Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. dec. 10, 2018 1:15 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 858 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 58  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 5:52 pm 

Ott biztosan, de egyébként lehet, hogy érdemes körbekérdezni az autofan barátaid, lehet, hogy valamelyiknek van OBDII kábelja söt lehet egy VCDS lite (vagy VAG-COM) is megvan hozzá. Azzal már ki lehet olvasni házilag is. Pár perces müvelet.
Néhány szervíz ill diagnosztikus viszont pofátlanul magas árat kér érte. (Pl. a volt Skoda Qurrens Csepelen...)

Esetleg ha van egy villamosságis ismerösöd, az is olcsobban megcsinálja. VW diag szinte mindegyiknek van.

Egy dolgot tudnod kell, ez egy nagyon egyszerü müvelet, nehogy valaki megpóbáljon vagyonokat legombolni rólad emiatt. Lehet, hogy a fórumon van valaki aki szívesen segít (én is pl. ha szigetszentmiklósi lennél...).

M.Sz írta:
Ezt gondolom akkor szervízben tudom kiolvastatni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 5:46 pm 

Szervíz esetén előre érdemes tisztázni az anyagi feltételeket. De vannak fórumtársak akik tudnak ebben (is) segíteni.
M.Sz írta:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 5:06 pm 

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 5:00 pm 

Nem kell ám minden témába ugyanazt az üzenetet elküldeni!
M.Sz írta:
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
2008-as Skoda Fabia Kombim van, gyári tolatóradarral.
Eddig működött, most viszont mikor rükibe teszem hosszú sípoló hang és nem mutat semmit a kijelzőn, és a rádió hangját sem veszi el.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
M.Sz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 4:59 pm 

Ha sípol is, akkor valószínű, hogy a tolatólámpa is működik. Ekkor viszont a triviális hibákat kizárhatjuk. Ki kell olvasni a hibatárat. Anélkül vagtában tapogatózás.
M.Sz írta:
Sziasztok!
Eddig működött, most viszont mikor rükibe teszem hosszú sípoló hang és nem mutat semmit a kijelzőn, és a rádió hangját sem veszi el.
M.Sz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 4:51 pm 

Sziasztok!
M.Sz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. aug. 25, 2011 4:41 pm 

Sziasztok!
M.Sz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 03, 2011 9:56 am 

Chab87 írta:
Másik kérdés:
Van benne egy utólag beépített mágneses indításgátló, ami annyit tesz hogy ha indítás után nem húzom el a hozzá adott mágnest a kijelölt helyen akkor leáll a motor. Na most Én ezt szeretném kiiktatni. Milyen módon működhet ez, nehéz lehet kikötni?

Ez egy teljesen egyedi dolog lehet, nem tudok róla, hogy gyárilag a Skoda szerelt volna be ilyet. Segítséget így csak az tud adni, aki beszerelte. Elvileg, ha visszaállítod az eredeti (gyári) állapotot, akkor az autó úgy fog működni ahogy gyárilag működött. Egy indításgátló viszont annál jobb, minél nehezebb kiiktatni.

Az utólag beszerelt indításgátlók általában elég primitív módon, a motor működéséhez szükséges valamelyik alkaltrész áramellátását szakítják meg. Többféle aftermarket riasztó/indításgátló leírása erre az üzemanyagszivattyú áramkörének a megszakítását javasolja, de ettől függetlenül bármit megszakíthat amitől leáll a motor. Lényegében van benne legalább egy relé, amit beszereléskor az autó egy áramkörébe kell beiktatni. Ha ezt visszállítod, vagy a relét egyszerűen rövidre zárod, akkor nem fogja tudni megállítani az autót.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. aug. 03, 2011 8:03 am 

Szia! Köszi ez nagy segítség lesz a hiba megtalálásában. Véleményem szerint a világításkapcsoló körül lehet majd a gubanc mert ha felkapcsolom a világítást már a kapcsoló világítása sem ég, viszont lekapcsolt világításnál ha ráadom a gyújtást akkor ég, vagyis a világítás biztosan jó. Remélem meglesz a hiba.

Másik kérdés:
Van benne egy utólag beépített mágneses indításgátló, ami annyit tesz hogy ha indítás után nem húzom el a hozzá adott mágnest a kijelölt helyen akkor leáll a motor. Na most Én ezt szeretném kiiktatni. Milyen módon működhet ez, nehéz lehet kikötni?

TiB írta:
Szia! A 36-os többmindennek a biztosítéka a műszerfal és a rendszámtábla világításon kívül. Sajnos nem túl bölcs dolog egy 5A-es biztosíték helyett 10A-s használata. Egy zárlatos áramkörben mindig a leggyengébb összeköttetés olvad le, ami célszerűen a biztosíték. Ha ezt nagyobbra cseréled, akkor a biztosíték helyett valami más fog leolvadni, és az is beletelhet egy kis időbe. Meg kell tehát keresni, hogy ez az áramkör hol olvadt le. Ehhez itt egy kis segítség:

- feszültséget a központi vill. vezérlő adja (ez a műszerfal mögött található), a T6c csatlakozó (ez egy fekete színű, 6 pólusú csatl.) 2-es érintkezőjén, onnan megy a biztosítékhoz

- a biztosíték után megy a világításkapcsoló T6d (6 pólusú) csatlakozó 3-as pontjára, amiben van egy átkötés ugyanezen csatlakozó 5-ös pontjára

- a kábelkorbácsban van további két átkötés, ezeken van még a hátsóablakfűtés kapcsolójának a világítása, a klímaszabályzó világítása, a szivargyújtó és a hamus világításai és a rádió T8d (fekete 8-pólusú) csatl. 6-os pontja

- szintén a biztosíték után van egy átkötés, melyen a C oszlopnál lévő (rózsaszínű) T5d csatlakozó 3-as pontján át, ismét elágazás után megy a rendszámtábla világításhoz

Persze típus és felszereltségtől függően lehetnek további csatlakozási pontok is. Ezeket kell sorba ellenőrizni míg meg nem találos, hogy hol veszik nyoma a feszültségnek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: hétf. aug. 01, 2011 12:39 pm 

Szia! A 36-os többmindennek a biztosítéka a műszerfal és a rendszámtábla világításon kívül. Sajnos nem túl bölcs dolog egy 5A-es biztosíték helyett 10A-s használata. Egy zárlatos áramkörben mindig a leggyengébb összeköttetés olvad le, ami célszerűen a biztosíték. Ha ezt nagyobbra cseréled, akkor a biztosíték helyett valami más fog leolvadni, és az is beletelhet egy kis időbe. Meg kell tehát keresni, hogy ez az áramkör hol olvadt le. Ehhez itt egy kis segítség:

- feszültséget a központi vill. vezérlő adja (ez a műszerfal mögött található), a T6c csatlakozó (ez egy fekete színű, 6 pólusú csatl.) 2-es érintkezőjén, onnan megy a biztosítékhoz

- a biztosíték után megy a világításkapcsoló T6d (6 pólusú) csatlakozó 3-as pontjára, amiben van egy átkötés ugyanezen csatlakozó 5-ös pontjára

- a kábelkorbácsban van további két átkötés, ezeken van még a hátsóablakfűtés kapcsolójának a világítása, a klímaszabályzó világítása, a szivargyújtó és a hamus világításai és a rádió T8d (fekete 8-pólusú) csatl. 6-os pontja

- szintén a biztosíték után van egy átkötés, melyen a C oszlopnál lévő (rózsaszínű) T5d csatlakozó 3-as pontján át, ismét elágazás után megy a rendszámtábla világításhoz

Persze típus és felszereltségtől függően lehetnek további csatlakozási pontok is. Ezeket kell sorba ellenőrizni míg meg nem találos, hogy hol veszik nyoma a feszültségnek.

Chab87 írta:
Sziasztok! Péntek este elkapott egy felhőszakadás és kb 15 centis vízbe kellett mennem. Ennek következtében elment a műszerfal világításom. Ma átnéztem a biztosíték táblát és találtam is egy biztosítékot ami rossz volt. Egy 5A-os volt, ilyen nem volt itthon így tettem helyette 10A-ost. Jó is lett világított a műszerfal mint eddig. Utána még kicseréltem a bal oldali rendszámtábla világításban az izzót mert az is kivolt égve. Jó lett ez is. Ezután beálltam a garázsba, és gondoltam rápillantok még egyszer a műszerfal világításra. Ekkor jött a döbbenet, hogy megint nem jó. Ránéztem a kicserélt biztosítékra és jó, majd átnéztem megint az összeset és mind jó volt. Mi lehet vele a gond, merre keressem a hibát? Az érdekes az, hogy a 36os biztosíték volt a rossz és az a könyv szerint a rendszámtábla világításé ami működött akkor is még nem volt kicserélve a biztosíték. Előre is köszi a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: vas. júl. 31, 2011 10:18 am 

Sziasztok! Péntek este elkapott egy felhőszakadás és kb 15 centis vízbe kellett mennem. Ennek következtében elment a műszerfal világításom. Ma átnéztem a biztosíték táblát és találtam is egy biztosítékot ami rossz volt. Egy 5A-os volt, ilyen nem volt itthon így tettem helyette 10A-ost. Jó is lett világított a műszerfal mint eddig. Utána még kicseréltem a bal oldali rendszámtábla világításban az izzót mert az is kivolt égve. Jó lett ez is. Ezután beálltam a garázsba, és gondoltam rápillantok még egyszer a műszerfal világításra. Ekkor jött a döbbenet, hogy megint nem jó. Ránéztem a kicserélt biztosítékra és jó, majd átnéztem megint az összeset és mind jó volt. Mi lehet vele a gond, merre keressem a hibát? Az érdekes az, hogy a 36os biztosíték volt a rossz és az a könyv szerint a rendszámtábla világításé ami működött akkor is még nem volt kicserélve a biztosíték. Előre is köszi a segítséget!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 10:48 am 

Köszönöm, bátraké a szerencse.

Volt egy pont, mikor félmeztelenre vetkőzött,vakarta fejét és a lökhárító rögzítését kezdte el vizsgálni. És fel kellett mérnem, hogy túl sok szerszám van itt, köztük feszítővas, kalapács, így gyorsan reagálnom kellett és átvenni az irányítást.
(Nekem félmeztelenre vetkőzni :-) )

Ha szerencséd van neked is ez okozza a problémát a csomagtérvilágítással, és megoldható lesz pár ezerből a te autód is. És Igen, ott vannak a toldópontok, aminek én is örültem nagyon:-)))

De pl. a rendszámvilágításunkban az izzó égett ki csak, a kábel kevésbé volt megtörve. A belsőtér világítás pedig szétesett és a biztosíték pattant szét. Érdemes ezekre is gondolni.

Kíváncsian várom a te megoldásod,

Viktória

Ted Mosby írta:
Ezen hatalmasat nevettem! :D

Gratula, ügyes vagy... Most, hogy mondod, tényleg vannak toldópontok hátul, a tolatóradar beszerelésnél én is figyeltem, de nem vizsgáltam meg tüzetesebben.

Haruka1 írta:
A férjem már ott tartott, hogy úristen, bontani kell a fél autót, mert ő is úgy gondolta, hogy előre is ez a kábel fut és egészen a csomagtartó nyitóig. Neki is esett már neki, hogy bontsunk, robbantsunk!

Ekkor eltávolítottam a helyszínről, hogy ne rinyáljon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 8:54 am 

Tartózkodási hely: Fabia I Sedan (2004) 1.2 HTP 12V (AZQ) (Classic, AC, ABS)
Ezen hatalmasat nevettem! :D

Gratula, ügyes vagy... Most, hogy mondod, tényleg vannak toldópontok hátul, a tolatóradar beszerelésnél én is figyeltem, de nem vizsgáltam meg tüzetesebben.

Haruka1 írta:
A férjem már ott tartott, hogy úristen, bontani kell a fél autót, mert ő is úgy gondolta, hogy előre is ez a kábel fut és egészen a csomagtartó nyitóig. Neki is esett már neki, hogy bontsunk, robbantsunk!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: ünnep
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:57 am 

Köszönöm.

Tényleg az első?

Akkor ünneplünk? :-)

Csabaa írta:
Sziasztok
Gratulálok a műtéthez :)
Te vagy az első női szerelgető a fórumon azt hiszem..
:))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:55 am 

Köszönöm.

Szerencsére széthúzható csatlakozási pontok vannak és különböző színűek és a kábelek is pont olyan hosszúak. Ez a probléma a nyitogatott csomagtartó végett van. Ugyanis meg és eltörnek a kábelek. Előbb forrasztgatás hozott megoldást az eltört helyeken, majd becsokiztuk, de egy nagyobb esőnél problémát okoz a beázás. És a csokit is úgy kell elhelyezni, hogy elférjen, és feldaraboltattam páronként urammal.
Aztán megint probléma lett és ekkor beszéltük meg, hogy itt a vége, pár évre oldjuk meg rendesen.

Én kitapogattam a kábeleket, mert szeretek tapogatni, meg is kaptam :-))) és akkor derült ki, hogy ohhhó ez nagyon egyszerű (persze ha ezen a szakaszon van gond)

Ha lesz kis időm teszek fel képeket.

Viktória

vikman írta:
Gratulálok a sikeres cseréhez.
Azt nem írtad, hogy a kábeleket össze kellet forrasztanod, vagy vannak széthúzható csatlakozási pontok?
Ha esetleg lesz kedved újra szétszedni a kárpitot néhány fénykép erejéig (csak a felfogatási és csatlakozási pontok miatt), akkor biztosan szívesen vennék itt a fórumon. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 858 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 58  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra