Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. márc. 25, 2019 7:44 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 896 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Téligumi
HozzászólásElküldve: vas. okt. 17, 2010 4:25 pm 

Szerintem maradhat. :)
Nekem tavaly télen eléggé bevált, jó néhány veszélyes helyzetet sikerült megoldanom vele.
Tudom ajánlani...

Gabesz írta:
Tibibá666 írta:
Megmondom őszintén, hogy engem nem hatnak meg az ilyen jellegű tesztek. Ezen tesztek nagy részét egy bizonyos autó típuson végzik el. Számomra így nem mérvadó, mert egy más típusú azonos kategóriájú autón is teljesen másként viselkedhet az adott abroncs. Nekem az vált be a téli gumi vásárlásnál, ha a szemre jól tapadó mintázathoz számomra megfelelő keverékű gumit választok legalább középkategóriájú gyártótól. Mindig lágy keverékűre esik a választás, mert 2 telet simán kibír a leglágyabb is és nedves, jeges körülmények között a lassan kopó keményebb keverékű guminak nincs esélye.
A Good-Year abroncsok egyáltalán nem kopnak gyorsan, de ha a hosszú futásteljesítményre hajt valaki, akkor Michelin-ből célszerű választani.

Gabesz írta:
Mármint úgyértem, hogy az ADAC tesztre hivatkozva érdemes téligumi abroncsot vásárolni? A Fulda ugyanis elég jó ott de tudtommal középkategóriát képvisel. A prémiumot GoodYear és mások alkotják. De a GoodYear állítólag iszonyúan hamar kopik! Akkor, hogy is van ez?

Köszi! Akkor maradjon a Fulda szerinted is? Jókat olvasgattam róla! És tényleg jó az ár!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 17, 2010 3:15 pm 

A korábban is említett FULDA Kristall Montero 3 egészen jónak látszik és megfizethető. Biztosan vannak jobbak, de nem a 12e Ft kategóriában.
A tesztek is érdekesek, ugyanaz a típus 2 különböző méretben egészen más eredményt hoz. Szóval a "szemre tetszik" csak optikailag jó, a valós tulajdonságokhoz semmi köze. (Szép mintát a linglong és hasonlók is tudnak, de többnyire mindig életveszélyesnek tesztelik őket)
robertocarlos írta:
Sziasztok van egy Skoda Fabiam 1.2 12v combi ez az első tele nálam és kell vennem rá téli gumikat milyet tudtok ajánlani előre is köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. okt. 17, 2010 2:43 pm 

Sziasztok van egy Skoda Fabiam 1.2 12v combi ez az első tele nálam és kell vennem rá téli gumikat milyet tudtok ajánlani előre is köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 17, 2010 1:51 pm 

Tibibá666 írta:
Megmondom őszintén, hogy engem nem hatnak meg az ilyen jellegű tesztek. Ezen tesztek nagy részét egy bizonyos autó típuson végzik el. Számomra így nem mérvadó, mert egy más típusú azonos kategóriájú autón is teljesen másként viselkedhet az adott abroncs. Nekem az vált be a téli gumi vásárlásnál, ha a szemre jól tapadó mintázathoz számomra megfelelő keverékű gumit választok legalább középkategóriájú gyártótól. Mindig lágy keverékűre esik a választás, mert 2 telet simán kibír a leglágyabb is és nedves, jeges körülmények között a lassan kopó keményebb keverékű guminak nincs esélye.
A Good-Year abroncsok egyáltalán nem kopnak gyorsan, de ha a hosszú futásteljesítményre hajt valaki, akkor Michelin-ből célszerű választani.

Gabesz írta:
Mármint úgyértem, hogy az ADAC tesztre hivatkozva érdemes téligumi abroncsot vásárolni? A Fulda ugyanis elég jó ott de tudtommal középkategóriát képvisel. A prémiumot GoodYear és mások alkotják. De a GoodYear állítólag iszonyúan hamar kopik! Akkor, hogy is van ez?

Köszi! Akkor maradjon a Fulda szerinted is? Jókat olvasgattam róla! És tényleg jó az ár!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 17, 2010 1:47 pm 

Gabesz írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Téligumi
HozzászólásElküldve: vas. okt. 17, 2010 10:40 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fulda
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 16, 2010 12:48 pm 

Nekem bevált ez a gumi, jól tapad viszonylag lassan kopik. Ár érték arányban szerintem egész jó választás. Tavaly szereztem be, de elégedett voltam vele.

Gabesz írta:
Téli gumiban a következő méretben 165/70 R14 jó választás illetve megbízható a Fulda Kristall Montero 3? Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 15, 2010 8:43 pm 

Nekem is még a gyári gumi van rajta.Télinek meg pirellit veszek rá:
http://www.startgumi.hu/pirelli/w190_snowcontrol_serie_ii/

Valakinek volt vagy van véleménye róla?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. okt. 15, 2010 8:18 pm 

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/adac_teli_gumi_teszt_2010-3420

Tesztek[/url]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fulda
HozzászólásElküldve: pén. okt. 15, 2010 7:32 pm 

Csak jót olvastam róla, különösen ebben az árkategóriában. (11500 Ft)
Gabesz írta:
Téli gumiban a következő méretben 165/70 R14 jó választás illetve megbízható a Fulda Kristall Montero 3? Köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Fulda
HozzászólásElküldve: pén. okt. 15, 2010 11:32 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: felni-gumi
HozzászólásElküldve: kedd szept. 28, 2010 7:16 am 

Szia!

Esetleg itt már kérdezted?
http://swiftklub.hu/?page=forum

kena84 írta:
Sziasztok!

Hozzáértőktől kérdezném!
Van egy Suzuki swiftem, amit gyárilag 15" alu kerekekkel adtak ki, erre rakható 14" lemez felni, és ha igen milyen gumival ajánlott, jelen esetben téli gumiról lenne szó?
Előre is köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: felni-gumi
HozzászólásElküldve: kedd szept. 28, 2010 2:23 am 

Sziasztok!

Hozzáértőktől kérdezném!
Van egy Suzuki swiftem, amit gyárilag 15" alu kerekekkel adtak ki, erre rakható 14" lemez felni, és ha igen milyen gumival ajánlott, jelen esetben téli gumiról lenne szó?
Előre is köszönöm a segítséget.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 25, 2010 3:58 pm 

Szia!

Én úgy vettem észre, hogy szezon elején vannak a legjobb akciók.

Gaboo írta:
sziasztok,

Gumi vásárlással kapcsolatban kérdeznék. A nyári gumik cserére szorulnak, de mivel már lassan vége a nyárnak, a csere a jövő évre marad. Mikor érdemes nyári gumit venni pénzügyi szempontból? Télen, vagy nyáron? Az árak között van/lehet észrevehető árbeli különbség?
Télen: kevesebb fogy, így drágább (vagy kevesebbet vesznek, így akciósabb).
Nyáron: több fogy, így drágább (nagyobb haszon, mert úgyis megveszed), vagy mivel többet vesznek, ezért több az akció.

Előre is köszi.

Üdv,

G@boo

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 25, 2010 3:52 pm 

sziasztok,

Gumi vásárlással kapcsolatban kérdeznék. A nyári gumik cserére szorulnak, de mivel már lassan vége a nyárnak, a csere a jövő évre marad. Mikor érdemes nyári gumit venni pénzügyi szempontból? Télen, vagy nyáron? Az árak között van/lehet észrevehető árbeli különbség?
Télen: kevesebb fogy, így drágább (vagy kevesebbet vesznek, így akciósabb).
Nyáron: több fogy, így drágább (nagyobb haszon, mert úgyis megveszed), vagy mivel többet vesznek, ezért több az akció.

Előre is köszi.

Üdv,

G@boo

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 896 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra