Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szomb. nov. 18, 2017 9:25 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 881 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: felni
HozzászólásElküldve: vas. feb. 28, 2010 11:58 am 

Autó: 2005, 1.4, 16v, 100 Le, BBZ
Sziasztok!

Nem találtam felnis témát ezért írok ide. Idén télen vettem először téli gumit ami fel lett téve a gyári acélfelnire. Jön ugye lassan a tavasz és kelleni fog a nyári gumi, de nem akarnék évente kétszer fizetni a gumisnak a szerelésért, meg azt hiszem a guminak sem használ a kínzás, úgyhogy felnit kéne vennem. Alufelnit drágának tartom, főleg a magyar utakra, így marad az acélfelni.
A kérdésem az lenne, hogy ismertek-e olyan helyet ahol nagyon olcsón lehet nagyon jó minőségű (elsősorban új) acélfelnit venni.
A kocsi 2005-ös fabia 1.4 100 Le. Ezen jól tudom ugye, hogy gyárilag 5”-os felni van, 5*100-as osztással? Van még valami azonosítója a felninek amit érdemes tudni vásárlás előtt?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv
Árpi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. feb. 22, 2010 9:30 am 

poles írta:
Sok gumiáruház van a neten, az sem jelenthető ki melyik jobb a másiknál, függően attól ki-mit-hol akciózik. Ajánlom a www.startgumi.hu oldalt. Asszem 900Ft/db a kiszállítás, ha vki nem tudja átvenni személyesen.
A vidéki gumisok valóban vastagabban számolnak, bár egy nagyobb városban azért "sokan" vannak, merni kell alkudni. Ennyiért adja x hely, ha ettől jobbat mond, már szerelheti is, ha nem, akkor megrendelem.

bundy87 írta:
Csabaa írta:
Bundy87!
9000.- már új gumit kapsz igaz akkor a gyári 165/70 R14-est Barumot ...

Bp.-en biztos olcsó de vidéken nagy hasznot akarnak húzni az embereken. gyöngyösön kérdeztem árakat itthon el se megyek a gumishoz mert annyit mond amennyit akar mivel ő az egyedüli gumis ugyanez az autósbolt aranyáron van minden.

a 900ft-os kiszállítási díj elég jó. köszi szépen!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 21, 2010 9:12 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
A startguminál már én is vettem gumit hatalmas raktárkészletük van,ezért jók az áraik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 21, 2010 9:00 pm 

Sok gumiáruház van a neten, az sem jelenthető ki melyik jobb a másiknál, függően attól ki-mit-hol akciózik. Ajánlom a www.startgumi.hu oldalt. Asszem 900Ft/db a kiszállítás, ha vki nem tudja átvenni személyesen.
A vidéki gumisok valóban vastagabban számolnak, bár egy nagyobb városban azért "sokan" vannak, merni kell alkudni. Ennyiért adja x hely, ha ettől jobbat mond, már szerelheti is, ha nem, akkor megrendelem.

bundy87 írta:
Csabaa írta:
Bundy87!

Bp.-en biztos olcsó de vidéken nagy hasznot akarnak húzni az embereken. gyöngyösön kérdeztem árakat itthon el se megyek a gumishoz mert annyit mond amennyit akar mivel ő az egyedüli gumis ugyanez az autósbolt aranyáron van minden.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 21, 2010 8:43 pm 

Csabaa írta:
Bundy87!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 21, 2010 8:38 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Bundy87!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 21, 2010 7:23 pm 

goes írta:
Az asszonyt is használt gumival küldöd mer' az olcsó? Ha a kocsit volt pénzed megvenni, akkor a fenntartásra is kell szánni. Viccet félretéve orosz rulett a használt gumi. Velem ne gyere szembe, ha lehet. Spórolj a pl. benzinen, de a gumi az egy biztonsági eszköz. Ha pl. nem forgásirányos, akkor honnan tudod melyik irányba volt használva, hányszor fogott kátyút, szálszakadt-e. Lehet, hogy jó a gumikeverék és nagyon jól tapad, de ha 110-nél darabjaira robban, akkor már mindegy neked is, megy annak is aki szembe jön veled. Én betiltanám az összes kínai gumit is, amit nálunk forgalmaznak.

bundy87 írta:
sziasztok
gumi ügyben én használtban gondolkozok de csak 90% vagy jobb szokott érdekelni, de ha kifogja az ember nagyon jó vásárt tud csinálni. Én mondjuk téligumit vettem de volt nekik nyári is. Szóval dunlop sp winter sport m3 - at 90%-os gumit vettem 2db 12000ft ért és ebben benne volt a felszerelési díj is. nem bántam meg nagyon jó szerintem stabilan tartja a kocsit.

szellemes vagy! :D
való igaz amit mondasz!! nagyon oda kell figyelni vásárlásakor pl.: belül megnézni foltozott-e vagy mennyire van elnyalva, a mintázat mennyire strapált , stb.
én gumistól veszem meg jó barát de ettől függetlenül én is átnézem. nekem jók ezek a gumik még nem volt bajom vele. előző skodrin csak a téli gumit vettem újonnan 24 papír volt 2db szereléssel itthon amit nagyon nem komáztam. Szóval ha van egy jól bevált hely akkor én kapok az alkalmon és kihasználom.
ja és hozzáteszem nem vastag erre a fizetés.
átl. 8 papir egy noname gumi kell 4 + szerelés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 21, 2010 5:03 pm 

Az asszonyt is használt gumival küldöd mer' az olcsó? Ha a kocsit volt pénzed megvenni, akkor a fenntartásra is kell szánni. Viccet félretéve orosz rulett a használt gumi. Velem ne gyere szembe, ha lehet. Spórolj a pl. benzinen, de a gumi az egy biztonsági eszköz. Ha pl. nem forgásirányos, akkor honnan tudod melyik irányba volt használva, hányszor fogott kátyút, szálszakadt-e. Lehet, hogy jó a gumikeverék és nagyon jól tapad, de ha 110-nél darabjaira robban, akkor már mindegy neked is, megy annak is aki szembe jön veled. Én betiltanám az összes kínai gumit is, amit nálunk forgalmaznak.

bundy87 írta:
sziasztok
gumi ügyben én használtban gondolkozok de csak 90% vagy jobb szokott érdekelni, de ha kifogja az ember nagyon jó vásárt tud csinálni. Én mondjuk téligumit vettem de volt nekik nyári is. Szóval dunlop sp winter sport m3 - at 90%-os gumit vettem 2db 12000ft ért és ebben benne volt a felszerelési díj is. nem bántam meg nagyon jó szerintem stabilan tartja a kocsit.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 21, 2010 12:33 pm 

palika írta:
sziasztok!
Vásárolni szertnék nyárigumit és egy nokian nrt 2 185/60r14 gumit néztem ki erre esett a választás. Egyépként egy 2001 es 1.4 mpi fábiára raknám rá. Szerintetek ez jó választás?

Nem tudom mennyit szánsz gumira, de hirtelen rákeresve 14eft/darab áron láttam az általad irt típust. Adac-nál azt találtam, hogy száraz úton jó, de nedves úton elég gyenge.
Én két éve pont a vizes úton szar gumit cseréltem le, mert egy 90km/h sebességnél a megtáncolt az autó.
Én akkor Pirellire váltottam, szerintem jó gumi, ahogy nézem mindig elég jó értékelést is kapnak.
Küldök egy oldalt itt nézz körül, én legutoljára innen rendeltem, nincs szállítási költség igaz kb. 1-2 hét az átfutási idő (talán GLS futár hozta ki, nála kell fizetni)
http://www.legolcsobbgumi.eu/hu/pneumat ... 4136f78f48
Nekem a második oldalon a Pirelli Cinturato P6 lenne szimpatikus, de a te döntésed.
Itt is nézz körül:
http://startgumi.hu/tyresearch.php?w=18 ... d=14&b=0&t[]=1&s[]=1
Nagyon jó áron van a régebbi sima Pirelli P6-os, csak gondolom már egy éve raktáron fekszik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 21, 2010 11:30 am 

sziasztok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. feb. 21, 2010 7:21 am 

nekem túl sűrűnek tűnik a mintázata, sztem nagyon hangos lehet , hancookokat nézz sztem, azok mostanában nagyon olcsók, meg valamivel kevésbé rajzosak

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 20, 2010 11:13 pm 

sziasztok!
Vásárolni szertnék nyárigumit és egy nokian nrt 2 185/60r14 gumit néztem ki erre esett a választás. Egyépként egy 2001 es 1.4 mpi fábiára raknám rá. Szerintetek ez jó választás?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: hengerfejtömítés
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 9:08 pm 

jut eszembe, eccer voltam vele gyorsulási versenyen, ott lehet megerőltettem kicsit, de én alapból is sportosan vezetek, csak nem midnig indulok csikorgó gumikkal, ha megveszem az újakat ezt amúgy is mellőzni fogom

sportlégszűrőtől nekem speciel kevesebbet evett 1 literrel

a sportfutóművet ajánlhatom mindenkinek, nagyon stabil tőle a kocsi, nem is kemény, de nem dőlöngél a kanyarokban... viszont ezek a szélesebb gumik eszik a szilenteket, de rakattam bele hasonló szilentet mint az rs é.. asszem lemfölder vagy mi

a ledes helyzetjelzőket meg mindig kivagdossa, nektek nem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 8:36 pm 

Hello!
Nekem is Matrix van. 195/50/R15 gyári méret, de a tanksapkát takaró ajtót kinyitod ott bent lesz, nem szolnak érte műszakin. Talán az RS-ekre 205/55/16-ost raktak, elvileg annak is rá kell mennie.

Én városba használom /2km távokon hideg motorral/ akkor 10 liter a fogyasztása. Átlagba szokót kijönni 7-re, ha nem nagyon sok a város.
Ezek alá menni nem nagyon lehet, ezek ennyit esznek.

Több felől hallottam, hogy a hengerfej tömítés cseréjére az autó kb. 8 éves kora körül lehet számítani. Általában elöregszik,ezért megy tönkre. Észre lehet venni: - hígul az olaj /vizes/
- fogy a hűtővíz /állandó utántöltés/, és kartell gáz jöhet a kiegyenlítő tartályból
- vastag trutyi van az olajbeöntő alján

bár ez utóbbi nekem is van az olajbeöntőn, bár nem nagy mennyiség, hosszabb kb. 30 km távon használva az autót ez eltűnik

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: fogyasztás/műszaki vizsga
HozzászólásElküldve: szer. jan. 13, 2010 7:21 pm 

Hali

lenne egy két kérdésem:

Nekem fabia 1,4 mpi matrixom van, nem tom pontosan a gyári gumiméretet, de azt szeretném kérdezni, hogy mekkora felnit és gumit lehet rá tenni maximum, úgyértem amit műszakin is elfogadnak majd, nekem most 195/50 R15 van, átmenne ezekkel műszakin? mert a közeljövőben szeretnék gumit venni, aztán ha nem megy át ezekkel inkább veszek kisebb felnit kisebb gumikkal, a fogyasztás is kevesebb lenne tőle....

másik kérdés: ment már tönkre valakinek a hengerfejtömítése? ha igen lehet tudni hoyg mitől?

szerintetek nem sok a 8 literes fogyasztás?

lehet valahogy csökkenteni rajta?

hallottam ilyen fogyasztáscsökkentő mágnesgyűrűről vagy miről, bár sztem az kamu

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 881 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra