Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 16, 2019 3:38 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. okt. 13, 2010 7:01 pm 

Üdvözlet. Segítséget szeretnék kérni. 2002 1.4 mpi AQW motorkódú kombiról lenne szó. A műszerfalon felkapcsolódott a sárga kicsi kormány ikon. A következő induláskor semmi aztán másnap megint egyszer csak menet közben. Visszaolvasva a témában a szögjeladó vagy a olaj mennyisége lehet a ludas.(?) A kérdésem. komputer nélkül, hogyan lehet megállapítani, hogy a szenzor jó-e? Szervizben egy kicsit sokért olvassák ki. Hol érdemes beszerezni és ki lehet-e cserélni házilag, kell-e valamit állítgatni utána? Köszönöm előre is a segítséget.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 25, 2010 2:35 pm 

Az a kifejezés, hogy "károsítja", lehet, hogy erős... :)
De minél keményebb, tömörebb egy szilent, annál kevesebb rezgést, erőhatást tompít, nyel el.
Ha pedig a szilenten több és durvább hatások mennek át, többet fog kapni az összes többi alkatrész, és a kocsiszekrényhez is több jut el - amit érezni is lehet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 25, 2010 11:46 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Tibibá666 írta:
Szerintem erről beszélünk: http://bolt.skodaradius.hu/product_info ... s_id=40212
Fabia II alatt is ugyanazok a szilentek vannak, nagyon minimális módosítás van csak a futóműben az I-eshez képest.
tzibula írta:
Igazatok van tényleg nem oktavia szilent megnéztem a neten.Akkor nem tudom Lehet az új fabia.Mindegy

ez az
de mi az ,hogy károsítja a teli szilent a gumikat és a futóművet!? nem kicsit hülye az aki ezt írta..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 25, 2010 8:22 am 

Szerintem erről beszélünk: http://bolt.skodaradius.hu/product_info ... s_id=40212
Fabia II alatt is ugyanazok a szilentek vannak, nagyon minimális módosítás van csak a futóműben az I-eshez képest.
tzibula írta:
Igazatok van tényleg nem oktavia szilent megnéztem a neten.Akkor nem tudom Lehet az új fabia.Mindegy

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 25, 2010 6:11 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 25, 2010 5:57 am 

Régebbi hozzászólásomban le írtam a linket ahonnan vettem.Egyébként a 20-ezer sem sok érte.Itt is alapból 25-ezer csak most akcióban kerűlt 10-be.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 25, 2010 5:49 am 

Most hogy ki lett cserélve a kormánymű nem is tudom mit csinálja vele.Eddig úgy gondoltam fel újítom de az állapota miatt nem biztos hogy neki fogok.Kb 0.5-et le kell köszörűlni belőle.Mivel esztergályos vagyok és a műhelyben meg van minden gép ami kellhet még gondolkozok rajta.Nagyon rozsdás a csúszó része.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. szept. 25, 2010 5:39 am 

Lehet hogy igazatok van,nekem a szerelő mondta hogy oktáviáé.Egyébként nem utángyártott mert én láttam a gyári jelölést.Egyébként mindegy akkor is erőssebb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 24, 2010 9:07 pm 

Lengyel utángyártottban láttam ezt a szilentet, tudtommal más nem is gyártja. Ettől függetlenül biztos, hogy strapabíróbb, mint a gyári. Az Octavia-éhoz viszont valóban semmi köze nincs.

Csabaa írta:
szia tzibula
Szerintem nem octavia szilenteket vettél az teljesen más. Ez is fabia szilent, csak valóban a gyárihoz képest erősebb és tartósabb a 4 ága miatt. Keménységben ez a gyári 2 ágú és a teli szilent között lehet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 24, 2010 8:48 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
szia tzibula
Szerintem nem octavia szilenteket vettél az teljesen más. Ez is fabia szilent, csak valóban a gyárihoz képest erősebb és tartósabb a 4 ága miatt. Keménységben ez a gyári 2 ágú és a teli szilent között lehet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 24, 2010 7:57 pm 

én 20000ért vettem kompletten ha az jó ár?!az én gumiharangjaim jók nem szakadtak az összekötök is jók.Te hol szerezted be ennyiért a kormányművet??

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 24, 2010 7:49 pm 

12500 akormánymű,kormánymű ki be szerelés12000,8000lengőkar ki be.5000 futómű állítás,7000lengőkar szilent az erőssítet,3500 a 2 db gumiharang,8600 1db összekötörúd és még egy pár apróság,bilincsek meg ilyesmi.Azt azért tudjad milyen tipusú kormányal van szerelve.Két féle lehet árban egyforma.KOYO ill TRW.Mind a kettőből volt a bontósnak.Egyébként nem csodálkozom hogy tönkre ment a régi mert ki szakadt a gumiharang és még a télen tele ment só lével,hiába cseréltük ki a gumiharangot nem tudtuk ki takarítani rendesen.Sok sikert és ne habozz mert el fogják kapkodni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 24, 2010 7:30 pm 

Üdv tzibula! És ebből mi mennyibe került részleteznéd mert nem akarom hogy átverjenek...köszönöm!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 24, 2010 3:29 pm 

Be van szerelve a bontott kormánymü és tökéletesen működik.Kb 4.5-óra volt a csere igaz én még két lengőkar szilentet is cseréltettem.Mindennel együtt 60-ezer.Én ezt a megoldást javaslom.A másik dolog a lengőkar sziletet az oktaviáét tettük bele sokkal erőssebb.A fábianak 2-merevítője van ennek pedig 4.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 24, 2010 5:53 am 

Ma szerelik be.3 nap garanciát vállaltak.Nem ajánlom hogy te fogjál hozzá cserélni sok munka.Le kell bontani abölcsőt és futóművet is kell állítani.Inkább szervízben csináltasd ez tényleg nem játék.ha kész jelentkezek.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra