Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 9:50 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 11, 2010 7:31 pm 

Köszi a gyors választ.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 11, 2010 1:45 pm 

Boltok:
http://www.skodaradius.hu/arlista.html

http://skodaalkatresz.unas.hu/shop_star ... op_id=1459

http://snefix.atw.hu/arajanlat%20skoda% ... e-mail.htm

http://www.skodacarparts.hu/

Nézd át az árlistát, vagy hívd fel telefonon hol mennyibe kerül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: kormány hajlásszög jeladó
HozzászólásElküldve: hétf. jan. 11, 2010 12:09 pm 

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni hogy hol kapok a Fábiába kormány hajlásszög jeladót?(TRW)a típusa .Vagy ahogy szokták mondani,kormányszög jeladó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 05, 2009 1:12 pm 

Sziasztok ismét!

Várom a segítségeteket, illetve a további ötleteteket, ugyanis az akkumulátor cseréje nem vált be. Vettem, egy ugyanolyan teljesítményű új, 44Ah-s akksit. Annyi fejlemény van, hogy azóta szervóm nincs egyáltalán. Ugyanaz a játék: gyújtást ráadom, szervó visszajelző 2mp múlva elalszik, ráindítok, 1 mp múlva a szervó visszajelző ismét kigyullad.

Megmértem az akku feszt: terhelésnél 14.3V, üresben 13V.

Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 31, 2009 5:47 pm 

Lacka írta:
Köszönöm!

Ami esetleg egy adalék lehet a helyes megoldáshoz, hogy menet közben, amikor 4-5 órát folyamatosan ment a motor (autó), nem ment el a szervó. Nyilván a generátor töltött annyit....

Ha elektronika hiba lenne, akkor menet közben is elmehetne a szervó, nem?

Holnapra kiderül :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 31, 2009 3:40 pm 

Köszönöm!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 31, 2009 2:56 pm 

Lacka írta:
T. Márkatársak!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi jelenségben. Mintegy 3 hete egy 2005.07 havi 1.4-es 16 szelepes Fabia tulajdonosa vagyok. Az autó az első 1000km-en nagyon szépen viselkedett, majd amikor elhatároztuk, hogy hosszabb távra is kipróbáluk (Itália), egy szlovén pihenőben történt leállást követően a szervó visszajelző kigyulladt és nem volt szervóm (a kerék egyenesben állt.) Mivel nem ismerem ezt a típust, telefonos segítséget kértem, és megkaptam, hogy ellenőrizzem az olajszintet. Ezt, a következő benzinkúton, a tartály lehűlését követően utántöltöttem, és lám működött is. Boldog is voltam. Aztán a legdurvább helyen, ahol szükség lett volna a szervóra, a motorindítást követően ismét nem volt szervó, és a szervó visszajelző sem aludt el.
Azért egy felhőtlen nyaralást követően, mégis visszaértünk úgy, hogy 10 indításból 9 alkalommal volt szervó rendesen. (Persze nem azonnal indítóztam egymás után, hanem 1-200km megtételét követően.).
Hazaérkezve azt az infót kaptam, hogy töltsem fel az akksit. Az tényleg ramaty állapotban volt, savszint semmi, energia semmi, így ezeket pótoltam. Egy hétvégét baj nélkül ment, majd ismét elkezdte a hibajelenséget.
Elvittem szervízbe (márkaszervíznek mondják magukat), ahol azonnal rádugták a számítógépet, amin "valószínűtlen jel" hibát diagnosztizáltak.
Azt mondták, hogy kicserélték a jeladó csatlakozót, mivel az meg volt repedve és a vezetéket is, de a hiba továbbra is fennáll.
Azt állítják, hogy a szervó vezérlő elektronikát kell mégiscsak cserélni, ami egy húzósabb összeg. Én most megkérdeztem pár alkatrész kereskedőt, de senki sem tud szervó vezérlő elektronikáról, mindenki csak kormányszög jeladóról beszél.
Segítségeteket abban kérném, hogy van-e kifejezetten szervó vezérlő elektronika vagy sincs? Illetve ti mire tippeltek a hiba kapcsán? (Bocs a hosszért)

Ha indítás közben nagyon leesik az akku feszültsége, akkor nem indítja el a szervót. Ezt csak terheléses akkuvizsgálattal lehet megállapítani. Legvalószínübb, hogy az akku hibája okozza.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 31, 2009 2:43 pm 

T. Márkatársak!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi jelenségben. Mintegy 3 hete egy 2005.07 havi 1.4-es 16 szelepes Fabia tulajdonosa vagyok. Az autó az első 1000km-en nagyon szépen viselkedett, majd amikor elhatároztuk, hogy hosszabb távra is kipróbáluk (Itália), egy szlovén pihenőben történt leállást követően a szervó visszajelző kigyulladt és nem volt szervóm (a kerék egyenesben állt.) Mivel nem ismerem ezt a típust, telefonos segítséget kértem, és megkaptam, hogy ellenőrizzem az olajszintet. Ezt, a következő benzinkúton, a tartály lehűlését követően utántöltöttem, és lám működött is. Boldog is voltam. Aztán a legdurvább helyen, ahol szükség lett volna a szervóra, a motorindítást követően ismét nem volt szervó, és a szervó visszajelző sem aludt el.
Azért egy felhőtlen nyaralást követően, mégis visszaértünk úgy, hogy 10 indításból 9 alkalommal volt szervó rendesen. (Persze nem azonnal indítóztam egymás után, hanem 1-200km megtételét követően.).
Hazaérkezve azt az infót kaptam, hogy töltsem fel az akksit. Az tényleg ramaty állapotban volt, savszint semmi, energia semmi, így ezeket pótoltam. Egy hétvégét baj nélkül ment, majd ismét elkezdte a hibajelenséget.
Elvittem szervízbe (márkaszervíznek mondják magukat), ahol azonnal rádugták a számítógépet, amin "valószínűtlen jel" hibát diagnosztizáltak.
Azt mondták, hogy kicserélték a jeladó csatlakozót, mivel az meg volt repedve és a vezetéket is, de a hiba továbbra is fennáll.
Azt állítják, hogy a szervó vezérlő elektronikát kell mégiscsak cserélni, ami egy húzósabb összeg. Én most megkérdeztem pár alkatrész kereskedőt, de senki sem tud szervó vezérlő elektronikáról, mindenki csak kormányszög jeladóról beszél.
Segítségeteket abban kérném, hogy van-e kifejezetten szervó vezérlő elektronika vagy sincs? Illetve ti mire tippeltek a hiba kapcsán? (Bocs a hosszért)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 9:28 pm 

véletlen volt, bocsi... többet nem fordul elő

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 2:34 pm 

Ne nyiss minden hozzászólásodnak út témát. Eddig minden mehetett volna a "Hibák, kérdések, szervíztapasztalatokba". Így nagy lesz a káosz.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: kormányműn
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 12:39 pm 

akkor az nem probléma ha narancssárgán világit a szervó jele a műszerfalon gyújtás elött úgye?!?! 2 mp után elalszik.... de régen viszont ilyet nem észleltem.... csak műszakiztatás után....ahogy kihoztam a kocsit... furcsán kemény lett a szervó... és gyújtásnál világitott ott a narancssárga jel...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 12:19 pm 

Nekem is hasonló a problémám.Azt mondták hogy ha egyhelyben áll az autó és ugy is dolgozik a szervó akkor a jeladóval lehet a baj. A szervót nem hallom ciripelni, viszont ha megmozdítom a kormányt akkor nagyon elhalványul a világítás mindenhol. Amugy is vibrál.Hibát még most sem jelzett ki a műszerfalra.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 10:43 am 

köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 8:14 am 

Elvileg 2004-es autóknál már javított a jeladó, de bármi megtörténhet. Lehet, hogy az olaj kevés a szervóban.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 14, 2009 6:26 am 

Szia Croatia018,

Hasonló problémával már én is találkoztam a gépemnél, de az enyém 2001-es évjárat és úgy mond "típus hibája" a kormány szögelfordulás jeladóm adta meg magát. Nem tudom hogy ez a tiednél még élő probléma-e vagy azóta ezt a típushibát már kiküszöbölték-e?

Ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy eleinte csak ritkán (hetente), majd egyre sűrűbben (naponta többször) felvillant a sárga kormány lámpa a km-órán. Kormány szervó hibát jelezve. Kb. 3-4 hét alatt eljutottam oda, hogy már nem is volt kormány szervóm.

Amikor a hiba jelentkezik hallatszik ahogy a szervó motor (Ablakmosó tartály alatt a lökhárító mögött) felpörög majd leáll - esetenként a kormány mozdítása nélkül is.
Nálam a megoldás a kormány szögelfordulás jeladó csere házilag, kiszedett darabot becserélve kb 28eHUF volt 2008-ban.

üdv

Szab

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 215 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra