Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. márc. 25, 2019 7:39 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 902 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 61  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 07, 2011 7:13 pm 

Zsola írta:
sziasztok ! Lenne még egy kérdésem pontosabban kettö :) egyik fábia 1,2 6V HTP 2004 kiadás világitás kapcsoloba hogy lehet ki cserélni a kontrol lámpát vagy ledet bár teljesen mindegy csak nem akarom szét ugrasztani a kapcsolot ?

A kapcsolót kivenni úgy tudod, hogy kikapcsolt állapotban a benyomod és fordítod bekapcsolás irányába. Ilyenkor old ki a retesz és magad felé húzva kijön a kapcsoló. Azt nem tudom, hogy a világítást könnyen ki tudod-e cserélni benne, de érdemes megnézni.
Zsola írta:
Másik kérdésem bár ez VW de lényegébe ugyan az a kettö muszerfalon középen gyujtás le vételekor kialszik a ki jelzö és mikor rá adom a gyujtást akor inditja az órát is 0 rol tehát nem tartja és nem mutatja az időt csak ha gyujtáson van, mi lehet az oka?

Biztosíték? Az 1-es, vagy a kábelezés lehet a hibás.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. nov. 07, 2011 5:38 pm 

sziasztok ! Lenne még egy kérdésem pontosabban kettö :) egyik fábia 1,2 6V HTP 2004 kiadás világitás kapcsoloba hogy lehet ki cserélni a kontrol lámpát vagy ledet bár teljesen mindegy csak nem akarom szét ugrasztani a kapcsolot ?

Másik kérdésem bár ez VW de lényegébe ugyan az a kettö muszerfalon középen gyujtás le vételekor kialszik a ki jelzö és mikor rá adom a gyujtást akor inditja az órát is 0 rol tehát nem tartja és nem mutatja az időt csak ha gyujtáson van, mi lehet az oka?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 01, 2011 7:46 pm 

Több dolog miatt nem használnám:

- Nem fér be az eredeti helyére, a motortérben kell neki helyet kereseni és fúrkálni.
- Nem szólal meg azonnal, hanem csak késve, mert a kompresszornak kell néhány miliszekundum, hogy felépítse a nyomást. Balesetveszély elkerülésére korlátozottan alkalmas.

Chab87 írta:
Sziasztok! Ismeri valaki ezt a dallamkürtöt? http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/kurt_duda/a_kurt_duda_hangjelzo_legkurt_dallamkurt_1498611455.html
Ezt az eredeti kürt helyére kell beszerelni és a kormányon lévő gombbal működik? Bocs a láma kérdésért, de nem láttam még ilyet beszerelve. :oops:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: kedd nov. 01, 2011 7:40 pm 

Sziasztok! Ismeri valaki ezt a dallamkürtöt? http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_felszereles_szemelygepkocsi/autovillamossagi_alkatresz/kurt_duda/a_kurt_duda_hangjelzo_legkurt_dallamkurt_1498611455.html
Ezt az eredeti kürt helyére kell beszerelni és a kormányon lévő gombbal működik? Bocs a láma kérdésért, de nem láttam még ilyet beszerelve. :oops:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Fabia tolatólámpa kapcsoló
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 15, 2011 10:17 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
goyo70 írta:
Azt szeretném megkérdezni,hogy tudna valaki segíteni, hogy Fabia 1.2HTP-nél hol található a tolatólámpa kapcsoló? Egy rajzra akadtam, de az nem segített.Ha lenn fotó azt megköszönném.

szia
A váltó elején keresd, kb. az akku alatt.
Kép

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Fabia tolatólámpa kapcsoló
HozzászólásElküldve: szer. szept. 14, 2011 6:39 pm 

Azt szeretném megkérdezni,hogy tudna valaki segíteni, hogy Fabia 1.2HTP-nél hol található a tolatólámpa kapcsoló? Egy rajzra akadtam, de az nem segített.Ha lenn fotó azt megköszönném.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 11, 2011 2:23 pm 

Kösz az infót.
Igazából elsö körben csak a forgalom érdekel a CAN en. loggolom aztán meglátjuk mit tudok vele kezdeni...
Ezért kéne a switch, az se baj ha LIN mert elvileg azzal is lenne mit csinálni... csak odáig jussak el hogy rout-ol valamerre is...

A diag egyelöre felejtös. Valószinü a kontrollergyártók le se programozták hogy bármilyen KW2000ret vagy ilyesmit kirakjanak CAN-re. Szerintem csak belsö kommunkácíóra használják, ami az autó Müködését érinti. Pl: ign.

Egy dolgot továbbra se tudok, söt nem is sejtek... Hogyan Falsh-elhetik a Fabia-t kivülröl. Nem hinném hogy K vonalon... A CAN-t jobban el tudom képzelni. Föleg, hogy Bootloader után valami BIOS módban is fel tud éledni. A K-ról kevésbé képzelem el... de ez is csak fikció

TiB írta:
Egy minimális infó van róla:

Kép

Ez áll a Golf IV -es doksijában. Elvileg tehát van CAN a DLC csatlakozón, és a szöveg tanusága szerint a Gateway egy sima switch. De még VAG saját csúcstesztere, a VAS 5051 sem tudja megnyitni a diagnosztikai funkciókat CAN-on. A megnyitásról nem találtam semmit. Minden bizonnyal eltér a szabványos CAN diag. eljárástól, mert volt nálam egy Ross-Tech -es HEX-CAN kábel és Fabia-t, Fabia II-est a legújabb VCDS sem nyitotta meg CAN-on és egy kimondottan CAN OBD teszter sem. Az első, amin bevezették a CAN alapú diagnózist, az a Golf V volt. A Skodánál a Roomster volt az első, amelyik részben a Golf V elektronikáját kapta meg.

djboris írta:
TiB,

A CAN gatewayekröl van valami leirasod?
Igazából 1 dolog kéne, hogyan lehet átroutolni a syetem CAN-t illetve a CONV(CAN_LIN)-t a DIAG CANre.

Az AutoData szerint a CAN csak a Simos-os oknál van kivezetve. Habár a sima rajzon ez nem így van... ott a CAN gateway és a DLC vezetékezése minden tipusra megegyezik.
Nekem csak annyi kéne hogy átroutoljuk a engine CANt a DLC re utána én bele tudok hallgatni PCvel mindenféle vezetékturkálgatás nélkül a motortérben.

Ha CAN parancsot kell küldeni a gatewaynak az se baj csak a parancs kell...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 11, 2011 1:06 pm 

Egy minimális infó van róla:

Kép

Ez áll a Golf IV -es doksijában. Elvileg tehát van CAN a DLC csatlakozón, és a szöveg tanusága szerint a Gateway egy sima switch. De még VAG saját csúcstesztere, a VAS 5051 sem tudja megnyitni a diagnosztikai funkciókat CAN-on. A megnyitásról nem találtam semmit. Minden bizonnyal eltér a szabványos CAN diag. eljárástól, mert volt nálam egy Ross-Tech -es HEX-CAN kábel és Fabia-t, Fabia II-est a legújabb VCDS sem nyitotta meg CAN-on és egy kimondottan CAN OBD teszter sem. Az első, amin bevezették a CAN alapú diagnózist, az a Golf V volt. A Skodánál a Roomster volt az első, amelyik részben a Golf V elektronikáját kapta meg.

djboris írta:
TiB,

Igazából 1 dolog kéne, hogyan lehet átroutolni a syetem CAN-t illetve a CONV(CAN_LIN)-t a DIAG CANre.

Az AutoData szerint a CAN csak a Simos-os oknál van kivezetve. Habár a sima rajzon ez nem így van... ott a CAN gateway és a DLC vezetékezése minden tipusra megegyezik.
Nekem csak annyi kéne hogy átroutoljuk a engine CANt a DLC re utána én bele tudok hallgatni PCvel mindenféle vezetékturkálgatás nélkül a motortérben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 11, 2011 12:47 pm 

Nincs ilyenem.

djboris írta:
TiB,

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 11, 2011 11:24 am 

TiB,

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 11, 2011 10:00 am 

OK, köszi, tudok élni nélküle, csak volt kis reményem hogy tudja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 11, 2011 9:49 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Nem lehet, vagy ha igen, egy vagyon lenne.

turho írta:
Bár Octavia-ügyben kérdezek, de végülis rokon :)
Az egyik legfapadosabb Octavia 1-esem an (2000. évj, AMD motor, 1.4 MP). Az autóm kijelzője nem tudja a pillanatnyi és átlagfogyasztás-kijelzést, a karon sincs meg a 2 kis nyomógomb. van lehetőség ezt valahogya gyári kijelzőn előcsalogatni?
(Maxi dot műszerfalról sejtem hogy azon üzemelne, de az egy vagyon és ekkora keret abszolút nincs).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. szept. 11, 2011 9:13 am 

Bár Octavia-ügyben kérdezek, de végülis rokon :)
Az egyik legfapadosabb Octavia 1-esem an (2000. évj, AMD motor, 1.4 MP). Az autóm kijelzője nem tudja a pillanatnyi és átlagfogyasztás-kijelzést, a karon sincs meg a 2 kis nyomógomb. van lehetőség ezt valahogya gyári kijelzőn előcsalogatni?
(Maxi dot műszerfalról sejtem hogy azon üzemelne, de az egy vagyon és ekkora keret abszolút nincs).

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 07, 2011 7:09 pm 

Szia djboris!
Köszönöm a válaszodat.
Valahogy én is így gondolom, hogy ez még elég új ahhoz, hogy sokan szerelgessék és közzétegyék a tapasztalatokat. Azért megpróbáltam, hátha valaki már szerelt javított ilyet.
Kellemes estét neked!
M.Sz

djboris írta:
Segíteni nem tudok csak a topikot illetöen...
Fabia II-t még csak tervezgetek venni...
A topik mindig felugrik a tetejére ha ír bele valaki, így igazából nem nagyon hal ki semmi se...

Egy észrevétel a Fabia II vel. A fórumon több a Fabia I-es tapasztalat ezáltal válasz is, szóval lehet a 2re késöbb esetleg nem is kapsz választ...
De ha valaki tud biztosan segít...

M.Sz írta:
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni, abban hogy a Fabia II bal első ajtajából, hogy lehet kivenni a zár hengert? /Leszeretném dugózni. /
Próbáltam úgy ahogy a régiből lehetett (ajtó oldalából két csavar fellazítva/, de sajnos meg sem mozdul:-(
Valakinek valami ötlete?
Tudom, hogy nem ebbe a topikba való, de ahová való lenne az kihalt sajnos:-)
Tud valaki segíteni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. szept. 07, 2011 6:07 pm 

Segíteni nem tudok csak a topikot illetöen...
Fabia II-t még csak tervezgetek venni...
A topik mindig felugrik a tetejére ha ír bele valaki, így igazából nem nagyon hal ki semmi se...

Egy észrevétel a Fabia II vel. A fórumon több a Fabia I-es tapasztalat ezáltal válasz is, szóval lehet a 2re késöbb esetleg nem is kapsz választ...
De ha valaki tud biztosan segít...

M.Sz írta:
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni, abban hogy a Fabia II bal első ajtajából, hogy lehet kivenni a zár hengert? /Leszeretném dugózni. /
Próbáltam úgy ahogy a régiből lehetett (ajtó oldalából két csavar fellazítva/, de sajnos meg sem mozdul:-(
Valakinek valami ötlete?
Tudom, hogy nem ebbe a topikba való, de ahová való lenne az kihalt sajnos:-)
Tud valaki segíteni?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 902 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 61  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra