Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 9:49 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: kerékcsapágy cseréje
HozzászólásElküldve: szomb. feb. 07, 2015 8:32 pm 

Autó: 1,4 AQW 2000
Sziasztok!
Nekem is egy hónapja elkezdett búgni egyenesen és jobb kanyarban.
Ezért a bal elsőre gyanakszom, de megemelve nem érezhető lötyögés, morgás.
Kb 6 éve cserélték szervizben, de a közepénél nyomva préselték be. Ezért csinálni
szeretnék egy készüléket,de pár méretet szétszedés nélkül nem nem tudom lemérni.
72mm-es agynál a belső ütköző váll közép és külső átmérője érdekelne, ha valaki tudja
kérem írja meg. Kép
köszi!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 20, 2014 12:42 pm 

Igen, közben megtaláltam róla a belinkelt videót, plusz beszéltem az autószerelő ismerősömmel is. Mivel pofátlanul alacsony árat mondott a műtétre, inkább most kihagyom a szerelgetést :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 20, 2014 12:16 pm 

Autó: Fabia Best
szamos írta:
Lehúzó? Nem kihúzó? Kompletten aggyal van a csapágy nem? Én szándékoztam berakni. Ahogy a robbantott ábrát elnéztem, csak a féktárcsát, féket kell lekapni hozzá. Ezekszerint nem?
kihúzó és beszerelő pontosabban!wgy-es-kerekcsapagy-kihuzo-es-beszerelo-keszlet-mg50432ww.lincos.hu/lehuzo-kinyomo-szerszamok/kereka ő az .Igen,de a féltengelyt is ki kell szedni hozzá meg a lengőkart lekötni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 20, 2014 11:12 am 

Lehúzó? Nem kihúzó? Kompletten aggyal van a csapágy nem? Én szándékoztam berakni. Ahogy a robbantott ábrát elnéztem, csak a féktárcsát, féket kell lekapni hozzá. Ezekszerint nem?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 20, 2014 11:07 am 

szamos írta:
Köszönöm!

Tegnap mégegyszer megemeltem, megtekertem, valóban rossz a hangja, és kotyog is. Szóval akkor rendelek egy FAG-ot jobbra, aztán egyszer majd cserélem a balt is.
Hali.A Kovács Autónál egész tűrhető áron kapsz kerékcsapágyat és nagyon korrektek:De a berakásnál olyan helyre vidd ahol van hozzá való lehúzó amit a Csabaa belinkelt a napokban ,mert ha szarul rakják be akkor lehet ,hogy csak pénzkidobás lesz a vége!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 20, 2014 10:28 am 

Köszönöm!

Tegnap mégegyszer megemeltem, megtekertem, valóban rossz a hangja, és kotyog is. Szóval akkor rendelek egy FAG-ot jobbra, aztán egyszer majd cserélem a balt is.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. nov. 20, 2014 8:39 am 

szamos írta:
Szia!

Érdekes, mert egyenes menetben semmi gondja.Amint balra mozdítom a kormányt 50-60 km/h felett kezdi csinálni. Jobbra kormányzásnál sem hallok semmit. A nyári szélesebb gumikkal jobban lehetett hallani, először azt hittem gumi probléma. Most felraktam a télieket, ezzel is hallatszik, de nem olyan erősen. Lehet más a probléma akkor? Semmi nem ér a kerékbe, semmi nem lóg..

Hpetya írta:
Helló!
Ha sebesség növelésével a búgás is nő akkor valószínű a csapágy a bűnös. Én ősszel cseréltettem Fag-ra és 20 ezer volt darabja a Bárdinál. Párban érdemes cserélni mert a másik is behal.

szamos írta:
Sziasztok!

Úgy néz ki sajnos szép lassan minden típushiba kijön a Fábiámon, így nem tudok unatkozni mellette :)
Eddig szerencsére mindenre találtam Nálatok gyógyírt, amit ezúton is köszönök, most viszont elakadtam.

Ha minden igaz, akkor most a kerékcsapággyal gyűlik meg a bajom.Felemelve, a jobb kereket megforgatva hallatszik hogy nincs minden rendben, valamint balra fordítva a kormányt menet közben búg is.
Ez lehet a baj?

Ha igen cseréljem e mindkettőt, valamint milyen márkájút ajánlotok? Esetleg van e valami jó beszerzési forrás? Pár nagyobb autós áruházat néztem meg, de még nagy kedvezménnyel is elég brutális ára van.

Üdv.:

Szamos
Szia.A jobb első kerékcsapágyad döglődik és jobbra kormányzásnál azért nem hallod a hangját,mert ilyenkor a kocsiszekrény balra dől és nem a jobb első keréken lesz a terhelés hanem a bal elsőn ahol még valószínűleg jó a csapágyad.Itt tehát fordított a képlet.Balra tekerve búg=rossz jobb oldali és fordítva.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 19, 2014 4:51 pm 

Szia!

Érdekes, mert egyenes menetben semmi gondja.Amint balra mozdítom a kormányt 50-60 km/h felett kezdi csinálni. Jobbra kormányzásnál sem hallok semmit. A nyári szélesebb gumikkal jobban lehetett hallani, először azt hittem gumi probléma. Most felraktam a télieket, ezzel is hallatszik, de nem olyan erősen. Lehet más a probléma akkor? Semmi nem ér a kerékbe, semmi nem lóg..

Hpetya írta:
Helló!
Ha sebesség növelésével a búgás is nő akkor valószínű a csapágy a bűnös. Én ősszel cseréltettem Fag-ra és 20 ezer volt darabja a Bárdinál. Párban érdemes cserélni mert a másik is behal.

szamos írta:
Sziasztok!

Úgy néz ki sajnos szép lassan minden típushiba kijön a Fábiámon, így nem tudok unatkozni mellette :)
Eddig szerencsére mindenre találtam Nálatok gyógyírt, amit ezúton is köszönök, most viszont elakadtam.

Ha minden igaz, akkor most a kerékcsapággyal gyűlik meg a bajom.Felemelve, a jobb kereket megforgatva hallatszik hogy nincs minden rendben, valamint balra fordítva a kormányt menet közben búg is.
Ez lehet a baj?

Ha igen cseréljem e mindkettőt, valamint milyen márkájút ajánlotok? Esetleg van e valami jó beszerzési forrás? Pár nagyobb autós áruházat néztem meg, de még nagy kedvezménnyel is elég brutális ára van.

Üdv.:

Szamos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 19, 2014 12:04 pm 

Helló!

szamos írta:
Sziasztok!

Ez lehet a baj?

Üdv.:

Szamos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. nov. 19, 2014 11:37 am 

Sziasztok!

Ez lehet a baj?

Üdv.:

Szamos

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 29, 2013 9:31 pm 

Az SKF dobozban SNR francia csapágy van, ugyanis az SKF nem gyárt ilyet. FAG-ot vegyél. Tudok olcsó helyeket Budapesten.

kreszb írta:
Sziasztok!

Kerékcsapágyból a FAG helyett megérheti a felárat az SKF?
Mi vált be a legjoban, mit tudtok ajánlani, ami ár/értékben a legjobb?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd okt. 29, 2013 8:25 pm 

Sziasztok!

Kerékcsapágyból a FAG helyett megérheti a felárat az SKF?
Mi vált be a legjoban, mit tudtok ajánlani, ami ár/értékben a legjobb?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Búg az eleje...
HozzászólásElküldve: csüt. jún. 27, 2013 12:10 am 

piriczky írta:
Szaisztok!
Érdekes problémával akadtam szembe:

ha balra tekerem vagy csak huzom a kormányt búg az auto,de ha jobbra akor semmi!
2éve ugyanez volt,akkor kerékagyat cseréltem és megoldodott,igyhát ez megtörtént most is!
és ugyanugy megmaradt a búgás!
valakinek valami ötlet??tipp???
és csak ha balra huzom a kormányt!

Szia!
Több verzió is lehetséges,de tipikus kerékcsapágy problémát produkál. Nem írtad,h a cserétől számítva milyen hamar jelentkezett a probléma.
Az én tippjeim:
1, próbáld meg átcserélni a kerekeket, hátha szövetszakadásos lett valamelyik abroncs
2, Lehet esetleg futómű beállítási probléma
3, Selejt kerékcsapágy vagy nagyon olcsó minőség
4, Láttam már olyat,hogy a szerelőnek nem volt hidraulikus prése és ezért ő úgy gondolta,h elég,ha csak félig megy be a csapágy a csonkállványba. (Ettől nagyon hamar kikészül akár az új, minőségi csapágy is)
5, A legrosszabb eset: a szerelő nem cserélte ki a csapágyat csak elkérte a pénzt, az alkatrészen pedig túladott. (Én személy szerint mindig ott szeretek lenni,ha valamit szerelni kell az a tuti)

személy szerint ezekre gondolnék elsőre,de fel kell emelni és alaposan át kell nézni...
sok sikert a probléma feltárásához!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Búg az eleje...
HozzászólásElküldve: szer. jún. 26, 2013 8:39 pm 

Autó: Skoda Fabia 1.2 htp
Szaisztok!
Érdekes problémával akadtam szembe:

ha balra tekerem vagy csak huzom a kormányt búg az auto,de ha jobbra akor semmi!
2éve ugyanez volt,akkor kerékagyat cseréltem és megoldodott,igyhát ez megtörtént most is!
és ugyanugy megmaradt a búgás!
valakinek valami ötlet??tipp???
és csak ha balra huzom a kormányt!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 06, 2013 9:04 pm 

:köszi:
Majd én hozzászólok a kérdésemhez! Az (INA) mellékvágányra került.Helyette (FAG) márkajelzésű lett.Ez volt benne is a (régi) gondolom a gyári.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra