Skoda Fabia Club fórum

Pontos idő: csüt. okt. 18, 2018 7:09 am

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Műszeregység
HozzászólásElküldve: pén. aug. 24, 2018 5:07 pm 

Autó: 2004 1,2 12V AZQ
[quote="Csabaa"]Az egészet ki kell venned, az aksi levételével az órát, a napi km-t felejti csak el.
És ha van elektromos ablak ,annak a végállásait.
https://m.ebay.co.uk/itm/Skoda-Fabia-1- ... r=1&_rdt=1
Az óra hátsó része egyben van a belsejével. A képeken látni körbe kis füleket.
Az egész hátra kijön és a fordulatszám- és sebességmérő nyílásán keresztül a plexit
meg tudod tisztítani.[/quot

Köszönöm szépen a hasznos infót, már értem a témát. Csabaa, Rád mindig lehet számítani, kösz!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 23, 2018 6:58 pm 
Moderátor

Autó: 2003. 1,2 12V AZQ
Az egészet ki kell venned, az aksi levételével az órát, a napi km-t felejti csak el.
És ha van elektromos ablak ,annak a végállásait.
https://m.ebay.co.uk/itm/Skoda-Fabia-1- ... r=1&_rdt=1
Az óra hátsó része egyben van a belsejével. A képeken látni körbe kis füleket.
Az egész hátra kijön és a fordulatszám- és sebességmérő nyílásán keresztül a plexit
meg tudod tisztítani.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 23, 2018 6:43 pm 

Csabaa írta:
verda írta:
Sziasztok!
Az óracsoport elején lévő plexi burát szeretném belülről megtisztítani. Ehhez ki kell szerelnem. Kérdésem az, hogy kell kiszedni az óracsoportot.
Addig eljutottam, hogy a kormányoszlop felett, az óracsoport alatt lévő takaró elemet (kb 20 x 3 cm-es panel) eltávolítottam /kirántottam/. Ez alatt, az óracsoportot rögzítő 2 db csavart kivettem. Gondoltam már nem tartja semmi az óracsoportot a helyén, ki kell jönnie „felém”. De nem akar kijönni, pedig feszegettem.
Esetleg hátulról kell valamit kiakasztani? Hogy hátul is hozzáférjek, ehhez ugye le kell venni a műszerfal alatt a burkolatot?
vagy hátulról kell az utastér felé tolni, taszigálni? Hozzáférek?
A másik kérdésem, az hogy ha kicsúszik a helyéről az óracsoport, akkor ha egy kb. 10-15 cm-t kijön, akkor le tudom-e pattintani a plexi burát magam felé anélkül, hogy hátul a csatlakozókat szétszedném, és az egész óracsoportot teljesen kiszedném? Ez lenne jó, mert ekkor elkerülném az „elektromos” szétszedést, és az esetleg felmerülő problémákat. Ha mégis szét kell húzni a csatikat, és kivenni a komplett óracsoportot, azt ugye az akku lekötése után kellene megtenni. A plexi burát gondolom kis fülek rögzítik az óracsoport házának külső feléhez ugye?, könnyen lejön ugye?
Apropó: még nem kötöttem le soha az akkut, azt meg lehet tenni minden gubanc nélkül? Gondolom az órát majd újra be kell állítani, de más semmi gondot biztosan nem okoz?, hogy áram nélkül marad az elektronika?
Köszi a válaszokat!
Esetleg Csabaa???

Szia
Alul a két csavar, felül csak beakad két kis kiálló rész.Nem mindig akar kijönni, én
is elrepesztettem a plexit.. A kormányt érdemes teljesen ki és lefelé húzni.
Ha van egy vékony lemez, azt felül az műszerfal ésaz óra közé benyomva meg lehet
indítani az órát.
A plexi ragasztva van a kerethez, csatikat le kell venni.
Majd hátul néhány fül fogja a belsejét.

https://mega.nz/#!uxAkDL7K!S17NqwrHOaEr ... Nmo-GQVeFU

Csabaa:
Köszi a gyors választ!
Ha jól értem, ahhoz, hogy levegyem a plexit, teljesen ki kell vennem az óracsoportot? Ha jól értem, a plexin van (ragasztással) egy műanyag keret. A plexi a rajta lévő kerettel csatlakozik az óra házához kis fülekkel? Vagy a plexi ragasztva van az óra házához?, a ragasztást szét kell „vágni” úgy jön le a plexi? Az összerakásnál újra ragasztani kell a plexit?
„Majd hátul néhány fül fogja a belsejét.” > ezt sajnos nem értem. Milyen fül, minek a belsejét?
Az akkusarut bátran leköthetem?
Köszi a válaszod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 23, 2018 5:38 pm 
Moderátor

verda írta:
Sziasztok!
Az óracsoport elején lévő plexi burát szeretném belülről megtisztítani. Ehhez ki kell szerelnem. Kérdésem az, hogy kell kiszedni az óracsoportot.
Addig eljutottam, hogy a kormányoszlop felett, az óracsoport alatt lévő takaró elemet (kb 20 x 3 cm-es panel) eltávolítottam /kirántottam/. Ez alatt, az óracsoportot rögzítő 2 db csavart kivettem. Gondoltam már nem tartja semmi az óracsoportot a helyén, ki kell jönnie „felém”. De nem akar kijönni, pedig feszegettem.
Esetleg hátulról kell valamit kiakasztani? Hogy hátul is hozzáférjek, ehhez ugye le kell venni a műszerfal alatt a burkolatot?
A másik kérdésem, az hogy ha kicsúszik a helyéről az óracsoport, akkor ha egy kb. 10-15 cm-t kijön, akkor le tudom-e pattintani a plexi burát magam felé anélkül, hogy hátul a csatlakozókat szétszedném, és az egész óracsoportot teljesen kiszedném? Ez lenne jó, mert ekkor elkerülném az „elektromos” szétszedést, és az esetleg felmerülő problémákat. Ha mégis szét kell húzni a csatikat, és kivenni a komplett óracsoportot, azt ugye az akku lekötése után kellene megtenni. A plexi burát gondolom kis fülek rögzítik az óracsoport házának külső feléhez ugye?, könnyen lejön ugye?
Apropó: még nem kötöttem le soha az akkut, azt meg lehet tenni minden gubanc nélkül? Gondolom az órát majd újra be kell állítani, de más semmi gondot biztosan nem okoz?, hogy áram nélkül marad az elektronika?
Köszi a válaszokat!
Esetleg Csabaa???

Szia
Alul a két csavar, felül csak beakad két kis kiálló rész.Nem mindig akar kijönni, én
is elrepesztettem a plexit.. A kormányt érdemes teljesen ki és lefelé húzni.
Ha van egy vékony lemez, azt felül az műszerfal ésaz óra közé benyomva meg lehet
indítani az órát.
A plexi ragasztva van a kerethez, csatikat le kell venni.
Majd hátul néhány fül fogja a belsejét.

https://mega.nz/#!uxAkDL7K!S17NqwrHOaEr ... Nmo-GQVeFU

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. aug. 23, 2018 5:15 pm 

Sziasztok!
Köszi a válaszokat!
Esetleg Csabaa???

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: szomb. júl. 21, 2018 10:48 am 

Autó: Fabia Best kombi, 2004 1.4 16V BBZ
Na szuper :) motorvezérlő nekem se ment, én is instrumentből.olvastam ki, így már meg van nekem.is hogy ezzel küzdöttem :)
Csabaa írta:
Sziasztok
Szeretném megköszönni a segítséget ezmegmi-nek :mrgreen: :beer:

Sikerült megtudni a pin kódot, a régi "kék" kábellel .
Működik a dolog a vag k+can commander, 1,4 és a 2,5 verziójával is.
A víruskeresőt le kell tiltani, sőt a crome se akarja letölteni a megáról ,csak ha
tömörítve van a progi.
A driver fent volt a gépen a vagcom 3,11 miatt, azt nem raktam újra.
(ha mégis kell itt a legújabb: http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm )
Win7 32 bites változat, az exe tulajdonságánál a kompatibilitást xp módba tettem
és rendszergazdaként indítottam.
A gyújtás után a portot felismerte magától, csak a kapcsolat típusát kellett K line-ra állítani.
A motorvezérlőt látta, a cikkszámát, sorozatszámát... de nem tudta kiolvasni az eprom tartalmát, mint ahogy a leírásban mutatta. Hiába váltottam ecu típust nem segített.

Viszont a km óránál (instrument) már simán kiolvasta az eprom tartalmát és az ablak jobb sarkában ki is írta a pin kód. (login)

Elindítottam a 3,11-es vagot és a motorvezérlőnél a kódolásnál (coding-11)
beírtam a kódot. Nem írta sem ,hogy jó ,de azt sem ,hogy rossz.
Átmentem a km óra vezérlőjébe (17-instruments) és ott is a kódolásnál megadtam a pin-t. Itt sem írt ki semmit, de ahogy a leírás végén említi, a kód megadásánál elkezd világítani a műszerfalon az immo lámpa ,amíg ki nem lépsz a vezérlőből.
Ezek szerint jó a kiolvasott számsor és el is fogadta a vezérlő :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 8:07 pm 
Moderátor

Sziasztok
Szeretném megköszönni a segítséget ezmegmi-nek :mrgreen: :beer:

Sikerült megtudni a pin kódot, a régi "kék" kábellel .
Működik a dolog a vag k+can commander, 1,4 és a 2,5 verziójával is.
A víruskeresőt le kell tiltani, sőt a crome se akarja letölteni a megáról ,csak ha
tömörítve van a progi.
A driver fent volt a gépen a vagcom 3,11 miatt, azt nem raktam újra.
(ha mégis kell itt a legújabb: http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm )
Win7 32 bites változat, az exe tulajdonságánál a kompatibilitást xp módba tettem
és rendszergazdaként indítottam.
A gyújtás után a portot felismerte magától, csak a kapcsolat típusát kellett K line-ra állítani.
A motorvezérlőt látta, a cikkszámát, sorozatszámát... de nem tudta kiolvasni az eprom tartalmát, mint ahogy a leírásban mutatta. Hiába váltottam ecu típust nem segített.

Viszont a km óránál (instrument) már simán kiolvasta az eprom tartalmát és az ablak jobb sarkában ki is írta a pin kód. (login)

Elindítottam a 3,11-es vagot és a motorvezérlőnél a kódolásnál (coding-11)
beírtam a kódot. Nem írta sem ,hogy jó ,de azt sem ,hogy rossz.
Átmentem a km óra vezérlőjébe (17-instruments) és ott is a kódolásnál megadtam a pin-t. Itt sem írt ki semmit, de ahogy a leírás végén említi, a kód megadásánál elkezd világítani a műszerfalon az immo lámpa ,amíg ki nem lépsz a vezérlőből.
Ezek szerint jó a kiolvasott számsor és el is fogadta a vezérlő :)

Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 8:30 am 
Moderátor

ezmegmi írta:
A motorvezérlő mindegy elméletben, közben eszembe jutott az user, neve akitől lestem, itt a leírás:
https://sites.google.com/site/imnuts/

A tacho is azért jutott eszembe, mert azt is nyomkodtam akkor sokat, de így ment. Az lehet, hogy a legördülőben nem pont ez a típus volt. :)

Akkor még nem volt meg a vcds kábelem, szóval tuti, hogy a Szabyka-féle kábellel csináltam

Ahaaa, akkor keresek egy VAG K+CAN Commander-t..
A pin két címen van tárolva hexában.. jó ez a leírás köszi :mrgreen:

update:
Csináltam egy könyvtárat a megán, ide fel is raktam egy vag k+can commandert. Délután megnézem mire jutok vele..
https://mega.nz/#F!qsRlHYCR!4TmCIpFvJ5uqRlwNU_2IIQ

Itt is van elég sok program, lehet keresgélni:
http://www.360diag.net/plus/list.php?tid=7

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 7:41 am 

A motorvezérlő mindegy elméletben, közben eszembe jutott az user, neve akitől lestem, itt a leírás:
https://sites.google.com/site/imnuts/

A tacho is azért jutott eszembe, mert azt is nyomkodtam akkor sokat, de így ment. Az lehet, hogy a legördülőben nem pont ez a típus volt. :)

Akkor még nem volt meg a vcds kábelem, szóval tuti, hogy a Szabyka-féle kábellel csináltam

Csabaa írta:
ezmegmi írta:
Hétfőig nem leszek gépnél, de ha nem felejtem el, hétfőn megkeresem hogy csináltam pontosan :) azt tudom, hogy nem volt egyszerű, és nekifutottam párszor :)
Up: ahogy rémlik, mintha a kábel sem lenne mindegy, nekem egy nagyon régi kék kábelem van, még innen vettem Szabyka-tól 2011ben :)

Nekem is ez a fajta kábelem van és én is Szabykától vettem. Ugyanaz a ftdi chip van benne, a "kék" kábelben és a vagtacho kábelben is ez van.
Mondjuk a drivert nem cseréltem le, mert a legújabb van fent, és a vag simán megy vele.
http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm

A BBZ Marelli vezérlős, az enyém (AZQ) meg Siemens..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 7:19 am 
Moderátor

ezmegmi írta:
Hétfőig nem leszek gépnél, de ha nem felejtem el, hétfőn megkeresem hogy csináltam pontosan :) azt tudom, hogy nem volt egyszerű, és nekifutottam párszor :)
Up: ahogy rémlik, mintha a kábel sem lenne mindegy, nekem egy nagyon régi kék kábelem van, még innen vettem Szabyka-tól 2011ben :)

Nekem is ez a fajta kábelem van és én is Szabykától vettem. Ugyanaz a ftdi chip van benne, a "kék" kábelben és a vagtacho kábelben is ez van.
Mondjuk a drivert nem cseréltem le, mert a legújabb van fent, és a vag simán megy vele.

A BBZ Marelli vezérlős, az enyém (AZQ) meg Siemens..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: pén. júl. 20, 2018 7:14 am 
Moderátor

ezmegmi írta:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 7:55 pm 

Csabaa írta:
ezmegmi írta:
vag-tacho-val és kék kkl kábellel ki tudtam olvasni anno a pin-t, de már nem emékszem pontosan. Ha jül rémlik csak win7 32 bit alatt működött rendesen a progi.
És ez a verzió volt ha minden igaz:
https://www.dropbox.com/s/fxjve0bq6vvuk ... 5.zip?dl=0

Szia
Felcsigáztál ,mert én se tudom a pint kódot...
De nem sikerült feléleszteni ,a progi nem látja a kábelt..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 5:37 pm 
Moderátor

ezmegmi írta:
vag-tacho-val és kék kkl kábellel ki tudtam olvasni anno a pin-t, de már nem emékszem pontosan. Ha jül rémlik csak win7 32 bit alatt működött rendesen a progi.

Szia
Felcsigáztál ,mert én se tudom a pint kódot...
De nem sikerült feléleszteni ,a progi nem látja a kábelt..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: csüt. júl. 19, 2018 1:51 pm 

Father írta:
,,Ha kicserélem az óracsoportot, úgy hallottam, az immobilizerrel gond lesz, azt is rá kell tanítani,,
-igen bene a immo.
de bele probalnek 1mašik oračoportot hod šegit/e.
probahoz nem lek at irni a immot čak ra tesed a dujtaš hod meňit fog mutatni.

Köszönöm, immot hogyan lehet rátanítani, vcds-sel vagy más progival?

Ki kel olvašni a uj oraknak a PIN/ňet ast a VCDS nem tudda.

Ok, tudsz ebben segíteni, mi kell hozzá, vagy megoldani?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: vas. júl. 15, 2018 10:26 am 

Father írta:
,,Ha kicserélem az óracsoportot, úgy hallottam, az immobilizerrel gond lesz, azt is rá kell tanítani,,
-igen bene a immo.
de bele probalnek 1mašik oračoportot hod šegit/e.
probahoz nem lek at irni a immot čak ra tesed a dujtaš hod meňit fog mutatni.

Köszönöm, immot hogyan lehet rátanítani, vcds-sel vagy más progival?

Ki kel olvašni a uj oraknak a PIN/ňet ast a VCDS nem tudda.

Ok, tudsz ebben segíteni, mi kell hozzá, vagy megoldani?

elôsôr probald bele a orakot teli tankal hod az/e a gond adig minak immozni. a orak fognak mutatni čak vilogni fog a immo hod nem išmerte fel a kulčon.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 194 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra