Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: kedd nov. 21, 2017 10:51 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 165 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Műszeregység
HozzászólásElküldve: csüt. szept. 14, 2017 7:10 am 

Autó: Skoda Fabia 2009 1.2 6V
hubo44 írta:
Passat_b6 írta:
Üdvözletem ,Skoda Fabia 2 essel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni ! Volna nekem egy 1.2 6v 2009 es fabia -m .Ami önmagában elég jól felszerelt klíma elektromos ablakok nappali menetfény stb stb Viszont a km óra nem nagyon tetszik mivel a vizhőfokot nem jelzi ,és egyébkéntis a régi tipusú mutatós tankórát jobban szeretjük mint az LCD Kijelzős tipust .Kaptam szereztem " egy ugyanilyen fabia-ból egy nagy boardos km órát .Viszont ez 1.4 16v Ből származik .Állitólag bele lehet rakni a kocsimba csak az immobilizerrel kellene kezdenem valamit ugye ? Mi lenne a megoldás hogy én ezt betudjam épiteni és ugyaúgy müködjön ? a km óra állást is fontos lenne átirni mert a kocsimban elég kevés km van .

Ilyen van : http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 14697f.jpg

Ilyet raknék bele : http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... d3607a.jpg

Hat nem 1seru les. Jo volna tudni a uj oraknak a PIN-ét eš ki olvašni a tiedet ha ninč meg. Ki fog keleni olvašni a ada tartalmat. kel vened 2x immo transpordert ID48 de T6-nal magašabat.(ez mar immo-3) Ijen čerenel be soktak tartani a motorizaciat mert a tied 1,2 Siemensel mukodik a 1,4 16V Boschal.
Üdv ,szerencsére ez egy donor autóbol származik ez a km óra ,még megvan a motorvezérlője a kulcsa is és még akár visssza is tudom rakni a kocsiba és kilehet szerintem olvasni amit kell .Kérdés mivel lehetne kiolvasni ? vcds em van ,nemtudom ez képes lenne e rá mert akkor visszaraknám a kocsiba ahonann származik és kész .Másik megoldás amire gondoltam ha csak az immo lenne az egésznek a lényege hogy a motorvezérlőböl kiszedetném az immo-t .Max égne a kulcs a km órában amit szintén meglehetne oldani hogy ne világitson .De jobb szeretném a könyebbik megoldást .

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 13, 2017 11:03 pm 

Passat_b6 írta:
Üdvözletem ,Skoda Fabia 2 essel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni ! Volna nekem egy 1.2 6v 2009 es fabia -m .Ami önmagában elég jól felszerelt klíma elektromos ablakok nappali menetfény stb stb Viszont a km óra nem nagyon tetszik mivel a vizhőfokot nem jelzi ,és egyébkéntis a régi tipusú mutatós tankórát jobban szeretjük mint az LCD Kijelzős tipust .Kaptam szereztem " egy ugyanilyen fabia-ból egy nagy boardos km órát .Viszont ez 1.4 16v Ből származik .Állitólag bele lehet rakni a kocsimba csak az immobilizerrel kellene kezdenem valamit ugye ? Mi lenne a megoldás hogy én ezt betudjam épiteni és ugyaúgy müködjön ? a km óra állást is fontos lenne átirni mert a kocsimban elég kevés km van .

Hat nem 1seru les. Jo volna tudni a uj oraknak a PIN-ét eš ki olvašni a tiedet ha ninč meg. Ki fog keleni olvašni a ada tartalmat. kel vened 2x immo transpordert ID48 de T6-nal magašabat.(ez mar immo-3) Ijen čerenel be soktak tartani a motorizaciat mert a tied 1,2 Siemensel mukodik a 1,4 16V Boschal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. szept. 13, 2017 9:51 pm 

Autó: Skoda Fabia 2009 1.2 6V

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 07, 2017 9:26 pm 

becsehely írta:
Üdv!

Adott egy Fabia I 1.4 MPI autó.
A műszerfala olyat csinál, hogy néha felvillan rajta az összes visszajelző, és sípol egyet. Fordulatszámmérő leesik, napi kilométer adatok, óra nullázódik, index visszajelző nem megy, de maga a lámpa működik kívülről ellenőrizve.
Volt, hogy hagyott is kint hiba kódot. (EPC, OLAJ, LÉGZSÁK) De ezekkel nem volt gond.
A hibák mind egy műszerfali kommunikációs hibára utaltak. Nagy része el is tűnt egy újraindítás után. Kiszereltük az egészet, majd forrasztgattak rajta, hogy hátha kontakt gond lesz, de a hiba még megvan.
Mi lehetne a megoldás? Óracosport csere?
Amit találtam róla, nem volt meggyőző. Nem oldotta meg sokaknál a csere. De nagyon kevés az infó. Még ezt találtam itt. De itt meg nem írták le mitől lett jó, csak, hogy szerviz.

Köszönöm a segítségeteke!

Üdv,
M!

est a vezetek rohadaš sokta okozni. nezd at rendešen a vezerlô alat lant a kasnin.

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: hétf. aug. 07, 2017 8:51 pm 

Autó: Fabia I
Üdv!

Adott egy Fabia I 1.4 MPI autó.
A műszerfala olyat csinál, hogy néha felvillan rajta az összes visszajelző, és sípol egyet. Fordulatszámmérő leesik, napi kilométer adatok, óra nullázódik, index visszajelző nem megy, de maga a lámpa működik kívülről ellenőrizve.
Volt, hogy hagyott is kint hiba kódot. (EPC, OLAJ, LÉGZSÁK) De ezekkel nem volt gond.
A hibák mind egy műszerfali kommunikációs hibára utaltak. Nagy része el is tűnt egy újraindítás után. Kiszereltük az egészet, majd forrasztgattak rajta, hogy hátha kontakt gond lesz, de a hiba még megvan.
Mi lehetne a megoldás? Óracosport csere?
Amit találtam róla, nem volt meggyőző. Nem oldotta meg sokaknál a csere. De nagyon kevés az infó. Még ezt találtam itt. De itt meg nem írták le mitől lett jó, csak, hogy szerviz.

Köszönöm a segítségeteke!

Üdv,
M!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 04, 2017 10:39 am 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
csizmarzoltan írta:

Tudsz esetleg valakit ajánlani aki ezt megtudja csinálni? mert ma beszéltem vagy 10 szerelővel senki nem akarja vállalni. Honnan tudom meg a PIN kódot?
Köszi

Szia
Talán Őket hívd fel:
http://tempomatszereles.hu/szolgaltatasaink-k2.html
A kulcsok mellé van egy kis tábla azon van a gyári PIN kód, de egy ezzel foglalkozó szerelőnek ez sem kell, meg tudja "kerülni"..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 04, 2017 10:34 am 

Autó: Skoda Fabia
Csabaa írta:
csizmarzoltan írta:
Elvittem az autót skoda márkaszervízbe, ahonnan 2 óra múlva hívtak, hogy a műszerfalam halott ezért letilt az immobilizer és ezért nem indul az autó. Röpke 300 ezerért meg is csinálják ha gondolom. Nem gondoltam elvittem a műszereket egy szerelőhöz aki talán életet tud lehelni bele. ha nem sikerül a javítás akkor érdemes használt műszeregységgel operálni, vagy kell az új és kész? Van aki feltudja programozni az immobilizerhez?

Szia
Jó a bontott is, az immo-t nem nagy varázslat hozzátanítani. A PIN kódot kell hozzá tudni.

Tudsz esetleg valakit ajánlani aki ezt megtudja csinálni? mert ma beszéltem vagy 10 szerelővel senki nem akarja vállalni. Honnan tudom meg a PIN kódot?
Köszi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. jan. 04, 2017 9:22 am 
Moderátor

csizmarzoltan írta:
Elvittem az autót skoda márkaszervízbe, ahonnan 2 óra múlva hívtak, hogy a műszerfalam halott ezért letilt az immobilizer és ezért nem indul az autó. Röpke 300 ezerért meg is csinálják ha gondolom. Nem gondoltam elvittem a műszereket egy szerelőhöz aki talán életet tud lehelni bele. ha nem sikerül a javítás akkor érdemes használt műszeregységgel operálni, vagy kell az új és kész? Van aki feltudja programozni az immobilizerhez?

Szia
Jó a bontott is, az immo-t nem nagy varázslat hozzátanítani. A PIN kódot kell hozzá tudni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: kedd jan. 03, 2017 4:54 pm 

Csabaa írta:
csizmarzoltan írta:
és ez okozhatja a műszerek megbolondulását is?

Szia
Azt inkább a szétrohadt kábelköteg szokta okozni. Vagy egy rossz szervomotor ami annyira
megrángatja a tápokat, hogy elfogy néha egy-egy vezérlőnek. De ilyenkor világít a szervo lámpa, és a világítás is vibrál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 30, 2016 5:58 pm 
Moderátor

csizmarzoltan írta:

Szia
Azt inkább a szétrohadt kábelköteg szokta okozni. Vagy egy rossz szervomotor ami annyira
megrángatja a tápokat, hogy elfogy néha egy-egy vezérlőnek. De ilyenkor világít a szervo lámpa, és a világítás is vibrál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. dec. 30, 2016 2:41 pm 

Nekem ez gyanúsan benzin hiány..
Megnézném van e tárolt hibakód.
Indítás közben és utána mérném a pumpa 12 voltját..
Ha ez megvan végig a lefulladásig, akkor egy benzinnyomást lehetne mérni ugyanígy..
Ha nincs meg a 3 bar , akkor a szűrő vagy a pumpa a rossz.[/quote]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2016 7:33 pm 
Moderátor

csizmarzoltan írta:
Így van. Miután megáll hiába indítózok utána, hiába, ha leveszem a gyújtást, várok fél percet kb míg kattan az AC pumpa reléje, és akkor gyújtás, indítózás, indul megáll.

Nekem ez gyanúsan benzin hiány..
Megnézném van e tárolt hibakód.
Indítás közben és utána mérném a pumpa 12 voltját..
Ha ez megvan végig a lefulladásig, akkor egy benzinnyomást lehetne mérni ugyanígy..
Ha nincs meg a 3 bar , akkor a szűrő vagy a pumpa a rossz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2016 7:30 pm 

Csabaa írta:
csizmarzoltan írta:

Mégsem javult meg, mostanra odáig fajult a dolog, hogy már be se indult az autó. Ha gyújtást adok pumpál az AC majd röffen, és pár másodperc múlva meg is áll. utána hiába teker az önindító semmi. várok 20-30 másodpercet hallom h kattan a benzinpumpa reléje, gyujtás-pumpál és ugyanaz.

Szia
Tehát indítózol elindul ,majd néhány másodperc után magától leáll?

Így van. Miután megáll hiába indítózok utána, hiába, ha leveszem a gyújtást, várok fél percet kb míg kattan az AC pumpa reléje, és akkor gyújtás, indítózás, indul megáll.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. dec. 29, 2016 4:18 pm 
Moderátor

csizmarzoltan írta:

Mégsem javult meg, mostanra odáig fajult a dolog, hogy már be se indult az autó. Ha gyújtást adok pumpál az AC majd röffen, és pár másodperc múlva meg is áll. utána hiába teker az önindító semmi. várok 20-30 másodpercet hallom h kattan a benzinpumpa reléje, gyujtás-pumpál és ugyanaz.

Szia
Tehát indítózol elindul ,majd néhány másodperc után magától leáll?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szer. dec. 28, 2016 7:04 pm 

csizmarzoltan írta:
hubo44 írta:
csizmarzoltan írta:
Sziasztok,
Van egy 2004 es fábia kombim nem rég vettem. Ma takarítottam belülről járó motor mellett, mire befejeztem, a műszerfalon világított a szervó visszajelző és a légzsák visszajelző. Következő indulásnál nem akart irányjelzőzni, elment a háttérvilágítás, a fordulatszámmérő és a hőfomérő random le föl mászkál, aztán semmi. Majd villog sípol az olaj visszajelző majd semmi. Most megmaradt a légzsák visszajelző.
Bármi ötlet?

Köszönöm

Talan čak be azot a kabel kôteg a motor terbe a vezerlô alat.

Mára minden megjavult kivéve a légzsákvisszajelző. Az már csak törléssel fog eltűnni?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 165 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra