Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: pén. máj. 24, 2019 3:24 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2054 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 137  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2019 6:35 am 

Sziasztok
Olyat láttatok már, hogy a hátsó féktárcsa külső felületének belső "kerülete" nem akar bekopni? Valamiért a külső betét nem ér hozzá rendesen, "eláll". Csak a bal hátsó fék ilyen. Csúszkák rendben vannak, minden okésnak tűnik, és mégis. :roll:
Köszi szépen előre is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 30, 2019 2:21 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
Köszönöm!
Azóta előkerestem egy két évvel ezelőttit (másik hely, másik gép) azon is voltak ugyanígy hibás értékek, bár különösebben azzal sem foglalkoztam. Gondoltam, 'jóvanazúgy'. Gumik nem kopnak, az autó egyenesen fut.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 30, 2019 9:56 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
ayala írta:
üdv,
futómű állítás után, már itthon nézegettem a papírt, és ennek az értelmezéséhez szeretnék némi segítséget kérni. igazából az érdekelne csak, hogy mi jelentősége van annak, hogy zöld és piros színnel tüntetik fel az értékeket. azt gondolnám, hogy a zöld az jó, a piros pedig rossz érték. ha ez így van, akkor viszont a jelenlegi beállítások sem jók. ez azért furcsa lenne. :roll:

Szia
Beállították elöl az összetartást. A kerékdőlést nem lehet állítani, az maradt is. Oka lehet egy már kicsit logó csapágy..
A hátsó kerekeknél megint nincs mit állítani, az maradt is ugyanaz ,mint az első mérésnél.
Jó ez, ha nem kopik szélsőségesen a gumik széle, akkor szerintem nem érdemes vele foglalkozni.
Idővel elhasználódik minden, kompromisszumokat kell kötni. Ha nagyon zavar ki lehet cserélni a jobb hátsó csapágyat ~15e.
Egy 20 perces művelet az egész.

Nekem a bal hátsó csapágy lógás abból derült ki, hogy a kéziféket hiába állítottam be rendesen, behúzás és kiengedés után, az egyik pofa
hozzáért egy picit a dobhoz, néhány fordulatig.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 29, 2019 4:00 pm 

Autó: Best, 2003 BBZ
üdv,
futómű állítás után, már itthon nézegettem a papírt, és ennek az értelmezéséhez szeretnék némi segítséget kérni. igazából az érdekelne csak, hogy mi jelentősége van annak, hogy zöld és piros színnel tüntetik fel az értékeket. azt gondolnám, hogy a zöld az jó, a piros pedig rossz érték. ha ez így van, akkor viszont a jelenlegi beállítások sem jók. ez azért furcsa lenne. :roll:

Csatolmány:
futomu_adatok.jpg

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. ápr. 10, 2019 7:08 am 
Moderátor

Harcos88 írta:
Sziasztok!

Adott egy Skoda Fabia 1. 1.2 auto. Azt szeretném megkéredzni hogy hogyan tudnék benne kézifék kötelet cserélni? Nagyon szorul a jobb kötél,de párban kéne illene cserélni. Valaki letudná írni pontosan a menetét esetleg képekkel illusztrálva,vagy videóval ha valaki csinált már ilyet.

Köszönöm előre is. Üdv: Tomo

Szia
Nem a bowden szokott szorulni, hanem a fékpofa. A bowden egy karba van beakasztva ami össze van szegecselve az egyik pofával.
Ennél a pontnál szokott összerohadni, és nem mozdul. A bowden a gyengébb ezért megnyúlik.
Ha a dobban a pofákat kivetted, hátrafelé ki lehet húzni a bowdent.

Érdemes lenne csere előtt levenni a dobot és megnézni mennyit koptak a pofák illetve a dob.
Az új pofákon 4-5 mm a kopó réteg, a dob 200mm-es és maximum 2 mm-t kophat a teljes átmérőben.
Kérdés mennyit futott a kocsi, lehet érdemes mindent cserélni..

Ha csak a bowdent cseréled, akkor a kart jól át kell mozgatni az adott pofán. Nekem csak annyira volt beállva, hogy kalapáccsal
ráütve sem mozdult meg..
https://mega.nz/#F!boYTjLCL!_P5Hd3-awoCV3ZGgfV0dpQ

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 09, 2019 5:25 pm 

Autó: Skoad Fabia 1.2 6V AWY
Sziasztok!

Adott egy Skoda Fabia 1. 1.2 auto. Azt szeretném megkéredzni hogy hogyan tudnék benne kézifék kötelet cserélni? Nagyon szorul a jobb kötél,de párban kéne illene cserélni. Valaki letudná írni pontosan a menetét esetleg képekkel illusztrálva,vagy videóval ha valaki csinált már ilyet.

Köszönöm előre is. Üdv: Tomo

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 27, 2019 10:06 pm 

Autó: Skoda Fabia 1,4 classic
feketete írta:
Fabia 1,4 írta:
Nekem müanyag volt rajta pedig! Èn törtem el amikor vissza akartam kocogtatni a lelazitott szilent alà! A màsik oldali meg sehol se volt màr. Nèztem rendelhető hozzà olyan stab rùd amin eleve egy perem van felcsìpve a szilent helye mellè, de az 100- felett volt àrban a deviltuning oldalàn... èn nem tenném fel a sima cső bilincset inkàbb egy a rùdra csavarozhatò bilincsre gondoltam ami közèpen el van vàgva ès a 2 vègèt pedig összehuzatnàm a helyèn. Ez kìmèletesebb azèrt mint a cső bilincs a szilent miatt mondom!

peremes stabilizátor barátibb áron

https://www.unixauto.hu/Unix_CikkekList ... egnNr=3716

Az ott fèm peremes?[/quote]

igen HANS_PRIES és a VAG is[/quote]

Szuper! Köszönöm a segitsèget! Ès a bölcső szètbontàsa nèlkül kilehet cserèlni valami trükkhöz folyamodva, vagy azt csak ha leveszem a futòműt?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 27, 2019 8:50 pm 

Autó: Fábia I 1,2
Fabia 1,4 írta:
Nekem müanyag volt rajta pedig! Èn törtem el amikor vissza akartam kocogtatni a lelazitott szilent alà! A màsik oldali meg sehol se volt màr. Nèztem rendelhető hozzà olyan stab rùd amin eleve egy perem van felcsìpve a szilent helye mellè, de az 100- felett volt àrban a deviltuning oldalàn... èn nem tenném fel a sima cső bilincset inkàbb egy a rùdra csavarozhatò bilincsre gondoltam ami közèpen el van vàgva ès a 2 vègèt pedig összehuzatnàm a helyèn. Ez kìmèletesebb azèrt mint a cső bilincs a szilent miatt mondom!

https://www.unixauto.hu/Unix_CikkekList ... egnNr=3716[/quote]

Az ott fèm peremes?[/quote]

igen HANS_PRIES és a VAG is

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. márc. 27, 2019 6:27 pm 

Nekem müanyag volt rajta pedig! Èn törtem el amikor vissza akartam kocogtatni a lelazitott szilent alà! A màsik oldali meg sehol se volt màr. Nèztem rendelhető hozzà olyan stab rùd amin eleve egy perem van felcsìpve a szilent helye mellè, de az 100- felett volt àrban a deviltuning oldalàn... èn nem tenném fel a sima cső bilincset inkàbb egy a rùdra csavarozhatò bilincsre gondoltam ami közèpen el van vàgva ès a 2 vègèt pedig összehuzatnàm a helyèn. Ez kìmèletesebb azèrt mint a cső bilincs a szilent miatt mondom![/quote]

https://www.unixauto.hu/Unix_CikkekList ... egnNr=3716[/quote]

Az ott fèm peremes?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 4:41 pm 

Autó: Fábia I 1,2
Fabia 1,4 írta:
Csabaa írta:
Fabia 1,4 írta:
Sziasztok! Ès ami van a szilent mellett müanyag gyűrü azt honnan lehet pòtolni? Nekem azok nincsenek meg sajnos

Szia
A stabilizátor rúdon az nem műanyag az fémből van. Az akadályozza meg
,hogy oldalirányba csússzon a rúd. Az első néhány évben a fabiaknál még sima stabrúd volt, utána jelent meg ez a másik változat.
Ha csőbilincset raksz a két szilent külső oldalára már pótoltad is.
https://szerelvenybolt.hu/awabbilincs-16-279-1980

https://www.unixauto.hu/Unix_CikkekList ... egnNr=3716

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 8:11 am 

Alternatìv megoldàs:https://alkatreszkiraly.com/2000000005164-KORMANY-LESZORITO-BILINCS

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2019 8:02 am 

Csabaa írta:
Fabia 1,4 írta:
Sziasztok! Ès ami van a szilent mellett müanyag gyűrü azt honnan lehet pòtolni? Nekem azok nincsenek meg sajnos

Szia
,hogy oldalirányba csússzon a rúd. Az első néhány évben a fabiaknál még sima stabrúd volt, utána jelent meg ez a másik változat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 9:36 pm 

Csabaa írta:
Fabia 1,4 írta:

Szia

Mondjuk ez furcsa, az első időszakban normális hogy elcsúszott oldalirányban, majd utána kapott "bilicset"? Mert ugye nekem pont ez a jelenség tapasztalható :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 8:07 pm 
Moderátor

Fabia 1,4 írta:

Szia

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. márc. 23, 2019 6:54 am 

Csabaa írta:
RWD írta:
Sziasztok Urak!
Minap turkáltam az első futómű környékén, és észrevettem hogy a stabilizátor rúd (nagy) simán elmozog 4-5 centit balra-jobbra a nagyszilenthez képest. Kézzel mozgatva, teljesen felemelt autóval.
Egyelőre nem futattam le az agyamban a képletet, ez szerintetek mennyire normális?
Fel/le nem lóg a stabi.
És kopog is az eleje az autónak, de semmi se lóg sehol, átnéztem. Ez az egy tippem maradt.
Köszi :int:

ui.:
Teljesen ugyanez a jelenség:
https://www.youtube.com/watch?v=eN5UwXgWWAA

Szia
A felfogatásába nem ér bele a rúd!?
Ha mondjuk a bal kerék kap egy gödröt, és kicsit hátra indul, a stabilizátor rúd jobb oldalon előre próbál mozdulni.Ha kopott a szilent
a rúd neki tud koccani a felfogatásának.

Ha a stabilizátor pálca kopog, azt nem is tudod kézzel ellenőrizni, mert állandóan feszül. Terhelés alatt viszont már kopoghat..
Nálam most a stabilizátor pálca gömbfeje kopogott, azért cseréltem a pálcát.
Nézd meg, ha a két porvédője szakadt, akkor szinte biztosan a gömbfej is rossz lesz már..
Filléres dolog, kicserélni 10 perc. (2500.-)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2054 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 137  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra