Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. máj. 28, 2018 6:15 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1984 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 22, 2010 8:15 pm 

Nekem semmi gondom vele tökéletesen megfelel ez is, és hőállóban ritka a szép színű arany, bár arra sincs ráírva kifejezettem hogy használható lenne a féknyeregre. Plusz nem kötekvésképpen de egy wrc autó féknyergének verseny hőmérséklete 350 fok egy F1 autó
400-800 fok szóval nehogy már a fabiáé melegedjen 300 felé.Úgyhogy szerintem a 100 fok is elég legfeljebb ritkábban fékezek legalább nem kopik :shock: De aki megteheti hogy egy féknyereg festékre kiad pl. arany színben 9000 ft-ot az persze fesse le azzal mivel hőálló gondolom a téli sós víz is tudja róla hogy nem szabad lemarni !8) Bár szerintem 1 évnél tovább még a hőállónak sem marad meg az igazi fénye ahogy a hőálló ezüst is fakul.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 21, 2010 8:52 pm 

A keréktárcsa festék felnire, a hőálló festék meg fékre, dobra stb, nem mind1!

http://www.medikemia.hu/index.php?mid=20&prod=307
http://www.medikemia.hu/index.php?mid=20&prod=310

Petya23 írta:
Az nem gond hogy szerpentinen nem okés, ez mint alföldi gyereknek nem mérvadó. Nem igazán jellemző errefelé a szerpentin, sem a szakadék :D Ha kibír egy évet akkor is jó 1200 ft-ért a tél amúgy is megkezdte még a gyári festést is. Legfeljebb újra festem :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 21, 2010 8:30 pm 

Az nem gond hogy szerpentinen nem okés, ez mint alföldi gyereknek nem mérvadó. Nem igazán jellemző errefelé a szerpentin, sem a szakadék :D Ha kibír egy évet akkor is jó 1200 ft-ért a tél amúgy is megkezdte még a gyári festést is. Legfeljebb újra festem :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 20, 2010 8:55 am 

Nem szeretnélek elkeseríteni, de egy szerpentines úton a 100 Celsius fokot simán meghaladja a féknyereg hőmérséklete. A hosszú út nem mérvadó, mert ott megvan a megfelelő hűtés, de kanyargós úton lefelé ez hiányzik. Csak kifejezetten hőálló festéket / 600 C fokig simán bírják/ szabad felvinni a féknyeregre és dobokra.

Petya23 írta:
Lefestettem a féknyergeket és a dobféket prevent keréktárcsa festékkel arany színű. Nagyon jó kis cucc 100 fokig hőálló és benzin álló. Szerintem ez elég lesz rá mivel egy 100km -es út után megnéztem a féknyergeket és nem voltak túl melegek. Nagyon jól fed és annyira tapad hogy csak a csiszolópapír tudja eltávolítani rendesen :D , és kb. 5 perc alatt meg is száradt. Igaz hogy spray de ha nem akarsz mindent takargatni fújd ki egy üvegbe és kend fel ecsettel én így csináltam.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd júl. 20, 2010 8:13 am 

Lefestettem a féknyergeket és a dobféket prevent keréktárcsa festékkel arany színű. Nagyon jó kis cucc 100 fokig hőálló és benzin álló. Szerintem ez elég lesz rá mivel egy 100km -es út után megnéztem a féknyergeket és nem voltak túl melegek. Nagyon jól fed és annyira tapad hogy csak a csiszolópapír tudja eltávolítani rendesen :D , és kb. 5 perc alatt meg is száradt. Igaz hogy spray de ha nem akarsz mindent takargatni fújd ki egy üvegbe és kend fel ecsettel én így csináltam.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 15, 2010 1:24 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Petya23 írta:
A kalapácslak csak a magasabb fényt jelenti legalábbis a leírás alapján ami a dobozon szerepel ugyan az mint a mezei fényes festékük csak ennek állítólag plusz fénye van.
Minden esetre lehet hogy elmarad a dolog akkor mivel nem tudom hogy mekkora hőt bír a hammerite és hogy mennyi lehet egy üzemi hőfokú féknyereg hőmérséklete.

Ha megszárad lencseszerű mélyedések lesznek benne.
Az biztos ,hogy jól néz ki.
A lakkban sok a fémpor ezért lesz ilyen.
Pontosan ezért könnyen lepattan ha mechanikus behatás éri.
Most nézem ,hogy már van simában is arany.
Amikor én használtam csak a alapszinek voltak a simából.

Talán nézhetnél hőálló festéket azok bírják 500-600 fokig. Bár abból még nem láttam arany színt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 15, 2010 1:18 pm 

A kalapácslak csak a magasabb fényt jelenti legalábbis a leírás alapján ami a dobozon szerepel ugyan az mint a mezei fényes festékük csak ennek állítólag plusz fénye van.
Minden esetre lehet hogy elmarad a dolog akkor mivel nem tudom hogy mekkora hőt bír a hammerite bár rákerestem féknyereg festékekre és egyikhez sem volt irva hogy hőálló lenne.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Petya23 csüt. júl. 15, 2010 1:26 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 15, 2010 9:01 am 
Moderátor

Petya23 írta:
Köszönöm szépen! Még egy kérdésem lenne most tervezem hogy lefestem az autó dob illetve tárcsafékét mivel nem rég vettem alut a kocsi alá aranyra gondoltam mivel fekete az autó hamarite festékkel mivel azt irták más fórumokban hogy ez a legmegfelelőbb mivel rozsdás cuccra is kenhető és kellőképp hőálló. Azt gondoltam hogy a gyorsabb haladás véget feltéglázom az autót mivel semmilyen állványom nincs hozzá csak azon gondolkodom hogy hol kellene az emelő helyénél gondoltam hosszirányban hogy a súly eloszoljon.

Szia
Az arany színű hammerite kalapácslakk.
Csak felületi diszítésere jó.
A sima alapszínek sokkal tartósabbak. A mostani már lakkbenzines és nem nitros ezért már közel sem olyan jó mint régen amikor elkezdték itthon forgalmazni..
Én a trabit alvázvédőztem a nitrossal az két év után is király volt.
A lakkbenzinessel festettem gázcsővet kültérben és egy év múlva már kezdte megenni a fene..
Lehet kapni féknyeregfestéket ami hőálló és tartós szerintem jobb lenne, persze ez drágább megoldás.
Az emelés útán én is fagerendát szoktam a kocsi alá rakni. Arra vigyázz hogy a küszöbnek lefelé éle van ne arra feküdjön fel a támasztás, hanem a két oldalára.
Én belemartam egy nútot a fába és ebbe ül az él.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 15, 2010 8:42 am 

Köszönöm szépen! Még egy kérdésem lenne most tervezem hogy lefestem az autó dob illetve tárcsafékét mivel nem rég vettem alut a kocsi alá aranyra gondoltam mivel fekete az autó hamarite festékkel mivel azt irták más fórumokban hogy ez a legmegfelelőbb mivel rozsdás cuccra is kenhető és kellőképp hőálló. Azt gondoltam hogy a gyorsabb haladás véget feltéglázom az autót mivel semmilyen állványom nincs hozzá csak azon gondolkodom hogy hol kellene az emelő helyénél gondoltam hosszirányban hogy a súly eloszoljon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 15, 2010 7:24 am 
Moderátor

Petya23 írta:
Személy szerint szívesen látnám a betét cserét a technikai segítségek között hogy én is megtudjam csinálni akár házilag is.

Szia
http://www.mediafire.com/?minlj2bnwdb
A 46-1 2. oldaltól leírja a betétcserét.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 14, 2010 5:17 pm 

Személy szerint szívesen látnám a betét cserét a technikai segítségek között hogy én is megtudjam csinálni akár házilag is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fék
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 10, 2010 10:10 am 

Gabesz írta:

Ha jól látom ezek darab árak.
Az enyémbe nemrég Brembo tárcsák kerültek, de azoknak 11 valamennyi volt darabja, tehát a kettő összesen nem volt annyi, mint itt egy... Az autószerelőm rendelte az alkatrész forrásától. Sajnos nem tudom mi az. (Talán Bárdi autó?!:? )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Fék
HozzászólásElküldve: szomb. júl. 10, 2010 9:46 am 

http://skodaalkatreszek.cegvalaszto.hu/alkatreszek/alkatresz/fekberendezes/kategoria/fekbetet/marka/fabia/tipus/23163/listamod/osszes/ A linken alul találhatóak közül melyik Pagid jó Fabiaba? 4 db kell belőle?

http://skodaalkatreszek.cegvalaszto.hu/alkatreszek/alkatresz/fekberendezes/kategoria/fektarcsa/marka/fabia/tipus/23165/ És az ATE féktárcsából? Köszi! Valaki tud jobb áron?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 30, 2010 1:51 pm 

Ritka.

Csabaa írta:
goes írta:
Gyári tárcsa ATE, fékbetét PAGID. A Radius-os nem gyári, de annak naggyából megfelelő minőség (Ferodo). Érdemes Zimmermann tárcsát venni (Vatera, vagy Auto Varga Párkány), az szinte gyári minőség és olcsó is, jó még a Brembo is. Fékbetétből ajánlható a Ferodo, nem rossz minőség, de ha igazán jót akarsz, akkor Textar-t keress. Pagid-ot Magyarországon nem kapsz, csak szalonban.

Hi Goes
Nekem pagid van benne és a szerelő itt vette Bp-en nem szalonban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jún. 30, 2010 12:10 pm 
Moderátor

goes írta:
Gyári tárcsa ATE, fékbetét PAGID. A Radius-os nem gyári, de annak naggyából megfelelő minőség (Ferodo). Érdemes Zimmermann tárcsát venni (Vatera, vagy Auto Varga Párkány), az szinte gyári minőség és olcsó is, jó még a Brembo is. Fékbetétből ajánlható a Ferodo, nem rossz minőség, de ha igazán jót akarsz, akkor Textar-t keress. Pagid-ot Magyarországon nem kapsz, csak szalonban.

Hi Goes
Nekem pagid van benne és a szerelő itt vette Bp-en nem szalonban.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1984 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra