Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd júl. 17, 2018 4:23 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2013 4:25 pm 

Alsó bak csere kész,koppanás megszűnt...:)))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 04, 2013 8:36 pm 

Ez 1.4 bxw 16v.Induláskor,illetve tolatáskor hallani hidegen,főleg télen koppant sokáig.Egyszerűen vagy elfáradt,vagy németben megette a só.Kanyarban nem csinálta,de terhelés alatt télen kb az első 5-10 percben,most melegben meg csak pár száz méterig.
Alapjáraton lehet látni előre hátra remeg a motor picit,berázza néha a kasznit is(minimálisan)Fordulatszámmérő meg se mozdul,az stabil.Csakis az alsó bak a felelős az ilyen remegésért,koppanásért.Csere aztán leirom mi változott.
zolika31 írta:
ugrál a moci? ne foglalkozz vele, sztem akkor cserélj csak bakot, ha pl. belemész egy adott kanyarba, gázadásra morog, elveszed abbahagyja, olyan mintha csapágy hang lenne, de nem az, hanem a bak. balos kanyar morog gázadásra, akkor jobbos bak, asszem legalábbis. és fordítva. a 3 hengeres motoroknak amugy is van egy kis járása alapjáraton is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 04, 2013 8:30 pm 

ugrál a moci? ne foglalkozz vele, sztem akkor cserélj csak bakot, ha pl. belemész egy adott kanyarba, gázadásra morog, elveszed abbahagyja, olyan mintha csapágy hang lenne, de nem az, hanem a bak. balos kanyar morog gázadásra, akkor jobbos bak, asszem legalábbis. és fordítva. a 3 hengeres motoroknak amugy is van egy kis járása alapjáraton is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 04, 2013 11:58 am 

Most rendeltem meg az alsó motortartó bakot,jövőhéten megcsináljuk,gyárit rendeltem 12 ropi.Utána beszámolok.Muszály lesz cserélni mert elég nagyot mozdul a motor is már előre hátra amikor gázt adok,pláne amikor elindulok terhelés alatt.
BAL-IMI írta:
djjosy írta:
Na ez engem is érdekelne,mert nekem is hidegben csinálja jobban,vagy ha pár órát áll a kocsi.Viszont ha elmegyek vele pár kilométert megállok indulok aztán semmi.Futóművet átnézettem,kézzel nyomkodtam a motorháztetőt hátha lengéscsillapitó de semmi.Lengőkar hátsó szilentek is voltak már nemrég cserélve de nem ezért.Itt egy video amin jól hallható a dolog,legfőképp kuplung ráengedéskor,amikor terhelés alá kerül a motor és váltó ilyenkor nagyobbat tud mozogni ha pl az alsó motortartó bak odavan mégha nem is látszik.22 másodperctől hallani többször is kb 3x engedtem rá a kuplungot.
Video:
http://www.youtube.com/watch?v=POLVrEs0f7A

Nekem ez új kora óta meg van!
Szerintem valami konstrukciós hiba lehet, amikor bevittem garis szervízbe nem találtak semmit, azóta nem is foglalkoztam vele(9-éve)! Nekem csak akkor csinálja ha hátramenetbe durvábban engedem fel a kuplungot, akkor olyan mintha ugrálna benne a motor, nem erősödik a hang és nem is hallom sokszor, így nem foglalkozom vele :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 04, 2013 7:47 am 

djjosy írta:
Na ez engem is érdekelne,mert nekem is hidegben csinálja jobban,vagy ha pár órát áll a kocsi.Viszont ha elmegyek vele pár kilométert megállok indulok aztán semmi.Futóművet átnézettem,kézzel nyomkodtam a motorháztetőt hátha lengéscsillapitó de semmi.Lengőkar hátsó szilentek is voltak már nemrég cserélve de nem ezért.Itt egy video amin jól hallható a dolog,legfőképp kuplung ráengedéskor,amikor terhelés alá kerül a motor és váltó ilyenkor nagyobbat tud mozogni ha pl az alsó motortartó bak odavan mégha nem is látszik.22 másodperctől hallani többször is kb 3x engedtem rá a kuplungot.
Video:

Nekem ez új kora óta meg van!
Szerintem valami konstrukciós hiba lehet, amikor bevittem garis szervízbe nem találtak semmit, azóta nem is foglalkoztam vele(9-éve)! Nekem csak akkor csinálja ha hátramenetbe durvábban engedem fel a kuplungot, akkor olyan mintha ugrálna benne a motor, nem erősödik a hang és nem is hallom sokszor, így nem foglalkozom vele :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: recsegő,ropogó hang
HozzászólásElküldve: pén. máj. 03, 2013 9:11 pm 

Megoldódott a probléma?Nekem akkor is csinálja hidegen a koppanást ha pl 3-asban odalépek,illetve leveszem a lábam a gázról,főleg télen sokáig.Most a nagy melegben csak addig amig kiállok a garázsból.Alsó motortartó bakra tippelnek sokan,de nem látszik hogy baja lenne.Elfáradt volna?Németben télen jártam vele sokat,lehet hogy az a kinti műsó megette volna?Mert az pont alul van és semmi nem védi meg...
Ezt olvastam egy fórumon,és pont ezt hallom:
Nos: 200K fölött a motortartó gumibak elveszi rugalmasságát, ezt a hirtelen motor-terhelésváltásoknál lehet érezni-hallani egy koppanás kiséretében.
nováklaci írta:
sziasztok, télen jelentkezett egy olyan problémám hogy iszonyat idegesítő recsegő ropogó hang jön a motortér felől mikor mozog az autó ( gödrös úton, néha kikuplongolásnál stb) (nem a motorból jön) minta a motortartó gumibakokkal lenne valami vagy valami hasonló kis gumi valami :D a kasztninál, gőzöm sincs mi az, kérlek benneteket aki tud segítsen, előre is köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 20, 2013 10:38 pm 

Csaba.Nézd meg a videót.Mikor a kocsi megmoccan előre vagy hátra akkor csinálja.De mint irtam csak pár óra állás után.1-2 km után abbahaggy.Akkor is hallottam koppanást 1-2km-en belül amikor nem is kuplungoltam.Pl:3-asban huzatom és leveszem a lábam a gázról,motorfék "beindul" kocsi bólint előre és hallom kopp.De mint mondom csak pár óra állás után és csak 1-2km-en keresztül.Télen keményebb hangja volt,és több km után hagyta abba.Tehát kuplung nélkül is van ez a hang a kocsi "bólintásakor"
Csabaa írta:
djjosy írta:
A rugók nem adhatnak ilyen hangot?Azt láttam a jobb oldalin 4piros 1 kék pötty,bal oldalin 3piros 2 kék.Mit jelent ez?A bal oldal cserés volt gólyalábastól mindenestől....

Szia
Ahoz össze kéne nyomni a rugót ,hogy a végei elforduljanak.
Ott a toronycsapágy zenélhetne..
De ez kuplung játék szerintem...

Ha tengelyenként nem egyforma az érdekes...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 20, 2013 8:16 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
djjosy írta:
A rugók nem adhatnak ilyen hangot?Azt láttam a jobb oldalin 4piros 1 kék pötty,bal oldalin 3piros 2 kék.Mit jelent ez?A bal oldal cserés volt gólyalábastól mindenestől....

Szia
Ahoz össze kéne nyomni a rugót ,hogy a végei elforduljanak.
Ott a toronycsapágy zenélhetne..
De ez kuplung játék szerintem...

Ha tengelyenként nem egyforma az érdekes...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 20, 2013 6:43 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 19, 2013 5:13 pm 

Szia.Benyomáskor semmit nem lehet észrevenni,csak amikor felfele engedem a kuplungot és azt is csak hidegen.Bemelegedve pár km után nincs ez a hang.Ha nagyon lassan engedem(hidegen) akkor alig hallatszik.Menet közben 4-esből 3-asba visszarakva ráengedem a kuplungot,olyankor van egy "rántás" előrefele a kocsin akkor koppan.Télen nagyon hidegben később múlt el ez a hang,most 1-2km után sem hallom váltáskor.Ha nem jár a motor és csak a kuplunggal játszom nem hallani semmit.A kocsi megmozdulásakor jön ez a kopogás.Remélem igy érthetőbb.
Csabaa írta:
djjosy írta:
Erre még mindig nincs valakinek tippje mi lehet???

Kuplung pedál, vagy a két munkahenger közül valamelyik
szorul. Fékolaj csere volt már?
Vagy egyszerüen a kis kupak szorul a munkahenger tengelyén. Vagy a munkahenger rugója...
Kép Kép Kép Kép

Nekem a munkahenger belsejében a rugó adott ilyen szoruló hangot. A fém kupakot levettem, alatta és műanyag tengelyt is végig kentem szilikonzsírral.
Megint elkezdte néhány nap múlva..
Újra szétszedtem, a belsejében van egy rugó. Ez abból derült ki ,hogy a tengelyt benyomtam és visszafelé akadozott. Jobban nem szedtem szét a munkahengert,
de a tengelyt meg lehet tekerni. Kerestem egy olyan pontot ahol benyomás után szorulás nélkül jött vissza.

Nem is igazán szorulás ez, inkább a rugó nem engedi folyamatosan vissza. Összenyomva a rugó végei tekerednek.

A pedál egész lassú lenyomásánál érezni lehetett ezt a "darabos" mozgást.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. ápr. 19, 2013 6:14 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
djjosy írta:

Kuplung pedál, vagy a két munkahenger közül valamelyik
szorul. Fékolaj csere volt már?
Vagy egyszerüen a kis kupak szorul a munkahenger tengelyén. Vagy a munkahenger rugója...
Kép Kép Kép Kép

Nekem a munkahenger belsejében a rugó adott ilyen szoruló hangot. A fém kupakot levettem, alatta és műanyag tengelyt is végig kentem szilikonzsírral.
Megint elkezdte néhány nap múlva..
Újra szétszedtem, a belsejében van egy rugó. Ez abból derült ki ,hogy a tengelyt benyomtam és visszafelé akadozott. Jobban nem szedtem szét a munkahengert,
de a tengelyt meg lehet tekerni. Kerestem egy olyan pontot ahol benyomás után szorulás nélkül jött vissza.

Nem is igazán szorulás ez, inkább a rugó nem engedi folyamatosan vissza. Összenyomva a rugó végei tekerednek.

A pedál egész lassú lenyomásánál érezni lehetett ezt a "darabos" mozgást.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 18, 2013 10:49 pm 

djjosy írta:
Video:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. márc. 08, 2013 7:46 pm 

Video:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. márc. 07, 2013 8:37 am 

nováklaci írta:
mdzsonsz írta:
nováklaci írta:
sziasztok, télen jelentkezett egy olyan problémám hogy iszonyat idegesítő recsegő ropogó hang jön a motortér felől mikor mozog az autó ( gödrös úton, néha kikuplongolásnál stb) (nem a motorból jön) minta a motortartó gumibakokkal lenne valami vagy valami hasonló kis gumi valami :D a kasztninál, gőzöm sincs mi az, kérlek benneteket aki tud segítsen, előre is köszi

Üdv, Ez a gond nálam is előjött pár hete, olyan, mintha egy fütyülős gumijátékot nyomkodna az ember. Általában hideg, száraz időben hallani, ha enyhe az idő és vizes az út, akkor nem jellemző.
Nekem az is eszembe jutott, hogy mivel sózták az utakat, a só rászáradt a lengéscsillapítóra stb, és ennek következtében adja a nyöszörgő hangot. Ezt talán az is alátámaszthatja, hogy nedves úton alábbhagy a zaj. Persze tudom, hogy ez így akkor sem normális dolog.

értem, ez is lehetséges, de biztos ami biztos jövőhéten lesz időm és nekifekszünk a dolognak, ha kiderül írok mi volt a baj, hátha tudok segíteni Neked is :wink:

Az jó volna, köszönöm. Engem is idegesít a dolog. :?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 06, 2013 11:46 pm 

mdzsonsz írta:
nováklaci írta:

Üdv, Ez a gond nálam is előjött pár hete, olyan, mintha egy fütyülős gumijátékot nyomkodna az ember. Általában hideg, száraz időben hallani, ha enyhe az idő és vizes az út, akkor nem jellemző.
Nekem az is eszembe jutott, hogy mivel sózták az utakat, a só rászáradt a lengéscsillapítóra stb, és ennek következtében adja a nyöszörgő hangot. Ezt talán az is alátámaszthatja, hogy nedves úton alábbhagy a zaj. Persze tudom, hogy ez így akkor sem normális dolog.

értem, ez is lehetséges, de biztos ami biztos jövőhéten lesz időm és nekifekszünk a dolognak, ha kiderül írok mi volt a baj, hátha tudok segíteni Neked is :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra