Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 9:51 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 881 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 18, 2010 7:15 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
poles írta:
Hóban a mintázat kapaszkodik, a vékonyabb gumin kevesebb a mintázat is. A traktoroknak meg széles gumija van :)
Poles mester :)

A régi katonai jeeepeken is vékony a gumi
http://bamako.freeblog.hu/files/dec11_1.jpg
Egy 200-as gumival ugyanúgy szoppancs a hóban járás
:) mintázattól függetlenül
a téli guminak a sarka barázdás ez szélességtől független
a tükör jeget már nem is említ
em..

a gyári méret miért nem jó nem értem..

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csabaa vas. ápr. 18, 2010 8:07 pm-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 18, 2010 12:35 pm 

185/65R14hez akkor mekkora acélfelni kell?felnin rajt van hogy hány collos?
goes írta:
A 185 még felpaszírozható az 5 collos felnire, de hülyén fog kinézni. Ugyaúgy, mint a 165-ös a 6 coll szélesen, elég buta lesz. 5 collos felnire a 175/65 az utolsó normális váltóméret, hat collosra pedig a legalja.

n
poles írta:
A 165 és a 185 nem más-más szélességű felnit kíván?

Goodman írta:
Sziasztok!

Én is most készülök gumit venni most 165/70 R14 van de 185/60 R14et veszek nyárit ilyent

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 18, 2010 11:19 am 

A 185 még felpaszírozható az 5 collos felnire, de hülyén fog kinézni. Ugyaúgy, mint a 165-ös a 6 coll szélesen, elég buta lesz. 5 collos felnire a 175/65 az utolsó normális váltóméret, hat collosra pedig a legalja.

n
poles írta:

Goodman írta:
Sziasztok!

Én is most készülök gumit venni most 165/70 R14 van de 185/60 R14et veszek nyárit ilyent

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 18, 2010 11:17 am 

Hóban a mintázat kapaszkodik, a vékonyabb gumin kevesebb a mintázat is. A traktoroknak meg széles gumija van :)

Csabaa írta:
Télen és terepen jobb a vékonyabb gumi a hóban nehezebben akad el. ( az igazi terepjáróknak mind virsli gumija van)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 18, 2010 11:15 am 

Goodman írta:
Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 18, 2010 10:26 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. ápr. 18, 2010 8:53 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
bioemberke írta:
Sziasztok!
Most szeretnék venni nyári gumit (sajna még nem sikerült venni) és a kérdésem az lenne, hogy a téli és a nyári gumi mérete megegyező kell hogy legyen? Azt hallottam hogy a téli és a nyári guminak más méretűnek kell lenni? Vagy most hülyeséget kérdeztem? 2004-es fábia 1.2

Télen és terepen jobb a vékonyabb gumi a hóban nehezebben akad el. ( az igazi terepjáróknak mind virsli gumija van)
A levegőnek hidegben csökken a térfogata ezért kell a magasabb guminyomás. +0,2 bar

A szélesebb gumi "szebb" de menet közben hangosabb és nagyobb a fogyasztás is. Előnye a nagyobb tapadási felület ezért nehezebben gyúszik meg egy bizonyos határig.

A túl kicsi a magassága könnyen megpatkázhatod vagy egy nagyobb gödör és annyi..
A fábiák így is alacsonyak könnyen fennakadhatnak..
négy emberrel már nem egyszer koppant az alja a gyári gumimérettel..

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 17, 2010 10:43 pm 

Ezt az okfejtést még nem hallottam, bár nekem sem egyforma, de annak más oka van. Természetesen a felninek megfelelő méretű gumit vegyél, amennyiben ugyanarra a felnire teszed, amin a téli volt, akkor ugyanakkorát, lásd a tanksapka ajtóba ragasztott mérettáblázatot.
A nyomásértékek mások a téli guminál, ill a szükséges profilmélység. (4mm vagy az alatti mélységű téli gumi már csak nyárinak való - annak tökéletes!)
bioemberke írta:
Sziasztok!
Most szeretnék venni nyári gumit (sajna még nem sikerült venni) és a kérdésem az lenne, hogy a téli és a nyári gumi mérete megegyező kell hogy legyen? Azt hallottam hogy a téli és a nyári guminak más méretűnek kell lenni? Vagy most hülyeséget kérdeztem? 2004-es fábia 1.2

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 17, 2010 8:01 pm 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: ET szám
HozzászólásElküldve: szer. márc. 17, 2010 5:26 pm 

Autó: 2005, 1.4, 16v, 100 Le, BBZ
tib-bee írta:
ArpiCBR írta:
Sziasztok!

Tudja valaki hogy a felninél az ET szám mit jelöl? Meg úgy általában hol lehet utánanézni a felnivel kapcsolatos számoknak.
Nekem a Fabiámon 6*14 5*100 ET43 a felni.
6*14-et értem a felni szél*átmérő colban.
Az 5*100-at már megint nem tudom mi.

Help plíz!

Köszi

Az 5*100 az a felni lyukosztása.
Bővebben: http://www.gumiker.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=1

http://www.erdigumis.hu/tartalom/gyik

Köszi a választ. Így már minden világos.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: ET szám
HozzászólásElküldve: kedd márc. 16, 2010 8:00 pm 

ArpiCBR írta:
Sziasztok!

Tudja valaki hogy a felninél az ET szám mit jelöl? Meg úgy általában hol lehet utánanézni a felnivel kapcsolatos számoknak.

Help plíz!

Köszi

Az 5*100 az a felni lyukosztása.
Bővebben: http://www.gumiker.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=1

http://www.erdigumis.hu/tartalom/gyik

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ET szám
HozzászólásElküldve: kedd márc. 16, 2010 7:06 pm 

Autó: 2005, 1.4, 16v, 100 Le, BBZ
Sziasztok!

Help plíz!

Köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: felni
HozzászólásElküldve: vas. feb. 28, 2010 6:00 pm 

Szia! Nekem lenne eladó 5 db 15" acélfelni, gumikkal, dísztárcsákkal együtt(minden gyári szerelés volt Fabiara), és nem mentek többet 10e km-nél, így újszerü állapotban vannak. Ha érdekel, keress nyugodtan privátban, megegyezünk.
Üdv!

ArpiCBR írta:
Sziasztok!

Nem találtam felnis témát ezért írok ide. Idén télen vettem először téli gumit ami fel lett téve a gyári acélfelnire. Jön ugye lassan a tavasz és kelleni fog a nyári gumi, de nem akarnék évente kétszer fizetni a gumisnak a szerelésért, meg azt hiszem a guminak sem használ a kínzás, úgyhogy felnit kéne vennem. Alufelnit drágának tartom, főleg a magyar utakra, így marad az acélfelni.
...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 28, 2010 1:03 pm 

Nézz körül vaterán is! A gyári vagy gyárival azonos kialakítású felnit ajánlom a dísztárcsák miatt. Vannak ugyanis olyan felnik, amik méretre stimmelnek pontosan, de a lukak egészen máshogy vannak, arra nem megy fel a tárcsa.
ArpiCBR írta:
Sziasztok!

Nem találtam felnis témát ezért írok ide. Idén télen vettem először téli gumit ami fel lett téve a gyári acélfelnire. Jön ugye lassan a tavasz és kelleni fog a nyári gumi, de nem akarnék évente kétszer fizetni a gumisnak a szerelésért, meg azt hiszem a guminak sem használ a kínzás, úgyhogy felnit kéne vennem. Alufelnit drágának tartom, főleg a magyar utakra, így marad az acélfelni.
A kérdésem az lenne, hogy ismertek-e olyan helyet ahol nagyon olcsón lehet nagyon jó minőségű (elsősorban új) acélfelnit venni.
A kocsi 2005-ös fabia 1.4 100 Le. Ezen jól tudom ugye, hogy gyárilag 5”-os felni van, 5*100-as osztással? Van még valami azonosítója a felninek amit érdemes tudni vásárlás előtt?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv
Árpi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. feb. 28, 2010 12:05 pm 

ArpiCBR írta:
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy ismertek-e olyan helyet ahol nagyon olcsón lehet nagyon jó minőségű (elsősorban új) acélfelnit venni.
A kocsi 2005-ös fabia 1.4 100 Le. Ezen jól tudom ugye, hogy gyárilag 5”-os felni van, 5*100-as osztással? Van még valami azonosítója a felninek amit érdemes tudni vásárlás előtt?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv
Árpi

http://startgumi.hu/auto/skoda#auto_171

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 881 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra