Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd okt. 23, 2018 9:31 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2018 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: fék,futómű,lengéscsillapító
HozzászólásElküldve: pén. szept. 10, 2010 6:50 pm 

Jó estét kívánok.
Kicseréltem a hátsó lengéscsillapító ütközőit mindkét oldalon.Természetesen a technikai segítség igénybe vételével. Kb 1.5 óra alatt a két oldalt.
A jobb oldalon sajnos kell lengés csillapítót cserélni.
Ez a típusa annak amit vettem: AL-KO top road gas.Német gyártmány,jó áron (10 K).Vélemény róla,ha valaki esetleg találkozott ezzel a típussal.
Üdv:Gyula

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 10, 2010 5:54 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
DrÚr írta:
Hello Tibibá!
Szerintem a hátsó kerekektől jön a nyikorgás, de mivel utcán parkolok nem fekszek alá!

szia
Nekem egy túlsúlyos kollega szállítása után kezdett nyikorogni elől a stabilizátor rúd szilentje amit szilikon sprayvel orvosoltam. Nem könnyű megállapítani ,hogy honnan jön a hang...
biztos ,hogy hátul nyekereg? Kezd el hintáztatni a kocsit .Mind a négy kerék fellett erőteljesen hintáztasd a kasznit..
A gödröknél nyekereghet ha belehuppan a kocsi hátulja..
Ha váltáskor hallod a hangot akkor valószínű elöl van a gond.
A párától tapad a gumi szilent ami nyekereghet..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 10, 2010 5:48 pm 

Hello Tibibá!
Szerintem a hátsó kerekektől jön a nyikorgás, de mivel utcán parkolok nem fekszek alá!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: féltengely anya kulcs
HozzászólásElküldve: pén. szept. 10, 2010 4:39 pm 

Akkor változott az idők folyamán. Nem rég vettem emiatt 19-es imbuszt és ki tudtam csavarni. :D

Tibibá666 írta:
Nem szeretnék okoskodni, de szerintem 36-os crova kell hozzá. Az enyémhez legalábbis az kellett, amikor gumiharangot cseréltem.

goes írta:
Hi!

19-es imbuszkulcs kell hozzá.

zotyo80 írta:
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy vki nem tud olyan üzletet ahol lehet venni a féltengely végi anyához krovafejet,mert én sehol nem találok a fabiához.Köszönöm előre is a segítséget.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 10, 2010 4:28 pm 

A lengőkar hátsó szilentjeit nézted már?

http://skodafabiaclub.com/technikaisegi ... tcsere.php

Elég nagy az esélye, hogy itt a hiba.

DrÚr írta:
Sziasztok!
Fábiámnak olyan baja van, hogy elinduláskor, megálláskor és sebességváltáskor a futómű felől nyikorgó hang jön. Esős időben kifejezetten hangos! Szerintetek mi lehet a baj?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. szept. 10, 2010 2:07 pm 

Sziasztok!
Fábiámnak olyan baja van, hogy elinduláskor, megálláskor és sebességváltáskor a futómű felől nyikorgó hang jön. Esős időben kifejezetten hangos! Szerintetek mi lehet a baj?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 10, 2010 10:10 am 

Nem szeretnék okoskodni, de szerintem 36-os crova kell hozzá. Az enyémhez legalábbis az kellett, amikor gumiharangot cseréltem.

goes írta:
Hi!

zotyo80 írta:
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy vki nem tud olyan üzletet ahol lehet venni a féltengely végi anyához krovafejet,mert én sehol nem találok a fabiához.Köszönöm előre is a segítséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 09, 2010 8:38 pm 

Hi!

zotyo80 írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: féltengely anya kulcs
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 09, 2010 7:34 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. aug. 20, 2010 11:18 am 
Moderátor

Zsola írta:
Sziasztok! azt szeretném kérdezni,hogy valaki tudna e olyan rajzot linkelni v,küldeni melyen az első nagy szilent kinyomo szerszám méretei is meglenének? Valahol megvolt az oldalon de sehogy sem találom most meg.

Szia!

Én egy 12-es 8.8-as keménységű menetes szárat használtam. 18cm hosszú szárhoz 2db 12-es toldó anyát vettem.
A toldó anya 35mm hosszú ezért nehezebben lehet megszakítani.
A két oldalon alátétekkel támasztottam meg a szilentet. Két darab mindegyikből: 43-as alátét (küLső méret78), 23-as alátét (külső méret 59), 14-es alátét (külső méret 41).

Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 16, 2010 12:13 pm 

Sziasztok! azt szeretném kérdezni,hogy valaki tudna e olyan rajzot linkelni v,küldeni melyen az első nagy szilent kinyomo szerszám méretei is meglenének? Valahol megvolt az oldalon de sehogy sem találom most meg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: nyikorgó fék
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 5:36 pm 

Lábféknél a bowden nem nyikoroghat szerintem, hisz az nem bowdenes.
A dob alatt szokott nyikorogni minden VW fék.

sookyg írta:
Sziasztok!
A problémám a következő:
Lábfékezésnél és a kézifék behúzásánál is ugyan az az idegesítő nyikorgó hang jön a hátsó fékek felől. Nem a dob nyikorog, hanem a bovden valahol az autó közepén...leszedtem a kereket is aláfeküdtem a kocsinak is de nem tudom honnan jöhet...100% h nem a dobból jön hanem valahonnan a kézifék alól!
Légyszi segítsetek h mi lehet mert engem megőrjít!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: nyikorgó fék
HozzászólásElküldve: pén. aug. 13, 2010 3:13 pm 

Sziasztok!
A problémám a következő:
Lábfékezésnél és a kézifék behúzásánál is ugyan az az idegesítő nyikorgó hang jön a hátsó fékek felől. Nem a dob nyikorog, hanem a bovden valahol az autó közepén...leszedtem a kereket is aláfeküdtem a kocsinak is de nem tudom honnan jöhet...100% h nem a dobból jön hanem valahonnan a kézifék alól!
Légyszi segítsetek h mi lehet mert engem megőrjít!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 05, 2010 7:35 pm 

Azért nem volt egyszerű ez a két hátsó lengéscsillapító csere!Bár a leírást,ami a skoda orrmotor fan club-on olvastam 1xer azért nem ártott,mert nem vagyok autószerelő!Igaz oldalanként nem fél óra volt a ki és be szerelés hanem 1,5óra lett!Ez azért tartott ennyi ideig,mert 1szer nem otthon,hanem egy havernál szerelőaknán történt!Ez még könnyítés is,hiszen nem kellett aláfeküdnöm!A gondok ott kezdődtek,hogy nem vittem szerszámot,mivel a haver amatőr autóversenyző és elméletileg neki minden szerszáma meg van!Hát ez nem így sült el!Mindent úgy kellett elő vadászni és mindjárt ez tartott másfél óráig!A többi már tényleg nem volt nehéz csak elsőre időigényes!Azért két darab önzáró anyát nem árt még kicserélni,amik a lengéscsillapító alsó részét rögzítik!Ezt még a hétvégén megoldom és teljesen kész is lesz!Nem kockáztatom,hogy véletlenül is letekeredjen egy 1500km-es úton,amit az országhatáron belül követek el kirándulás illetve nyaralás címén!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 29, 2010 8:16 pm 
Moderátor

xjoex írta:
Sziasztok,
Lengőkar szilent csere is lesz a Fabiámon.
Olvastam itt a fórumon, hogy többen is a tömöret ajánljátok.

Kérdésem az lenne, hogy az alábbi szilent megfelelő-e a kocsiba, webshop megbízható-e:
http://www.sps-automobil.hu/webshop/ind ... ucts_id=95

Egy helyi üzletben érdeklődtem szilentek felől, az eladó tömöret 6700-ért ajánlott, gyárit meg 3500 körül... azt mondta, hogy a tömöret nem is kell majd cserélni, a másikat meg elég gyakran kell. A tömör örökéletű? :roll:

Jó lesz :)
Én is náluk vettem. A teli nem engedi a lengőkart oldalirányba mozogni ezért nem szakad. Hátrafelé mozgást meg a lengőkar első csavarja akadályozza meg.. majdnem örökéletű mert a gumi azért ídővel öregszik.
Nekem a régiek nem voltak szakadtak, csak megnyultak kicsit. Michelin szilent volt made in spain. (86.000 km-et azért kibirtak a gyáriak)
Legalább a gyenge francia láncszem kikerült a kocsiból.. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2018 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra