Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: vas. nov. 18, 2018 7:56 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 121 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 11, 2013 6:15 pm 

Dudának sincs a motortérben 12V-ja?

goes írta:
A szervó más tészta, mert gyújtásra nincs rajta áram, csak járó motorra. Ablakmosó fűtése meg csak akkor megy, ha van is ilyened és ha jól tudom külső hőmérséklet függvénye (4 fok alatt).

forgonati írta:
Meg még a szervón, meg pl. az ablakmosó fűtése, meg még 1-2 helyen... Csak sajnos nem tudom melyik kábelt/csatlakozót keressem mert nincs hozzá rajzom.

goes írta:
Senki... Ott max a motorvezérlőn van kapcsolt 12 volt, de azt nem bolygatnám. A motortérben érzékelők és vezérlők kábelei vannak. Miért bonyolult kivinni? Az anyósülés oldalán van egy gumidugó, ha kiveszed a kesztyűtartót meglátod. Nekem pl. a hangtechnika tápkábele ott jön be.

forgonati írta:
Senki? :cry:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. máj. 11, 2013 12:13 pm 

Már miért lenne a szervó más tészta? A DRL úgyis csak akkor kell ha mégy valahova az autóval nem? Ha nem jár a motor, vajon minek menne a DRL? Szóval a szervóról a 12V nekem tökéletesen megfelelne, ha valaki tudja hol keressem, kérem jelezze, köszönöm!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2013 1:43 pm 

A szervó más tészta, mert gyújtásra nincs rajta áram, csak járó motorra. Ablakmosó fűtése meg csak akkor megy, ha van is ilyened és ha jól tudom külső hőmérséklet függvénye (4 fok alatt).

forgonati írta:
Meg még a szervón, meg pl. az ablakmosó fűtése, meg még 1-2 helyen... Csak sajnos nem tudom melyik kábelt/csatlakozót keressem mert nincs hozzá rajzom.

goes írta:
Senki... Ott max a motorvezérlőn van kapcsolt 12 volt, de azt nem bolygatnám. A motortérben érzékelők és vezérlők kábelei vannak. Miért bonyolult kivinni? Az anyósülés oldalán van egy gumidugó, ha kiveszed a kesztyűtartót meglátod. Nekem pl. a hangtechnika tápkábele ott jön be.

forgonati írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2013 12:23 pm 

goes írta:

forgonati írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2013 11:19 am 

forgonati írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: pén. máj. 10, 2013 9:59 am 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. máj. 09, 2013 1:43 pm 

Sziasztok! Valaki nem tudja véletlenül, hol találok a motortérben kapcsolt 12V-ot a DRL-hez? Itt szenvedek már vele, sehol nem találok. Pedig tuti lennie kell. A biztosítéktábláról nem húznám semmiképp, iszonyú macera. Köszönöm!

Ja, Fabia II a kocsi amúgy, BXW motor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szomb. ápr. 13, 2013 2:16 pm 

Autó: 2005. 1.2 12V BME
A mai napon sikerült beszerelni a drl-t. Nem volt egyszerű mint azt gondoltam. Gyújtásáram nincs a motortérben, így hát belülről hoztuk ki. A rádióról vettük le a gy. áramot. (Munkatársam csinálta, neki is így van bekötve). Aztán a jobb oldalt vezettük ki a kábelt, mivel csak ott találtunk helyet. /motorháztető zsanér alatt/ Eredetileg a világításkapcsolóra akartuk kötni, de nem jött össze. Most minden ok, csak gyújtáson világít ahogy az elő van írva. Később rakok fel képeket. :wink: Szép napot mindenkinek.

A képek: http://www.kepfeltoltes.hu/view/130414/ ... es.hu_.jpg

http://www.kepfeltoltes.hu/view/130414/ ... es.hu_.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: kedd márc. 26, 2013 10:16 pm 

Autó: 2005 1,2 12V BME
a mérete amit írtál! nincs rajta "e" jel! személyes tapasztalat alapján a rendőr nem nézi az e jelet inkább csak hogy éjjel ne világítson vizsgára meg egy pillanat kikötni

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: led
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2013 9:45 pm 

A második E jeles? Méretei: 155mmx40mmx20mm ugye? (hossz/mélység magasság)

Gabor165 írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: led
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2013 9:39 pm 

ha esetleg érdekel led valakit nálam ez a két típus kapható!

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepk ... 10856.html

http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepk ... 28593.html

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2013 9:37 pm 

elalszik igen!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: re
HozzászólásElküldve: hétf. márc. 25, 2013 7:00 am 

Teljesen frankó megoldás. Köszi az infot.
Neked is ugyanúgy elalszik ha felkapcsolod a tompítottat ugye?

Gabor165 írta:
relézés úgy néz ki hogy:
30-as pont-> Biztosítékon keresztül 30-as (akkumulátor direkt pozitív)
85-ös pont-> gyujtás szál ( mert nekem gyujtásnál kapcsol nem a helyzetjelzővel! én a világításkapcsoló gyujtás szálját csapoltam meg!)
86-os pont-> a tompított izzó testétől húztam el egy szálat
87-es pont-> Elmenő pozitív a nappali fényhez

nekem az egész dolog úgy néz ki hogy a motortérben helyeztem el a relét a műszerfalból megy ki a világításkapcsolótol a gyújtás szál ha a helyzetjelzőjét húzod el akkor azzal együtt kapcsol a led! én azért választottam a gyújtás szálat mert rengeteget kapcsolgattam a helyzetjelzőt! lámpakapcsolót kiszerelni nem nagy dolog csak az alsó műanyagot kell leszedni hozzá! itt vigyázz az obd csati kábeljeire is! a tűzfalon könnyen áthúzható a kábel! akksin is vannak helyek ahova be lehet kötni egy plusz vezetéket a relének! a tompított ízzónál meg a test eleve egy kis csavar fogja az alá könnyedén behelyezhető a 86 os pontnak a negatív!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2013 10:38 pm 

relézés úgy néz ki hogy:
85-ös pont-> gyujtás szál ( mert nekem gyujtásnál kapcsol nem a helyzetjelzővel! én a világításkapcsoló gyujtás szálját csapoltam meg!)
86-os pont-> a tompított izzó testétől húztam el egy szálat

nekem az egész dolog úgy néz ki hogy a motortérben helyeztem el a relét a műszerfalból megy ki a világításkapcsolótol a gyújtás szál ha a helyzetjelzőjét húzod el akkor azzal együtt kapcsol a led! én azért választottam a gyújtás szálat mert rengeteget kapcsolgattam a helyzetjelzőt! lámpakapcsolót kiszerelni nem nagy dolog csak az alsó műanyagot kell leszedni hozzá! itt vigyázz az obd csati kábeljeire is! a tűzfalon könnyen áthúzható a kábel! akksin is vannak helyek ahova be lehet kötni egy plusz vezetéket a relének! a tompított ízzónál meg a test eleve egy kis csavar fogja az alá könnyedén behelyezhető a 86 os pontnak a negatív!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: re
HozzászólásElküldve: vas. márc. 24, 2013 7:29 pm 

Gabor165 írta:
nekem 3 éve van hasonló led a ködlámpa mellé építve "E" jeles és a leírtak alapján van relézve! én magamnak kötöttem be és a világításkapcsolótól húztam a gyujtás szálat

http://kepfeltoltes.hu/view/130324/fab_ ... es.hu_.jpg

Szia!

Jól néz ki.
Így relézted?:
85-ös pont-> 58-as vezeték (helyzetjelző)
86-os pont-> 56-os vezeték (tompított)

Akkor 2 vezeték jött a világítás kapcsolótól? (helyzetjelző, tompított) Világítás kapcsolót egyszerű kiszedni? És onnan egyszerű behúzni a vezetéket a motortérbe?
Üdv

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 121 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra