Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. jún. 18, 2018 8:26 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 60  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gumival kapcsolatos kérdés.
HozzászólásElküldve: csüt. okt. 27, 2016 1:46 pm 

A mai gumikkal szerintem nyugodtan lehet 10évre tervezni sőt még tovább
Hankook W400 12évesen cseréltem mert vizes úton kezdett csúszkálni fékezéskor/téli/
Wentus K102 11évesen cseréltem /nyári/
Mind a kettő ererdeti Koreai volt Hankook gyárnak még híre sem volt Magyarországon mégis sokat kibírtak.Szerintem ez csak javúlt a hosszú évek alatt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 27, 2016 8:30 am 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T szesze!

Én értem, hogy minden témában, mindig szeretnél okosat mondani.
Ennek a előfeltétele a minden témában való felkészültség.
Ez most nem jött össze.

Elkerülhető a blama ha felkészülsz, vagy hallgatsz.

Mert ez a - nálam a nyári gumi az négyévszakos gumi - érvelés egyszerűen méltatlan hozzád.

"... inkább hallgasson ..."
Ezt hívják munkamegosztásnak.
Te szedegesd a gyertyákat szorgalmasan, de olajjal, márkanévvel, termékkel, gumiabronccsal kapcsolatban képezd még magad!

"... Csabám már ..."

Ő már megfogadta a tanácsomat a hallgatásról.
Remélem a képzésről is.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mantec csüt. okt. 27, 2016 2:19 pm-kor.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 26, 2016 5:46 am 

Autó: Fabia Best
mantec írta:
T Szesze!

"... még a Michelin is ..."
A gyártónak nincs négyévszakos gumiabroncsa.
A CrossClimatic - mint ahogy a gyártó írja - nyári gumi, ami más időjárási körülmények között is használható.

http://www.michelin.hu/autogumi/michelin-crossclimate

Én ha valamiről kevés az ismeretem, hallgatok és képzem magam.
Drága Mantec barátom!Tisztában vagyok vele,hogy te ide a fórumra kötekedni jársz,de nézd el nekünk ha nálunk nem ez a cél!Látom Csabám már nem is reagál a megjegyzéseidre,de egy percig se hidd,hogy azért,mert igazad van hanem azért,mert veled kár is kommunikálni!!!!De ezt már egyszer neked én az olaj rovatban kifejtettem.Mondjuk az említett guminak van téli minősítése is tehát ez nálam évszakos gumi,de ha nálad ez nyári akkor legyen neked az.http://www.michelin.hu/autogumi/hasznos ... egulations Még annyit,hogy aki egy autóból 4 gyertyát nem tud kiszedni szerintem inkább az hallgasson és képezze ő is magát,de ne a kötekedésbe!!!!!Remélem érthető voltam és tovább veled ökörségeken nem vitatkozok,mert tudom,hogy direkt csinálod tehát irkálhatsz itt baromságokat én az eszedhez értem.Hiába fáradsz miattad a fórum nem fog tönkremenni,mert a hozzászólásaidat mindenki egy idő után a helyén kezeli.Ezzel veled a beszélgetésem ismét lezárom úgyhogy most valaki mást keress aki még kommunikál veled!!!!!!!!!!!!!!!!!!Üdv !!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 25, 2016 6:27 pm 

Autó: 2007 2.0 8V BMM
T Szesze!

"... még a Michelin is ..."
A gyártónak nincs négyévszakos gumiabroncsa.
A CrossClimatic - mint ahogy a gyártó írja - nyári gumi, ami más időjárási körülmények között is használható.

http://www.michelin.hu/autogumi/michelin-crossclimate

Én ha valamiről kevés az ismeretem, hallgatok és képzem magam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 25, 2016 6:12 pm 

gyurma írta:
Sziasztok!

Mi a vélemény a 4 évszakos gumikról?
Igazából se télen se nyáron nem jó állítólag.Viszont aki keveset megy évente 5-6 ezer km-t,annak nem öregszik el a téli-nyári szettje.Normál vezetési stílushoz és figyelembe véve hogy már alig van hó nálunk talán jó lehet? A téli garnitúra csak kb 4 hónapot van az autón.

Üdv
Gyurma
Hali.Minden teszt azt bizonyítja,hogy a 4 évszakos gumi ahogy te is írtad semmikor sem jó.Ugye itt az a kérdés,hogy egy középkategóriás gumi szett ára a nem is vékony 185/60R14-es méretben 54-55000 ft postával együtt.Most ha valaki csak 5 évvel számol ,mert nagyon keveset megy akkor ez évi 10000ft,de egy nyári gumi sokkal kevésbé veszélyes a kor előrehaladtával,mint a téli úgy hogy azt akár 6-7 évig is lefuttathatja.Mivel a gumi az élet és vagyonbiztonság egyik kulcsa ezért a 10000ft/év árért én biztos nem kockáztatnám a magam és mások testi épségét.Nem beszélve arról ha nem ütünk el senkit csak nekirongyolunk valakinek vagy valaminek akkor a legkisebb kár és a sok bosszúság ennek a többszörösébe fog fájni.Azzal érvelni,hogy óvatosan megyek vicces dolog ugyanis más hibájából is meg kell tudnunk állni és ugye az úton mindig lesznek más közlekedők(autók és gyalogosok)is.Én ezt gondolom erről a kérdésről,de a normális gumi sokszor életet menthet.Ahogy a tesztek is bizonyítják 4 évszakos gumit az vegyen aki télen nem vagy csak nagyon ritkán használja,mert fagyba és hóba elvérzik rendesen még a Michelin is!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd okt. 25, 2016 5:11 pm 

Sziasztok!

Mi a vélemény a 4 évszakos gumikról?
Igazából se télen se nyáron nem jó állítólag.Viszont aki keveset megy évente 5-6 ezer km-t,annak nem öregszik el a téli-nyári szettje.Normál vezetési stílushoz és figyelembe véve hogy már alig van hó nálunk talán jó lehet? A téli garnitúra csak kb 4 hónapot van az autón.

Üdv
Gyurma

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 20, 2016 5:15 pm 

Köszi a válaszokat.
Hankook lesz.(Vagy Nokian WR D3 14.ezerért szerintem jó.)

Üdv
Gyurma

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 20, 2016 6:01 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szia
Hankook nyáriban nagyon jó. És mellesleg magyar gyártmány.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. okt. 20, 2016 5:45 am 

[quote="gyurma"]Sziasztok !

Téli gumit vennék , Barum Polaris 3 vagy
Hankook W 452
Nexen Winguard Snow G WH2
Firestone Winter hawk 3
közül lesz valamelyik.
Van e tapasztalatotok ez ügyben? Hali konkrét tapasztalatom nincs róluk,de én ezek közül a Hankookot venném meg és az ADAC szerint is ez a legjobb az említett gumik khttp://automax.hu/autogumi-teszt/oamtc ... 15-teli/84özül.Itt:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 19, 2016 5:57 pm 

Sziasztok !

Téli gumit vennék , Barum Polaris 3 vagy
Hankook W 452
Nexen Winguard Snow G WH2
Firestone Winter hawk 3
közül lesz valamelyik.
Van e tapasztalatotok ez ügyben?

Üdv
Gyurma

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. okt. 19, 2016 11:00 am 

Autó: 1,4 16V Ambiente
Sziasztok!

Gumiabroncs ápolással kapcsolatban kérdezem Tőletek, hogy használta-e már valaki a Gumiguard nevű cuccot? Szeretném leápolni vele a gumikat.

Válaszotok előre is köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 15, 2016 9:59 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Light AZF 2002
Szesze írta:
scheimer írta:
Sziasztok!

Kb. 1 hónapja lettem boldog Fabia tulajdonos. Ez az első autóm, és egyelőre nagyon tetszik. Kisebb szervizelésre szükség volt, a napokban pedig azon kezdtem el gondolkozni, hogy a hónap folyamán szeretnék vásárolni egy új téli gumi szettet. Két téli abroncsot kaptam ugyan, de már 14 évesek, úgyhogy mindenképp egy teljesen új szett mellett döntöttem. Na most, itt futottam bele egy gyanús dologba. Jelenleg egy majdnem vadiúj nyári szett van rajta 165/80 R13-as méretben. A két rési téli is pont ilyen méretű. Keresgettem a neten ilyen abroncsokat, de feltűnt, hogy elég ritka. Ez az, ami picit furcsa volt. A tanksapka belső oldalán ugyanis R13-as felnire csak 155/80-as abroncsok vannak megadva lehetőségként. Megnéztem hasznaltauto.hu-n az ilyen autókat, és ott is ez az utóbbi gumiméret a jellemző. R14-esből persze lehetséges más is. Nemrég láttam itt a fórumon ezt a linket: http://autokotua.com/gumi-felni/skoda/fabia.html, itt is 155/80 R13 van megadva gyári méretként. Nem tudom, most mit tévő legyek.
Azt szeretném kérdezni, hogy volt-e már valakinek hasonló problémája? Valakinek volt-e már hasonló gumi az autóján? Szerintetek milyen gumit vegyek? Lehetséges, hogy az előző tulaj rossz gumiméretet használt? Ezt miért nem szűrték ki a műszakin? (legutóbb tavaly decemberben volt műszakiztatva) Szerény számításaim szerint az a gumiméret, ami most rajta van, 16 mm-rel nagyobb átmérőjű, mint a gyárilag megadott. Ez mondjuk nem olyan sok, de azért még se egy hajszálnyi. Az autó adatai: Skoda Fabia 1.4 Light (60LE), 2002, motorkód: AZF.

Izgatottan várom a tanácsaitokat.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Üdv,
Sanyi
Helló!Az előző tulaj biztos valakitől olcsón ilyen méretű abroncsokat tudott szerezni vagy csak a szélesebb mellett voksolt.Nyugodj meg ha veszel olyan méretet vegyél ami fel van tüntetve a tanksapka fedélen,mert azok voltak a gyári méretek.Ha 13"-os felnid van akkor nem sok választásod lesz méretileg.A műszakin szerintem azt sem tudják,hogy mi a gyári méret vagy csak lusták voltak foglalkozni vele.Én téli gumiból kétfélét vennék.Az egyik az ár-érték győztes Fulda kristal montero 3,a másik pedig az anyacége ami még jobb ,de drágább is a Goodyear.

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Én is úgy gondolom, hogy visszaállok a gyárilag megadott méretre. Majd talán, ha elkopnak a nyári gumik, veszek egy R14-es felnit nyári gumi szettel, és akkor télire maradnak majd a nemsokára vásárolandó R13-asok, a régi felnikkel. Amúgy is télen jobb a keskeny gumi, úgy olvastam. Köszönöm szépen a tanácsokat a gumi fajtákról. Utána fogok nézni. Eddig, megmondom őszintén, a Debica Frigo S30-asokat nézegettem, az is a Goodyear leánycége. Erről egyébként lehet tudni valamit? De mondjuk ez az említett 165/80 R13-as volt. Igazából, azokból nem is volt nagy választék. A gyári méretből biztosan lesz többféle.
Még egyszer köszönöm a segítséget!
Üdv

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 14, 2016 6:34 pm 

scheimer írta:
Sziasztok!

Kb. 1 hónapja lettem boldog Fabia tulajdonos. Ez az első autóm, és egyelőre nagyon tetszik. Kisebb szervizelésre szükség volt, a napokban pedig azon kezdtem el gondolkozni, hogy a hónap folyamán szeretnék vásárolni egy új téli gumi szettet. Két téli abroncsot kaptam ugyan, de már 14 évesek, úgyhogy mindenképp egy teljesen új szett mellett döntöttem. Na most, itt futottam bele egy gyanús dologba. Jelenleg egy majdnem vadiúj nyári szett van rajta 165/80 R13-as méretben. A két rési téli is pont ilyen méretű. Keresgettem a neten ilyen abroncsokat, de feltűnt, hogy elég ritka. Ez az, ami picit furcsa volt. A tanksapka belső oldalán ugyanis R13-as felnire csak 155/80-as abroncsok vannak megadva lehetőségként. Megnéztem hasznaltauto.hu-n az ilyen autókat, és ott is ez az utóbbi gumiméret a jellemző. R14-esből persze lehetséges más is. Nemrég láttam itt a fórumon ezt a linket: http://autokotua.com/gumi-felni/skoda/fabia.html, itt is 155/80 R13 van megadva gyári méretként. Nem tudom, most mit tévő legyek.
Azt szeretném kérdezni, hogy volt-e már valakinek hasonló problémája? Valakinek volt-e már hasonló gumi az autóján? Szerintetek milyen gumit vegyek? Lehetséges, hogy az előző tulaj rossz gumiméretet használt? Ezt miért nem szűrték ki a műszakin? (legutóbb tavaly decemberben volt műszakiztatva) Szerény számításaim szerint az a gumiméret, ami most rajta van, 16 mm-rel nagyobb átmérőjű, mint a gyárilag megadott. Ez mondjuk nem olyan sok, de azért még se egy hajszálnyi. Az autó adatai: Skoda Fabia 1.4 Light (60LE), 2002, motorkód: AZF.

Üdv,
Sanyi
Helló!Az előző tulaj biztos valakitől olcsón ilyen méretű abroncsokat tudott szerezni vagy csak a szélesebb mellett voksolt.Nyugodj meg ha veszel olyan méretet vegyél ami fel van tüntetve a tanksapka fedélen,mert azok voltak a gyári méretek.Ha 13"-os felnid van akkor nem sok választásod lesz méretileg.A műszakin szerintem azt sem tudják,hogy mi a gyári méret vagy csak lusták voltak foglalkozni vele.Én téli gumiból kétfélét vennék.Az egyik az ár-érték győztes Fulda kristal montero 3,a másik pedig az anyacége ami még jobb ,de drágább is a Goodyear.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 14, 2016 5:58 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 Light AZF 2002
Sziasztok!

Üdv,
Sanyi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 07, 2016 6:14 pm 

Csabaa írta:
Sziasztok
Gyári gumi és felni méretek:
http://autokotua.com/gumi-felni/skoda/fabia.html
Jó ez az oldal Csabám igaz itt már az Mpi SOHC :csodalk: :D :D vezérlésű!!!Biztos ők fejlesztették tovább az OHV-ből :D !

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 60  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra