Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 9:51 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. dec. 15, 2010 8:38 pm 

Az autónak nem fogsz ártani, de a töltő nem biztos, hogy szeretni fogja a hideget.

vikman írta:
Na hazaértem. igaz, hogy meleg volt a motor, de 2x90 km után sokkal jobban indított az autó, nem villant fel semmi. Biztonság kedvéért azért felteszem tölteni éjszakára, mondjuk holnap délig. Akkor nem kötöm le az akksit, inkább kiviszem hosszabbítóval a töltőt.
Ugye ártani nem fogok vele?

Gigawattot én is bosch terméknek találtam meg a neten. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 14, 2010 9:09 pm 

Na hazaértem. igaz, hogy meleg volt a motor, de 2x90 km után sokkal jobban indított az autó, nem villant fel semmi. Biztonság kedvéért azért felteszem tölteni éjszakára, mondjuk holnap délig. Akkor nem kötöm le az akksit, inkább kiviszem hosszabbítóval a töltőt.
Ugye ártani nem fogok vele?

Gigawattot én is bosch terméknek találtam meg a neten. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 14, 2010 6:48 pm 

Tévhit, hogy problémát okoz töltéskor, ha az akku nincs kiszerelve. Ezzel az erővel a generátor sem tölthetné az akkut. :) Csupán abból a szempontból kedvezőbb, ha ki van szerelve az akku, hogy nincsen egy fogyasztó sem a töltés ideje alatt. Ami annyit tesz, hogy kiszerelt akku gyorsabban töltődik fel, míg ha csatlakoztatva van az autó akkusaruja, akkor hosszabb a töltési idő.

A Gigawatt akku a Bosch terméke. A korábbi autómban 4 évig húzta, majd eladáskor kiszereltem és egy ismerősöm autójában további 4 évet bírt.

Ted Mosby írta:
Úgy ne töltsd... kösd le előtte.
Elég gagyi márkának hangzik!

Ez már nyilván nem gyári, tehát volt cserélve.

vikman írta:
Kimentem megnézni, K- hideg van.
Az akksi tetején csak 1 matrica van, GigaWatt márkanévvel. Gondozás-mentesnek néz ki, nem láttam cellákhoz kupakot, varázsszem nincs, nem tudom azt se hány Ah-s.
Oldalát sem tudtam megnézni, mert körbe van burkolva egy műanyag tartóval, a tetején is egy nagy ajtó volt.
Ja ha számít, akkor 1.4 16V, BBZ.

Gondolom a mai hosszabb utazás segíteni fog rajta, de szerintem este felteszem tölteni. Lesz bármi baja az autónak, ha nem veszem ki az akksit, nem viszem be melegebb helyre, csak rácsatlakoztatom a töltőt? Kocsi elektronikáját, computert nem birizgálja így meg? Csillaggarázsban parkol.
Üdv: Vikman

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 14, 2010 4:40 pm 

Ezt olvasva mosolygok picit! Az én autómban nincs ABS! Azonban amikor az akksim haldoklott 2 hete, nekem is világított indításkor, majd elaludt! Vakartam kicsit a fejem, de túl léptem rajta, és ráfogtam az alacsony feszültségre. Biztos zavarba jött :)

Ted Mosby írta:
Nálam ugyanez a jelenség.

Az oka az, hogy az akksid haldoklik (az enyén már 6 éves) és amikor indítózol, az ABS vezérlő nem kap elég feszültséget.
Nekem is csak akkor jön elő, amikor hideg van. Én viszont nemsoká cserélem az akksit.

Döme írta:
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy találkozott e már valaki olyannal hogy inditás után az ABS jelző lámpa kigyullad 3-4 mp-re utána elalszik ezt most kezdte el csinálni egy hete. Ha erösebben fékezek és rádolgozik az ABS akkor müködik rendesen. Lehet hogy kontakthibás vagy a jeladó vagy mi a szösz fog elszállni?
2007 es a fábia.
köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 14, 2010 3:54 pm 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Úgy ne töltsd... kösd le előtte.
Elég gagyi márkának hangzik!

Ez már nyilván nem gyári, tehát volt cserélve.

vikman írta:
Az akksi tetején csak 1 matrica van, GigaWatt márkanévvel. Gondozás-mentesnek néz ki, nem láttam cellákhoz kupakot, varázsszem nincs, nem tudom azt se hány Ah-s.
Oldalát sem tudtam megnézni, mert körbe van burkolva egy műanyag tartóval, a tetején is egy nagy ajtó volt.

Gondolom a mai hosszabb utazás segíteni fog rajta, de szerintem este felteszem tölteni. Lesz bármi baja az autónak, ha nem veszem ki az akksit, nem viszem be melegebb helyre, csak rácsatlakoztatom a töltőt? Kocsi elektronikáját, computert nem birizgálja így meg? Csillaggarázsban parkol.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 14, 2010 1:17 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 14, 2010 11:53 am 

Mikori az akksi? Általában valamelyik pólusba bele van ütve (hét - év) formátumban.

Pl. 3306 (2006 33. heti az akksi.)

Van rajta "varázsszem"? Milyen színű?

vikman írta:
Húúú, ezt de jó tudni.
Nekem is felvillan már 2x, de annyi időre, hogy csak a követkő gyújtás adásnál tudtam, hogy mi volt az, mert csak 1 pillanatra villant fel.
Akksit nem tudom mikori, mert május óta enyém csak az autó. Sokat megyek városban rövid távon, de ma pl. lesz 180 km is 2 részletben. Első körben egy egész estés rátöltéssel próbálkoznék, mondjuk ma este. Van értelme, vagy kezdjek spórolni egy újra?
üdv: Vikman

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 14, 2010 10:43 am 

Húúú, ezt de jó tudni.
Nekem is felvillan már 2x, de annyi időre, hogy csak a követkő gyújtás adásnál tudtam, hogy mi volt az, mert csak 1 pillanatra villant fel.
Akksit nem tudom mikori, mert május óta enyém csak az autó. Sokat megyek városban rövid távon, de ma pl. lesz 180 km is 2 részletben. Első körben egy egész estés rátöltéssel próbálkoznék, mondjuk ma este. Van értelme, vagy kezdjek spórolni egy újra?
üdv: Vikman

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 14, 2010 8:15 am 

Nálam ugyanez a jelenség.

Az oka az, hogy az akksid haldoklik (az enyén már 6 éves) és amikor indítózol, az ABS vezérlő nem kap elég feszültséget.
Nekem is csak akkor jön elő, amikor hideg van. Én viszont nemsoká cserélem az akksit.

Döme írta:
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy találkozott e már valaki olyannal hogy inditás után az ABS jelző lámpa kigyullad 3-4 mp-re utána elalszik ezt most kezdte el csinálni egy hete. Ha erösebben fékezek és rádolgozik az ABS akkor müködik rendesen. Lehet hogy kontakthibás vagy a jeladó vagy mi a szösz fog elszállni?
2007 es a fábia.
köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd dec. 14, 2010 6:33 am 

Sziasztok
2007 es a fábia.
köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ABS
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 05, 2010 2:20 pm 

Most olvastam a második hozzászólást! Köszi, már el is felejtettem!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 05, 2010 2:18 pm 

Lehet, nem értek hozzá! Miért, ezek szerint nem egyszerű?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: ABS
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 05, 2010 11:10 am 

Dalesz írta:
Sziasztok!
Tudtok-e abban segíteni, ha van egy 2001-es Fabiám és gyárilag nincs benne ABS, bele tudom tenni utólag? Találtam a Vaterán egy bontottat.
Köszi:Dalesz

Felejtős a téma. De ha minden kötél szakad és neked kell akkor készülj fel nem lesz olcsó és nem egy órás munka.Otthon nem érdemes vele kísérletezni!! csak valami minőségi szerviznek!! Szóval szét kell atomjaira szedni a futóművet új tárcsák , kábelezés, elektronika inkább vegyél abs -est.
http://translate.google.hu/translate?hl ... %2Fabs.htm
http://translate.google.hu/translate?hl ... 2Fabs2.htm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: ABS
HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 05, 2010 10:13 am 

Hehe. Ha van rá sok pénzed, akkor mindent lehet. Nem csak egy bontott szivattyút találtál véletlen?

Dalesz írta:
Sziasztok!
Tudtok-e abban segíteni, ha van egy 2001-es Fabiám és gyárilag nincs benne ABS, bele tudom tenni utólag? Találtam a Vaterán egy bontottat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. ápr. 05, 2010 8:50 am 

Sziasztok!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 135 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra