Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. nov. 18, 2019 9:08 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: kerékcsapágy cseréje
HozzászólásElküldve: szomb. jan. 23, 2016 9:21 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Szesze most kicsit megcáfollak.
Most ferodot raktam előre. A tárcsa semmit se kopott, viszont a betét az induló 18mm ről lekopott ~7-8mm re. Nincs benne 40e km még.
Jól fog de hidegen kis fékpedálnál nyekereg. Annyira porzik a betéte ami nem tud a betét és a tárcsa között kijönni, csak elkenődni, hogy szárazon,hidegben zenél.
Ha visszanyomom a munkahengert, a betétet lemosom megint néhány napig csöndes.
Előtte pagid betét volt az is hasonlóan porzott de nem nyekergett soha.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 23, 2016 8:54 pm 

Autó: Fabia Best
Csabaa írta:
Egyébként nekem már szorult meg nem érezhetően betét. A belső kétszer jobban kopott. Ezért van már a harmadik komplett első tárcsa,betét garnitura a 155e km ellenére. Érdemes 1-1,5 évente lepucolni zsírozni a fékeket. A hideg nem akadály én december 23. án pucoltam meg őket :-)
Hali.Csabám az én gépemet 130000km-el vettem anno most van benn 185000 és még mindig gyári tárcsa és valószínűleg gyári betét van benn.Egy biztos,hogy már én mentem vele 55000km-t és még a betéten van kb 4 mm így is.Valószínűleg ennyit számít a gyári fék és ennyi a különbség fék és fékmárka között.Ezért mondom én,hogy fékben a Ferodo az isten főleg ha gyári alkatrész!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 23, 2016 8:35 pm 

Autó: Skoda Fabia/2006 1.4 BBZ Sportline
Csabaa írta:
Egyébként nekem már szorult meg nem érezhetően betét. A belső kétszer jobban kopott. Ezért van már a harmadik komplett első tárcsa,betét garnitura a 155e km ellenére. Érdemes 1-1,5 évente lepucolni zsírozni a fékeket. A hideg nem akadály én december 23. án pucoltam meg őket :-)

.....Teljes értékű eredmény csak tárcsa és betét Csere után lesz . A hátsók most lettek cserélve . Sajnos a keret most el fogyott . Apropó ezzel kapcsolatban láttam láttam itt vagy valahol egy magyar nyelvű leírást „ How To" csak nem tanálom :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 23, 2016 8:13 pm 
Moderátor

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 23, 2016 8:02 pm 

Csabaa írta:
Derrik írta:
A javításhoz rézbázisú kenőanyagot hol lehetne rendelni kisebb kiszerelésben???

Szia
Miskolcon van Bárdi:
http://www.bardiauto.hu/webshop/felszer ... /-CRC10690

.....Köszi :) Mi lenne velem nélkületek ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 23, 2016 4:20 pm 
Moderátor

Derrik írta:

Szia
Miskolcon van Bárdi:
http://www.bardiauto.hu/webshop/felszer ... /-CRC10690

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 23, 2016 2:08 pm 

Szesze írta:
Derrik írta:
https://youtu.be/Lr9LpfvRbLc
....nem akar gurulni, hidegen abszolút. Néha meg egy pici lejtőn is simán csorog. Hogy tudom meg hogy csapágy vagy fék? Ha csapágy. Akkor az mennyi pénzben?
Hali.Nagyon egyszerű a dolog.Emeld fel az autót,hogy a kerekei szabadon foroghassanak és pörgesd meg.Ha úgy érzed,hogy valamelyik nehezen forog akkor ott keresd a hibát.Ha az első szorul nyomd vissza valamivel a fékbetéteket és úgy próbáld megforgatni újra.Amennyiben jobb lesz akkor a fékpofák álltak be a sok fékportól és nem tudnak visszamenni a helyükre,ha nem akkor a csapágy szorul.Én szerintem csak a féket kell lepucolnod és ezt tartom valószínűbbnek mint a kerékcsapágyat.A hátsó féknél is az szokott a gond lenni,hogy a sok fékportól beáll a kézifék és az sem engedi vissza rendesen a pofát.Erre a megoldás a dobot szedd le és jól pucold ki utána pedig addig mozgasd a kézifékkötelet amíg újra rendesen jár.A hátsó dobot sem árt a kerékcserék alkalmával 1-2 évente leszedni és jól kifújatni pont ezek a dolgok elkerülése végett.A kerékcsapágy ára a gyári beszállítóé /FAG/ olyan 20000 körül van darabja. Itt találsz aránylag olcsón :https://alkatreszek.hu/autotipus/skoda_alkatreszek/fabia/fabia_6y2_1999_08_2008_03/13362/felfuggesztes_kormanyzas/kerekcsapagy/elsotengely/-_1?manufacturers=Fag&stock_info=1&order=4&number_of_page=10&posted_filters=1

... köszönöm a segítséget majd teljesen szét kell majd szedni mer valami rettenet , hogy mi trutymó van rajta rozsda és fékpor keverék vastagon. Szóval a dugattyú visszament de a pofák nem. Ez lett a Te útmutatásod alapján gyógyítva. Csak kint iszonyat hideg van ehhez a munkához :) De határozottan jobb lett! Igaz hogy a párom Citroen Saxo-ja még így is könnyebben fut, de majd csak megbékélek vele.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. jan. 23, 2016 9:34 am 

Autó: Fabia Best
Derrik írta:
....nem akar gurulni, hidegen abszolút. Néha meg egy pici lejtőn is simán csorog. Hogy tudom meg hogy csapágy vagy fék? Ha csapágy. Akkor az mennyi pénzben?
Hali.Nagyon egyszerű a dolog.Emeld fel az autót,hogy a kerekei szabadon foroghassanak és pörgesd meg.Ha úgy érzed,hogy valamelyik nehezen forog akkor ott keresd a hibát.Ha az első szorul nyomd vissza valamivel a fékbetéteket és úgy próbáld megforgatni újra.Amennyiben jobb lesz akkor a fékpofák álltak be a sok fékportól és nem tudnak visszamenni a helyükre,ha nem akkor a csapágy szorul.Én szerintem csak a féket kell lepucolnod és ezt tartom valószínűbbnek mint a kerékcsapágyat.A hátsó féknél is az szokott a gond lenni,hogy a sok fékportól beáll a kézifék és az sem engedi vissza rendesen a pofát.Erre a megoldás a dobot szedd le és jól pucold ki utána pedig addig mozgasd a kézifékkötelet amíg újra rendesen jár.A hátsó dobot sem árt a kerékcserék alkalmával 1-2 évente leszedni és jól kifújatni pont ezek a dolgok elkerülése végett.A kerékcsapágy ára a gyári beszállítóé /FAG/ olyan 20000 körül van darabja. Itt találsz aránylag olcsón :https://alkatreszek.hu/autotipus/skoda_alkatreszek/fabia/fabia_6y2_1999_08_2008_03/13362/felfuggesztes_kormanyzas/kerekcsapagy/elsotengely/-_1?manufacturers=Fag&stock_info=1&order=4&number_of_page=10&posted_filters=1

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. jan. 22, 2016 9:15 pm 

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. szept. 19, 2015 5:12 pm 
Moderátor

Autó: Skoda Fabia Kombi Elegance 1.4 16V 74kW
sso003 írta:
Sikeresen beszereltük a csapágyat, a régi már elég gatya volt. De van egy dolog, ami aggaszt!
Mégpedig mikor az új csapágyat raktuk fel a tengelycsonkra, kicsit szorult. Ez eddig rendben is van, de ahogy kocogtattuk fel, a belső csapágygyűrű, (a kerék oldalán, ahová a kupakot kell tenni) kicsúszott a helyéről egy kicsit. Az anya szépen visszahúzta ugyan, és tökéletesen elforog, nem lötyög, zörög stb.. De mégis aggaszt, hogy lett-e baja ettől a csapágynak? Menet közben semmit sem venni észre, látszólag tökéletesen üzemel.
Aggódjak?

Nekem az a véleményem,hogy a csapágynak ettől nem lett baja! Ha sérül a csapágy,akkor megforgatva jellegzetes "morgó" hangot ad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 18, 2015 8:48 pm 

Autó: 2007 1.4 16v BXW
Sikeresen beszereltük a csapágyat, a régi már elég gatya volt. De van egy dolog, ami aggaszt!
Mégpedig mikor az új csapágyat raktuk fel a tengelycsonkra, kicsit szorult. Ez eddig rendben is van, de ahogy kocogtattuk fel, a belső csapágygyűrű, (a kerék oldalán, ahová a kupakot kell tenni) kicsúszott a helyéről egy kicsit. Az anya szépen visszahúzta ugyan, és tökéletesen elforog, nem lötyög, zörög stb.. De mégis aggaszt, hogy lett-e baja ettől a csapágynak? Menet közben semmit sem venni észre, látszólag tökéletesen üzemel.
Aggódjak?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 17, 2015 5:39 pm 
Moderátor

Szia
A hátsó csapágy ilyen, a külső kupak védi a csapágyat.
Én ezért is nyomtam tele zsírral mert gyárilag alig volt a golyók között valami..
Beszerelés elött, fecskendővel töltsd fel teljesen zsírral.
Ha hátra vetted akkor tökéletes lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 17, 2015 2:07 pm 

Autó: 2007 1.4 16v BXW
Sziasztok!
Megjött a Hátsó kerékcsapágy, ez:
https://alkatreszek.hu/kerekcsapagy_kes ... _90_fag_jk
de valami nekem gyanús!
Mégpedig, amint az képen is látszik, a mágneses felén van porvédő gyűrű, de a másik oldalon nekem nincs, csak a porvédő kupak! Ha belenézek, gyakorlatilag látszik a golyós koszorú! Jól van ez így, vagy küldjem vissza?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. szept. 11, 2015 10:30 am 
Moderátor

:beer:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. szept. 10, 2015 1:30 pm 

Autó: 1.2 HTP 6V AWY (2003)
Sziasztok!
Megtörtént a kerékcsapágy csere, a házilag készített szerszám jól vizsgázott. Kb. két óra volt, igaz volt még egy út az esztergályos emberhez. A szétszerelés aránylag gyorsan ment, a féltengely rávolt gyógyulva a ricniknél a kerékagyra, csapágylehúzót használtunk. Utána még a lengéscsillapító/csonkaállvány találkozásánál :) volt egy kis csavarlazítózás. Aztán jött a golyósprés, a régi csapágyat a közepénél fogva kitoltuk. Itt nehezen indult meg a csapágy ugyanis a rögzítő körmök nagyon fogják a helyén. A besajtolás nagyon könnyen és gyorsan ment, aztán az összerakás, ami szintén hamar megvolt. A féltengelyt gazdagon zsíroztuk a ricniknél, és minden csavart az összerakásnál.
http://kepfeltoltes.hu/150910/IMG_0145_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150910/IMG_0146_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150910/IMG_0147_ ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/150910/IMG_0148_ ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra