Szia!
Nekem a madzagos kellene.A kocsi 2000-es évjáratú,1.9 Pdtdi. A jeladó TRW-s kell hogy legyen és a madzagos.De én is gondolkodtam hogy a madzag nélkülit veszem meg.Mert madzagot lehet csinálni is.A lényeg a két végén a csatlakozó jól meg legyen csinálva.De nem tudom jó e az bele.A motorkód ATD a forgalmiban ez van.De mivel a kocsi kintről lett behozva 2002-ben akkor csak ez a motorkód lett beírva ezt ismerték.A motor nem a 90LE kategória.Ez a 133 lovas de annó az RS Fábiák még nem szerepeltek nálunk, ezért kapta az ATD motorkódot.Sokat szívok az alkatrész vásárlásnál vele.Az autós boltban ahová járok,ott már tudják hogy sokat kell keresgélniük mire megtalálják a megfelelő cuccot a kocsimhoz.De azért van előnye is kW is kevesebb van írva a forgalmiba. :wink:
http://www.keptarolo.com/show-image.php ... b01808a8f7

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 10:21 pm 

Már mint kinek?Mert ha rám vonatkozóan írtad akkor sem ez sem a másik fajta nem olyan mint az én autómé!Bár az első verzió az jobban hasonlít csak az enyém hosszabb kb10cm hosszú és két műanyag lap között van két nyáklap!Azok között meg kb 5mm-er távolság!Az pedig azért van mert a kormányrúdon van egy érzékelő ami ezek között mozog!
goes írta:
Akkor neked Koyo kormányműved van és a következő érzékelő van benne:
Ez a legolcsóbb, 15000 pénz.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 8:09 pm 

Akkor neked Koyo kormányműved van és a következő érzékelő van benne:
Ez a legolcsóbb, 15000 pénz.

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 7:36 pm 

Az enyém még véletlenűl sem hasonlít erre aminek a képét fel tetted,de valószínűleg mint mindenbőll ebből is létezik több fajta nem csak 2-ő!
goes írta:
Ajánlamnám figyelmedbe a következő ábrát: Kép

Jól látható, hogy a vezetéken egy szabályos csatlakozó van. Ezért nem éri meg 15000 forintot kiadni, ha kell, forrasztok.
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 6:38 pm 

Ajánlamnám figyelmedbe a következő ábrát: Kép

Jól látható, hogy a vezetéken egy szabályos csatlakozó van. Ezért nem éri meg 15000 forintot kiadni, ha kell, forrasztok.
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 5:44 pm 

Az enyémen vezetékkel együtt lett cserélve mert azon forratszva van a panel és a vezeték!Ráadásul még egy műanyag burkolat alá is van rejtve ami viszont rá volt sajtolva!A vezeték kerülne a leg kevesebbe mert az csak egy 30 cm-es darab ami a főkábelhez csatlakozik!
goes írta:
Vezeték nélkül csak egy 20-as. A vezetéket nem kell cserélni.

kisember írta:
Találtam jeladót 35000.- ért.De azért még keresgélek máshol is.A cserét én megoldom ,azért nem viszem szervizbe.Szar helyen van,nehéz hozzáférni. Az sem árt,ha van akna vagy csápos emelő.Ha minden simán megy,20 perc alatt ki van cserélve.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 2:28 pm 

Vezeték nélkül csak egy 20-as. A vezetéket nem kell cserélni.

kisember írta:
Találtam jeladót 35000.- ért.De azért még keresgélek máshol is.A cserét én megoldom ,azért nem viszem szervizbe.Szar helyen van,nehéz hozzáférni. Az sem árt,ha van akna vagy csápos emelő.Ha minden simán megy,20 perc alatt ki van cserélve.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 12:10 pm 

Megnézted a gyári számát a jeladónak? Csak az alapján rendelj, mert kétféle van, ha jól tudom.
Ha kell akkor esetleg írd ide milyen évjárat, milyen motor van az autódba,és még a motor kódot az alapján megnézem az Etost mit dob rá. Bár az se legbiztosabb,de azért százalékosan elég jó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd jan. 12, 2010 8:02 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 11, 2010 9:02 pm 

Szia!Szerintem nem gond!Az enyém is duruzsol,bár ezt inkább olyankor hallani amikor tekerem a kormányt!Egyépként az enyémen decemer elején cseréltek kormánykitérés jeladót!Potom 42000 ezrbe kerűlt!
bundy87 írta:
sziasztok
ha már kormánymű
nálam az van ha beindítom a kocsit akkor hallom hogy szép halkan duruzsol a szervó, szerintetek ez gond?
Ha megyek vele olyan könnyű mint egy city szervós nagyon lazán lehet tekerni és nekem még egyszer sem villant ki az ikon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 11, 2010 8:47 pm 

sziasztok
ha már kormánymű
nálam az van ha beindítom a kocsit akkor hallom hogy szép halkan duruzsol a szervó, szerintetek ez gond?
Ha megyek vele olyan könnyű mint egy city szervós nagyon lazán lehet tekerni és nekem még egyszer sem villant ki az ikon.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra