Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: szer. jún. 03, 2020 1:49 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 177 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ABS
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 14, 2013 8:57 pm 

arnd írta:
Tud valaki informálni arról, hogy ESP-t lehet e utólag bele szerkeszteni egy sima ABS-es fábiába?

Bele lehet.
Alkatrész téren kell hozzá : vezérlő egység, fék nyomás érzékelő, kormány szöghelyzet érzékelő, kerekeknél sebesség jeladók, giroszkóp, oldalgyorsulás érzékelő, hidraulikus egység, pumpa, műszerfali visszajelzők, ki/be kapcsoló, csatlakozók, kábelek.
Beszerelésre : szakember.
Szerintem jobb az ilyet az autógyárra bízni, és olyan autó venni, ami eleve ESP-vel szerelt - ha erre van igénye a sofőrnek.
Csak hogy tényleg _ne tákoljuk_ szeretett Fabiánkat :)

arnd írta:
Hátsó tárcsafék az mennyire széria?

Az 1.4 16V-k azzal készültek.
A 100LE verziók ASR-rel, a 75LE-s verziók passz.
ESP tudomásom szerint minden motorváltozathoz opciós tétel volt, sehol nem széria.

Személy szerint szeretem az ABS-t és az ESP-t is "használni".
És szeretek átülni az ABS és ESP nélküli autómba, oda ahol még a gázpedál sem elektronikus.
Az egyiket ezért szeretem, a másikat épp az ellenkezője miatt.
Jól megférnek egymás mellett, kár ezen összeugrani :)
Üdv a Fórumon, remélem maradsz! ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 14, 2013 7:31 pm 

die nadel írta:
goes írta:
Nem felesleges, hanem soha nem éreztem kényszert arra, hogy legyen.

Maximálisan egyetértek! Megfejelném annyival, hogy például télen, hóban, latyakban még növeli is a fékutat.
Nem akarok megsérteni senkit, ezért akinek nem inge ne vegye magára a következőket.
A mai világban, sajnos a hasznos dolgok mellett van egy óriási hátulütője az elektronikákkal telezsúfolt autóknak. Mégpedig a hamis biztonságérzet. Sajnos ez nem csak a benne ülő embereknél fedezhető fel, hanem azon vizsgáztató és oktató személyeknél is, akiknél boldog-boldogtalan levizsgázhat autóvezetésből, mondván, az elektronika úgy is megvédi. Én Budapesten vezetek nap mint nap és sajnos a sofőrök 50%-ától (sajnos nem túlzás!) az égnek áll a hajam. Olyan dolgokat művelnek az autóikkal, mely már túl van az önveszélyeztetésen. Arról már nem is beszélek, hogy a KRESZ könyvek legfontosabb mondatát (mindig az út és a látási viszonyoknak megfelelően vezess) még csak hírből sem ismerik.
Meg mondom az őszintét, szerintem aki nem tud levizsgázni egy Ladával vagy 120-as Skodával, az ne üljön autóba!

Nekem is volt nem egy, nem kettő ABS nélküli autóm, ráadásul a hátul dob fékes ABS megoldás tud meglepetéseket okozni. Elég csak egy kereszt borda, és elmegy a fékhatás egy pillanatra, ha ez az utolsó métereken történik akkor lekoccolja az ember az előtte levőt.
Latyak, hó stb. szintén. Sokszor jártam úgy, hogy a kézifékkel kellett korrigálnom, hogy ne csússzak bele az előttem levőbe. Vészfékezett, és csúszott, majd egy hómentesebb útszakasznál megállt. Nekem meg mögötte a hóban kellet ezt megoldanom.
Néha egy ESP kikapcsolhatósághoz hasonló (bizonyos sebesség felett visszakapcsol) megoldás nem lenne hülyeség.
De a nagy átlagban, és az emberek többségénél jobb ha van ABS.
Az ilyen ráfutásos kisebb koccoknál hátrány, de egy nagy sebességű vészhelyzetben, ahol kikerülni kell, nem megállni, ott nagyon nagy segítség.

Mellesleg ha egy balesetben kiderül, hogy az ABS így meg van mókolva... szerintem a gatyát is leperli a biztosító a delikvensről.

Na itt is elmondanám, hogy jó lenne már valami kreatívabb területre terelni az eszmecserét. Értem én, hogy kopasz vagyok itt, de azért nem kell leharapni a fejemet mindenért :)

Tud valaki informálni arról, hogy ESP-t lehet e utólag bele szerkeszteni egy sima ABS-es fábiába? Olyan 2008-as évjárat érdekelne. Esetleg a VW csoport más területéről bontott cuccal megoldani. Volt már rá példa vagy van valami teljesen kizáró oks stb. ???
Hátsó tárcsafék az mennyire széria?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 14, 2013 3:15 pm 

goes írta:
Nem felesleges, hanem soha nem éreztem kényszert arra, hogy legyen.

Maximálisan egyetértek! Megfejelném annyival, hogy például télen, hóban, latyakban még növeli is a fékutat.
Nem akarok megsérteni senkit, ezért akinek nem inge ne vegye magára a következőket.
A mai világban, sajnos a hasznos dolgok mellett van egy óriási hátulütője az elektronikákkal telezsúfolt autóknak. Mégpedig a hamis biztonságérzet. Sajnos ez nem csak a benne ülő embereknél fedezhető fel, hanem azon vizsgáztató és oktató személyeknél is, akiknél boldog-boldogtalan levizsgázhat autóvezetésből, mondván, az elektronika úgy is megvédi. Én Budapesten vezetek nap mint nap és sajnos a sofőrök 50%-ától (sajnos nem túlzás!) az égnek áll a hajam. Olyan dolgokat művelnek az autóikkal, mely már túl van az önveszélyeztetésen. Arról már nem is beszélek, hogy a KRESZ könyvek legfontosabb mondatát (mindig az út és a látási viszonyoknak megfelelően vezess) még csak hírből sem ismerik.
Meg mondom az őszintét, szerintem aki nem tud levizsgázni egy Ladával vagy 120-as Skodával, az ne üljön autóba!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. okt. 14, 2013 2:48 pm 

Nekem az volt a fura, hogy a drl topicban egy kis plusz elektronika megkapta a tákolás jelzőt. Itt meg simán ajánlja valaki, hogy egy fontos biztonsági elmet távolítson el.
Értem én, hogy megjelenik valaki új akkor megvédjük a régi tagot stb. De ez, nekem akkor is hajmeresztő, hogy ha nincs pénzed rá akkor kösd ki. Azért ez nem gy EGR szelep kategória. Illetve az árat is sokallom. Egy diag többnyire 5-10k között mozog. Persze nem ismerem a fabia árakat, de nem hiszem, hogy presztizsből magasabb lenne a díja mint más autóké. Egy bontott elektronika nem hiszem, hogy több lenne egy 50esnél. Ennyiér más márkánál a komplett egységet meg lehet kapni szelep egységgel stb. Sőt ESP-set.
Tisztában vagyok vele, hogy ha nincs pénz akkor nincs. Én sem azért vetődtem ide mert villával kell forgatnom otthon a pénzt, hogy ne rohadjon össze. De gumin, futóművön, féken soha nem kísérleteznék, spórolnék.

Egyébként az ESP-s kérdésemről nincs senkinek infója?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. okt. 14, 2013 9:12 am 

Sziasztok!

arnd írta:
De egy ABS 2013-ban azért már nem, egy elvakult extra. Szóval felelőtlenségnek érzem az ilyen ajánlást.

Itt a lényeg, amit goes "sebész-szike pontossággal" :) leírt:

goes írta:
Ha nem szán 100-200e körüli összeget a diagnosztikára, alkatrészre és munkadíjra, akkor lehet enélkül is élni.

Arra hivatkozással, hogy "2013-ban" mi számít alapvetőnek, hosszan lehet vitatkozni...
A "minimum határt" pedig a lehetőségek és az elvárások együtt jelölik ki : mennyi pénz van rá és mik az igények.
Mert jogos lehet az a vélemény is, hogy aki 2013-ban nem autózik minimum pl. új 5-ös BMW-vel, az veszélyezteti a saját életét, nincs elég biztonságban vezetés/utazás közben.
Sokaknak pedig egy Fabia I kasztni nyújtotta biztonság is csak álom.
Autó vételre Magyarországon jellemző módon már így is erőn felül (jóval a reális anyagi lehetőségeiken túl) költenek az emberek - aztán a karbantartásra/szervizelésre már messze nem tudnak vagy nem akarnak az adott autó technikai színvonalához mérten áldozni.
Ha van pénz az ABS rendbetételére (ami 100-200eFt nagyságrend goes becslése alapján), szerintem csináltassa meg; ha nincs, innentől egész más szempontok diktálnak, ahol az is egy alternatíva, hogy "lehet enélkül is élni".

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 13, 2013 9:05 pm 

goes írta:
Félre, olvasd el mégegyszer. Nem felesleges, hanem soha nem éreztem kényszert arra, hogy legyen. Ha nem szán 100-200e körüli összeget a diagnosztikára, alkatrészre és munkadíjra, akkor lehet enélkül is élni. Sőt nekem gyerekként gyerekülésem sem volt, mégis itt vagyok. :)

arnd írta:
goes írta:
Az akksi miatt biztosan nem. Áldoznál pénzt a javításra vagy inkább spórolnál rajta? Ha az utóbbi, akkor kösd ki a kockát, és kódoltatsd ki a kocsiból ezeket "extrákat". Nekem pl. soha nem is voltak ilyenek benne, de nem is hiányoztak. Ha mégis megjavíttatnád, akkor tudok ajánlani hozzáértőt.

Az ABS mint felesleges extra? Vagy félreértettem?

Pedig mégis csak jól értettem, hogy nem látod fontosnak. Én azért jó szívvel nem tudnék ilyet ajánlani senkinek sem. És tiszta sor, hogy baromság pl. az, hogy biciklivel vihetek két kis gyereket, de robogóval már nem. Amikor a legócskább robogó fék/futómű párosa is jobb mint egy fél millás bringáé. Felette már so-so, de a súlypontja még akkor is jobb a robogónak.
De egy ABS 2013-ban azért már nem, egy elvakult extra. Szóval felelőtlenségnek érzem az ilyen ajánlást.

Visszatérve az alap problémára, ha jól értettem, nem bele való, vagy legalább is nem biztos, hogy az autóba való ABS elektronikával van a gond. Az eredetivel diag nem mondott valami használható adatot? Csak próbaként valami márkatárssal egy csere? Ha jól olvastam akkor az elektronika külön álló egység a hidraulikus szelep kockától. így nem nagy munka a csere... vagy össze kell tanítani az autó többi ecu-jával? VIN stb.?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 13, 2013 4:40 pm 

Félre, olvasd el mégegyszer. Nem felesleges, hanem soha nem éreztem kényszert arra, hogy legyen. Ha nem szán 100-200e körüli összeget a diagnosztikára, alkatrészre és munkadíjra, akkor lehet enélkül is élni. Sőt nekem gyerekként gyerekülésem sem volt, mégis itt vagyok. :)

arnd írta:
goes írta:
Az akksi miatt biztosan nem. Áldoznál pénzt a javításra vagy inkább spórolnál rajta? Ha az utóbbi, akkor kösd ki a kockát, és kódoltatsd ki a kocsiból ezeket "extrákat". Nekem pl. soha nem is voltak ilyenek benne, de nem is hiányoztak. Ha mégis megjavíttatnád, akkor tudok ajánlani hozzáértőt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 13, 2013 4:00 pm 

goes írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. okt. 13, 2013 11:28 am 

dundavid írta:
KÖszi a választ, de azt is ellenőriztük. Ott mind hibátlan. Még annyit írnék, hogy onnan le volt kötve a 4.kábel, de visszakötöttük. ezután is ugyanez a hibakód.
Szerinted az akksi miatt mehet egyfolytában az ABS egység?
üdv

goes írta:
Akkumulátor fedelében a biztosítékot ellenőrizzétek. Legjobb, ha rámértek.

dundavid írta:
Sziasztok!

A nyáron vásároltam egy Skoda Fabia Comfort 1.4 mpi-t a következő hibával: ABS hiba.
A kereskedő azt mondta(jelzem ismerős) hogy az ABS-szel van probléma, melyet kicseréltek de csatlakozó nem stimmelt. Állítólag nem találtak hozzá olyat amit rá lehet dugni. De mindenesetre elhoztam...
A műszerfalon folyamatosan világít az ABS, ASR és a piros 3szög visszajelző. A héten végre sikerült elkezdeni vele foglalkozni, melyből kiderült, hogy a csatlakozó rámegy(lehet hogy a régi motor visszatéve?) és rádugás után az ABS egység( BOSCh 6q0 614 417D, 0265 224 011) folyamatosan megy. MIkor gyújtást adok még "darálni" is kezd az ABS nagyjából 10 mp-ig.
Vag com programmal a következő hibaüzenetet olvastam ki:
01201 - ABS Valves Supply Voltage
35-00 - -
illetve:
00287 - ABS Wheel Speed Sensor: Rear Right (G44)
30-00 - Open or Short to B+
ez törlés után már nem jelentkezett.
A hátsó két szenzorra és kábelre rámértünk, megfelelő.
Segítsetek!?
köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 12, 2013 7:10 pm 

KÖszi a választ, de azt is ellenőriztük. Ott mind hibátlan. Még annyit írnék, hogy onnan le volt kötve a 4.kábel, de visszakötöttük. ezután is ugyanez a hibakód.
Szerinted az akksi miatt mehet egyfolytában az ABS egység?
üdv

goes írta:

dundavid írta:
Sziasztok!

A nyáron vásároltam egy Skoda Fabia Comfort 1.4 mpi-t a következő hibával: ABS hiba.
A kereskedő azt mondta(jelzem ismerős) hogy az ABS-szel van probléma, melyet kicseréltek de csatlakozó nem stimmelt. Állítólag nem találtak hozzá olyat amit rá lehet dugni. De mindenesetre elhoztam...
A műszerfalon folyamatosan világít az ABS, ASR és a piros 3szög visszajelző. A héten végre sikerült elkezdeni vele foglalkozni, melyből kiderült, hogy a csatlakozó rámegy(lehet hogy a régi motor visszatéve?) és rádugás után az ABS egység( BOSCh 6q0 614 417D, 0265 224 011) folyamatosan megy. MIkor gyújtást adok még "darálni" is kezd az ABS nagyjából 10 mp-ig.
35-00 - -
illetve:
Segítsetek!?
köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. okt. 12, 2013 6:46 pm 

dundavid írta:
Sziasztok!

35-00 - -
illetve:
Segítsetek!?
köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ABS
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 12, 2013 6:21 pm 

Sziasztok!

35-00 - -
illetve:
Segítsetek!?
köszi

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. okt. 12, 2013 5:45 pm 

Sziasztok, most regisztráltam még csak, és nem találtam ESP-vel foglalkozó topicot, de gondoltam, hogy logikailag itt talán elfér a kérdésem.

Szóval az asszony kitalálta, hogy kellene neki egy fábia, van is egy kiszemeltje egy 5 éves darab, amiről még nagyon sok infót nem tudok, de használtauto.hu-s körbenézés után azt láttam, hogy ESP nem nagyon van említve szinte egyik autónál sem (2007-2008-asok között). Valóban ilyen ritka dolog? vagy az ASR-el együtt "jár", mert kipörgésgátlót azt említ több hirdetés is. Esetleg utólag, bontott autóból pótolható?

OFF ként meg még azt kérdezném, hogy hány légzsák a normál felszereltség? Mert többnyire csak kettőt említenek.
Vagy valami felszereltségi szinttel jár együtt?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fabia 1,9 SDI ABS kód probléma
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 03, 2013 2:14 pm 

Sajnos ezek a mindenhez jó, de semmihez sem igazán programok ennyit tudnak.

claas208 írta:
Értem hát annyit írt a würthös WOW program amit lent is írtam.

goes írta:
Rogton kiderult volna, hogy nem kap tapot, ha beirod a teljes hibakodot. Azokra a korulmenyekre lettem. volna kivancsi.

claas208 írta:
Ma elvittem az autót, hogy felújíttatom az ABS szivattyút mivel a hiba fenn állt az olajcsere után is és a végén kiderült hogy az aksi fedélbe lévő 40Ah biztosíték szólt el.

claas208 írta:
A szervo lámpa szokott felvillanni menetközbe ha meleg van és most az ABS miatt teljes diagnosztikát csináltuk és akkor már megnéztük ezt is és azt a két hibakódot hozta fel (00816 és 00778)

goes írta:
Ket kulon hiba van..

ABS: csereled eloiras szerint a fekfolyadekot?
Kormany: szogelfordulas erzekelo hiba.

Mondjuk jo lett volna a hibakodok korulmenyeit is tudni.

claas208 írta:
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy tegnap menet közben kigyulladt az ABS visszajelző lámpa az autón ma elindultam vele diagnosztikára nem világított a lámpa mikor rádugtuk a gépet az alábbi hibakódokat írta ki és ezeknek a megfejtéséhez kérnék segítséget:
00301 ABS hidraulikus szivattyú
00816 Érzékelő, Elektrohidrolikus kormánymű
00778 Vezérlés szögérzékelő

ennyit írt ki a gép és nem tudom ki kivel van az érzékelőknél.
Segítségeteket előre is köszönöm .

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fabia 1,9 SDI ABS kód probléma
HozzászólásElküldve: szomb. aug. 03, 2013 2:14 pm 

Sajnos ezek a mindenhez jó, de semmihez sem igazán programok ennyit tudnak.

claas208 írta:
Értem hát annyit írt a würthös WOW program amit lent is írtam.

goes írta:
Rogton kiderult volna, hogy nem kap tapot, ha beirod a teljes hibakodot. Azokra a korulmenyekre lettem. volna kivancsi.

claas208 írta:
Ma elvittem az autót, hogy felújíttatom az ABS szivattyút mivel a hiba fenn állt az olajcsere után is és a végén kiderült hogy az aksi fedélbe lévő 40Ah biztosíték szólt el.

claas208 írta:
A szervo lámpa szokott felvillanni menetközbe ha meleg van és most az ABS miatt teljes diagnosztikát csináltuk és akkor már megnéztük ezt is és azt a két hibakódot hozta fel (00816 és 00778)

goes írta:
Ket kulon hiba van..

ABS: csereled eloiras szerint a fekfolyadekot?
Kormany: szogelfordulas erzekelo hiba.

Mondjuk jo lett volna a hibakodok korulmenyeit is tudni.

claas208 írta:
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy tegnap menet közben kigyulladt az ABS visszajelző lámpa az autón ma elindultam vele diagnosztikára nem világított a lámpa mikor rádugtuk a gépet az alábbi hibakódokat írta ki és ezeknek a megfejtéséhez kérnék segítséget:
00301 ABS hidraulikus szivattyú
00816 Érzékelő, Elektrohidrolikus kormánymű
00778 Vezérlés szögérzékelő

ennyit írt ki a gép és nem tudom ki kivel van az érzékelőknél.
Segítségeteket előre is köszönöm .

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 177 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra