Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: hétf. dec. 17, 2018 2:37 pm

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 860 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: ünnep
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:57 am 

Köszönöm.

Tényleg az első?

Akkor ünneplünk? :-)

Csabaa írta:
Sziasztok
Gratulálok a műtéthez :)
Te vagy az első női szerelgető a fórumon azt hiszem..
:))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:55 am 

Köszönöm.

Szerencsére széthúzható csatlakozási pontok vannak és különböző színűek és a kábelek is pont olyan hosszúak. Ez a probléma a nyitogatott csomagtartó végett van. Ugyanis meg és eltörnek a kábelek. Előbb forrasztgatás hozott megoldást az eltört helyeken, majd becsokiztuk, de egy nagyobb esőnél problémát okoz a beázás. És a csokit is úgy kell elhelyezni, hogy elférjen, és feldaraboltattam páronként urammal.
Aztán megint probléma lett és ekkor beszéltük meg, hogy itt a vége, pár évre oldjuk meg rendesen.

A férjem már ott tartott, hogy úristen, bontani kell a fél autót, mert ő is úgy gondolta, hogy előre is ez a kábel fut és egészen a csomagtartó nyitóig. Neki is esett már neki, hogy bontsunk, robbantsunk!

Ekkor eltávolítottam a helyszínről, hogy ne rinyáljon.
Én kitapogattam a kábeleket, mert szeretek tapogatni, meg is kaptam :-))) és akkor derült ki, hogy ohhhó ez nagyon egyszerű (persze ha ezen a szakaszon van gond)

Ha lesz kis időm teszek fel képeket.

Viktória

vikman írta:
Gratulálok a sikeres cseréhez.
Azt nem írtad, hogy a kábeleket össze kellet forrasztanod, vagy vannak széthúzható csatlakozási pontok?
Ha esetleg lesz kedved újra szétszedni a kárpitot néhány fénykép erejéig (csak a felfogatási és csatlakozási pontok miatt), akkor biztosan szívesen vennék itt a fórumon. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:53 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Sziasztok
Gratulálok a műtéthez :)
Te vagy az első női szerelgető a fórumon azt hiszem..
:))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:42 am 

Gratulálok a sikeres cseréhez.
Azt nem írtad, hogy a kábeleket össze kellet forrasztanod, vagy vannak széthúzható csatlakozási pontok?
Ha esetleg lesz kedved újra szétszedni a kárpitot néhány fénykép erejéig (csak a felfogatási és csatlakozási pontok miatt), akkor biztosan szívesen vennék itt a fórumon. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: belső világítás beltéri-megjavítva
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:31 am 

Az utastéri világítást sikeresen megszereltem tegnap.
Munkaidő 5 perc.
Két probléma volt, az egyik, hogy kiugrott az átkapcsolón lévő belső apró rugó, elég vacak megoldás, így könnyen kiugrik. A másik, hogy ráadásul a biztosítéknak is annyi lett.
7-10 ezer forintos anyagköltséget + további szervizköltséget spóroltam. Azt ajánlották ne kezdjek hozzá, de én makacs nő vagyok.
Előbb az áttetsző búrát pattintottam ki, karmok tartják. Biztos, ami biztos, az égőket kiszedtem (3db), leellenőriztem és féretettem. Majd a kapcsoló oldalt pattintottam le, mert már így is lógott ott minden, de egyben kell egyébként kivenni. Két apró csavar tartja, ami már a búra eltávolításával hozzáférhető.
Eztán csak karmok, belülről is. Bátran, de óvatosan.
Mikor kiveszed potyoghat belőle ez vagy az.
Így érdemes egy kis műanyag tányért valakivel oda tartani, mert mi sikeresen beejtettünk mindent az ülés melletti részre, ahol aztán egy tollal piszkálgattunk, majd azt is beejtettük. Végül jött a nagy csipesz.
Mikor kiemeled, észrevehető, hogy a húzógomb egy műanyag karmos végű kapcsoló. Ennek a tetejére kell tennünk a rugót, szűkebb végével felfelé. Ekkor tűnt fel, hogy a műanyag pöckökről könnyen lecsúszik a rugó, elöregedett kicsit az anyag. De durva, mert egyébként sem életbiztosítás.
A kapcsoló pöckét átvezetjük a fémlapkán bele a rugóba és a két pöcök közé én egy darab kicsi kábelburkolatot szorítottam, hogy nehezen ugorjon ki megint.
De egy fogpiszkáló darab pont megteszi.
A biztosíték 10 amperes. A biztosíték az ajtót kinyitva, bal oldalt műanyag lepattintható burkolat alatt található. Van egy útmutató, hogy melyik a lámpáé. Ugyanaz a jel látható rajta, mint az utastéri lámpán. Nekünk az is szétdurrant, mikor a kisfiam szétkapta egy mozdulattal a lámpát.
Mikor a kábelt visszadugjuk és ellenőrizzük az izzókat és visszaszereljük és a biztosíték is (4 es) oké, akkor kapcsolgatunk egyet-kettőt.
Mikor kész, csavarozható vissza az egész.
Szerintem ez is egy beépített hiba, mert ez a rugó rendkívül rossz megoldás, simán lecsúszik.
Megéri megnézni, mielőtt szervízbe viszed, mert nem sok idő.
Óvatosan a pattintgatással.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: kábelköteg csere sikerült Juhhhééé
HozzászólásElküldve: csüt. júl. 28, 2011 7:08 am 

Sziasztok!
Erőt vettem magamon és kicseréltem a kábelt.
Először is többszörösen lett forrasztva, így már nem volt tovább javítható.
Mivel nem bíztam saját sikeremben, így nem készítettem fényképes segédletet.
6Q5 971 147A 25,42 EUR összegért megrendeltem Szlovákiában. Nincs 7000 Ft. Magyarországban 9 000 Ft fölött van. Győrben élünk, így megérte és több mindent rendeltünk, ezért jelentős összeget spóroltunk.
Szóval kibontottam a csomagot, jól meg lettem rémisztgetve, mert mindenki azt állította, hogy ez a kábel előre megy teljesen és neki se kezdjek.
Pláne, hogy hölgy vagyok és szőke kicsit....
Szóval az jutott eszembe, hogy ha pelenkázni a kicsit, főzni és a nagyokkal tudok egyidőben tanulni, akkor ez nem foghat ki rajtam.
A feltárás kb 20 perc, az előző kábel végigtapogatása. Maga a munka igényesen elvégezve 10 perc. Ezért akartak a szervízben 60 eurot kérni.
A kábel egyik vége a bal hátsó lámpák előtt található kárpitok mögött található. Bátran felemelni a kárpitot, ott van. Ott csatlakozik egy újabb szakaszba, amely már védett, sérülésmentes helyen fut tovább. Aztán kiemeltem az előző kábelt lentről (előtte elvágtam), kiszereltem, kipattintgattam. Ennek a helyére ugyanúgy befűztem az újat, a gumigyűrűt rögzítettem.
Ez az egyszerűbb feladat, nem kell bontás. Teljesen egyértelmű, hogy mit hova kell helyezni.
Aztán a felső részéhez a csomagtartó felnyíló ajtajának kárpitját kellett lebontani.
Az elakadás háromszöget és a tartó műanyagot is, mert az is rögzít.
Ügyes szövetfejű jól rejtőző csavarokat látsz, bátran csavarozd le.
Mikor ez is megvolt, leemeltem egy mozdulattal.
Itt kicsit mélyre megy a kábel, direkt jól jött a női apró kezem.
Ott is kipattogtattam, széthúztam az előzőt és végigvezettem az újat.
Visszacsavar és pattint és visszatesz kárpit burkolat és háromszög.
Olyan értelemszerűen könnyű a kábelek hosszúsága és a csatlakozás különbözősége végett, nem is lehet elrontani.
Mikor ezzel megvoltam, megigazítottam a kábeleket és a gumicsövet, amiben futnak és az előzők többszörösen el voltak vala törve.
A gumiszegélyt jól be kell nyomkodni a helyére, mert tömítés is egyben és a helyére kell (egy sínbe) visszanyomkodni.
Ekkor kipróbáltam. Rendszámvilágítás működött, éljen. Csomagtér világítás oké-))) és ekkor mertem lecsukni a csomagtartót, mert már volt pár kalandom. És igeeeeen.

Tehát, ha egyértelmű, hogy az csomagtartó ajtó nyitásától törött a kábel ezen a szakaszon, másodszor már nem éri meg javítani.

Nekem a javítás majd 1 óra volt (de olcsóbb), a csere pedig cakli-pakli fél órán belül.
Ezért nem kell szervízbe futkosni.

Úgy fellelkesedtem, hogy a nem működő hátsó féklámpa ledsort, letört burkolatát is kicseréltem, illetve ott már igénybe vettem a férjem tartókezét, mert kitekeredve kell láthatatlan helyen matatni, de az is 5 perc. Légszűrőt, pollenszűrőt cseréltünk. És megoldottuk az utastéri lámpa szétesett problémáját is másfél órán belül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: belső világítás beltéri
HozzászólásElküldve: vas. júl. 24, 2011 8:36 am 

Sziasztok!
A gyerekem egy kapcsolással megsemmisítette a belső világítást. Most a középső kapcsoló lóg, de a két szélsőre sem reagál, az ajtó nyitva, akkor sem világít. Kampec.
Szedett már szét valaki belső világítást? Hogy essek neki?

Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 22, 2011 1:15 pm 

Nekem nem sedan van, ezért nem tudok érdemben segíteni sajnos.

Haruka1 írta:
Nem tagadom, hogy nem reális és nem is azt reklamálom. Csak 3 gyerek mellett olcsóbban szeretném megoldani, ha lehet magam Ha nem, akkor lehetséges, hogy nem is most, addig madzag, meghúz, csomagtartó felnyílik módszer.
Az érdekel, hogy otthon mert -e már valaki babrálni a cserével, ha sikerült, akkor hogyan.

goes írta:
Szerintem reális a 20e. Elég sok mindent szét kell ott bombázni, azután meg összerakni. Ez időigényes munka.

Haruka1 írta:
Sziasztok!
Találtam infót a csomagtartóban található kábelköteg javítására, de cseréjére sajnos nem.

Mivel már javítottuk és most máshol tört el, nem lehet tovább javítani, így egy komplett cserét kellene végrehajtani. Nem nyílik pl már a csomagtartó, kicsit mókás nyitogatni 3 gyerekülés kipakolása, bemadzagozásos módszer, mostanra már elég.

Tud valaki ebben segíteni?

A szervízben 20 000 Ft os munkadíjat szeretnének elkérni érte + a kábelköteg összege.

Kábelköteg megvéve.

Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 22, 2011 1:11 pm 

Nem tagadom, hogy nem reális és nem is azt reklamálom. Csak 3 gyerek mellett olcsóbban szeretném megoldani, ha lehet magam Ha nem, akkor lehetséges, hogy nem is most, addig madzag, meghúz, csomagtartó felnyílik módszer.
Az érdekel, hogy otthon mert -e már valaki babrálni a cserével, ha sikerült, akkor hogyan.

goes írta:
Szerintem reális a 20e. Elég sok mindent szét kell ott bombázni, azután meg összerakni. Ez időigényes munka.

Haruka1 írta:
Sziasztok!
Találtam infót a csomagtartóban található kábelköteg javítására, de cseréjére sajnos nem.

Mivel már javítottuk és most máshol tört el, nem lehet tovább javítani, így egy komplett cserét kellene végrehajtani. Nem nyílik pl már a csomagtartó, kicsit mókás nyitogatni 3 gyerekülés kipakolása, bemadzagozásos módszer, mostanra már elég.

A szervízben 20 000 Ft os munkadíjat szeretnének elkérni érte + a kábelköteg összege.

Kábelköteg megvéve.

Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 22, 2011 12:41 pm 

Haruka1 írta:
Sziasztok!

Kábelköteg megvéve.

Köszönöm

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 22, 2011 9:55 am 

Sziasztok!

Kábelköteg megvéve.

Köszönöm

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: szer. júl. 20, 2011 6:43 am 

hali, nemtud esetleg valaki olyan forumozót aki foglalkozik belső világítással? esetleg azok led-re cserélésével..? volt 1 "pajatec" ő volt kiirva valaki által forumba telefonszámmal együtt...emberünk úgy ahogy van megszünt...itt már nem tag...telefonját nem veszi fel :))))
Szóval ha valaki tud segíteni, szivesen fogadom

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Villamosság
HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2011 1:11 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
TiB írta:
Nem, nekem 2006-os évjáratú 1.4-es van. Csak az tűnt fel, hogy két helyen is olyan hibát találtam, ami nem kopás jellegű. A vezetékek szigetelése volt átvágva és úgy nézett ki, mintha valami szerszám okozta volna.

szia
Azért azt látni ,hogy eléggé töketlen módon kábelezték a belsejüket. Több helyen nincs végig védőcsőben a köteg, és a bandázs is néhol rövidre sikerült..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2011 12:56 pm 

Nem, nekem 2006-os évjáratú 1.4-es van. Csak az tűnt fel, hogy két helyen is olyan hibát találtam, ami nem kopás jellegű. A vezetékek szigetelése volt átvágva és úgy nézett ki, mintha valami szerszám okozta volna.

goes írta:
2000-2001 1.4 MPI kábelkorbácsa miatt volt "visszahívás", a bandázsolást vágták le róla és újra tekerték, mert megállt benne a víz és elrohadtak a kábelek.

Neked 1.2-es Fabia-d van? Azokon rövid a tolatólámpa kapcsolóra menő kábel, ez szokott nagyon ritkán gondot okozni. Nem tipushiba amúgy.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. júl. 06, 2011 9:36 am 

2000-2001 1.4 MPI kábelkorbácsa miatt volt "visszahívás", a bandázsolást vágták le róla és újra tekerték, mert megállt benne a víz és elrohadtak a kábelek.

Neked 1.2-es Fabia-d van? Azokon rövid a tolatólámpa kapcsolóra menő kábel, ez szokott nagyon ritkán gondot okozni. Nem tipushiba amúgy.

TiB írta:
Ez a téma több helyen is felbukkant ugyan, de ténylegesen villamossággal foglalkozó témát nem találtam.

Mint azt én is írtam gondom volt/van a tolatólámpával: nem világít tolatáskor és a belsőlevegő keringetés sem vált át. Első nekifutásra ellenőriztem az izzókat, a biztosítékot, a kapcsolót (erről csere után derült ki, hogy fölösleges volt), de egyik sem oldotta meg. Múlt hétvégén aztán megtaláltam a hibát: szakadás volt a kábelkorbácsban, a tolatáskapcsoló csatlakozójánál. Forrasztás nem járt tartós sikerrel, mert olyan rossz helyen van, hogy nem lehet rendesen megcsinálni, így rendeltem csatlakozót és vezetéket, hogy kicseréljem.

Igazából nem is ez az érdekes. Fabia Sedan-omon volt már gondom a csomagtartófedél átvezető kábelkorbácsával is, akkor a csomagtartó teteje nyitott teljesen rapszódikusan. Mint kiderült, a gumicsőben két vezeték szigetelése sérült volt és időnként zárlatosak lettek (éppen a test és a nyitókapcsoló vezetéke). A vezeték sérülését tekintve a mostani hiba teljesen hasonlóan néz ki. Hallottam, hogy volt Fabia visszahívás hibás kábelkorbácsok miatt. Tudja valaki, hogy melyik típus/évjárat volt?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 860 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 58  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra