Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd okt. 16, 2018 3:39 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 60  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Gumival kapcsolatos kérdés.
HozzászólásElküldve: pén. okt. 07, 2016 4:45 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
Köszönjük Csaba!

Pöpec kis táblázat. :wink:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. okt. 07, 2016 6:12 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok
Gyári gumi és felni méretek:
http://autokotua.com/gumi-felni/skoda/fabia.html

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 18, 2016 5:52 pm 

Autó: Fabia Best
Werfer írta:
Sziasztok!

Tanácsotokat kérem.
Az alábbi téli gumikat nézegettem Fabia, 165/70/r14 autómra:

Semperit Master-Grip 2
Nokian WR D3
Toyo Snowprox s943
Barum Polaris3

Ezek közül vásárolnék. Van e tapasztalatotok ez ügyben? Van e számottevő különbség a négy gumi között valamelyik javára, ill. mi a sorrend?
Segítségeteket köszönöm!
István
Hali.Ebből a 4 gumimárkából én talán a Nokiant tartom a legnormálisabb márkának,de inkább vennék vagy Fulda monteiro 3-at vagy Falkent,mert szerintem mindegyik ár -érték győztes.Ha érdekel konkrét teszt itt van a tavalyi ADAC teszt ez nagyjából mindent elmond.http://totalcar.hu/magazin/technika/201 ... eszt_2015/:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. szept. 18, 2016 11:06 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 16v Cl.
Sziasztok!

Tanácsotokat kérem.
Az alábbi téli gumikat nézegettem Fabia, 165/70/r14 autómra:

Semperit Master-Grip 2
Nokian WR D3
Toyo Snowprox s943
Barum Polaris3

Ezek közül vásárolnék. Van e tapasztalatotok ez ügyben? Van e számottevő különbség a négy gumi között valamelyik javára, ill. mi a sorrend?
Segítségeteket köszönöm!
István

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 28, 2016 11:44 am 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI Comfort
hubo44 írta:
Szesze írta:
Moloch írta:
Márkatársak! Nagy dilemmám van, múlt héten kaptam egy szálszakadásos defektet......bla bla bla...mindegy 4 uj papucs vásárlása mellett döntöttem!
Két típus ami ár/érték arány alapján jónak mondható! Aki tudna mondana róla véleményt???
Barum Brillantis 2 és a Falken SN832!
Helló:Én mindenképpen a Falkent venném meg.Faternak is azt vettem és jól tapad minden körülmény közt.A Barum szerintem gyengébb minőségű gumi.

Meniert van a Falken? A Barum az mart nem a mi volt még van minta de mar sakadt a vason.

Falken 12967ft/db
Barum 12696ft/db

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jún. 28, 2016 6:37 am 

hubo44 írta:
Szesze írta:
Moloch írta:
Márkatársak! Nagy dilemmám van, múlt héten kaptam egy szálszakadásos defektet......bla bla bla...mindegy 4 uj papucs vásárlása mellett döntöttem!
Két típus ami ár/érték arány alapján jónak mondható! Aki tudna mondana róla véleményt???
Helló:Én mindenképpen a Falkent venném meg.Faternak is azt vettem és jól tapad minden körülmény közt.A Barum szerintem gyengébb minőségű gumi.

Meniert van a Falken? A Barum az mart nem a mi volt még van minta de mar sakadt a vason.
http://www.origo.hu/auto/20140402-adac-nyari-gumi-teszt-195-65-r15-es-175-65-r14.html
Szia nekem Falken Ziex ZE914 van nagyon jól teszi a dolgát

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 27, 2016 9:32 pm 

Szesze írta:
Moloch írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. jún. 27, 2016 8:37 pm 

Autó: Fabia Best
Moloch írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Gumival kapcsolatos kérdés.
HozzászólásElküldve: hétf. jún. 27, 2016 5:42 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.4 MPI Comfort

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 21, 2016 7:41 am 

Na igen én is erre gondoltam. Üzemanyagban B-s a T jelzésű gumi a H-s viszont már E fogyasztású így a kisebb sebességindexes a nyerőbb.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 21, 2016 7:38 am 

Szia!

Elég a T-s is (190 km/h), kivéve ha RS-ed van :).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. máj. 21, 2016 7:27 am 

Nyárigumiból a 82T is elmegy vagy a H-s kell mindenképpen? Kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. máj. 02, 2016 9:22 pm 

Autó: Skoda Fabia
Sziasztok!

Örülök, hogy idén is aktív ez a fórum. Ferink!
Ha még aktuális a gumivásárlás, én őket ajánlom. Mindig szoktak lenni akciók, téli-nyári gumikra egyaránt, több márkában is. Talán Neked is hasznodra válik.

http://www.autogumiakcio.hu/
Ja, és van blogjuk, és segédlet a választáshoz. Az összes gyártó összes típusát én sem ismerem, ebben nem tudok segíteni, utána kell olvasni. Remélem segítettem! Hajrá!

CarManiac

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. ápr. 21, 2016 1:32 pm 

Autó: Fabia Best kombi, 2004 1.4 16V BBZ
Sziasztok!

Én is most cseréltem 2-3 hete, hosszas töprengés, olvasás után PremiumContact 5 lett, meg vagyok vele elégedve eddig abszolút, kb. 1500-2000km van most benne, semmi panaszom nincs rá. gumistart.hu -nál vettem, még egész tűrhető áron volt.

Ferink írta:
Szia!

Köszönöm a hozzászólást. Én is a nevesebbek felé hajlok. A tesztek segítségével majd eldöntöm.

olle_gyuri írta:
Ferink írta:
Nyári gumit szeretnék cserélni a közeljövőben, és érdeklődi szeretnék, hogy ki melyik márkát favorizálja. Röviden: van-e értelme drágábba fektetni (pl.: Contitental), vagy simán megteszi egy közepes árszínvonalú is (pl.: Barum).

Szia Ferink!

Teljesen objektív véleménye egy átlag autósnak igazából nem lehet(ne) autógumi témában a létező összes gyártó összes típusára.
Általában azt a néhány gyártót/típust ismeri, ami már volt az autóján, és ha valamelyik tulajdonsága nem volt kirívóan rossz számára (pl. tapadás, zaj, kopás), akkor "jó"-nak minősíti.
A gumi teszteket sokan szidják, hogy így-meg-úgy elfogultak, megvesztegetik a tesztelőket, stb. - és ebben valószínűleg van is részben igazság.
A legtöbb teszten, akár autós újság, akár autós szervezet, autó- vagy márkaklub, stb. csinálja, elég egyértelműen az első háromban a prémium márkák szoktak ott lenni.
Amíg nem tudjuk az összes vagy legalább annyi gumit magunk letesztelni (közel) labor körülmények között, addig szerintem valós alapot adnak a tesztek.
Annyit lehet a magunk jól informáltsága biztonsága érdekében tenni, hogy több különböző tesztet hasonlítunk össze, és a teszteken belül a számunkra fontos részterületek eredményét nézzük az összesített eredmény helyett/mellett.
Amúgy pedig az a javaslatom, hogy ha belefér a költségvetésbe (van rá pénz), akkor érdemes beruházni egy márkás gumiba.
Pl. az említett Continental-tól a PremiumContact 5 -ös van 185/60/R14 méretben.
Azt is lehet mérlegelni, hogy ha egy drágább gumira úgy lenne csak pénz, hogy utána sok évig nem jut a cseréjére, akkor érdemesebb lehet egy középkategóriás, olcsóbb választása, amit viszont gyakrabban lehet megújítani.
Hát szerintem így, de ezzel kevesen szoktak egyetérteni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd ápr. 19, 2016 7:38 pm 

Autó: Fabia 1.4 16V, 2007 BKY
Szia!

Köszönöm a hozzászólást. Én is a nevesebbek felé hajlok. A tesztek segítségével majd eldöntöm.

olle_gyuri írta:
Ferink írta:
Nyári gumit szeretnék cserélni a közeljövőben, és érdeklődi szeretnék, hogy ki melyik márkát favorizálja. Röviden: van-e értelme drágábba fektetni (pl.: Contitental), vagy simán megteszi egy közepes árszínvonalú is (pl.: Barum).

Szia Ferink!

Teljesen objektív véleménye egy átlag autósnak igazából nem lehet(ne) autógumi témában a létező összes gyártó összes típusára.
Általában azt a néhány gyártót/típust ismeri, ami már volt az autóján, és ha valamelyik tulajdonsága nem volt kirívóan rossz számára (pl. tapadás, zaj, kopás), akkor "jó"-nak minősíti.
A gumi teszteket sokan szidják, hogy így-meg-úgy elfogultak, megvesztegetik a tesztelőket, stb. - és ebben valószínűleg van is részben igazság.
A legtöbb teszten, akár autós újság, akár autós szervezet, autó- vagy márkaklub, stb. csinálja, elég egyértelműen az első háromban a prémium márkák szoktak ott lenni.
Amíg nem tudjuk az összes vagy legalább annyi gumit magunk letesztelni (közel) labor körülmények között, addig szerintem valós alapot adnak a tesztek.
Annyit lehet a magunk jól informáltsága biztonsága érdekében tenni, hogy több különböző tesztet hasonlítunk össze, és a teszteken belül a számunkra fontos részterületek eredményét nézzük az összesített eredmény helyett/mellett.
Amúgy pedig az a javaslatom, hogy ha belefér a költségvetésbe (van rá pénz), akkor érdemes beruházni egy márkás gumiba.
Pl. az említett Continental-tól a PremiumContact 5 -ös van 185/60/R14 méretben.
Azt is lehet mérlegelni, hogy ha egy drágább gumira úgy lenne csak pénz, hogy utána sok évig nem jut a cseréjére, akkor érdemesebb lehet egy középkategóriás, olcsóbb választása, amit viszont gyakrabban lehet megújítani.
Hát szerintem így, de ezzel kevesen szoktak egyetérteni :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 890 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 60  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra